بازاریابی و فروش

8+1 اصل طلایی در بازاریابی تلفنی

اصل طلایی در بازاریابی تلفنی

 

همانطور که اکثر شما عزیزان مطلع هستید، بازاریابی تلفنی در اکثر مواقع از بازاریابی حضوری هم دشوار تر است. دلیل این دشواری این است که شما و مشتری یکدیگر را ملاقات نمی کنید و همین باعث می شود که مشتری دیرتر به شما اعتماد کند. با رعایت اصولی که در ادامه به آن ها می پردازیم، شما هم می توانید یک فروشنده حرفه ای در پشت تلفن باشید.


بازاریابی تلفنی حرفه ای


1. از سر جای خود بلند شوید!


اگر نگاهی به اجرای خوانندگان کرده باشید، اکثرشان ایستاده اجرا می کنند زیرا در حالت ایستاده صدای شما قدرت بیشتری دارد. این ترفند را به کار بگیرید و با انرژی مضاعف با مشتری صحبت کنید تا راحت تر بتوانید مشتری را به سمت خرید هدایت کنید.

 


2. هدفون، ابزار کار شماست!


هدفون حکم یک ابزار کار را در بازاریابی تلفنی دارد. هدفون به معنای زمان کار و فروش است و زمانی که شما آن را روی گوش های خود می گذارید به معنای شروع کار و فروش است. همچنین در این حالت دست شما آزاد است و می توانید نکات را بنویسید و یا اگر عادت دارید هنگام صحبت از دستانتان استفاده کنید، هدفون برای شما ضروری است. در این حالت خستگی در بدن شما کمتر خود را نشان می دهد و با خیال راحت بر روی مشتری و فروش تمرکز می کنید.

در بازاریابی تلفنی چه بگوییم


3. صحبت کمتر، گوش دادن بیشتر


در بازاریابی تلفنی هوشمندانه عمل کنید و بگذارید مشتری صحبت کند تا اطلاعات یشتری بدست آورید. می توانید با دو سوال کوتاه شروع کنید و در ادامه فقط به صحبت های مشتری گوش کنید. به شکلی صحبت را ادامه دهید تا بیشترین اطلاعات را از مشتری و خواسته هایش دریافت کنید. زمانی که شما نیاز واقعی مشتری را درک کنید، نیمه بیشتر راه فروش را طی کرده اید.

 


4. حرف زدن نباید یکنواخت باشد!


در بازاریابی تلفنی باید مراقب صحبت کردنتان باشید و نگذارید که تُن صدایتان یکنواخت شود. شما نباید با صدای آرام صحبت کنید، زیرا مشتری متوجه حرف های شما نمی شود و در اکثر مواقع تظاهر می کند که حرف شما را شنیده است. از طرفی دیگر اگر با صدای بلند صحبت کنید، مشتری مجبور می شود از گوشی فاصله بگیرد و همین امر تمرکز مشتری را بهم می زند.

متن بازاریابی تلفنی


5. آماده سازی تارهای صوتی!


صدا هم مانند سایر اعضای بدن، با کمی تمرین آماده کار کردن می شود. پیشنهاد می کنم قبل از شروع کار، زمزمه کنید و کمی با دیگران صحبت کنید تا صدای شما آماده کار شود. کسانی که در قسمت بازاریابی تلفنی در حال کار هستند، همیشه قبل از کار باید تمرین کوتاهی انجام دهد و از صدای خود استفاده کنند تا هنجره آماده کار شود.

 


6. تمرین عضلات صورت!


در بازاریابی تلفنی همانطور که عضلات هنجره شما به تمرین نیاز دارد، عضلات صورت شما هم به تمرین نیاز دارد. شما به چند تمرین ساده نیاز دارید تا قبل از تماس عضلات صورت شما آمادگی کامل داشته باشد. خمیازه بکشید، عضلات صورت خود را منبست و منقبض کنید، دندانهایتان را به یکدیگر فشار دهید، گونه های خود را پر و خالی کنید و… کارهایی که باعث می شود صورت شما آمادگی بیشتری برای کار داشته باشد.

افزایش فروش


7. دسته بندی تماس ها!


در بازاریابی تلفنی اگر می خواهید مدیریت زمان کنید و مشتری های بیشتری را جذب کنید، باید یک دسته بندی هوشمندانه انجام دهید تا بتوانید به همه مشتریان خود برسید. برای مثال ساعاتی را برای تماس های جلب مشتری مشخص کنید، زمانی برای تلفن های پیگیری و… در این حالت شما با تمرکز بیشتر و با آگاهی از قبل می توانید مشتریان بیستری را جذب کنید.

 


8. دفتر و قلم را فراموش نکنید!


در بازاریابی تلفنی ، دفتر و قلم جزو ابزار کار محسوب می شود. شما باید تمام نکات مهم و حتی غیر ضروری را بنویسید. شما فقط تصور کنید که از مشتری بخواهید سوالش را تکرار کند یا نامش را دوباره بگوید.. این یک اتفاق بد برای یک بازاریاب تلفنی است و مشتری به راحتی متوجه غیر حرفه ای بودن شما می شود. زمانی که مشتری صحبت می کند حرفش را قطع نکنید و هرچه به ذهنتان می رسد را بنویسید.

نمونه مکالمه بازاریابی تلفنی


9. تماس ها را ضیط کنید


شما با ضبط تماس ها، یک نوار ضبط شده بسیار ارزشمند در اختیار خواهید داشت که می تواند راهنمای شما باشد. شما زمانی که به صدای ضبط شده خودتان گوش دهید، به راحتی نقاط قوت و ضعف خود را در می یابید. با این کار مهارت های فروش خود را بیشتر می کنید و راه های جدیدی را کشف خواهید کرد.

 

کلام پایانی

تمامی مطالبی که در مقاله ی ( 8+1 اصل طلایی در بازاریابی تلفنی ) خواندیم، پیرامون اصول بازاریابی تلفنی بود. مطالب فوق می تواند علاوه بر افزایش فروش ، مسیر هدف شما را هموار کنند. در صورت نیاز می توانید در بخش دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی ، مقالات بیشتری از دیجیتال مارکتینگ  و بازاریابی را مطالعه فرمایید.

جهت خواندن مقاله همه چیز درباره ایمیل مارکتینگ کلیک کنید

🔴 بی صبرانه منتظر نظر، انتقاد یا پیشنهاد شما در بخش دیدگاه هستیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *