دسته‌بندی نشده

6 قدم طلایی در بازاریابی رایگان

6 قدم طلایی در بازاریابی رایگان

امروزه در تمامی کسب و کارها، ایده های تازه و جدید تنها راه بازاریابی موفق، جذب مشتری و گرفتن سهمی از بازار است. شما باید در استراتژی بازاریابی خود هر کار کنید تا هزینه ها را به حداقل برسانید. در این مقاله ترفند هایی را در نظر گرفته ایم برای کاهش هزینه ها و در نتیجه افزایش فروش محصول یا خدمات شما.

6 قدم طلایی در بازاریابی رایگان


کم هزینه، اما پُر سود


وقتی شما وارد کسب و کاری می شوید، تازه متوجه خواهید شد که جذب مشتری و بازاریابی یک چالش بزرگ برای شما خواهد بود. در این راه رقبا همیشه سعی میکنند یک قدم از شما جلوتر باشند. اگر شما هم به دنبال یک راه کم هزینه برای یک استراتژی در بازاریابی هستید، ما به شما اینترنت را پیشنهاد می کنیم. شما از طریق فضاهای مجازی می توانید مشتری های خود را پیدا کنید. همچنین با یک چرخش در گوگل، می توانید مقاله های زیادی در مورد کسب و کار های موفق مطالعه کنید، که خودشان سرشار از ایده های ناب در استراتژی بازاریابی هستند. اگر فروش شما اینترنتی است یا فیزیکی، در هر صورت نکات زیر به شما کمک می کند تا مشتری های زیادی را از راه های کم هزینه به سمت خود جذب کنید.

 


1. هشتگ محبوب ایجاد کنید


همانطور که می دانید امروزه تمامی برند های معروف در دنیا از شبکه های اجتماعی جهت معرفی محصول و جذب مشتری و بازاریابی استفاده می کنند. البته در این میان اینستگرام و تلگرام و سایت های اینترنتی، در ایران از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. شما با ایجاد یک هشتگ مربوط به کسب و کار خود، می توانید مشتریان واقعی را به سمت خود جذب کنید و از جایگاه خاصی میان کاربران شبکه های اجتماعی برخوردار شوید.

 


2. هر ماه 1بار در وبسایت ها مطلب بگذارید


در ابتدا شما باید روزانه مطالعاتی در مورد کسب و کارتان داشته باشید. در ادامه باید با سایت های مرتبط با کارتان ارتباط برقرار کنید و به شرط معرفی شما و کسب و کارتان در سایت، برایشان محتواهای مفید مربوط به کارتان بنویسید تا منتشر کنند. این روش بدون هزینه است و می تواند محبوبیت شما و محصول شما را به راحتی افزایش بدهد. این یک بازاریابی است.

بازاریابی


3. تماس با مشتریان (حتی مشتری های احتمالی)


تماس با مشتریان در نگاه اول ممکن است برای افراد تازه کار ترسناک به نظر بیاید. در قدم اول به شما اطمینان می دهیم که این روش کاملا تضمینی و امتحان شده است. مشتریان هدف خود را بیابید و با آن ها تماس بگیرید. متن مکالمه را آماده و تمرین کنید تا تسلط کافی داشته باشید.

 


4. همایش ها را در برنامه ماهانه خود قرار دهید


همایش ها می توانند یک بازار خوب برای معرفی شما و کسب و کارتان و به شکلی مکان خوبی جهت بازاریابی می باشد. معمولا افراد مستعد و کنجکاو زیادی را در این همایش ها می یابید که می توانند تبدیل به مشتری های دائمی شما شوند. البته در همایش ها خبرنگاران زیادی از سایت  ها و مجلات حضور دارند که در انتها می توانند تبلیغات مفیدی را برای معرفی شما و کسب و کارتان در پی داشته باشند. کارت ویزیت در سمینارها می تواند برای شما حکم تبلیغات رایگان را داشته باشد. سعی کنید با افراد مختلف گفتگو داشته باشید و کسب و کار خود را معرفی کنید تا تبدیل به مشتری بشوند.

 


5. به یک وبلاگ نیاز دارید


شما باید وبلاگی را راه اندازی کنید و فقط به فقط کسب و کار و محصولات خود را در آنجا معرفی کنید. وبلاگ یک مکان فوق العاده است برای ارتباط شما با مشتری ها، انتقال اطلاعات و پرسش و پاسخ در مورد محصولتان است. با انتشار محتواهای مفید و مربوط به کسب و کارتان، می توانید به راحتی ترافیک زیادی برای وبلاگ خود ایجاد کنید.

 


6. استراتژی بازاریابی از طریق ایمیل


 شما با یک استراتژی ساده می توانید مشتریان واقعی و قدیمی را به سمت خود جذب نمایید. در وبلاگ خود یک فهرست تهیه کنید از شماره های تماس و هر اطلاعاتی مربوط به بازدیدکنندگان سایت و آن ها را تشویق کنید تا در خبرنامه شما عضو شوند.

البته باید محتوای مفید و مربوط به کسب و کارتان تولید کنید تا مشتریان در خبرنامه شما عضو شوند. سعی کنید از طریق ایمیل رابطه ای دوستانه با مشتریان خود برقرار کنید تا آن ها را به مشتریان دائم خود تبدیل کنید. 

 

کلام پایانی

در مقاله ی ( 6 قدم طلایی در بازاریابی رایگان ) تمام سعیمان را کردیم تا شما را ابعاد بیشتری از بازاریابی پیامکی آشنا کنیم.  همچنین شما می توانید با مراجعه به بخش مقالات بازاریابی ، مقالات بیشتری را مطالعه فرمایید. در صورت هرگونه انتقاد یا پیشنهاد در مورد این مقاله، می توانید نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

جهت خواندن مقاله 8 اشتباه آشکار در بازاریابی اینجا کلیک کنید

اگر شما هم در بازاریابی یا فروش خود مشکلی دارید، می توانید با همکاران ما در بخش پشتیبانی گروه آموزشی مسیر کمال تماس بگیرید.

 

نوشته های مشابه