بازاریابی و فروش

10 اشتباه آشکار در بازاریابی

10 اشتباه آشکار در بازاریابی

در این بخش از مقالات بازاریابی قصد داریم به 10 اشتباه آشکار در بازاریابی بپردازیم. عملیات بازاریابی بدون داشتن تخصص، ممکن است به ضرر و شکست منتهی می شود. با ما همراه باشید تا این 10 اشتباه آشکار را با یکدیگر مرور کنیم.


عملیات بازاریابی

10 اشتباه آشکار در بازاریابی


1. عدم خرید (buy in)


در بسیاری از شرکت ها کارمندان یا مدیرانی هستند که به علت عدم باور به بازاریابی، باعث ضرر و پسرفت گروه می شوند. شما با روشن کرن هدف هایتان و مراحل عملیاتی در استراتژی بازاریابی شرکتتان، می توانید خرید buy in را بدست آورید.

 


2. نداشتن هدف


مشخص کردن هدف، یک رکن اصلی در عملیات بازاریابی است. بسیاری از افراد و شرکت ها هستند که هیچ هدفی ندارند و نمی دانند از بازار چه می خواهند. بازاریابی را با هدف پیش ببرید و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت مشخص نمایید.

 


3. آموزش را جدی بگیرید!


بسیاری از شرکت ها هستند که آموزش بازاریابان را امری بیهوده می دانند. شما با یک تحقیق در مورد شرکت های موفق و بررسی پلن بازاریابی آن ها، متوجه می شوید که همه این شرکت ها بازاریابان خود را آموزش داده اند. یک آموزش مفید می تواند کلا مسیر بازاریابی شما را متحول کند.

عملیات بازاریابی

10 اشتباه آشکار در بازاریابی


4. نترسید!


بسیاری از مدیران در همان ابتدای برنامه بازاریابی، به دلیل ترس و واهمه از شکست، دچار ضعف شده و گاها کار را متوقف می کنند. شما نباید از شکست خوردن و از ابتدا شروع کردن ترسی داشته باشید. عملیات بازاریابی یک عملیاتی است که تا شکست را تجربه نکنید، نمی توانید تجربه واقعی را بدست آورید.

 


5. وقت را هدر ندهید!


پیشنهاد می دهیم که در کنار گذاشتن قسمت هایی که درست عمل نمی کنند، تردید نکنید. اگر گروه های تجاری برای شما سودی ندارد، رفت و آمد به آن ها را متوقف کنید. وقت خود را روی موضوع هایی بگذارید که برای شما سود به همراه داشته باشد.

 


6. ارزیابی هزینه ها!


ممکن است یک عملیات بازاریابی با بودجه 100 هزار تومانی نسبت به یک عملیات بازاریابی با بودجه 1 میلیون تومانی، از سود بیشتری برخوردار باشد. مهم تفکر و اجزای یک عملیات بازاریابی است. شیوه های سنتی را کنار بگذارید و فقط به فکر تبلیغات گران قیمت نباشید. راه های کم هزینه تر را امتحان کنید که ریسک کمتری هم دارند.

10 اشتباه آشکار در بازاریابی


7. عدم مسئولیت پذیری!


عدم مسئولیت پذیری، بزرگ ترین اشتباهی است که شرکت های بزرگ هم گاها با آن سر و کله می زنند. هدف های شما باید کاملا واقع بینانه باشد و یک عملکرد سریع را به همراه داشته باشد. عدم مسئولیت پذیری می تواند کل شرکت و برنامه بازاریابی شما را نابود کند.

 


8. عدم ارتباطات!


شما باید تمامی جزئیات عملیات بازاریابی را با کارمندانتان به اشتراک بگذارید. بگذارید همه نظر بدهند و از نظرات مثبت استقبال کنید. ارتباط قوی شما با تمام کارمندان و تیم بازاریابی، منجر به موفقیت شما در عملیات بازاریابی می شود.

تیم بازاریابی

10 اشتباه آشکار در بازاریابی


9. همه چیز را بنویسید!


همیشه یک دفترچه به همراه داشته باشید و همه ایده ها، اهداف و طرح های خود را در آن بنویسید. زمانی که شما دست به قلم می برید، ایده های بسیاری بر سر راه شما سبز می شوند. در صورتی که همه چیز را ننویسید، ایده ها و طرح های زیادی از دست خواهید داد.

 


10. پاداش بدهید!


شما به یک محرک برای کارمندان و تیم بازاریابی خود نیاز دارید. اختصاص دادن پاداش به کارمندان می تواند سرعت عملیات بازاریابی شما را افزایش دهد. کارمندان خود را ارزیابی کنید و نسبت به تلاششان، پاداش تعیین کنید.

 

کلام پایانی

تمامی مطالبی که در مقاله ی ( 10 اشتباه آشکار در بازاریابی ) خواندیم، پیرامون اشتباهات آشکار در بازاریابی بود. مطالب فوق می تواند علاوه بر افزایش فروش ، مسیر عملیات بازاریابی شما را هموار کنند. در صورت نیاز می توانید در بخش مقالات بازاریابی ، مقالات بیشتری از بازاریابی را مطالعه فرمایید.

جهت خواندن مقاله بازاریابی دهان به دهان چیست؟ کلیک کنید

🔴 بی صبرانه منتظر نظر، انتقاد یا پیشنهاد شما در بخش دیدگاه هستیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *