تاریخچه مسیر کمال

تاریخچه مسیر کمال

به نام خدا

گروه آموزشی مسیر کمال از ۱۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۴ در شهر شیراز فعالیت خود را آغاز کرد؛

موسس گروه آموزشی مسیر کمال سید مهدی حسینی از شاگردان محمود معظمی است؛

سیدمهدی حسینی در مورد آشنایی خود با محمود معظمی اینگونه می گوید:

در یک بعد از ظهر تابستانی در سال ۱۳۸۹، به دعوت یکی از دوستانم به یک سمینار سخنرانی رایگان رفتم. قبل از ورود به سمینار، یک دستفروش جلوی درب ساختمان سی دی های سخنرانان معروف را می فروخت و من به اصرار فروشنده، یک سی دی با عنوان راز موفقیت محمود معظمی را به قیمت ۵۰۰ تومان خریداری کردم. فردای آن روز فایل ویدئویی که مربوط به یک سمینار برگزار شده در تهران بود را با همسرم تماشا کردم. صحبت های محمود معظمی آنچنان من را میخکوب کرد که همان شب تمام سی دی های محمود معظمی را در شیراز از همه کتاب فروشی ها خریداری کردم و تا انتها چندین بار تماشا کردم.

 


 سمینار ده نمک


در میان سمینار های آقای محمود معظمی، یکی از آن ها به نام (ده نمک) باعث شد که من از مکانی که به صورت شراکتی کار جسمی زیادی می کردم، خارج شوم و به صورت مستقل کسب و کار خودم را با نام اطاق سازی پارس تاسیس کنم. سید مهدی حسینی همیشه شروع آشنایی با محمود معظمی را به عنوان یک نقطه عطف و شروع یک دوره مهم از زندگیش یاد می کند و هر گاه با محمود معظمی همزمان در یک شهر یا مکان باشند، مانند یک دوست وفادار در کنار استادش است و گویی این دو را مثل چسب به هم چسبانده اند.

🔴 سید مهدی حسینی در سال ۹۲ تصمیم گرفت که همانند استادش به فعالیت های آموزشی در شهر شیراز بپردازد؛

 


نامگذاری مجموعه مسیر کمال


نام (مسیر کمال) برگرفته از موسسه هنری (مکتب کمال) است که محمود معظمی به صورت گسترده، میلیون ها ایرانی را در آن مکتب آموزش داده است. (مکتب کمال) نیز خود برگرفته از (مکتب پناه ) است که مخفف (پرورش نیروی انسانی) است. بنیانگذار مکتب پناه، مرحوم ابراهیم خواجه نوری که یکی از اساتید محمود معظمی نیز می باشد، است.

 


 بنیان گذار مکتب پناه


ابراهیم خواجه نوری بنیان گذار مکتب پناه، سیاست مدار، نویسنده و روانشناس ایرانی در دوران معاصر است. ایشان برای اولین بار در ایران روانشناس هایی مانند فروید و کارن هورنای را معرفی کرد. همچنین ایشان برای اولین بار در ایران کتاب روانکاوی را در سال ۱۲۲۶ تالیف کرده است. کلمه ی روانکاوی نیز که معادل معنای کلمه پسیکانالیز است و به زیبایی توسط ابراهیم خواجه نوری ابداع شده است. در حقیقت می توان گفت مسیر کمال فرزند مکتب کمال و نوه مکتب پناه است.

 

مسیر کمال معتقد است که آموزش مهارت های زندگی و کسب و کار، به زندگی انسان ها کیفیت و بهره وری می بخشد

سید مهدی حسینی بیشترین وقتش را در موسسه در جهت آموزش و کیفیت دادن به زندگی دانشجویان می گذراند؛

 

بخشی از آموزش ها عبارتند از :

 

 دوره های نوابغ فروش (شامل صفر تا صد مهارت فروش کردن)

 

بیزینس کوچینگ یا معادل آن مربی گری کسب و کار (بروزترین دوره کسب و کار در ایران)

 

لایف کوچینگ (مربی گری زندگی شخصی)

 

کارگاه چرخه علمی فروش

 

 کارگاه هدف گذاری

 

 کارگاه بازاریابی تلفنی

 

 کارگاه کلوزینگ (قطعی کردن و بستن فروش) 

 

کارگاه شصت و نه چهل (چهل روش ارزان و رایگان در جذب مشتری)

 

 و ده ها کارگاه آموزشی دیگر…