- افزایش فروش, مقالات

فروشنده ها نمی ترسند!

ترس یک موضوعی است که در زمان فروش ، فروشنده و خریدار را ممکن است درگیر خود کند. در این مقاله قصد داریم نکاتی را با هم مرور کنیم که باعث کاهش ترس مشتری و همچنین ترس فروشنده از فروش می شود.


راهکار هایی برای فروش بیشتر
فروشنده ها نمی ترسند!


🔴 ترس هایی که به دنبال فروشنده هستند 🔴


کلمه ( نه ) یک کلمه وحشتناک است برای برخی فروشندگان، مخصوصا کسانی که تازگی به این حوزه وارد شده اند. برخی فقط با چند بار (نه) شنیدن کار خود را رها کرده و انگیزه ای برای ادامه نخواهند داشت. بهترین استراتژی برای فروشندگان این است که همیشه در ذهنتان خود را در حالتی ببینید که جنس را فروخته و در حال بستن قرارداد با مشتری هستید. حتی زمانی که پاسخ منفی می شنوید این تمرین را انجام دهید تا به فروش برسید. حرفه ای ترین فروشندگان دنیا هم از این شیوه استفاده می کنند، پس مطمعن باشید که جواب می دهد و جنس خود را به فروش می رسانید.

 


ترس های مشتری را بشناسید!


این یک قانون همیشگی است که مشتری می ترسد از شما بخرد چون می ترسد جنس شما نیازش را برطرف نکند. از طرفی اگر مشتری مسئول خرید یک شرکت بزرگ باشد، در صورت اشتباه کارش زیر سوال می رود و باید پاسخگو باشد، پس به مشتری حق بدهید که ترس داشته باشد. یادتان باشد که مشتری همیشه به دنبال برآورده کردن نیاز خودش است و به شما فکر نمی کند. شما باید با استفاده از تکنیک های فروش ، مشتری را راضی کنید که جنسی که به او می دهید قرار است نیازش را براورده کند. 

ترفند های فروش بیشتر
فروشنده ها نمی ترسند!


🔴 وقتی مشتری و فروشنده ترس دارند! 🔴


در روش های قدیمی خرید و فروش ، مشتری در لحظات آخر که می خواهد خرید را تکمیل کند، فشار زیادی را روی خود حس می کند و مقاومت بالایی از خود بروز می دهد. بیشترین ترس مشتری در همین لحظه است و دقیقا در همین لحظه فروشنده هم ترس از شنیدن کلمه (نه) دارد. لحظه آخر در فروش ، لحظه ای است که مشتری و خریدار بیشترین ترس را به دوش می کشند و تنها راه رهایی برای فروشنده، حفظ آرامش و تصور کردن یک فروش موفق است.

 


آیا باید فروش سنتی را فراموش کنیم؟!


سیستم فروش در روش سنتی متفاوت و متقابل می باشد. در این حالت فروشنده نیمی از زمان خود را صرف شناخت مشتری، برقراری ارتباط با مشتری و معرفی محصول می کند و در انتها زمان مناسبی خواهد داشت برای بستن قرارداد.

این روش برای کالا های ارزان قیمت خوب است، اما برای فروش اقلام گران قیمت مناسب نیست. حال برای فروش اقلام گران قیمت، پیشنهاد می کنیم که مدت زمان بیشتری را صرف برقراری ارتباط و معرفی کالا کنید به شکلی که فقط ۱۰ درصد از زمان را به بستن قرارداد اختصاص دهید.

شگردهای فروش بیشتر
فروشنده ها نمی ترسند!

در روش های سنتی فروش ، فروشنده زمان زیادی را صرف صحبت با مشتری و پرسش از نیاز های مشتری می کند. این روش اصلا مورد قبول افراد حرفه ای در فروش نمی باشد، چون فروشندگان حرفه ای زمان کمی را صرف پرسش از مشتری در مورد نیازهایشان می کنند و بیشترین زمان را صرف توضییح کالا و متقاعد کردن مشتری می کنند.

 


 فروش بر اساس نیاز را تمرین کنید


زمانی که شما بخواهید روش فروش بر اساس نیاز را پیاده سازی کنید، باید حداق ۴۰درصد از زمان خود را برای ارتباط با مشتری و اعتماد سازی صرف کنید. در این قسمت باید سوالاتی هوشمندانه بپرسید و با دقت به پاسخ های مشتری گوش دهید. در مرحله بعد باید ۳۰درصد از زمان را صرف شناخت نیاز های مشتری کنید تا به درک درستی از نیاز مشتری دست پیدا کنید و در ادامه بتوانید محصول خود را معرفی کنید. مدت زمان باقی مانده را فقط صرف بحث در مورد محصول و راه هایی کنید که نیاز های مشتری را هدف قرار بگیرد. در این مرحله به راحتی می توانید بستن قرارداد و تکمیل فروش را در ذهن خود تصور کنید، زیرا مشتری در این مرحله ترس کمتری دارد و آماده بستن قرارداد می باشد.

چگونه ویزیتوری کنیم
فروشنده ها نمی ترسند!

در این روش فروش ، چون شما با مشتری یک ارتباط خوب برقرار کرده اید و او را مجاب کرده اید که قصد دارید یک کالای مفید به بفروشید، مشتری راحت تر و با ترس کمتر با شما راه می آید و در انتها به راحتی قرارداد را می نویسد.

در روش سنتی که پیش تر در موردش صحبت کردیم، فروشنده فقط به این فکر است که حالا چه چیز درباره محصولم به مشتری بگویم، ولی در این روش فروشنده فقط به سوالاتی فکر می کند که باید از مشتری بپرسد. فروشنده خود را با مشتری دوست و هم قدم می داند و با این کار به راحتی موضوع ترس را از بین برده است.

 

کلام پایانی

تمامی مطالبی که در مقاله ی ( فروشنده ها نمی ترسند! ) خواندیم، پیرامون بحث ترس از فروش، ترس فروشنده و ترس خریدار بود. مطالب فوق می توانند علاوه بر افزایش فروش ، مسیر هدف شما را هموار کنند. در صورت نیاز می توانید در بخش دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی ، مقالات بیشتری از دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی را مطالعه فرمایید.

🔴 بی صبرانه منتظر نظر، انتقاد یا پیشنهاد شما در بخش دیدگاه هستیم.