مشاوره برندینگ چیست و چه لزومی به  کمک مشاور برندسازی داریم؟ آژانس برندسازی یا شرکت برندسازی چگونه می تواند به من کمک کند؟ پرسونال برندینگ چیست personal brabding و چه کمکی به من خواهد کرد؟ در این مقاله برندینگ به زبان ساده را شرح می دهیم، برای این این که کسب و کار شما موفق شود و یا به موقعیت شغلی بهتری دست یابید نیاز دارید که بین متخصصان و فعالان یک حوزه متمایز شوید اگر بخواهید در نظر همه  معروف و مشهور شوید این کار بی فایده است شما باید برای مخاطبین و فعالان صنعت خود سرشناس و معروف شوید. زمانی که روی برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ کار می کنید، به راحتی به موقعیت شغلی مورد نظر دست پیدا می کنید و نسبت به سایرین موفق تر خواهید بود. برند سازی شخصی به شما کمک می کند از شخص دیگری مشابه خودتان متمایز شوید، اما متاسفانه اکثر افراد برنامه ریزی و طرح ریزی درستی برای این کار ندارند و همین باعث شکست آنها خواهد شد. مشاور برندینگ می تواند شما را در ایجاد برند شخصی یاری دهد، برند سازی محصول  به شما کمک می کند محصولات شما میان رقبا متمایز شود.

چرا لازم است برند شخصی (پرسونال برندینگ) داشته باشیم؟

اگر برند شخصی (پرسنال برندینگ) شما جذاب باشد. مشتریان، فروشندگان و حتی شرکت‌هایی که به دنبال جذب نیرو هستند شما را از میان دیگران انتخاب خواهند کرد.
معمولا افراد دوست دارند با متخصصان همکاری داشته باشند و معرفی شما به عنوان یک فرد برجسته به دیگران از دلایل اهمیت پرسونال برندینگ است.
زمانی که می خواهید کسب و کار خود را بازسازی و یا رشد دهید ، برند شخصی رکن مهمی در موفقیت کسب و کار شما خواهد داشت. آژانس برندسازی یا شرکت برندسازی می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره پرسونال برندینگ و مشاوره برندسازی شخصی به دست آورید کلمه مشاوره برندسازی را به شماره 09170808088 پیامک کنید.

 

مزایای مهم پرسونال برندینگ

  • چرا بزرگترین و موفقترین افراد مشغول در مبحث بازاریابی با برندسازی شخصی آنقدر این مورد را مهم میدانند؟ مزایای پیادهسازی پرسونال برندینگ در چیست؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که Personal Branding به خاطر این مهم است که این بازاریابی یک نوع بازاریابی خاص است که همه افراد دخیل در آن، به نوعی از ویژگیها و خصوصیتهای آن سود میبرند. به عبارت سادهتر میتوان گفت که پرسنال برندینگ سبکی از کسبوکارهای مدرن است که در آن نه فقط خود کارآفرین بلکه کارمندان و حتی مشتریان آن نیز به مقدار قابل توجهی از آن بهرهمند میشوند، مشاور برندسازی به شما کمک می کند بتوانید از مزایای پرسونال برندینگ بهره ببرید.

1. ایجاد اعتماد در کاربران

مردم عاشق این هستند که راز موفقیت افراد بزرگ را بدانند و شما میتوانید این راز موفقیت سر به مهر را در قالب خاطرهنویسی و روشهای مشابه در اختیار آنها قرار دهید تا با این کار اطلاعات با ارزش شخصی خود را در دسترس آنها قرار داده باشید و به دنبال آن اعتماد آنها را به خوبی جلب کنید.

2. توسعه و افزایش اعتبار و ارزش

با جلب اعتماد مردم، راه برای توسعه و گسترش فعالیتهای مؤثر برند شما هموار میشود. هرچه پرسونال برندینگ شما در وسعت بزرگتری صورت بگیرد، نرخ نزدیک شدن مردم نیز به شما بیشتر میشود.

3. ایجاد تمایز

برندسازی شخصی چیزیست که باعث میشود شما از رقبای همرده و حتی بزرگتر متمایز باشید. این مورد همچنین سبب میشود که شما برای مصرفکنندگان دلپذیرتر از کسبوکارهای معمولی باشید.

4. جذب فرصتهای بیشتر

 یک شخص فعال در حوزه پرسنال برندینگ فرصتهای متعدد و متنوع زیادی برای ایجاد روابط کاربردی دارد و از جایی که اهداف خاص و شفافی در این نوع تجارت تعیین میشود، دیگر لازم نیست نگران پراکندگی ایدهها یا پیشنهادات نامربوط شوید. اگر فرصتی در این زمینه وجود داشته باشد، دقیقاً مرتبط با همان اهداف تعیین شده توسط شماست.

چند مثال از افراد موفق در Personal Branding

 افراد نخبهای همچون Steve Jobs و یا Bill Gates دو مثال بارز در این زمینه پرسونال برندینگ هستند. بیل گیتز به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد حال حاضر دنیا شاید در مجموع موفقترین کسی است که در زمینه پرسنال برندینگ فعالیت داشته است.

مشاور برندسازی در ایجاد برند به شما کمک می کند، کافی است کلمه مشاوره برندسازی را به شماره 09170808088 پیامک کنید

نکات و راهکارهای پیشنهادی برای Personal Branding

1. قبل از هرچیز به اندازه کافی تحقیق کنید

هر ابتکار عملی که در برندسازی صورت میگیرد با تحقیق و پژوهش آغاز میشود. اگر میخواهید شروع طوفانی داشته باشید قبل از هر کاری، نسبت به تحقیق در مورد زمینههای مورد نیاز اقدام کنید. شما باید بدانید دقیقاً که هستید و یا میخواهید به چه کسی تبدیل شوید و به چه جایگاهی برسید. هدف شما باید به درستی و با ثبات کامل تعیین شده باشد.

2. در دسترس و قابل رؤیت باشید

ممکن نیست که فقط در پشت میز کاری خود در دفتر یا اتاق کارتان بنشینید و یک سری امور معمولی را انجام دهید و سپس در انتظار رسیدن به موفقیت در مبحث پرسونال برندینگ شوید! برای شناخته شدن در پرسنال برندینگ باید به صورت مدام دیده شده و خیلی فعال باشید. باید تا میتوانید از طریق راههای مختلف مثل ویدئو، پادکست یا از طریق استوری یا لایوهای شبکههای اجتماعی به صورت مستقیم با مردم در ارتباط باشید و همیشه و هر لحظه در دسترس باشید! این در دسترس بودن حس اطمینان بسیار خوبی در مخاطبین شما ایجاد میکند.

3. به یک متخصص تبدیل شوید

همه تجارتها و کمپانیها صرفاً به خاطر داشتن تخصص در زمینهای خاص مورد توجه مشتریان قرار میگیرند. برند شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر میخواهید برند شما به صورت مستمر توسط مردم دنبال شده و مشتریان زیادی داشته باشد، باید محصول، سرویس یا چیزی ارائه دهید که یک آیتم تخصصی باشد. هرچه بیشتر در این زمینه بتوانید خودتان را ارتقاء دهید، شانس بیشتری برای جذب مشتری پیدا میکنید.

4. اقدام به ایجاد روابط مهم با دیگران کنید

با گسترش هرچه بیشتر فعالیتهای شما در پرسنال برندینگ، لیست مخاطبین شما نیز افزایش مییابند. احتمال اینکه در بین این مخاطبین افراد کارآمدی وجود داشته باشند که بتوان با مشارکت با آنها به سوددهی بیشتر رسید نیز بیشتر میشود. در این رابطه پیشنهاد میشود که یک پایگاه اطلاعاتی ایجاد کرده و مشخصات و راههای ارتباطی هر مخاطبی که ممکن است به هر نحوی در توسعه و پیشرفت شما مؤثر باشد را در آن پایگاه ذخیره کنید تا بعدها در صورت نیاز بتوانید خیلی راحت به این اطلاعات دست پیدا کنید

5. ثبات داشته باشید

ثبات داشتن یکی از لازمههای اصلی پیشرفت کردن در این بازاریابی است. مطمئن باشید چالشهای زیادی در مسیر شما وجود دارند و برخی از آنها ممکن است حسابی کار را برای شما خستهکننده و دشوار کنند. اما کلید موفقیت شما ثبات و ایستادگی در برابر این مشکلات است. سعی کنید خودتان را با تغییراتی که در طول مسیر پیش میآیند وفق دهید و از عقبنشینی خودداری کنید!

جهت دریافت خدمات مشاوره برندسازی با شماره 09170808088 تماس بگیرید

چرا لازم است به دنبال برندسازی محصول باشیم؟

حتما برای شما هم پیش آمده زمانی که برای خرید محصولی از جمله مواد غذایی به فروشگاه مراجعه می کنید محصولی را خریداری کنید که نام و نشان او برای شما آَشنا باشد شاید محصول جدیدی در قفسه مغازه  وجود داشته باشد که حتی کیفیت بالاتری نسبت به کالای انتخابی شما داشته باشد اما شما به احتمال زیاد محصولی را می خرید که برای شما آَشنا تر باشد، این همان قدرت برندسازی است.

اگر بتوانید در ذهن مشتری بمانید در بازار پر رقابت کسب و کار باقی خواهید ماند. نقطه‌ی شروع برندسازی ذهن مشتری است و او است که تعیین می‌کند یک برند می‌میرد یا زنده می‌ماند. پس در هنگام خلق برند اولین و آخرین کسی که باید لحاظ کنید مشتری‌ هایی هستند که قرار است  محصول شما را مصرف کنند.

آن‌ها باید احساس درستی از برند شما داشته باشند و به همین دلیل باید مدام خودتان را به جای آن‌ها تصور کنید و به دنبال پاسخ این پرسش باشید که ما نماینده‌ی چه چیزی هستیم؟ این همان برندینگ به زبان ساده است، مشاور برندسازی در این راه به شما کمک می کند.

خواندن مقاله برندینگ چیست؟ انواع برندسازی کدام است؟ به شما توصیه می شود

ساخت برند

ایجاد برندینگ محصول چگونه انجام می شود؟

ایجاد یک برند

برندینگ به زبان ساده : زمانی‌که شرکت تصمیم می‌گیرد تا یک برند را به عنوان وجه عمومی‌اش پایه‌گذاری کند، ابتدا باید هویت برند خود یا نحوه دیده شدن آن را مشخص نماید. به عنوان مثال، لوگوی شرکت اغلب پیام، شعار یا محصولی را که شرکت ارائه می‌دهد در بر می‌گیرد. در واقع هدف این است که برند را برای مشتری به یاد ماندنی و جذاب نماید. شرکت برای برندینگ معمولاً با یک تیم طراحی مشورت می‌کند تا ایده‌هایی در مورد جنبه‌های بصری یک برند، همچون لوگو یا نماد را ارائه دهند. یک برند موفق، پیام یا حس مورد نظر شرکت را به تصویر می‌کشد و سبب آگاهی و شناخت از برند یا چیزی که قصد ارائه آن را دارد می‌شود. از سوی دیگر، یک برند ناکارآمد غالباً ناشی از انتقال نادرست اطلاعات می‌باشد.

هنگامی که برند در بین مخاطبان خود تاثیر مثبتی ایجاد کرد، شرکت در حقیقت به ارزش ویژه برند خود رسیده است. برخی از مثال‌های مربوط به ارزش ویژه برند (که برندهای بسیار شناخته‌شده‌ای برای محصولات خود دارند) شامل مایکروسافت، کوکا کولا، فراری، اپل و فیسبوک می‌شوند

اگر وضعیت برندینگ به خوبی پیش رود، افزایش فروش در تمام محصولات مشاهده می‌شود و بهبود فروش به یک محصول محدود نخواهد بود. یک برندینگ خوب باعث اعتماد مشتری می‌شود و بعد از یک تجربه خوب یک محصول، مشتری یک محصول دیگر مربوط به این برند را هم احتمالا خریداری خواهد کرد. به این پدیده اغلب عنوان وفاداری برند را نسبت می‌دهند. برندها موجب می‌شوند که صاحبان آن‌ها بهترین انگیزه را برای نشان دادن رفتار صحیح و مناسب داشته باشند. پیش‌بینی می‌شود که در حال حاضر ۳۳% از ثروت جهانی مربوط به برند است.آژانس برندسازی به شما کمک می کند برند خود را ایجاد و قوی کنید.

نام و شعار

نام و شعار یکی از عناصر اصلی برند سازی در جهان است. برای ایجاد نام و شعار برند، باید تحقیقات عمیق بازار، طوفان مغزی، پالایش و آزمایش انجام شود به گونه‌ای که اطمینان حاصل کنید متناسب با فرهنگ شرکت و ویژگی محصولات یا خدمات شما است و همچنین دارای قابلیت مالکیت باشند. ماهیت پیچیده ایجاد نام‌ها و شعارها نشانگر اهمیت آن‌ها است.

لوگو

برند سازی اغلب به شکل نمادی قابل تشخیص است که مصرف‌کنندگان به راحتی یک آرم را تشخیص می‌دهند. نمونه‌های رایج عبارتند از: قوس‌های طلایی مک دونالد و سیب مورد استفاده اپل کامپیوترها. لوگوها به طور معمول در تمام محصولات به یک نوع ظاهر می‌شوند و در تبلیغات از آن‌ها استفاده می‌شوند. موفق‌ترین لوگوها به مصرف‌کنندگان امکان می‌دهد محصول یا شرکت را حتی اگر نام آن قابل مشاهده نباشد، شناسایی کنند.

صدا و پیام

صدا و پیام برای تعامل برندها با جهان بسیار مهم است. آن‌ها برندتان را با انتقال هدف، وعده و شخصیت از رقبایتان متمایز می‌کنند. صدا و پیام‌های تجاری به برندتان شخصیت انسانی می‌دهد و این امر باعث ارتباط بیشتر و موثرتر با مشتریان می‌شود. در هر نمونه‌ای که صدای نام برندتان شنیده می‌شود، خواه از طریق بازاریابی، اسکریپت‌های تبلیغاتی یا وب‌سایت، مشتریان شما باید بتوانند آن را فوراً تشخیص دهند.

وب‌سایت

وب‌سایت شما کامل‌ترین و متمرکزترین مکان برای برندینگ است. یک وب‌سایت خوب با محتوای قانع‌کننده و طراحی جذاب برندتان را زنده می‌کند.

 

اگر به دنبال مشاور برندسازی هستید و می خواهید به صورت علمی و عملی مشاوره برندسازی دریافت کنید کافی است کلمه مشاوره برندسازی را به شماره 0917080888 ارسال کنید، مهدی حسینی در زمینه برندینگ به شما مشاوره خواهد داد.

پیشنهاد می کنیم اطلاعات دوره برندسازی را مطالعه کنید.