بازاریابی و فروش, دیجیتال مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ چیست؟روش های اجرایی افیلیت مارکتینگ

روش های اجرایی افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ نوعی بازاریابی مشارکتی است، که در آن یک فروشنده یا برند بصورت آنلاین در ازای میزان فروش فروشنده‌های دیگر یا میزان ترافیکی که منجر به فروش محصول می‌شود، پورسانت یا درصدی از سود را به فروشنده یا تبلیغ‌ دهنده پرداخت می‌کند. در این مقاله ویژگی ها و مزایای افیلیت مارکتینگ و انواع روش های همکاری در فروش و استفاده از این روش در ایران را برای شما توضیح می دهیم.شما در دوره بازاریابی و فروش با انواع روش های بازاریابی و فروش نوین آشنا خواهید شد. روش های اجرایی افیلیت مارکتینگ، مزایا و معایب افیلیت مارکتینگ در این مقاله گفته خواهد شد.

 

اگر به دنبال روش های بازاریابی آنلاین هستید حتما سوالات زیادی در ذهن دارید برای مثال:

 • چگونه می‌توان وارد افیلیت مارکتینگ شد؟
 • جایگاه افیلیت مارکتینگ در ایران ؟
 • چگونه می توان از طریق افیلیت مارکتینگ کسب درآمد کرد؟
 • مزایای تبدیل شدن به بازاریاب افیلیت مارکتینگ چیست و چه تفاوتی با بازاریابی پورسانتی دارد؟

در این مقاله به سوالات شما پاسخ می دهیم،با ما همراه باشید.

 

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش چیست؟

باید با 3 واژه آشنا باشید:

 • فروشنده‌ یا صاحب محصول: صاحبان برند یا افرادی که یک محصول را برای فروش تولید می‌کنند.

 

 • واسطه یا ناشران افیلیت مارکتینگ: افراد فعال در اینترنت همچون اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی یا دارندگان سایت‌های پرترافیک که قصد دارند با قرار دادن لینک و بنرهای تبلیغاتی کسب درآمد کنند.

 

 • کاربران یا مخاطبان: افرادی که در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند یا از سایت‌های پرترافیک بازدید می‌کنند و با کلیک بر روی لینک یا بنر قصد خرید محصولاتی را دارند.

 

فرض کنید شما صاحب یک برند یا تولید کننده یک محصول هستید برای این که فروش خود را بالا ببرید، سایت هایی که پر مخاطب هستید و ترافیک بالایی دارند را پیدا می کنید معمولا این سایت ها بنر و جایگاه هایی برای تبلیغات شما در نظر گرفته اند،شما تبلیغ محصول خود را در این سایت های پر مخاطب قرار می دهید و راحتتر مخاطبین شما را پیدا می کنند و فروش شما از این طریق بالا می رود.

به پاس خدمتی که سایت واسط به شما کرده، به ازا هر خرید یا تعداد بازدید یا جذب مخاطب جدید می توانید به او پورسانت بدهید.این روش یک روش همکاری برد- برد است که موجب سود و رضایت دو طرف می شود.

 

شما در دوره بازاریابی و فروش از صفر تا صد فروش را یاد خواهید گرفت و فروش خود را چند برابر خواهید کرد، جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید

 

مزایا و معایب افیلیت مارکتینگ

ویژگی و مزایای افیلیت مارکتینگ

 • کسب در آمد 24 ساعته و بدون تعطیلی
 • نیاز به فضا و مکان خاصی ندارید 
 • کسب درآمد از طریق قراردادن چندین لینک مختلف تبلیغاتی در سایت
 • دسترسی راحت و سریع مشتریان به محصولات متنوع
 • آنالیز و تحلیل دقیق رفتار مشتریان با کنترل و ردیابی لینک‌های افیلیت مارکتینگ
 • داشتن همزمان شغل‌ها و درآمدهای دیگر در کنار افیلیت مارکتینگ
 • عدم نیاز به تجهیزات جانبی زیاد، تنها با اینترنت و داشتن یک گوشی همراه یا لپ تاپ می‌توان در افیلیت مارکتینگ فعالیت کرد.

 

مزایا و معایب افیلیت مارکتینگ

معایب افیلیت مارکتینگ

 •  احتمال هک شدن لینک‌های فروشندگان نیز در این نوع بازاریابی وجود دارد.
 • برخی از فروشنده‌ها در افیلیت مارکتینگ برای افزایش فروش ممکن است اطلاعات نادرستی به مشتریان ارائه دهند که این موارد باعث از بین رفتن اعتبار برند و محصولات در آینده خواهد شد.
 • ممکن است کسب‌وکار یا برند فعال در افیلیت مارکتینگ، لینک فروشندگان را دستکاری کرده و از دادن اطلاعات صحیح و در نتیجه سود واقعی به فروشندگان خودداری کنند.

مزایا و معایب افیلیت مارکتینگ

انواع روش‌های افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ نوعی بازاریابی دیجیتالی محسوب می شود و روش های متنوعی برای انجام آن وجود دارد در این مقاله 3 روش را برای شما توضیح می دهیم.

افیلیت مارکتینگ در شبکه‌های اجتماعی

منظور صفحات افراد مشهور یا بهتر بگوییم اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی است نظیر اینستاگرام، یوتیوب، فیسبوک و…علاوه بر این مورد برخی صفحات دیگر نیز وجود دارند که تنها به هدف فعالیت در افیلیت مارکتینگ و فروش یک مدل محصول یا برند خاص ساخته شده‌اند. این صفحات با تولید محتوای موثر مشتریان را مجاب به کلیک بر روی لینک‌های خرید محصولات می‌کنند.

افیلیت مارکتینگ سایت‌های تخفیف 

همه تخفیف را دوست دارند یکی از روش ها قرار دادن لینک های خرید محصولات در سایت های تخفیف است، این سایت ها کمیسیون خود را کاهش داده اند و هزینه های خود را کم کرده اند.

افیلیت مارکتینگ از طریق وبسایت و دیجیتال مارکتینگ

حتما سایت هایی را که بنرهای تبلیغاتی محصولات مختلف را زده اند دیده اید،در این روش افراد پس از راه‌اندازی سایت‌های پرترافیک، اقدام به ارائه لینک‌های تبلیغاتی جهت فروش محصولات می‌کنند. یکی از ویژگی‌های مهم در این مدل از افیلیت مارکتینگ، عدم نیاز به هماهنگی محتوایی سایت با محصول می‌باشد. تنها ترافیک ورودی مد نظر خواهد بود و هرچه این ترافیک بیشتر باشد، احتمال کلیک شدن بر روی بنرهای تبلیغاتی نیز بیشتر است.

 

انواع افیلیت مارکتینگ بر اساس شیوه‌ی اجرایی

روش های اجرایی افیلیت مارکتینگ:

افیلیت مارکتینگ وابسته

در این روش شما باید سایت های پر مخاطبی را برای فروش محصولاتتان انتخاب کنید که با سایر محصولات آن سایت همخوانی داشته باشد.

 

افیلیت مارکتینگ غیروابسته

اکثر سایت‌های پرترافیک و همچنین صفحات اجتماعی پربازدید از این شیوه‌ نهایت بهره را می‌برند.نیازی نیست که محصول شما با محصولات دیگر سایت همخوانی داشته باشد.

 

افیلیت مارکتینگ درگیرشونده

یک شخص معروف محصول را به دیگران معرفی می کند و به صورت روزانه خود آن شخص از محصول استفاده می کند.

 

روش های پرداخت و دریافت سود از طریق روش افیلیت مارکتینگ

(مزایا و معایب افیلیت مارکتینگ)

 • پرداخت به ازا فروش: در صورتی که خرید یک محصول کامل انجام شود،سودی به بازاریاب تعلق گیرد
 • پرداخت در ازا جذب لید: پرداخت در صورت تکمیل فرم‌های مشتری همچون شماره‌ تماس، ایمیل، آدرس و… انجام شود. در این حالت پس از تکمیل فرم‌های مشتری، مبلغی به عنوان پورسانت به تبلیغ‌دهنده پرداخت خواهد شد. این مدل از افیلیت مارکتینگ برای محصولاتی همچون خودرو یا تجهیزات گران‌قیمت بسیار کاربردی می‌باشد.
 • پرداخت به ازای نمایش آگهی:به ازای نمایش آگهی به میزان خاصی (به عنوان مثال ۱۰۰۰ بازدید) مبلغی به تبلیغ‌دهنده پرداخت خواهد شد.

 • پرداخت به ازای کلیک:تبلیغات گوگل نیز بر اساس این مدل پایه‌گذاری شده است. در این مدل به ازای هر بار کلیک بر روی بنر یا لینک، مبلغی به تبلیغ‌دهنده پرداخت خواهد شد.

 • پرداخت با تعرفه‌ی ثابت:در این حالت تبلیغ‌کننده‌ی محصول با قرار دادن بنر یا لینک محصول در شبکه‌ی اجتماعی یا سایت خود برای مدت زمان مشخصی (بطور مثال برای 48 ساعت) یک مبلغ ثابت را دریافت خواهد کرد.

 

افیلیت مارکتینگ‌های ایرانی

 • دیجی کالا

در حال حاضر دیجی‌کالا را می‌توان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین افیلیت مارکتینگ ایرانی دانست. از ویژگی افیلیت مارکتینگ دیجی کالا می‌توان به گستردگی محصولات، برندهای فعال آن و همچنین انسجام بالا و داشتن تیم پشتیبانی حرفه‌ای آن اشاره نمود.

 • ایلماز

در ایلماز با جستجوی محصول، ارزان‌ترین فروشنده به شما معرفی خواهد شد.

 • می مارکت

این فروشگاه یکی از سریع‌ترین ارسال‌های محصول را در ایران دارد.

 • ترب

امکان مقایسه محصولات مختلف در سایت ترب وجود دارد.

 • موپن

اصلا مهم‌ نیست قصد خرید از کدام فروشگاه‌ اینترنتی را دارید. با سر زدن به موپن می‌توانید کدهای تخفیف بسیاری را برای کاهش  هزینه‌ی خرید خود پیدا کنید.

 • میهن استور

مهین استور از دیگر افیلیت مارکتینگ‌های ایرانی است که بصورت حرفه‌ای می‌توان در آن فعالیت نمود. پس از ثبت نام در سایت، یک پنل فروش در اختیار فروشنده قرار خواهد گرفت. مدل پرداختی سود در سایت مهین استور بصورت پرداخت به ازای فروش می‌باشد. 

 

اگر مایلید از دوره های تخصصی فروش برای آموزش تیم های فروش تان استفاده کنید و آموزش هایی متناسب با کسب و کار خودتان به آنها بدهید،همین الان کلمه آموزش تیم را به شماره 09170808088 ارسال کنید.

 

اگر مایلید اصول مدیریت کسب و کار را حرفه ای و کاربردی بیاموزید کلیک کنید

برای دریافت جدیدترین مقالات و اخبار ایمیل خود را وارد کنید

[mc4wp_form id=”6908″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *