مدیریت کسب و کار

چگونه یک جلسه مذاکره موفق داشته باشیم؟

جلسه مذاکره موفق

مهم است که کسب و کار شما به سوددهی برسد و بتوانید مشتری را به سمت خود جذب کنید، برای این کار باید بدانید چگونه یک جلسه مذاکره موفق داشته باشیم در این مقاله به شما کمک می کنیم که بتوانید مشتری را به سمت خود جذب کنید.

نوع لباس پوشیدن در جلسه مذاکره

درست است. نوع لباس پوشیدن تأثیر بسزایی در روش فروش شما دارد. پوشیدن لباس های مرتب و درست باعث افزایش حس اعتماد به نفس شما می شود و بر دیدگاه مشتری تان نیز اثر می گذارد. حتی اگر جلسه ای از طریق تلفن داشتید مطمئن شوید که لباس های تمیز و مرتبی پوشیده اید. زیرا این کار به شما کمک می کنم اعتماد به نفستان را افزایش دهید و به شدت باعث افزایش شانس شما برای فروش می شود.

چیزهای مشترکی که مورد علاقه هر دو طرف است پیدا کنید و با آنها شروع کنید

هرگز از ابتدا صحبت خود را با موضوعاتی که ربط مستقیم به کالا یا خدمات شما دارند، شروع نکنید و همچنین از پرداختن به موضوعات ساده و بی ربط مانند صحبت در مورد آب و هوا پرهیز کنید،سعی کنید مواردی که مورد علاقمندی طرف مقابل است را پیدا کنید و سر صحبت را با آنها شروع کنید.

هدف خود را پیش از رفتن به جلسه بدانید

قبل از رفتن به جلسه فروش مطمئن شوید که هدفتان را میدانید و سپس وارد آنجا شوید. آیا نیاز است برای محصول خود پیش نمایشی تدارک ببینید؟ آیا دانستن نیاز مشتری تان برای نوشتن یک طرح پیشنهادی قوی و واقعی بر اساس آن نیازها راه خوبی است؟ آیا اینها شما را به فروش نزدیک می کند؟ اگر جواب شما مثبت است بدانید که این برنامه شما را به فروش موردنظرتان نزدیک می کند. اهداف شما باید کاملا شفاف و روشن باشد. به روشنی روز.

حتما پیگیری کنید

اگر می خواهید یکی از موفق ترین بازاریابان باشید حتما با مشتری خود در تماس باشید و پیگیری کنید. حتی اگر هیچ تمایلی در جلسه اول به وجود نیامد. بهترین نوع پیگیری ۴۸ ساعت بعد از خواندن طرح پیشنهادی و یا بعد از ارائه یک پیشنهاد شفاف از طرف شما است. شما باید کار را به جریان بیاندازید.

به چشمانشان نگاه کنید

ارتباط چشمی یکی از جنبه های مهم فروش است. وقتی شما قیمتتان را اعلام کردید به چشمان مشتریان نگاه کنید و به او آنچه را که می خواهید با اعتماد به نفس بگویید. بدترین چیز خودداری شما از ارتباط چشمی در پایان فروش است.

 

چگونه یک جلسه مذاکره موفق داشته باشیم؟

لطفا موارد زیر را با خود بررسی کنید و میزان آمادگی خود را در برخورد با مشتریان بسنجید:

– آیا من لباس مناسب برای جلسه پوشیده ام؟

– من موضوعات مورد علاقه مشترک را پیدا کرده ام و صحبت هایم را با آنها شروع می کنم

– من هدف جلسه را می دانم.

– من حداقل ۲۰ دقیقه قبل از جلسه می رسم؟

– من در مورد چشم انداز جلسه تحقیقاتم را انجام داده ام و همه اطلاعات مهمی را که مرا به فروش نزدیک می کند جمع آوری کرده ام؟

– من پیگیری لازم را انجام داده ام (این مورد مربوط به ۴۸ ساعت بعد از جلسه است)

 

اگر نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه ی بازاریابی و فروش دارید کافی است کلمه مشاوره را به شماره 09170808088 ارسال کنید.

اگر مایلید اصول مدیریت کسب و کار را حرفه ای و کاربردی بیاموزید کلیک کنید

دوره بیزینس کوچینگ

اگر نیاز به دوره های تخصصی فروش و بازاریابی دارید کلمه ی دوره فروش و بازاریابی را به شماره 09170808088 ارسال کنید.

کلاب هاوس مهدی حسینی

به Clubhouse مهدی حسینی بپیوندید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *