بازاریابی و فروش

چگونه محصول یا خدمت خود را به مشتری خسیس یا صرفه جو بفروشیم؟

چگونه محصول یا خدمت خود را به مشتری خسیس یا صرفه جو بفروشیم؟

مشتریان خسیس یا صرفه جو، برای این که بتوانید در بازاریابی و فروش موفق شوید باید اصول روانشناسی( تکنیک های افزایش فروش ) را در این زمینه بدانید تله خرید یا تله فروش چیست و چطور باعث افزایش فروش شما می شود؟ در این مقاله قصد داریم چند تکنیک به شما بیاموزیم که باعث می شود شما در فروش خود موفق تر عمل کنید ،با ما همراه باشید.دوره های بازاریابی و فروش می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

1-افراد فقط روی یک چیز تمرکز می کنند

برای این که بتوانید در بازاریابی و فروش موفق عمل کنید باید این نکته را بدانید که مشتریان فقط می توانند فقط روی یک موضوع متمرکز شوند پس از هر چیزی که باعث حواس پرتی آنها می شود باید جلوگیری کرد.

دانشمندان علم نوروساینس توجه ما را به تابش نور بر یک نقطه جلب می کنند: ما آنچه نورانی و روشن است را می بینیم و به چیز دیگری توجه نمی کنیم. تونل بینایی بر این نکته استوار است که افراد در یک زمان، تها به یک نقطه متمرکز هستند.

بازاریابان باید در صورت نیاز، بر روی هدف خود تمرکز کنند. چنانچه حواس مشتری به موضوع خارجی پرت شده باشد، یا بدتر از این، به کار دیگری که فروشنده انجام می دهد، نکته اصلی گم می شود. پس اجازه ندهید که مشتری به چیز دیگری بجز پیام شما توجه و دقت کند!

2حرکت و جابه جایی، توجه ما را به خود جلب می کند

حرکت و جابه جایی ها توجه ما را به خود جلب می کند از این تکنیک شعبده بازها برای درگیر کردن ذهن مخاطبین استفاده می کنند.

چنانچه در یک ملاقات حضوری و یا از طریق آگهی تلویزیونی می خواهید کالایی را ارائه دهید و به فروش برسانید، برای جلب توجه مخاطب از حرکت استفاده کنید و آن را بر آنچه مدنظرتان است، متمرکز سازید.

اگر تمایل دارید در دوره بازاریابی و فروش شرکت کنید، همین الان کلمه نوابغ فروش نرم را به شماره 09170808088 ارسال کنید

3- اتفاقات غیر منتظره ما را به خود جذب می کنند

برای جلب توجه مشتریانتان، آنها را با یک حرکت غیر منتظره، یک صدای تازه و یا تصویری ناآشنا، شگفت زده کنید. این عمل باعث می شود نگاه آنها به موضوع متمرکز شود و آن را تحلیل کنند. این مورد درباره گزینه جدید نیز صادق است. این یکی از جلب توجه کننده ترین کلمات در تبلیغات است.

4نورون های آینه ای، ما را درگیر خود می کنند

آیا نوشابه می فروشید؟ بگذارید افراد حس باز کردن در آن را تجربه کنند، آن را به سمت دهان خود ببرند و آن را بنوشند.اینگونه مشتریان را با کالای خود درگیر کنید، زمانی که مشتریان با کالای شما ارتباط برقرار کنند راحتتر می توانید کالای خود را بفروشید و فروش خود را بالا ببرید.

5-فروشنده باید توجه داشته باشد که به موقع و کم صحبت کند

حرف زدن زیاد فروشندگان باعث می شود حواس شما پرت شود ، تا به حال به فروشنده پر حرفي برنخورده اید که وقتی شما در حال بررسی کالا بوده اید، نتوانسته ساکت بماند؟ وقتی فروشنده شما را زیر رگبار صحبت گرفته، بررسی و آزمایش کردن پنل ماشین، کار دشواری است. فروشنده باید در مورد صحبتهایی که باید بکند، آموزش ببیند همچنین باید بیاموزد چه موقع صحبت کند و چه موقع اصلا حرفی نزند.

سهم بزرگی از مشتریان بالقوه کسب و کار شما را مشتریان خسیس یا صرفه جو تشکیل می دهند اما چگونه محصول یا خدمت خود را به مشتری خسیس بفروشیم؟بهتر است که رویکرد خود را نسبت به مشتریان خسیس اصلاح کنید و سهم خود را در بازار نسبت به رقبایی که کمتر از این نکات آگاهی دارند، افزایش دهید. افراد صرفه جو برای خرید، حس درد بیشتری نسبت به ما ندارند. آنها فقط از صرفه جویی لذت می برند.

شما با دانستن نکات کوچکی می توانید سهم بازار خود را افزایش دهید و مشتریان صرفه جو را به خود جلب کنید، در این مقاله به شما کمک می کنیم بتوانید فروش خود را افزایش دهید.

تله خرید

روش های فروش به مشتریان خسیس یا صرفه جو

1-قیمت محصولات را به صورت مقرون به صرفه ارائه کنید.

سعی کنید به مشتریان نشان دهید که خرید آنها عادلانه است، مثلا بهتر است جمله “عضویت سالانه برای شما ۱۲۰ هزار تومان هزینه دارد” را به این صورت بیان کنید “فقط با پرداخت ماهانه ۱۰ هزار تومان و یا تنها با ۳۳۰ تومان! در روز می توانید عضو شوید.” در هر صورت، شما تلاش می کنید به خریدار خسیس نشان دهید که قیمت تا چه حد در مقابل چیزی که دریافت می کند، عادلانه است.

2- محصولات را به صورت بسته و مجموعه ارائه کنید

اگر محصولات و خدمات خود را به صورت پکیج ارائه کنید مشتری درد کمتری احساس می کند،دادن خدمات پس از فروش، خدمات و کالاهای اضافی می تواند در کنار کالای اصلی می تواند درد مشتری را برای خرید کاهش دهد و مشتری خسیس را واردار به خرید کند.

3- مراقب استفاده از واژه ها باشید

یکی از یافته های تکان دهنده در تحقیق دانشگاه کارنگی ملون این بود که تغییر در نحوه بیان توضیحات مربوط به هزینه ارسال دی وی دی رایگان از “۵ دلار” به “فقط ۵ دلار” پاسخ خریداران خسیس را تا ۲۰ درصد افزایش داد. این موضوع برای نویسندگان تبلیغات خیلی مهم است که بدانند صرفا یادآوری اینکه ۵ دلار مبلغ ناچیزی است، تأثیر مهمی بر افراد خسیس داشت.

کوتاه کلام اینکه، سهم بزرگی از مشتریان بالقوه خودتان را ارزان از دست ندهید. در عوض رویکرد خود را نسبت به مشتریان خسیس اصلاح کنید و سهم خود را در بازار نسبت به رقبایی که کمتر از این نکات آگاهی دارند، افزایش دهید.

تله خرید  یا تله فروش یکی از مواردی است که می تواند به افزایش فروش شما کمک کند،ما طرفدار تکنیک هایی نیستم که مشتریان را به خرید چیزی وادار می کند که نیاز به آن ندارند و یا آن را نمی خواهند.

در این مقاله قصد داریم شما را کمک کنیم تا تردید مشتری را برای خرید دو کالای مشابه از بین ببرید،برای مثال زمانی که برای خرید یک قوطی ژل اصلاح به فروشگاه می روید در ابتدا قیمت ها را مقایسه می کنید سپس از بین قوطی های مشابه حجم و مقدار آنها را بررسی می کنید وجود یک قوطی بزرگتر ممکن است این ذهنیت را در شما ایجاد کند که این خرید به صرفه تر خواهد بود،این یک تله ی خرید است.

بیشتر شرکت ها تلاش می کنند در ارائه کالاهایشان، بهترین و جذابترین پیشنهادها را ارائه دهند و این تلاش قابل ستایش است. ولی گاهی اوقات افزودن نمونه کم طرفدارتر به این گزینه ها، به فروش گزینه های بهتر و بدون نارضایتی مشتری منجر می شود. بنابراین، دفعه بعد که بسته های خوب، بهتر و بهترین خود را طراحی می کنید، گزینه متوسطی را نزدیک به گزینه ای که می خواهید بهترین به نظر برسد، در نظر بگیرید و ارائه دهید. اگر این کار به افزایش فروش کالايتان منجر شد، متوجه می شوید که تکنیک تان عمل کرده است.

فروش به مشتریان خسیس یا صرفه جو

کاربرد تله ها در خرید و فروش املاک

 مقایسه بین خانه های کاملا شبیه به هم باشد. به عنوان مثال، بین دو آپارتمان دو طبقه با تعداد اتاق خواب های یکسان. خرید خانه فرایندی پیچیده، حساس و گران است و وادار ساختن خریدار برای تصمیم گیری، کار بسیار سختی است. با وجودی که خریدار می داند که باید تصمیم خود را بگیرد.

در تحقیقی، با استفاده از اسکن FMRI، بررسی شد که در حین انتخاب بین چندین گزینه، در مغز ما چه رخ می دهد. محققین دریافتند که انتخاب از میان دو گزینه ای که از لحاظ جذابیت در یک سطح هستند، باعث آزردگی و رنجش آزمون شوندگان به خاطر سختی تصمیم گیری و انتخاب شد. ولی زمانی که گزینه دیگر با جذابیت کمتری ارائه شد، فرایند انتخاب ساده تر و لذت بخش تر شد.

 

اگر تمایل دارید در دوره بازاریابی و فروش شرکت کنید، همین الان کلمه نوابغ فروش نرم را به شماره 09170808088 ارسال کنید

 

اگر مایلید اصول مدیریت کسب و کار را حرفه ای و کاربردی بیاموزید کلیک کنید

به Clubhouse مهدی حسینی بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *