بازاریابی و فروش

8 مدل بازاریابی رایج را بشناسید

8 مدل بازاریابی رایج را بشناسید

اصولا بازاریابی در همه جای دنیا از یک تولید کننده آغاز می شود و به یک مصرف کننده ختم می شود. در اصل این پروسه همان مراحلی است مشتری از محصول و شرایطش اطلاع می یابد و یا آن را خریداری می کند. تبلیغات هم نوعی بازاریابی محسوب می شوند، البته رسانه ها یک بستر عالی برای تبلیغات بازاریابی محصول است.
لیست انواع بازاریابی

8 مدل بازاریابی رایج را بشناسید


 1. بازاریابی به روش ارتباط عمومی 


منظور از روابط عمومی، تبلیغات، جوایز و هر کار بزرگی است که یک شرکت انجام می دهد. روابط عمومی یک عضو همیشگی کمپین های تبلیغاتی شما به حسای می آید. البته باید با یک برنامه ریزی و با استفاده از رسانه ها، این تبلیغات انجام گیرد تا یک روابط عمومی مورد قبول برای شما در پی داشته باشد.

 


 2. تبلیغات را فراموش نکنید


تبلیغات راه های مختلفی دارد که شما باید با تحقیق بر روی بازار هدفتان، نوع تبلیغ را مشخص کنید. تبلیغاتی که تصویری باشند، علاوه بر اینکه کلمات را در ذهن مخاطب تکرار می کنند، صدا ها را هم در ذهن افراد ماندگار می کند. البته امروز با حضور پر رنگ شبکه های اجتماعی در تبلیغات، نباید از آن ها قافل شوید. جامعه هدف خود را مشخص کنید و تبلیغات تصویری و ویدئو خلق کنید.

آمیخته بازاریابی

8 مدل بازاریابی رایج را بشناسید


3. بسته بندی، یک مدل بازاریابی!


امروزه بسته بندی ها، یکی از مهمترین ویژگی های یک محصول است که می تواند روند فروش را به کلی دگرگون کند. بسته بندی در اصل ابزاری است که محصول شما را معرفی و تبلیغ می کند. شما باید بسته بندی خود را به شکلی طراحی کنید که مشتری در کمترین زمان از محصول، فواید، شکل ظاهری و.. با خبر شود. امروزه بسته بندی برای بسیاری از شرکت ها بزرگ، به یک استراتژی بازاریابی تبدیل گشته است.

 


 4. آنلاین بازاریابی کنید!


امروزه با تغییر در روند فروش و بازاریابی و ظهور فضاهای مجازی، شرکت ها به رسانه های بزرگی دست یافته اند که می توانند به راحتی و با کمترین هزینه، محصول خود را بازاریابی و به فروش برسانند. در چند سال گذشته، بازاریابی اینترنتی و فروش آنلاین فقط به عنوان یک پیشنهاد بود، اما امروزه فروش آنلاین یکی ار نکات ضروری در هر کسب و کار به حساب می آید. فروش آنلاین به شبکه های اینترنتی و رسانه های متعددی تقسیم می شود. شما باید با یک تحقیق جامع در فضای مجازی، بهترین بستر را برای خود بیابید و بازاریابی و فروش آنلاین خود را از همان جا آغاز کنید.

 


 5. مستقیم و بدون واسطه بازاریابی کنید


زمانی که یک تولید کننده، محصول خود را بدون هیچ واسطه ای در اختیار مشتری قرار می دهد، یعنی عمل بازاریابی مستقیم را انجام می دهد. هدف از این کار این است که شما با هیچ فرد واسطه ای کار نخواهید کرد و محصول را بدون واسطه به دست مشتری می رسانید. برای مثال اینترنت، پست و بازاریابی تلفنی از این دسته موارد هستند که شما می توانید با مشتری بدون واسطه در ارتباط باشید.

انواع روشهای بازاریابی و فروش

8 مدل بازاریابی رایج را بشناسید

 

 6. بازاریابی خیابانی چیست؟


 در این شیوه از مدل های بازاریابی، شما تیم هایی را به خیابان ها می فرستید و از این طریق محصول خود را به صورت حضوری و رو در رو به مشتری معرفی می نمایید. البته بسیاری از شرکت ها از این شیوه برای کارهایی مانند رویداد ها، تخفیفات و مسابقات استفاده می کنند که تاثیر بسیاری در جذب مخاطب دارد. در این راه شما بسته به نوع کسب و کار خود، می توانید از ابزارها، سرگرمی ها، افراد سرشناس و… استفاده کنید.

 


 7. بازاریابی خیر خواهانه چیست؟!


امروزه شرکت ها و کمپانی های بسیاری با حمایت از موسسات و مراکز خیریه، محبوبیت و معروفیت خوبی برای خود در دل مردم ایجاد کرده اند. برای مثال: کمک رسانی به حوادث، جمع آوری کمک های مالی برای انجام دادن کار خیر، اسپانسر شدن و نمایش برند خود و… از جمله مواردی هستند که شرکت های بزرگ از آن ها استفاده می کنند.

 


 8. منظور از بازاریابی چریکی چیست؟!


این نوع از بازاریابی را می توان با انواع بازاریابی ها ترکیب کرد. هدف اصلی این روش این است که به صورت انگیزشی، نوع محصول، خدمات یا برند شما را در ذهن مشتری حک می کند و باعث ماندگاری در ذهن مخاطب می شود. این روش، یکی از روش های غیر معمول در گذشته نیز می باشد.

انواع بازاریابی حضوری

8 مدل بازاریابی رایج را بشناسید

کلام پایانی

تمامی مطالبی که در مقاله ی ( 8 مدل بازاریابی رایج را بشناسید ) خواندیم، پیرامون انواع مدل های رایج بازاریابی بود. مطالب فوق می توانند علاوه بر افزایش فروش ، مسیر هدف شما را هموار کنند. در صورت نیاز می توانید در بخش دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی ، مقالات بیشتری از دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی را مطالعه فرمایید.

جهت اطلاعات بیشتر درباره بازاریابی اینجا کلیک کنید

🔴 بی صبرانه منتظر نظر، انتقاد یا پیشنهاد شما در بخش دیدگاه هستیم.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *