مدیریت کسب و کار

چگونه عملکرد مدیران را نظارت کنیم؟

دوره بیزینس کوچینگ شیراز

چگونه عملکرد مدیران را نظارت کنیم؟ الگوي تعالي سازمان چیست؟تقريباً هر سازماني داراي يك سيستم مديريت عملكرد است كه از آن انتظار مي رود اهدافي مهم را در زمينه مديريت سرمايه انساني برآورده سازد. برای این که بتوانیم اصلاحات لازم را در زمان مقرر و لازم انجام دهیم باید سیستم ارزیابی عملکرد تشکیل دهیم و از آن به صورت بهینه برای کارکنان و مدیران سازمان استفاده کنیم. سیستم ارزیابی عملکرد هم باعث جلوگیری از انحراف عملکرد کارکنان می شود و هم احساس مهم بودن به آنها دست خواهد داد.

 

پیشنهاد می کنیم برای اینکه سیستم سازمانی خود را بهبود و ارتقا دهید یک سیستم ارزیابی عملکرد ایجاد کنید، اگر در این باره دچار مشکل هستید می توانید از مشاوره تخصصی استفاده کنید، کافی است کلمه مشاوره را به شماره 09170808088 ارسال نمایید.

مبانی مدیریت عملکرد:

معيارهاي مختلفي بايد در يك سيستم جامع مديريت عملكرد، لحاظ گردد كه براي تحقق كاركردهاي اساسي اين سيستم، لازم است به ماهيت سازمان توجه شود. در يك سازمان حرفه اي، به معيارهايي نياز است كه جوابگوي ارزيابي نوع خاص فعاليتهــاي حرفه اي مربوط بوده و پرورش دهنده رفتار مطلوب باشد. در نظام ارزيابي عملكرد، تكيه صرف بر يكي از ابعاد – از جمله بعد مالي – براي تحقق اهداف مديريت عملكرد كه عبارتست از ارزيابي فعاليتهاي صورت گرفته و هدايت آنها در مسير موردنظر، كافي نيست. براي حركت در مسير استراتژيك سازمان، بلكه بايد معيارهاي ارزيابي عملكرد بااين استراتژي ها همسويي داشته باشند. همچنين در طراحي و اجراي يك سيستم مديريت عملكرد، نگرش سازمان و كشور مورد نظر در زمينه كسب و كار و ساختار صنعت آن نيز از عوامل تاثيرگـــذار مي باشد.

 

سازمان و فرهنگ مشاركتي

الگوي تعالي سازمان پنج سطح دارد كه نمايانگر پنج فرهنگ مختلف است و در رابطه با حيطه هاي مهمي نظير جذب، توسعه، انگيزش، ارتقاء و آموزش، استعدادهاي لازم را براي بهبود همسو، توسعه نرم افزارهاي سازمان، توسعه محصول همه قابليت بهبود فرايندهاي سازمان را راهبري مي نمايد. الگوي تكامل قابليت كاركنان در موارد زير به سازمانها كمك مي كند:
– مشخص كردن تكامل اقدامات منابع انساني.
– راهبري برنامه توسعه مستمر منابع انساني.
– تعيين اولويتها براي مداخله فوري.
– يكپارچه سازي و توسعه منابع انساني با بهبود فرايندها.
– ايجاد فرهنگ مزيت مهندسي نرم افزار.

 

اگر مایلید از دوره های تخصصی مدیریت کسب و کار را استفاده کنید و صفر تا صد مدیریت و رهبری کسب و کار را بیاموزید همین الان کلمه دوره بیزینس کوچینگ را به شماره 09170808088 ارسال کنید.

 

اگر مایلید اصول مدیریت کسب و کار را حرفه ای و کاربردی بیاموزید کلیک کنید

دوره بیزینس کوچینگ

 

اگر مایلید در زمینه دوره بیزینس کوچینگ مهدی حسینی مشاوره تخصصی دریافت کنید کلمه دوره بیزینس کوچینگ را به 09170808088 ارسال کنید

 

کلاب هاوس مهدی حسینی

به Clubhouse مهدی حسینی بپیوندید

 

در این مقاله چگونه عملکرد مدیران را نظارت کنیم؟ را توضیح دادیم .اگر مایلید از مشاوره مهدی حسینی استفاده کنید کلیک کنید.

اگر مایلید در زمینه فروش و بازاریابی ، مدیریت کسب و کار ، منابع انسانی ، برندینگ، مشاوره تخصصی دریافت کنید کلمه مشاوره را به شماره 09170808088 پیامک کنید.

 

برای دریافت جدیدترین مقالات و اخبار ایمیل خود را وارد کنید

[mc4wp_form id=”6908″]

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *