دسته‌بندی نشده, کتاب, مدیریت کسب و کار

خلاصه کتاب ترن هوایی کارآفرینی از دارن هاردی

خلاصه کتاب دارن هاردی

خلاصه کتاب ترن هوایی کارآفرینی از دارن هاردی، دارن هاردی در کتاب ترن هوایی کارآفرینی به دلایل شکست در کسب و کار و راه‌های عملی و کاربردی برای گذر از این شکست می‌پردازد.ترن هوایی کارآفرینی شامل هشت فصل می‌باشد که چالش‌هایی که یک کارآفرین با آن‌ها ممکن است روبرو شود را بازگو می‌کند و سختی‌های مسیر  کسب و کار را مشخص می‌کند.این کتاب جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های سایت آمازون در حوزه کارآفرینی و کسب وکار است و توسط نشریه‌های بسیار معتبری همچون نیویورک تایمز در رتبه بهترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های این حوزه در سال های گذشته معرفی و برای مطالعه توصیه اکید شده است.اگر اکنون بعنوان یک کارافرین مشغول به فعالیت هستید اما می‌خواهید مطمئن شوید که در مسیر صحیح موفقیت قدم بر می‌دارید.این مقاله که خلاصه کتاب ترن هوایی کارآفرینی از دارن هاردی را بخوانید.

 

کتاب ترن هوایی کارآفرینی از دارن هاردی pdf

ترن هوایی

معرفی و خلاصه کتاب ترن هوایی کارآفرینی از دارن هاردی 

(The Entrepreneur Roller Coaster)

فهرست ترن هوایی کارآفرینی از دارن هاردی:

فهرست این کتاب به شرح ذیل می باشد:

مقدمه: ایستگاه اول: آیا سوار قطار کارآفرینی شویم یا نه؟
فصل 1: آن‌چه برای موفقیت در کسب و کار به معنای واقعی اهمیت دارد
فصل 2: تمام تلاششان را می کنند تا شما را منصرف کنند
فصل 3: به موتور کسب و کارتان سوخت رسانی کنید
فصل 4: بهترین را پیدا کنید یا با بقیه بمیرید (انتخاب با شما)
فصل 5: رهبری: جلو آمدن بدون خرابکاری
فصل 6: بدون این‌که عقل‌تان را از دست دهید،به طرز دیوانه‌کننده‌ای پُربازده شوید
فصل 7: وحشت بخشی از هیجان است
فصل 8: راه را گم نکنید

خلاصه کتاب ترن هوایی کارآفرینی از دارن هاردی:

مقدمه: ایستگاه اول: آیا سوار قطار کارآفرینی شویم یا نه؟

در مقدمه به شما می‌گوید که اصلا سوار این ترن هوایی شوید یا خیر؟  آیا سوار ترن هوایی کارآفرینی شویم یا نه؟

از کنار هر یک از ترن‌های هوایی در هر یک از شهربازی‌ها که عبور کنید کافی است به چپ یا راست صف سر بچرخانید تا با چنین صحنه‌ای مواجه شوید: کودکی نگران که پشتش را به یک تخته مدرج چسبانده است. هر یک از خطوطی که روی این تخته کشیده شده‌اند یک اینچ را نشان می‌دهند و در میان آن‌ها یک خط از همه مهم‌تر است: خطی که حداقل قد لازم برای سوار شدن را مشخص می‌کند.
بچه‌ها برای اینکه قدشان به آن خط برسد هر کاری می‌کنند: صاف می‌ایستند. نفسشان را حبس می‌کنند. توی کفششان روزنامه می‌گذارند. موهایشان را پُف می‌دهند. هر کاری می‌کنند تا شاید نیم اینچ به قد آن‌ها اضافه شود. کشیده و پُف کرده منتظر رای نهایی می‌ماند، آیا قدش به اندازه لازم رسیده است؟ آیا بدنش می‌تواند از پیچ و خم‌ها و سقوط‌ها و صعودهایی که باعث ایجاد جیغ‌های پشت‌سرش شده‌اند جان سالم به در برد؟ آیا سوار ترن شدن برای او امن است؟

راه اندازی کسب و کار هم این چنین است آیا من می توانم سوار ترن هوایی کسب و کار شوم و جان سالم به در ببرم؟

کارآفرینی هم مانند بسیاری از شغل‌های دیگر احتیاج به مهارت‌هایی دارد مانند افراد فروشنده که با کسب مهارت‌های خاص فروش خود را افزایش می‌دهند.

در ترن هوایی کارافرینی شما تماما با مهارت‌هایی که یک کارآفرین نیاز دارد آشنا می‌شوید و راه و روش آن را یاد می‌گیرید.اعتماد به نفس شما افزایش پیدا می‌کند

ترس، شک و دودلی مواردی است که هر انسانی در شرایط مختلف با آن‌ها روبرو می‌شود و اکثر افراد نیز در این موارد در این رابطه‌ها از کسی کمک نمی‌گیرند ولی دارن هاردی با این کتاب در کنار شما می‌باشد تا بر ترس و دلهره‌ی خود غلبه کنید و با اعتماد به نفس ادامه دهید.

فصل اول) آن‌چه برای موفقیت در کسب‌و کار به معنای واقعی اهمیت دارد

هاردی در ابتدا به شما هرآن‌چه را که در یک کسب و کار اهمیت دارد بیان می‌کند تا با اساسی‌ترین‌ مسائل در کسب و کار آشنا شوید.

در مسیر کارآفرینی، شکست، عقب گرد، ناامیدی و فراز و نشیب های زیادی را تجربه خواهید کرد. تمام این ها اجتناب ناپذیر و البته دردناک اند؛ اما ناراحت نباشید، به هر حال شما یک انسان هستید. پس زده شدن، شکست و سرخوردگی به انسان ها آسیب می زند. این ها، نیازی به ناراحتی ندارند و بخشی از کارند. به کرات زمین زده خواهید شد. تفاوت فقط در مدت زمانی است که برای سرپا شدن نیاز دارید.

“همه ی ما زمین خواهیم خورد اینکه چقدر سریع دوباره سرپا می شویم، ما را از بقیه متمایز می کند“.

فصل دوم) تمام تلاششان را می‌کنند تا شما را منصرف کنند

وقتی شما در این مسیر سخت و دشوار قدم می‌گذارید یکی از کارهایی که اطرافیان در ابتدا انجام می‌دهند سرد کردن شما می‌باشد.

“شما نباید به هیچ عنوان به صحبت‌هایی که درباره‌ی مسیر و راه شما می‌شود گوش دهید البته فقط به جملات منفی که باعث منصرف شدن شما ممکن است بشود.”

یک نوع خرچنگ وجود دارد که علاوه ‌بر زرنگ بودن همیشه شکار می‌شود. وقتی یکی از آن‌ خرچنگ‌ها جذب طعمه‌ای در قفس می‌شود، بقیه‌ خرچنگ‌ها به آن ملحق می‌شوند. وقتی خوردن طعمه تمام می‌شود کسی تله را ترک نمی‌کند و اگر هر کدام سعی کنند تله را ترک کنند با واکنش شدید سایر خرچنگ‌ها و حتی مرگ مواجه می‌شوند.

وقتی تصمیم می‌گیرید که سوار ترن کارآفرینی شوید، حکایت این نوع از خرچنگ‌ها برایتان اتفاق می‌افتد. شما به سمت موفقیت حرکت می‌کنید اما کسانی که اطراف شما هستند با استفاده از قدرت زبانی، مانع شما می‌شوند. چون آن‌ها نمی‌توانند موفقیت شما را ببینید و هرگز شجاعتی که شما دارید را ندارند. مخالفت و سرسختی اطرافیان نسبت به کار متفاوتی که انجام می‌دهید به خاطر ترس و نداشتن شجاعت در خودشان است. شما نباید اسیر طعمه و گرفتار در تله شوید. کاری که باید انجام دهید همین است.

فصل سوم) به موتور کسب و کار خود سوخت رسانی کنید

در این مرحله دارن هاردی به شما می‌گوید که حالا که مراحل قبل را توانستید با موفقیت پشت سر بگذارید چطور به کسب و کار خود سوخت‌رسانی کنید تا کار شما سرپا باقی بماند.

فصل چهارم) بهترین را پیدا کنید یا با بقیه بمیرید

برای ماندگاری در بازار باید در میان رقبای خود بهترین و متمایز باشید تا بتوانید ماندگار بمانید

فصل پنجم) رهبری، جلو آمدن بدون خراب‌کاری

در این فصل به شما می گوید برای موفق شدن بجای مدیریت باید رهبری کرد،شما باید اصول رهبری را یاد بگیرید تا موفق شوید

فصل ششم) بدون این‌که عقل‌تان را از دست دهید،به طرز دیوانه‌کننده‌ای پُربازده شوید

فوریت کارها را پیدا کنید،سندرمی به نام سندروم شیر وجود دارد. وقتی که رام کننده شیر در سیرک یک چهارپایه در مقابل شیر می‌گیرید، سلطان جنگل هر پایه‌ چهارپایه را 4 تا می‌بیند. اینگونه شیر می‌ترسد و حرکت خطرناک انجام نمی‌دهد.

همه‌ ما دچار سندروم شیر هستیم. وقتی که چندین کار مختلف را در مقابل خود می‌بینیم گیج می‌شویم و کاری انجام نمی‌دهیم. بنابراین بررسی کنید که اولویت‌های شما چه کارهایی هستند. همه‌ کارها نباید اولویت باشند. از بین هزاران کاری که برعهده‌ دارید،

“سه کار مهم را پیدا کرده و روی آن تمرکز کنید.”

زمان نه گفتن فرا رسیده است. وقتی کارهای مهم خود را اولویت‌بندی کردید، یادتان باشد به هر پیشنهادی که شما را از اولویت‌هایتان دور می‌کند «نه» بگویید.

روش اولویت‌بندی آسان است. کاری که باید انجام دهید این است:

  • همه اولویت‌های خود را بنویسید.
  • سه مورد از مهم‌ترین‌ اولویت‌ها را انتخاب کنید.

فصل هفتم) وحشت بخشی از هیجان است

بسیاری از کارآفرین‌ها زمانی که به موفقیت‌های بزرگ نزدیک می‌شوند وحشت‌زده می‌شوند و کمی دچار ترس و اضطراب می‌شوند.

با مطالعه‌ی این فصل دارن هاردی در رابطه با اینکه این وحشت جزئی از کارآفرینی است صحبت می‌کند و تقریبا باعث می‌شود تا شما به خود مسلط شوید تا بتوانید به راه خود با قدرت هرچه تمام‌تر ادامه دهید.

فصل هشتم) راه را گم نکنید

مسیر و هدف اصلی خود را در نظر بگیرید و هیچ وقت از مسیر اصلی منحرف نشوید

دانلود رایگان کتاب ترن هوایی کارآفرینی از دارن هاردی   

کتاب ترن هوایی کارآفرینی از دارن هاردی pdf (+)

 پیام اصلی دارن هاردی

کتاب ترن هوایی کارآفرینی شما را برای یک سواری هیجان انگیز بر قطار کارآفرینی آماده می‌کند.

این کتاب در مواردی همچون ترس از آینده، شک و تردید و رهایی از تجربیات و آموزه‌های تلخ گذشته هشدار می‌دهد و در مواردی همچون مخالفان، ربایندگان رؤیا و اهداف و دردهای ناشی از شکست و رد شدن حمایت کرده و در مواردی همچون توسعه مهارت‌های فردی، انگیزه و… آموزش‌های کاربردی را به شما منتقل می‌کند .

سایر آثار دارن هاردی

  • اثر مرکب
  • امسال تکرار نخواهد شد
  • استثنا باشید!
  • بهترین سال زندگی تو
  • دیوانگان ثروت ساز
  • بهترین سال زندگی تو(+)

اگر مایلید اصول مدیریت کسب و کار را حرفه ای و کاربردی بیاموزید کلیک کنید

به Clubhouse مهدی حسینی بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *