کتاب, مدیریت کسب و کار

خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج ساموئل کلاسون

خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج ساموئل کلاسون

خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج ساموئل کلاسون حکایت‌های کاربردی و ماندگاری را که محدود زمان قدیم نیست  بیان می‌کند تا خواننده با استفاده از تکنیک‌های ذکر شده به پیشرفت مالی دست یابد. این کتاب با راه‌کارهای ساده و عملی به افراد در پس‌انداز کردن و بهبود کسب‌ و کار  کمک می‌کند. در واقع کتاب یک برنامه مدون و قابل اجرا است که هر فرد با هر سطح درآمد می‌تواند از آموزه‌های آن استفاده کند و به موفقیت اقتصادی که آرزویش را دارد، برسد. جورج سیموئل کلاسون با روایت زندگی مردمان شهر بابل- اولین کسانی که از ابزارهایی همچون پول و سفته برای معاملات بازرگانی خود استفاده می‌کردند  و  ما را در پیش برد اهداف‌ مالی‌مان راهنمایی می‌کند.خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل در این مقاله آورده شده.

معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج ساموئل کلاسون

(The Richest Man in Babylon)

راه اول: پول جمع‌کردن را شروع کنید

 «شما هر شغلی که داشته باشید، چه تاجر و چه کارگر، بالاخره پول درمی‌آورید. هر درآمدی جویباری است از طلا که بخشی از آن به کیف پولتان وارد می‌شود. کیف پول شما نه یک‌بار، بلکه کم‌کم پر می‌شود. فرزندانم، این اولین راه علاجی است که من برای کیف خالی از پولم پیدا کردم. از هر ده سکه، یک سکه در کیف باقی می‌ماند و نه سکه برای مخارج برداشته می‌شود.»

راه دوم: هزینه‌ها را کنترل کن

کنترل هزینه های غیر ضروری «فرزندانم، هزینه‌های ضروری را با خواسته‌هایتان اشتباه نگیرید.  تنها راه برای کنترل هزینه‌ها این است که آن‌ها را بودجه‌بندی کنید. یادتان باشد به آن یک‌دهم که در کیف خود گذاشته‌اید نباید دست بزنید.»

 راه سوم: طلایت را چند برابر کن

افزایش پس انداز و بهبود کسب و کار «حالا وقت آن رسیده که پس‌انداز شمارا بر سر کار گذاریم و آن را افزایش دهیم. بدانید که ثروت هرکسی به سنگینی سکه‌های درون کیفش نیست بلکه به درآمدش است. یعنی آن جویبار طلایی که دائماً به کیف پولش جریان دارد ثروت واقعی او به شمار می‌رود.»

راه چهارم: پس‌اندازت را حفظ کن

آرکاد برای شاگردانش تعریف کرد که بدبختی، عاشق نشانه‌های براق است. او ادامه داد: «اولین اصل سرمایه‌گذاری، ایجاد امنیت برای اصل سرمایه است. پیش از دادن پس‌اندازتان، هر قول و تضمینی را به‌دقت بررسی کنید و از دیگران که در این کار هستند، مشورت بگیرید تا از سالم پس گرفتن سرمایه‌تان، اطمینان حاصل کنید. یادتان باشد، سریع پولدار شدن، رؤیای رمانتیکی است که فرد را به بیراهه می‌کشاند.»

راه پنجم: خانه بخرید

« داشتن خانه‌ای از خود و مراقبت از آن، مایه افتخار و غرور می‌شود. به انسان اعتمادبه‌نفس می‌بخشد و تلاش او را مضاعف می‌کند. ازاین‌ رو سفارش می‌کنم که هرکسی صاحب سقفی شود که هم خود و هم‌خانواده‌اش در آن پناه بگیرند.»

راه ششم: از حالا به فکر آینده باشید

« باید برای سرمایه‌گذاری‌های مطمئن و بادوام برنامه‌ریزی کرد تا در آینده نیز، موجود و برقرار باشند. فرزندانم، پیشاپیش، تدارکات لازم برای نیازهای سال‌های پیری و حمایت از خانواده خود را فراهم کنید.»

راه هفتم: توانایی پول درآوردنت را بیشتر کن

در آخرین جلسه، آرکاد به شاگردانش گفت: «هر کاری پیش از انجام و تکمیل به‌صورت یک آرزو است. آرزوهای تو باید قاطع و جدی باشند. آرزوهای کلی، آرزوهای ضعیفی هستند. آرزوی پولدار شدن، آرزوی باطلی است. اما آرزوی داشتن پنج سکه طلا، آرزوی ملموسی به شمار می‌رود و هرکسی می‌تواند آن را پیگیری کند. وقتی با عزمی راسخ پنج سکه طلا به دست آورید بعد می‌توانید به همین روش، ده سکه، سپس بیست سکه و بعد هزار سکه به دست آورید. همین‌که توانایی و لیاقت بیشتری پیدا کنید، پول بیشتری هم به دست می‌آورید.»

خرید کتاب ثروت مندترین مرد بابل(+)

خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل از جورج ساموئل کلاسون :

  • اول جمع‌کردن را شروع کنید. مهم نیست چقدر درآمد دارید. حتماً یک‌دهم از آن را برای خودتان کنار بگذارید.
  • هزینه‌ها را کنترل کنید. پایانی برای خریدها وجود ندارد. تنها راه این است که برای هزینه‌های ضروری، بودجه‌ای مشخص را در نظر بگیرید و هرگز به پس‌اندازتان دستبرد نزنید.
  • طلایتان را چند برابر کنید. با مشورت گرفتن و برداشتن قدم‌هایی آگاهانه، پس‌انداز خود را به جریان بیندازید و از آن کسب درآمد کنید.
  • پس‌اندازتان را حفظ کنید. آن را در هرجایی سرمایه‌گذاری نکنید. بی‌حساب به کسی قرض ندهید. مراقب گنجینه خود که حاصل زحمت و تلاشتان است باشید.
  • خرید خانه، یک سرمایه‌گذاری سودآور است. حتی می‌توانید آن را اجاره دهید و از این راه نیز درآمدی جداگانه داشته باشید.
  • تضمین کنید که در آینده درآمدی خواهید داشت. فقط به جلوی پایتان نگاه نکنید. روزهای پیری و فرسودگی را هم در نظر بگیرید و برای بی‌ نیازی در آن دوران، تلاش کنید.
  • راه‌هایی برای افزایش درآمد خودتان پیدا کنید. سعی کنید که ورودی پس‌اندازتان را افزایش دهید.

سایر آثار جورج ساموئل کلاسون:

  • کار درست خود را پیدا کنید Find Your Right Job
  • پیش به سوی طلا Gold Ahead

 

اگر مایلید از مشاوره کسب و کار  استفاده کنید، همین الان کلمه مشاوره را به شماره 09170808088 ارسال کنید.

اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره دوره نوابغ فروش به دست بیاورید کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *