بازاریابی و فروش, دیجیتال مارکتینگ

10 ترفند برای افزایش فروش اینترنتی

10 ترفند برای افزایش فروش اینترنتی

10 ترفند برای افزایش فروش اینترنتی

این روزها تعداد فروشگاه های اینترنتی روزانه رو به افزایش است و همگی یک دغدغه همیشگی دارند. افزایش فروش تنها هدف و دغدغه فروشگاه های اینترنتی می باشد. در این مقاله می خواهیم 10 ترفند برای افزایش فروش اینترنتی را با یکدیگر مرور کنیم.


10 ترفند برای افزایش فروش اینترنتی

روش های افزایش فروش اینترنتی


1. کتاب های اینترنتی!


همگی می دانیم که برای افزایش فروش باید با تولید محتوا و جذب ترافیک، کاربر را به مشتری تبدیل کنیم. شما باید به هر طریقی که می توانید ایمیل کاربران را دریافت کنید. می توانید کتاب های اینترنتی را بر روی سایت خود قرار دهید و فقط از آن ها بخواهید که ایمیل خود را بدهند تا کتاب را برای آن ها ارسال کنید. سعی کنید از کتاب های مفید و کاربردی استفاده کنید تا کابران حاضر شوند در سایت شما عضو شده و ایمیل خود را بدهند. 

 


2. ژتون های تخفیف ارائه دهید


شما همیشه در بزرگترین فروشگاه های اینترنتی تا کوچک ترین آن ها دیده اید که کوپن های تخفیف، یکی از راه های افزایش فروش آن ها بوده است. شما فقط برای افزایش فروش به ژتون تخفیف نیاز ندارید، بلکه این یک روش عالی است برای گرفتن ایمیل کاربران و تبدیل کاربر به مشتری دائمی سایت شما. شماره تلفن مشتریان هم مسیر بازاریابی پیامکی را برای شما باز می کند.

 


3. جایزه مشخص کنید


شما باید تمام تلاش خودتان را بکنید تا مردم در مورد شما صحبت کنند. همه عاشق جایزه و چیزهای رایگان هستند. شما با یک جایزه کوچک هم می توانید یک کمپین کوچک را راه اندازی و افزایش فروش خود را شاهد باشید. تبلیغ جایزه را در صفحه اول سایت و شبکه های اجتماعی خود قرار دهید. 

 


4. به یک مسابقه نیاز دارید!


شما باید در شبکه های اجتماعی اقدام به برگذاری مسابقات کنید. شما با برگذاری مسابقات، علاوه بر افزایش فروش می توانید اعتماد مخاطب خود را جلب کنید. می توانید جایزه های کوچک با تعداد مسابقات بالا یا جایزه های بزرگ با تعداد مسابقات کمتر برگذار کنید و به راحتی بازدید سایت خود را افزایش دهید.

10 ترفند برای افزایش فروش اینترنتی

ترفندهای فروش اینترنتی


5. پُر فروش ترین ها!


طبیعتا اجناس پُر فروش، نسبت سایر اجناس از محبوبیت بیشتری بین مشتریان برخوردار هستند. شما با یک ارزیابی ساده پر فروش ترین اجناس خود را مشخص کرده و آن ها را در یک بخش جداگانه به نام پر فروش ترین ها قرار دهید تا کاربران راحت تر محصول مورد پسندشان را انتخاب کنند. افزایش فروش شما به دیده شدن اینگونه اجناس بستگی دارد.

 


6. کاهندگان ریسک!!


شما باید در صفحه اصلی و در مقابل چشمان کابران مطالبی را قرار دهید تا حس ریسک کردن را در وجود کاربران کاهش دهید. برای این کار موارد زیر می تواند کاهنده ریسک سایت شما باشد:

1- تضمین بازگشت مبلغ

2- ازسال رایگان

3- تحویل سریع

4- امنیت تراکنش های مالی

5- امکان مرجوعی کالا

 


7. نشان اعتماد


اولین قدم در جهت افزایش فروش ، جلب اعتماد مشتری است. در فروشگاه اینترنتی شما، افراد فقط از طریق درگاه اینترنتی خرید می کنند. کاربران تا زمانی که به سایت شما اعتماد نداشته باشند خریدی نمی کنند. بهترین راه این است به سایت اینماد مراجعه و ثبتنام کنید. نشان ساماندهی اداره رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد را فراموش نکنید.


8. از خیریه ها حمایت کنید!


این ترفند علاوه بر این که به افزایش فروش شما کمک می کند، می تواند یک حس انسان دوستانه ای را به کاربران منتقل کند. شما می توانید بخشی از سود فروش خود را به خیریه ها اختصاص دهید. با این کار علاوه بر ترویج حس انسان دوستی، نظر مخاطب را جذب و به افزایش فروش خود کمک می کنید.

 


9. تبلیغات مناسبتی


در کشور ما مناسبت ها اعیاد بسیاری وجود دارد که روی صحبت ما به تمام آن ها نیست. شما باید یک روز که مناسبتی دارد و آن مناسبت به کسب و کار شما مربوط است را انتخاب نمایید و کمپین خود را هر ساله در همان روز بنا کنید. مناسبت ها را تبدیل به فرصت کنید و ژتون تخفیف به کاربران خود پیشنهاد دهید و در عوض تلفن و ایمیل آن ها را دریافت کنید.

10 ترفند برای افزایش فروش اینترنتی

راه های افزایش فروش مغازه


10. انتقال کاربر از اینستاگرام به سایت!


در اینستاگرام شما نمی توانید تمام مدت تبلیغ محصول خود را کرده و از فواید آن بگویید. شما باید محتوای مفید و مناسب در اختیار کاربران قرار دهید تا اعتماد آن ها را جلب کرده و در زمان های مناسب با کپشن های مناسب، آن ها را به سایت راهنمایی کنید تا محصولات و خدمات شما را ببینند.

 

کلام پایانی

تمامی مطالبی که در مقاله ی ( 10 ترفند برای افزایش فروش اینترنتی ) خواندیم، پیرامون راه های افزایش فروش اینترنتی سایت بود. مطالب فوق می تواند علاوه بر افزایش فروش ، مسیر و پلن دیجیتال مارکتینگ شما را هموار کنند. در صورت نیاز می توانید در بخش دیجیتال مارکتینگ ، مقالات بیشتری از دیجیتال مارکتینگ را که به سئو هم مربوط می شود مشاهده فرمایید.

برای خواندن مقاله 6+1 اصل طلایی در تبلیغات اینستاگرام کلیک کنید

🔴 بی صبرانه منتظر نظر، انتقاد یا پیشنهاد شما در بخش دیدگاه هستیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *