کتاب, مدیریت کسب و کار

خلاصه کتاب برتری خفیف از جف اولسون

کتاب برتری خفیف

درباره کتاب برتری خفیف، کتاب برتری خفیف از جف اولسون، درباره‌ی کارهای کوچکی است که می‌توانید انجام دهید تا تغییرات بزرگی به وجود بیاورید. جف اولسون که یکی از مدیران موفق آمریکایی است، در برتری خفیف از مسیری که برای رسیدن به این موفقیت طی کرده است، سخن گفته است. او در این کتاب رمز و راز موفقیت را بیان کرده است. این اثر حاصل تجربیات فردی است که شکست را تجربه کرده است.جف اولسون با بیان تجربیات موفق و ناموفق خودش، کارهای کوچکی را یادآوری می‌کند که با انجام داد نشان می‌توانید به تغییرات بزرگ دست پیدا کنید.

در کتاب برتری خفیف اولسون مخاطب را مجاب می‌کند که باید از کارهای پیش ‌پا افتاده و قدم‌های کوچک شروع کند تا به موفقیت واقعی برسد که در واقع مصداق آن ضرب‌المثل خودمان است: سنگ بزرگ نشانه نزدن است.

در  کتاب برتری خفیف شما متوجه می‌شوید که تاکید اولسون بر روی عادات رفتاری شماست. او سعی دارد ابتدا به شما بفهماند که چه عادات رفتاری دارید سپس خودتان آن‌ها را به عادات رفتاری خوب و بد تقسیم می‌کنید و پس از گذشت زمان کوتاهی متوجه می‌شوید که چگونه عادات رفتاری بد خود را کنار می‌گذارید.

در واقع تمام کارهایی که در طول یک روز انجام می‌دهید اهمیت دارد و شخصیت و آینده شما را می‌سازد:

نباید کارهای کوچک و اشتباه را نادیده بگیرید یا بر آن‌ها صحه بگذارید؛ زیرا همین کارهای کوچک روزی تأثیر خود را خواهد گذاشت. یکی از نکات دیگر این کتاب این است که همین که از شکست دور شوید در واقع دارید به موفقیت نزدیک می‌شوید. شاید چند دقیقه ورزش در روز به چشم نیاید ولی پس از مدتی با همین چند دقیقه ورزش می‌تواند چند کیلو از وزن خود را به راحتی کم کنید. این قضیه در مورد پس‌انداز مقدار کمی پول در روز هم برقرار است. جف اولسون به عنوان یک مدیر موفق آمریکایی بر این باور است که کارهای درست کوچک و پشت‌کار باعث شده است که او در جایگاه کنونی خودش قرار گیرد.

قدم های کوچک اهداف بزرگ به بار می آورد

معرفی و خلاصه کتاب برتری خفیف از جف اولسون

(The slight edg)

فهرست این کتاب به شرح ذیل می باشد:

۱- فلسفه خود در زندگی را جدی بگیرید

۲- اجازه دهید زمان به شما کمک کند

۳- اجازه دهید برتری خفیف خودش را نشان دهد

۴- روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید

۵- گذشته را کنار بگذارید

خلاصه کتاب برتری خفیف:

۱- فلسفه خود در زندگی را جدی بگیرید

شما برای موفقیت باید به این باور برسید که مسئولیت 100 درصدی زندگی را به عهده دارید این گونه می توانید برای زندگی خود برنامه ریزی کنید فلسفه شما در زندگی اهمیت زیادی دارد و همین فلسفه زمینه موفقیت شما را رقم می‌زند.

۲- اجازه دهید زمان به شما کمک کند

در جهان امروز همه تمایل دارند که خیلی سریع به نتیجه برسند و به موفقیت‌های سریع و البته بزرگ دست پیدا کنند ولی متأسفانه قاعده جهان جز در موارد استثنایی برای کسی موفقیت فوری رقم نمی‌زند.

به عنوان مثال آیا ممکن است یک کشاورز دانه‌ای را بکارد و فردای همان روز از خواب بیدار  و ببیند که آن دانه به بار نشسته است؟ قطعاً چنین چیزی ممکن نیست. همیشه اجازه دهید که زمان هم به کمکتان بیاید و نقش خود را برای دستیابی شما به موفقیت ایفا کند. دنیا لینکی نیست که روی آن کلیک کنید و خیلی سریع به هدف برسید.

۳- اجازه دهید برتری خفیف خودش را نشان دهد

 اگر یک عادت صحیح یا نادرست را در زندگی پیش بگیریم، ممکن است در بازه زمانی کوتاه هیچ کدام از این دو عادت تحول چندان زیادی در زندگی ما ایجاد نکنند ولی وقتی مدتی می‌گذرد می‌بینیم که هر کدام از این عادات چه تحول عظیمی در زندگی ما ایجاد کرده است. عادتی که خوب باشد، خیلی به پیشرفت ما کمک می‌کند و عادتی که بد باشد، شرایط را برای پسرفت ما فراهم می‌آورد. از این رو باید حتی روی کوچک‌ترین رفتارهای روزانه خودمان حساس باشیم؛ زیرا همین کارهای ریز و کوچک روزانه موفقیت یا شکست ما را رقم می‌زند.

۴- روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید

امروزه موفقیت مالی افراد به میزان دانش و اطلاعات تخصصی که دارند بستگی دارد پس باید روی خودتان سرمایه گاری کنید 

۵- گذشته را کنار بگذارید

گذشته برای درس گرفتن است نه حسرت خوردن، اگر در گذشته شکست خورده اید دوباره شروع کنید باید این را بدانید که موفقیت با چند بار شکست خوردن به وجود می آید. پس از شکست خوردن ناراحت نباشید.

برتری خفیف صوتی (+)

کتاب برتری خفیف pdf (+)

اگر مایلید از مشاوره کسب و کار  استفاده کنید، همین الان کلمه مشاوره را به شماره 09170808088 ارسال کنید.

اگر مایلید اصول مدیریت کسب و کار را حرفه ای و کاربردی بیاموزید کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *