بازاریابی و فروش, دیجیتال مارکتینگ

6 دلیل برای موفق نشدن فروشگاه اینترنتی!

6 دلیل برای موفق نشدن فروشگاه اینترنتی!

6 دلیل برای موفق نشدن فروشگاه اینترنتی!

همه کم و بیش می دانیم که دیجیتال مارکتینگ یا همان تجارت الکترونیک، فرصت های کسب درامد زیادی دارد. با توجه به رشد 2 برابری خرید آنلاین، هنوز هم فروشگاه های اینترنتی تمام تلاش خود را می کنند تا سهمی از این بازار وسیع داشته باشند. در صورتی که قصد احداث یا گسترش یک فروشگاه اینترنتی را دارید، مطالب زیر برای شما بسیار کارامد می باشد.


دیجیتال مارکتینگ

6 دلیل برای موفق نشدن فروشگاه اینترنتی!


اطلاعات تماس را فراموش نکنید


شما باید اطلاعات کامل تماس را در صفحه اول محصولات خود قرار دهید تا علاوه بر جذب مشتریان وفادار، اعتبار برند خود را به شکل عجیبی افزایش دهید. مخاطبان شما قبل از اینکه خرید کنند، به اطلاعات تماس توجه می کنند. در صورتی که یک مشتری نتواند به اطلاعات تماس دست پیدا کند یا به هر شکلی نتواند از شما پاسخی دریافت کند، مطمعن باشید آن مشتری را برای همیشه از دست داده اید.


دیجیتال مارکتینگ


تصاویر بسیار مهم هستند


کاربران شما قبل از اینکه به محصول شما توجهی کنند، در اولین صحنه با عکس محصول مواجه می شوند. در صورتی که عکس محصول شما فاقد لوگو باشد یا کیفیت مناسبی نداشته باشد یا از سایت دیگری کپی شده باشد، علاوه بر اینکه مشتری میلی به دیدن جزئیات محصول شما ندارد، گوگل هم شما را جریمه می کند و سایت شما را به کاربران نشان نمی دهد. 

 


صفحه نمایش موبایل!


امروزه استفاده از تلفن همراه در خرید های اینترنتی رواج بیشتری پیدا کرده است. اکثر مشتریان شما با موبایل های شخصی به سایت شما مراجعه می کنند. در دیجیتال مارکتینگ باید توجه زیادی به صفحه نمایش سایت شما در گوشی همراه داشته باشید. در صورتی که صفحه نمایش موبایل مناسبی نداشته باشید، کاربران به محصول و سایت شما توجهی نمی کنند. 

 


یک سیستم منظم نیاز دارید


در دیجیتال مارکتینگ شما به یک سیستم منظم برای کسب و کار خود نیاز دارید تا سایت و تبلیغات را به صورت منظم چک کنید تا در نهایت بتوانید سایت خود را اصلاح و بهینه نمایید. توجه داشته باشید که تبلیغات شما یک روال همیشگی را دنبال نکند و مدام در حال تغییر در طراحی تبلیغات خود باشید تا نتیجه مطلوبی را دریافت کنید.

دیجیتال مارکتینگ

6 دلیل برای موفق نشدن فروشگاه اینترنتی!


در مورد کسب و کار خود بگویید


شما باید یک معرفی کامل از کسب و کار خود و فعالیت هایی که انجام داده اید در سایت قرار دهید. به این دلیل این موضوع مهم است که، کاربران شما به صورت غیر حضوری خرید می کنند و در صورتی که اطلاعاتی از شما نداشته باشند، اعتمادی در آن ها به وجود نمی آید و در نهایت خرید نمی کنند. تاریخچه و اطلاعات کارکنان و موقعیت خود را در سایت و در قسمتی مخصوص قرار دهید تا کاربران با اعتماد بیشتری تصمیم به خرید بگیرند.

 


اجبار به خرید اشتباه است!


شما به هیچ وجه نباید اجباری را در بخش خرید خود قرار دهید. در صورتی که شما محصول مرغوب و محبوبی هم داشته باشید، امکان اینکه از ذهن کاربران مهو شوید بسیار است. در دیجیتال مارکتینگ بهترین راه حل برای این مورد، این است که شما محصولات یا امکاناتی را به صورت رایگان در سایت خود قرار دهید یا تخفیف مدت دار در نظر بگیرید. منظور از تخفیف مدت دار در دیجیتال مارکتینگ این است که شما برای تخفیفات خود یک زمان  برای پایان اعتبار تخفیف مشخص می کنید.

 

کلام پایانی

تمامی مطالبی که در مقاله ی ( 6 دلیل برای موفق نشدن فروشگاه اینترنتی! ) خواندیم، در مورد نکاتی بود که باعث افزایش فروش در فروشگاه اینترنتی شما می شود. در صورت نیاز می توانید در بخش دیجیتال مارکتینگ ، مقالات بیشتری از دیجیتال مارکتینگ را مشاهده فرمایید.

برای خواندن مقاله 10 ابزار برتر دیجیتال مارکتینگ|2019| کلیک کنید

🔴 بی صبرانه منتظر نظر، انتقاد یا پیشنهاد شما در بخش دیدگاه هستیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *