دیجیتال مارکتینگ

7 نکته طلایی در دیجیتال مارکتینگ

7 نکته طلایی در دیجیتال مارکتینگ

هر روز سرعت پیشرفت تکنولوژی رو به افزایش است و استفاده از اینترنت برای تمامی کسب و کار ها الزامی است. دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی ، به شما کمک می کند تا بتوانید از این بازار بزرگ و پر سود بهره مند شوید. در ادامه 7 نکته اصلی در بازاریابی اینترنتی را برای شما آورده ایم که در صورت آموزش و پیاده سازی، مطمئنا می تواند کمک بزرگی به کسب و کار شما باشد.


نمونه کمپین دیجیتال مارکتینگ

7 نکته طلایی در دیجیتال مارکتینگ


منظور از دیجیتال مارکتینگ چیست؟


اگر بخواهیم خیلی خلاصه بگوییم، دیجیتال مارکتینگ شامل روش و ابزارهایی می شود که شما به وسیله آن ها، محصول یا خدمات خود را در اینترنت و فضای مجازی به نمایش می گذارید. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی شامل ابزارهای بسیاری می شود مانند: شبکه های اجتماعی و سایت و..

احتمالا تا الان متوجه شده اید که شما اگر فقط بخشی از این بازار بزرگ را ( منظور شبکه های اجتماعی و اینترنت است) از دست بدهید یا به آن اهمیتی ندهید، مشتری های بسیاری را از دست داده اید. با فراگیری اصول زیر و اجرای دقیق این اصول شما میتوانید یک پلن دیجیتال مارکتینگ مناسب برای خود بسازید. همچنین شما می توانید با مراجعه به بخش دیجیتال مارکتینگ سایت مسیر کمال، مقالات بیشتری در بحث بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ مطالعه فرمایید.

 


1. پیام خود را واضح منتقل کنید!


پیام شما باید کاملا واضح، ساده و بدون سردرگمی به دست کاربران برسد. در بازاریابی اینترنتی منظور ما از واضح بودن پیام این است که مخاطب شما بدون اینکه لحظه ای فکر کند باید پیام شما را کامل و واضح دریافت کند. مدت زمان شما برای انتقال پیام بسیار کوتاه می باشد. برخی افراد به قدری درگیر توضیح دادن مزیت ها به مشتریان هستند که گاهی فراموش می کنند پیام اصلی را به مخاطب انتقال دهند. در بازاریابی اینترنتی شما باید بتوانید در کمترین زمان و با استفاده از کمترین کلمات، پیام خود را به صورت واضح و دقیق به کاربر منتقل کنید. 

طراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ

7 نکته طلایی در دیجیتال مارکتینگ


2. تمام دارایی شما، محتوا است!


فقط کافیست کمی با اینترنت آشنایی داشته باشید تا بدانید که اینترنت یک دنیای محتوا است و این به معنای زیاد بودن رقیب می باشد. اما با وجود این حجم بالای محتوا در فضای مجازی، باز هم شما با تولید محتوای مفید و دست اول می توانید در این بازار بی انتها، سهمی برای خود داشته باشید. بازاریابی محتوا فقط به معنای ایجاد محتوا نیست، بلکه به معنای تولید محتوای مفید است که باعث شود کاربر دوباره به سایت شما مراجعه کند. مخاطب شما نباید با دست خالی از سایت شما خارج شود، بنابراین باید حداقل تمام محتوای مربوط به کسب و کار خودتان را در سایت داشته باشید.

 


3. سهولت در دسترسی به شما!


بخشی از وظیفه بازاریابی اینترنتی این است که ترافیک برای سایت ایجاد کند، بنابراین کوچکترین اطلاعات را هم فراموش نکنید. افراد بسیاری هستند که قصد برقراری ارتباط با شما را دارند اما انتظار دارند که در کمترین زمان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. اگر توجه کرده باشید تمام سایت های معتبر گزینه ای به نام تماس با ما دارند که در آن اطلاعات تماس و آدرس نوشته شده است. شما باید این گزینه را در بهترین مکان سایت قرار دهید تا کاربر لحظه ای وقت خود را صرف گشتن به دنبال اطلاعات تماس شما نکند. در قسمت ارتباط با ما، تمام راه های ارتباطی و شبکه های اجتماعی و آدرس را به صورت دقیق بنویسید.

کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست

7 نکته طلایی در دیجیتال مارکتینگ


4. مشتریان خود را دقیق بیابید!


مشتری شما با مشتری ای که برای من می آید متفاوت است، چون بازار هدف من با شما متفاوت است. زمانی که شما بازار هدف خود را بیابید به راحتی گام بلندی در جهت افزایش فروش خود برداشته اید. اگر بازار هدف خود را به صورت دقیقی شناسایی کنید، دیگر لازم نیست زمان خود را روی بازارهای دیگر تلف کنید. از طرفی دیگر در بازاریابی اینترنتی زمانی که شما بازار و مشتریان هدف خود را بیابید، همین باعث می شود که مشتریان شما را به دیگران معرفی کنند. بسیاری از کسب و کارها به این موضوع اهمیتی نمی دهند، و این بهترین زمان برای شما است تا یک مزیت رقابتی ایجاد کنید.

 


5. همه جا حضور داشته باشید!


زمانی که شما پا به عرصه دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی می شوید، با یک دنیای بزرگ رو به رو می شوید که گویا انتهایی ندارد. اما این دلیل نمی شود تا رسانه ها و روش های قدیمی را فراموش کنید. شما باید در تمام رسانه ها و فضاهای تبلیغاتی و اجتماعی حضور داشته باشید. همانطور که گفتیم باید تمام شبکه های اجتماعی را همزمان داشته باشید، نباید از اثرگذاری راه های قدیمی هم قافل شوید. مجلات، تبلیغات چاپی و روزنامه ها را فراموش نکنید.

7 نکته طلایی در دیجیتال مارکتینگ


6. ارتباطات و همکاری واجب است!


امروزه در تمام دنیا برند های معروف حتی برای افزایش فروش و گسترش برند خود، با برند های محبوب همکاری می کنند. شما هم باید با کسب و کارهایی که می توانند حضور شما در فضای اینترنت را پر رنگ تر نشان دهند، همکاری کنید و نیاز های یکدیگر را برطرف کنید. شما برای تکمیل توانایی های خود به این امر نیاز پیدا می کنید، اما در بازاریابی اینترنتی قصد ما از این کار دیده شدن و تکمیل توانایی می باشد.

 


7. تصاویر و ویدئو، یک مزیت رقابتی!


ساده ترین راه برای درک تاثیر کذاری ویدئو، توجه به میزان بازدید ویدئو در فضای مجازی است. کافی است که پیج اینستاگرام را یک آنالیز ساده کنید و متوجه شوید که بازخورد ویدئو حتی از عکس هم بیشتر است. در بازاریابی اینترنتی زمانی که تبلیغ یا پیام شما به صورت ویدئو به مخاطب نمایش داده شود، تاثیر گذاری بیشتری دارد و باعث می شود که تصاویر در ذهن مخاطب باقی بماند.

برنامه بازاریابی دیجیتال

7 نکته طلایی در دیجیتال مارکتینگ

 

کلام پایانی

تمامی مطالبی که در مقاله ی ( 7 نکته طلایی در دیجیتال مارکتینگ ) خواندیم، پیرامون اصول دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی بود. مطالب فوق می تواند علاوه بر افزایش فروش ، مسیر هدف شما را هموار کنند. در صورت نیاز می توانید در بخش دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی ، مقالات بیشتری از دیجیتال مارکتینگ  و بازاریابی را مطالعه فرمایید.

جهت خواندن مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست؟ کلیک کنید

🔴 بی صبرانه منتظر نظر، انتقاد یا پیشنهاد شما در بخش دیدگاه هستیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *