بازاریابی و فروش

8 اشتباه آشکار در بازاریابی

8 اشتباه آشکار در بازاریابی

 
بازاریابی در بازار امروز یک اصل ضروری محسوب می شود. اگر نقشه یا استراتژی بازاریابی شما مناسب نباشد، حتی به ضرر هم منتهی می شود. کافیست اشتباهات رایج در بازاریابی را بشناسید تا به درستی در مسیر بازاریابی قرار گیرید.
بازاریابی

8 اشتباه آشکار در بازاریابی

 

1. عدم خرید و فروش! 


اگر شما کارمند یا بازاریابی دارید که به بازاریابی یا استراتژی بازاریابی شما ایمان ندارد، به دنبال حذف و جایگزینی این افراد باشید. چنین افرادی می توانند تمام قسمت های بازاریابی را در خطر قرار دهند و تمام استراتژی شما را به هم بزنند. برای اینکه این اشتباه بازاریابی سراغ شما نیاید، کافیست اهداف و استراتژی خود را به صورت شفاف توضیح دهید تا اگر کسی خطایی مرتکب شد، به راحتی قابل تشخیص باشد.

 


 2. هدف شما چیست؟!


اگر با دقت به اطرافتان نگاه کنید، شرکت ها و افراد بسیاری را می بینبد که بدون هیچ هدفی در حال کار و بازاریابی هستند و در انتها به نتیجه ای نمی رسند. شما باید مشخص کنید که چه انتظاری از برنامه بازاریابی خود دارید و این تلاش ها برای چه چیزی است؟ شما باید بپذیرید که بازاریابی یک مرحله است و شما و تیم شما باید از این مرحله به شکلی هدفمند عبور کنید. این برنامه نیاز به پیگیری دارد، یعنی همیشه اطمینان داشته باشید که اهداف و مراحل بازاریابی شما باید در یک راستا باشند.

بازاریابی

8 اشتباه آشکار در بازاریابی


3. آموزش، یک اصل مهم در بازاریابی!


به یاد داشته باشید که آموزش برای شما و بازاریابان شما، یک چیز همیشگی است و نباید از آموزش قافل شوید. اگر این آموزش ها را در اختیار کارمندانتان قرار ندهید، آن ها همچنان به این موضوع بد گمان خواهند بود و این موضوع می تواند کل مراحل بازاریابی شما در خطر قرار بدهد.

 


 4. نیازی به ترسیدن نیست!


همانطور که بارها به چشم دیده ایم، اکثر شرکت ها در زمان ورود به عرصه بازاریابی به شدت دچار ترس می شوند. این افراد ترس از بازاریاب هایشان ندارند، بلکه ترس از شکست در پیاده سازی نقشه بازاریابی خود دارند. این ترس حتی در برخی موارد منجر به شکست و پایان دادن به کار می شود. همیشه در ابتدای برنامه بازاریابی خود به یاد داشته باشید که به هیچ وجه نباید از شکست و موفق نشدن برنامه بازاریابی خود ترسی داشته باشید، تا زمانی که به موفقیت کامل برسید.

 


 5. وقت خود را تلف نکنید!


امروزه اکثر شرکت ها با هدف افزایش فروش، با گروه های شبکه ای در ارتباط هستند. اگر این گروه ها برای شما سودی ندارند، وقت خود را تلف نکنید و به دنبال گروه هایی باشید که به افزایش فروش شما کمک می کنند. تنها هدف شما باید ثابت کردن ارزشمند بودن بازاریابی شما باشد، و در نتیجه افزایش فروش.

بازاریابی

8 اشتباه آشکار در بازاریابی


 6. عدم ارتباط!


شما باید جزئیات تمام قسمت های بازاریابی را در اختیار کارمندان و بازاریاب هایتان قرار دهید تا در جریان تمام امور باشند. آزادی بیان را فراموش نکنید و اگر کاری را بدون اطلاع به کارمندانتان شروع کرده اید، حتما کنسل کنید و سعی کنید که همیشه با کارمندانتان در ارتباط باشید.

 

 7. مسئولیت پذیری را از خودتان شروع کنید


در قدم اول شما باید مسئولیت پذیری را از خودتان شروع کنید و در تمام شرکت گسترش دهید. اهداف واقع بینانه و عملکرد سریع، دو اصل مهم در بازاریابی محسوب می شوند. اگر این موضوع را رعایت نکنید، به سرعت تمام مشکلات بر سر راه شما قرار خواهند گرفت.

بازاریابی

8 اشتباه آشکار در بازاریابی


 8. جایزه و پاداش فراموش نشود


شما همیشه باید به دنبال محرک هایی باشید که کارمندانتان را تشویق به پیشرفت کنید. در مرحله اول باید مهارت ها و تخصص های افراد را بشناسید و تمام کارها را زیر نظر بگیرید. این یکی از نکات ثابت در بازاریابی است و در صورت غفلت از این موضوع، دچار رکود و مشکلات ارتباطی با کارمندانتان می شوید.

 

کلام پایانی

تمامی مطالبی که در مقاله ی ( 8 اشتباه آشکار در بازاریابی ) خواندیم، پیرامون اشتباهات آشکار در بازاریابی بود. مطالب فوق می توانند علاوه بر افزایش فروش ، مسیر هدف شما را هموار کنند. در صورت نیاز می توانید در بخش دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی ، مقالات بیشتری از دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی را مطالعه فرمایید.

جهت خواندن مقاله 6 قدم طلایی در بازاریابی رایگان کلیک کنید

🔴 بی صبرانه منتظر نظر، انتقاد یا پیشنهاد شما در بخش دیدگاه هستیم.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *