ارزش وفادارسازی مشتری و تکنیک های وفادارسازی مشتریان

تکنیک های فروش بیشتر

آیا ارزش وفاداری مشتریانتان را دست‌کم می‌گیرید؟

ارزش وفادارسازی مشتری و تکنیک های وفادارسازی مشتریان،آن چیزی است که باید مدیران درباره آن اطلاعات کافی داشته باشند و آن را مدیریت کنند.

در حالت عادی همه سازمان ها شعار کسب رضایت مشتری و وفاداری او را سرمشق خود قرار می دهند اما بعد از مدت زمانی به دلیل فشارهای اقتصادی ، قیمت گذاری های سنگین ،کاهش کیفیت محصولات مشتریان وفادار خود را از دست می دهند.

 

در حقیقت سازمان ها به دنبال این هستند که با کسب سودآوری کوتاه مدت فشارهای مالی و اقتصادی را کم کنند اما طبق تحقیقات انجام گرفته این روش نه تنها کمکی به سازمان ها نمی کند بلکه به ضررآنها خواهد بود تجربه و تحقیقات ما نشان داده است که هزینه جلب رضایت مشتری ناراضی و بازگرداندن او به سازمان بسیار بیشتر از سودهای کوتاه مدت است.

 

در این مقاله ارزش وفادارسازی مشتری و تکنیک های وفادارسازی مشتریان و حفظ آنها را برای شما خواهیم گفت.

به چند مثال توجه کنید:

  • یک کمپانی تصمیم می گیرد در صورتی که نیروهای فروشش بتوانند مذاکره با مشتریان را کوتاه کنند به آنها جایزه بدهد، با هدف کاهش هزینه تماس با مشتری.
  • یک رستوران تصمیم می گیرد برای صرفه جویی در هزینه ها از مواد غذایی فریز شده مثل مرغ یخ زده استفاده کند.

شاید برای کوتاه مدت این راهکارها باعث بالا بردن سود کوتاه مدت یک سازمان شوند اما در پایان صدمه سنگینی به سازمان خواهند زد.

 

  • تحقیقات نشان داده است افرادی که به دنبال وفادارسازی مشتریان خود هستند ۲و نیم برابر سریع تر از رقبای خود پیشرفت می کنند و طی ۱۰ سال می توانند ۲ تا ۵ برابر سود بیشتری نسبت به رقبا به دست آورند.

مدیران سازمانی همان گونه که به دارایی و تجهیزات خود اهمیت می دهند باید به ایجاد ارزش برای مشتریان و وفادارسازی آنها نیز اهمیت بدهند و بدانند که ایجاد مشتریان وفادار و کسب رضایت آنها جزیی از دارایی سازمان شان است.

چگونه ارزش وفادارسازی مشتریان را به دست آوریم؟

هزینه هایی که برای جذب و ارائه خدمات به مشتریان جدید انجام می دهید به همراه تعداد مشتریان و میزان حجم خرید آنها  را یادداشت کنید سپس این ارقام را با حجم خرید و تعداد مشتریان وفادار خود مقایسه کنید متوجه خواهید شد برای به دست آوردن و کسب رضایت مشتریان جدید چه هزینه هایی را متحمل می شوید که شاید قبل از محاسبه متوجه آن نبودید.

ابزارها و فناوری‎‌های حسابداری جدید به مدیران اجازه می‎‌دهند تا ارزش مشتری را الگوسازی کنند و گزارش‎‌های منظم از تاثیر اقداماتشان ارائه دهند.

 

چگونه مشتریان سازمان را وفادار کنیم و سود بلندمدت برای سازمان ایجاد کنیم؟

اگر به دنبال سود بلند مدت و برند شدن سازمان خود هستید باید بتوانید فروش خود را به مشتریان ثابت خود بالا ببرید و این کار ممکن نیست مگر این که نیازهای مشتری خود را کاملا بشناسید و آنها را طراحی کنید اینگونه حجم خرید مشتریان ثابت شما بالا می رود. (نیازهای مشتریان را بشناسید و خدمات بیشتری به آنها ارائه کنید)

از تکنولوژی و هوش مصنوعی غافل نشوید بهتر است بسیاری از امور روتین را به جای این که به دست کارکنان بسپارید به هوش مصنوعی بسپارید و از پتانسیل کارکنان خود در جای بهتری استفاده کنید.

 

مثال: اگر شما یک سیستم اتوماسیون اداری برای تحلیل اطلاعات مشتریان داشته باشید می توانید از پراکندگی اطلاعات جلوگیری کنید، کارکنان شما هم با توجه به اطلاعات حساب کاربری که در صفحه اتوماسیون می بینند می توانند مشتریان را بهتر راهنمایی کنند و راحت تر رضایت او را به دست بیاورند.

 

در این مقاله ارزش وفادارسازی مشتری و تکنیک های وفادارسازی مشتریان را برای شما شرح دادیم . سرمایه‌گذارها و تیم‎‌های مدیریت می‌توانند با شفاف‌سازی و افشاگری‌های موثق، کوتاه‌مدت‌نگری را کنار بگذارند و با هدایت صحیح کسب‌وکار، ارزش‌های ماندگار خلق کند.

 

اگر مایلید اصول برندسازی و مدیریت برند را به صورت پیشرفته و قدم به قدم یاد بگیرید پیشنهاد می کنیم اینجا کلیک کنید.

 

برای دریافت جدیدترین مقالات و اخبار ایمیل خود را وارد کنید

خواندن این مطالب به شما کارآفرین عزیز پیشنهاد می شود
چطور برای کارمندان مربی گری کنیم؟ (تغییر شیوه مدیریت کسب و کار)
دوره بیزینس کوچینگ شیراز

در زمان های گذشته سبک مدیریتی به صورت آمرانه و دستوری بود در حقیقت مدیران کارمندان را کنترل می کردند Read more

آیا جنسیت و تناسب اندام یک فروشنده روی میزان فروش او اثر می گذارد؟
تکنیک های افزایش فروش

یک تیم تحقیق بین المللی تحت نظارت توبیاس اوتربرینگ، رفتار مردم در زمان خرید از فروشگاه لوازم خانگی را بررسی Read more

قوانین اساسی بازاریابی مدرن
بازاریابی مدرن در کسب و کارها

 در این مقاله رابرت کریون آنچه را که قوانین تغییر ناپذیر بازاریابی به شمار می آورد، بیان می نماید.   Read more

مدیریت منابع انسانی – بی انگیزگی کارکنان
مدیریت منابع انسانی

در این مقاله قصد داریم مفاهیم مدیریت منابع انسانی را بیان کنیم همچنین مشکل اساسی سازمان های امروزی با کارکنان Read more

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن واتساپ
تماس از طریق واتساپ
سلام ، به راهنمایی نیاز دارید؟ مستقیما با سید مهدی حسینی در تماس باشید.