دسته‌بندی نشده

با 4حرکت مشتریان تشنه را به خود جذب کنید

با 4حرکت مشتریان تشنه را به خود جذب کنید

زمانی که حرف از جذب مخاطبان و رساندن پیام بازاریابی شما به مشتریان می شود، بسیاری ذهنشان به سمت استراتژی های قدیمی می رود. در حالی که تبلیغات تلوزیونی و روش های این چنینی فقط یکی از چهار راه جذب مشتریان تشنه است.

بازاریابی

با 4حرکت مشتریان تشنه را به خود جذب کنید


1. هزینه کنید تا به جمعیت مشتریان دست یابید


در قدم اول شما باید رسانه ای را بیابید که در آن جا مشتریان محصول شما بازدید بیشتری دارند و بازاریابی هم بخشی از آنجا باشد. برای مثال شما روزنامه ای می بینید که موضوعات و مخاطبان آن، به محصولات شما مربوط می شوند. اینجا یکی از بهترین محل های تبلیغ برای شما است.

شما علاوه بر تبلیغات می توانید به کسب و کار هایی که در بازار شما در حال کار هستند پول پرداخت کنید تا دسترسی آسان به جمعیت هدف داشته باشید. مطمئنا در انتهای این روش، شما جمعیت تشنه ای از مشتریان را به خود جذب می کنید. 

 


2. از هر چیزی برای خود مشتری بسازید


شما باید از افرادی که مشتری هستند ولی خرید نمی کنند هم مشتری بسازید. حتما می پرسید چگونه کسی که چیزی نخریده را به مشتری تبدیل کنیم؟ بازاریابی و علم روانشناسی فروش |بخش اول| چیست؟

اولین و موثرترین راه جذب مشتریان، گرفتن اطلاعات تماس و ارسال پیشنهادات و محصولات است.

  • اگر شما سایت دارید، از بازدیدکنندگان بخواهید که در خبرنامه ایمیلی شما ثبتنام کنند؛

  • اگر افرادی به صورت گذری هم وارد مغازه شما شدند، آن ها را با اجازه خودشان به لیست پستی خود اضافه کنید؛

  • اگر یک نمایش تجاری، سخنرانی یا هر تجمعاتی را در نظر دارید، حتما اطلاعات تماس افراد را بگیرید؛

🔴 بزرگترین و جامع ترین جمعیت تشنه مشتریان شما، همان لیست مشتریان شما است.

جذب افراد با ذهن

با 4حرکت مشتریان تشنه را به خود جذب کنید


3. جست‌وجو برای دستیابی به جمعیت مشتریان


  • دوست ندارید برای دستیابی به مشتریان پول پرداخت کنید؟ مشکلی نیست، مجبور هم نیستید.

خیلی از افرادی که به جمعیت تشنه دسترسی دارند، به شما راه دستیابی به مشتریان و بازاریابی حرفه ای را نشان می‌دهند. تصور کنید فروشنده نوعی شامپو هستید که بازارش افرادی است که فقط می‌خواهند خوب به نظر برسند و قیمت برایشان مهم نیست.

یک سالن آرایش پیدا می‌کنید که مشتریان آن  از آدم‌های سطح پردرآمد جامعه است و سراغ مالک این سالن می‌روید:

بگذارید شامپویم را در سالن شما قرار دهم، احتیاجی نیست پولی پرداخت کنید. هر وقت که یک بسته از آن فروختید، ۵۰ درصد از آن برای خودتان است و تا وقتی هم که چیزی نفروختید احتیاج نیست چیزی پرداخت کنید.

مثل آب خوردن، شما هم پول به چنگ می‌آورید و هم چندان زحمتی نکشیده‌اید.

 


4.جذب مشتریان گم شده و سرگردان


سعی کنید با دید باز به اطراف خود نگاه کنید. بیشتر اوقات جمعیت تشنه ای که به دنبالشان هستیم، در کنارمان هستند و فقط کافیست شما پیامتان را به آن ها برسانید. تلاش برای معرفی خود و محصول خودتان به دیگران امری نیست که یک شبه رخ دهد. اما راه های ساده و بدون هزینه ای وجود دارد که شما را به جمعیت مشتریان و یک بازاریابی علمی می رساند.

برای مثال، در اینترنت جستجو کنید و در اتاق های گفتگو با افراد به صحبت بنشینید. در صورت لزوم راهکار پیشنهاد دهید یا به هر روشی خود را وارد گفتگو کنید، این بازاریابی است. همین افراد محصول شما را بدون اینکه خودشان بدانند برای شما تبلیغ می کنند. سرویسی که شما به آن ها می دهید، باید آنها را شگفت زده کند تا بدون اینکه خودشان بدانند، برای شما تبلیغ کنند.

جذب افراد با نگاه

با 4حرکت مشتریان تشنه را به خود جذب کنید

کلام پایانی

در مقاله ی ( با 4حرکت مشتریان تشنه را به خود جذب کنید ) سعی بر این داشتیم تا روش های جذب مشتری را برای شما توضیح دهیم. همچنین شما می توانید با مراجعه به قسمت مقالات بازاریابی ، مقالات بیشتری را مطالعه فرمایید.

جهت خواندن مقاله برنامه بازاریابی شما چیست؟ کلیک کنید

اگر شما هم نسبت به این مقاله پیشنهاد یا انتقادی داشتید، می توانید در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته:برایان تریسی