اعضای یک گروه باید شبیه هم باشند یا متفاوت؟

تناسب شغل و شاغل

اعضای یک گروه باید شبیه هم باشند یا متفاوت؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد، اعضای گروه باید شبیه هم باشند و یا با هم متفاوت باشند؟ 

در چه صورت هم افزایی گروه بالا می رود؟ چگونه می توانیم کاری کنیم که یک گروه حداکثر بهره وری را داشته باشد؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد.تناسب فرد با گروه، تفاوتهای این نوع تناسب، با تناسب فرد و شغل ، تناسب فرد و سازمان بیان می شود و سپس تناسب فرد و گروه از دو بعد فرهنگی و شخصیتی موردبررسی قرار می‌گیرد.

تناسب فرد و گروه
تناسب فرد و گروه به معنای تناسب بین فرد تازه استخدام شده و گروه کاری (جانسون، ووربل، ۲۰۰۱)، تشابه شخصیتی اعضای گروه یا دارا بودن مهارتهای بین فردی موثر برای همکاری و ارتباطات موثر با سایر اعضای گروه وجود داشته باشد به نجوی که فرد جدید بتواند با افراد گروه خود را تطبیق دهد و خود را با آنها همراه کند.تا اثربخشی یا هم افزایی گروه بالا برود.

 

اگر مایلید از مشاوره منابع انسانی  استفاده کنید، همین الان کلمه مشاوره را به شماره ۰۹۱۷۰۸۰۸۰۸۸ ارسال کنید.

تناسب جایگزین در هنگامی که فرد تازه استخدام شده صفاتی مشابه با سایر اعضای گروه دارد رخ می دهد. برای ایجاد تعاملات بین فردی اثر بخش در اعضای گروه مهم است که آنها در اعتقادها و ارزشهای معینی سهیم باشند. در این حالت، این ارزشها و باورها هنجارهای حیاتی گروه را می‌سازند. تحقیقات نشان می دهند کسانی که هنجارهای گروهی را می پذیرند احتمالاً نگرشهای کاری مثبت تری نسبت به کسانی که هنجارهای گروهی راقبول نکنند نشان می دهند.

تناسب مکمل هنگامی رخ می دهد که فرد تازه استخدام شده صفات یا ویژگیهای متمایزی دارد که ویژگیهای سایر اعضای گروه را کامل کرده یا از آن حمایت می‌کند. از آنجایی که کلیه اعضای گروه برخی قوتها و کمبودهای شخصی دارند، هنگامی که کمبودهای یک عضو تیم با قوتهای سایر اعضا کامل شود، عملکرد گروه بهبود می یابد. این نوع تناسب بیشتر با تواناییهای افراد جهت کمک به پویاییهای گروهی سروکار دارد تا کمک به جنبه های فنی شغل.

تفاوتها
تناسب فرد و گروه ، فرد و سازمان ، فرد و شغل متمایز است. اگر چه هر سه نوع این تناسبها احتمالاً بر روی انگیزش کارکنان و اثر بخش سازمان اثر می گذارند، هر کدام به شیوه ای متفاوت عمل می کنند.

تناسب فرد و شغل:
طبق تعریفی تناسب فرد و شغل  برای این که فرد بتواند در شغل و کارش موفق شود و بهره وری او بالا رود باید تناسب و هماهنگی بین شخصیت او و نیازهای شغلی وجود داشته باشد 

تناسب فرد و گروه:
تناسب فرد و گروه باعث افزایش همکاری و بالا رفتن روحیه کار تیمی می شود

تناسب فرد و سازمان:
تناسب فرد و سازمان میان کارمند انتخاب شده و فرهنگ سازمانی باید ارتباط و هماهنگی وجود داشته باشد در غیر این صورت با کارمندان به مشکل بر خواهید خورد.تناسب فرد- سازمان در هنگامی که افراد در این ارزشها مشترک باشند ایجاد می‌شود. 

به طور ایده آل، هر سه نوع تناسب مهم هستند. سازمان باید تلاش کند تا بر هر سه نوع تناسب با در نظر گرفتن اینکه هر کدام چقدر بر انگیزش کارکنان واثر بخشی سازمانی اثر می گذارند تأکید کند. (جانسون ووربل،۲۰۰۱)

فکر می کنید تا به امروز چقدر تناسب های استخدامی های جدید با ارزش و فرهنگ سازمانی و تناسب گروه های سازمانی را رعایت کرده اید؟

 

در مورد تناسب فرهنگی اعضای تیم می توان گفت، وجود این نوع تناسب میان اعضای یک تیم می تواند منجر به کارایی شود و از تعارض و ناهماهنگی های حاصل از تفاوتهای فرهنگی جلوگیری کند.

شباهت میان ارزشها، شخصیت و اهداف و دارا بودن مهارتهای بین فردی میان اعضای گروه برای همکاری و ارتباطات با سایر اعضای گروه ضروری است. مسلما افراد با ارزشها و نگرشهای مشابه تمایل بیشتری به کار با یکدیگر دارند. اما چنانچه اعضای تیم‌های کاری ارزشهای گوناگونی داشته باشند، تنها ازطریق یک مدیریت فرهنگی بسیار قوی می توان گروهی یکپارچه ایجاد کرد که این امر خود بسیار زمان‌بر است. بنابراین وظیفه مدیریت منابع انسانی است که از همان ابتدا در امر انتخاب پرسنل عامل تناسب فرهنگی را مدنظر قرار دهد.
در مورد تناسب شخصیتی اعضای گروه می توان گفت، این تناسب به معنای عین هم بودن نیست. بلکه منظور سازگاری شخصیت کارکنان با یکدیگر است. البته باید خاطرنشان کرد که گاهی اوقات افراد صفات یا ویژگیهای متمایزی دارند که ویژگیهای سایر اعضای گروه را کامل کرده یا از آن حمایت می کند. از آنجایی که کلیه اعضای گروه برخی قوتها و کمبودهای شخصی دارند، هنگامی که کمبودهای یک عضو تیم با قوتهای سایر اعضا کامل شود عملکرد گروه افزایش می‌یابد که این همان تناسب مکمل می باشد.

 

یک مدیر منابع انسانی کاربلد می تواند به شما کمک کند که شایسته ترین افراد را در بهترین جایگاه خود قرار دهید تا بیشترین بهره وری را در سازمان شما ایجاد کنند.

اگر مایلید از مشاوره منابع انسانی  استفاده کنید، همین الان کلمه مشاوره را به شماره ۰۹۱۷۰۸۰۸۰۸۸ ارسال کنید.

 

اگر مایلید اصول مدیریت کسب و کار را حرفه ای و کاربردی بیاموزید کلیک کنید

دوره بیزینس کوچینگ

 

اگر مایلید در زمینه دوره بیزینس کوچینگ مشاوره تخصصی دریافت کنید کلمه دوره بیزینس کوچینگ را به ۰۹۱۷۰۸۰۸۰۸۸ ارسال کنید

 

کلاب هاوس مهدی حسینی

به Clubhouse مهدی حسینی بپیوندید

 

در این مقاله اعضای یک گروه باید شبیه هم باشند یا متفاوت را توضیح دادیم .اگر مایلید از مشاوره مهدی حسینی استفاده کنید کلیک کنید.

اگر مایلید در زمینه فروش و بازاریابی ، مدیریت کسب و کار ، منابع انسانی ، برندینگ، مشاوره تخصصی دریافت کنید کلمه مشاوره را به شماره ۰۹۱۷۰۸۰۸۰۸۸ پیامک کنید.

 

برای دریافت جدیدترین مقالات و اخبار ایمیل خود را وارد کنید

خواندن این مطالب به شما کارآفرین عزیز پیشنهاد می شود
شرح وظایف یک مدیر فروش
دوره بازاریابی و فروش

آیا می دانید شرح وظایف یک مدیر فروش چیست؟ همان طور که قبلا هم گفتیم فروش قلب تپنده ی هر Read more

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟
دوره بازاریابی و فروش

در مقاله افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش درباره بازاریابی شبکه اجتماعی با شما صحبت کردیم،در اینجا می خواهیم بگوییم Read more

بازاریابی ویروسی
دوره بازاریابی و فروش شیراز

در این مقاله درباره روش بازاریابی ویروسی برای شما توضیح خواهیم داد، بسیاری از شرکت های بزرگ از این روش Read more

اهمیت و ضرورت تحقیقات بازاریابی
تحقیقات بازار

به نظر شما اهمیت و ضرورت تحقیقات بازاریابی در چیست؟ برای این که بتوانیم نیازهای مشتریان را بشناسیم و متناسب Read more

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *