بازاریابی و فروش

آیا جنسیت و تناسب اندام یک فروشنده روی میزان فروش او اثر می گذارد؟

آیا جنسیت و تناسب اندام یک فروشنده روی میزان فروش او اثر می گذارد؟

یک تیم تحقیق بین المللی تحت نظارت توبیاس اوتربرینگ، رفتار مردم در زمان خرید از فروشگاه لوازم خانگی را بررسی می کنند در این تحقیق تاثیر جنسیت، ظاهر فروشنده روی میزان فروش مورد بررسی قرار گرفت.

آنها می خواستند بدانند آیا یک فروشنده با ظاهری بلند قد و با بدنی قوی هیکل اگر به عنوان یک فروشنده در یک مغازه لوازم خانگی کار کند چه تاثیری روی میزان فروش آنها خواهد گذاشت؟

به نظر شما یک فروشنده خانم و یا یک آقای بلند قامت و دارای تناسب اندام کدام یک بیشترین تاثیر را روی مشتری می گذارند؟ فروش کدام یک بالاتر است؟

در این تحقیق نتیجه شگفت آور بود زمانی که مردان بلند قامت و درشت اندام به عنوان فروشنده در فروشگاه لوازم خانگی کار می کردند میزان فروش دو برابر بالاتر از حد معمول بود.

افزایش فروش

چرا میزان فروش مردان دارای تناسب اندام و بلند قامت دو برابر حالت عادی بود؟

در حضور فروشندگان دارای تناسب اندام مشتریان آقا دو برابر خانم ها خرج می کردند علت این کار این بود که خریداران آقا می خواستند از طریق خرید بیشتر حس خودنمایی ، قدرت و برتری را در خود زنده کنند.

بنابراین اگر جای فروشندگان دارای تناسب اندام را با فروشندگان مرد کوتاه قد با اندام ریز عوض کنیم نتیجه ای نخواهیم گرفت چون آنها نمی توانند حس قدرت و برتری را در مشتریان آقا ایجاد کنند.

آیا امکان دارد شفیت کاری صبح و یا بعدازظهر روی نتیجه این تحقیق اثر بگذارد؟

این تحقیق در دو دوره متفاوت زمانی در دو روز انجام شده و این نتایج  گردآوری شده است.

منظور از تناسب اندام در فروشندگان چیست؟

چه فروشندگانی روی خریداران خانم بیشترین تاثیر را می گذارند؟

در این تحقیق فروشنده دارای تناسب اندام یعنی قد بلند و با قدرت بدنی بالا در نظر گرفته شد و همین امر باعث شد حس قدرت و خودنمایی را در خریداران آقا زنده کند،به همین دلایل آقایان لوگوهای بزرگ را برای لباس هایشان ترجیح می دهند اما در خریداران خانم این قضیه برعکس است اگر جامعه هدف ما فروشگاه لوازم آرایشی باشد انتخاب یک خانم بلند قامت و ظریف تاثیر بیشتری روی فروش خواهد گذاشت به همین دلیل خانمها لوگوهای بزرگ را برای لباس هایشان نمی پسندند،چون آنها به حس زیبایی خود بیشتر از حس قدرت بها می دهند.

 چه فروشگاه هایی باید در انتخاب فروشندگان خود بیشتر دقت کنند؟

اگر فروشگاهی باشید که کالاهای لوکس مثل ساعت مچی، پوشاک ، لوازم ورزشی ، ماشین و… را می فروشید بهتر است در انتخاب فروشندگان خود معیار تناسب اندام را برای فروشندگان آقا در نظر بگیرید.

آیا غیر اخلاقی نیست که کارمندی را استخدام کنیم که مسئولیتش ایجاد حس بد در مشتریان باشد و از این طریق آنها را به بیشتر هزینه کردن و خرید بیشتر تشویق کنیم؟

این سازوکار روان شناختی نوعی تحریک افراد برای رقابت با همجنس های خودشان است نه کاهش اعتماد به نفس آنها

اما صاحبین کسب و کار باید این موارد روان شناسی را در نظر بگیرند این راهکار باعث افزایش فروش در کوتاه مدت خواهد شد، اما لطفا توجه کنید در بحث استخدام کارکنان باید همه موارد ضروری گزینش را در نظر بگیرید و فقط به این مورد بسنده نکنید.

 

در این مقاله درباره رابطه جنسیت و تناسب اندام و میزان فروش توضیح دادیم شمامی توانید از جدیدترین تحقیقاتی که در زمینه بالا بردن فروش به شما کمک می کند مطلع شوید کافی ست در خبرنامه ما عضو شوید.

 

اگر مایلید در رابطه با پیاده سازی تکنیک های فروش  مشاوره دریافت کنید می توانید از مشاوره مهدی حسینی استفاده کنید کافی است کلمه مشاوره را به شماره 09170808088 پیامک کنید و یا با همین شماره تماس بگیرید

 

 

برای دریافت جدیدترین مقالات و اخبار ایمیل خود را وارد کنید

[mc4wp_form id=”6908″]

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *