بازاریابی و فروش, مدیریت کسب و کار

مزایای داشتن کارت ویزیت

مزایای داشتن کارت ویزیت

اولین سلاح بازاریابی کارت ویزیت است

اولین سلاح بازاریابی که در اینجا ارائه خواهیم کرد کارت ویزیت است. هر کسب و کاری باید از آنها به عنوان یک سلاح بازاریابی قوی استفاده کند. کارت ویزیت یک سلاح بازاریابی قوی است که حاوی تمام اطلاعات لازم در مورد شرکت شما در مواقعی است که برخی افراد به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند.

وقتی در مورد هزینه صحبت می کنیم، این موثرترین سلاح بازاریابی برای صاحبان مشاغل کوچک است. اما، بهتر است به خاطر داشته باشید که آنها ابزاری نیستند که بتوانند تمام داده های مربوط به کسب و کار یا محصولات یا خدمات شما را پوشش دهند. اطلاعات یا پیام هایی وجود خواهد داشت که نمی توانند روی این سلاح بازاریابی وجود داشته باشند. مهمتر از آن، کارت های شما باید یک تصویر حرفه ای از شرکت شما ارائه دهند. تصویری که می تواند وارد مغز صاحب کارت ویزیت شود و بتواند اقدامات خاصی را از مشتریان بالقوه تشویق کند.

 

چرا به کارت ویزیت نیاز دارید؟

ممکن است تعجب کنید که چرا شخصی به کارت ویزیت نیاز دارد، اما می تواند در هنگام برخورد با یک تجارت مفید باشد. چه بخواهید خودتان، شرکت یا محصولاتتان را تبلیغ کنید، یک کارت می تواند به شما کمک کند تا در مورد کاری که انجام می دهید و همه چیز در مورد آن هستید، صحبت کنید.

کارت ویزیت شما سه هدف اصلی را دنبال می کند:

 • اول، به مشتریان بالقوه راهی برای تماس با شما می دهد.
 • دوم، مکانی را برای نگهداری یک کپی از شماره تلفن، آدرس وب سایت، آدرس ایمیل و پیوندهای رسانه های اجتماعی شرکت شما فراهم می کند.
 • سوم، مکان مناسبی برای گنجاندن آرم شرکت شما، اطلاعات تماس و سایر اطلاعات مربوطه ارائه می دهد.

همه چیز مربوط به تصویر است.کارت ویزیت معادل تصویری دست دادن است.قبل از اینکه حتی سلام کنید، اولین تاثیری که روی مشتریانتان می گذارید از طریق کارت شما خواهد بود. برای ایجاد یک اثر ماندگار:

 1. مطمئن شوید که کارت ویزیت شما برجسته است.
 2. با طراحی خود خلاقیت به خرج دهید.
 3. از رنگ یا الگوی متفاوت استفاده کنید.اگر جا دارید، یک پاراگراف کوتاه که ماموریت و ارزش های اصلی شرکت خود را خلاصه می کند، اضافه کنید.

یک کارت ویزیت با طراحی خوب توجه مشتریان شما را به خود جلب می کند و به شما کمک می کند تا شهرت و اعتبار خود را به دست آورید. برای اینکه بتوانید کسب و کارتان تجزیه و تحلیل کنید به شما (دوره بیزنس کوچینگ) را پیشنهاد میکنیم.

 

انواع مختلف کارت ویزیت به عنوان سلاح بازاریابی

یک کارت ویزیت موثر فقط مربوط به طراحی خود کارت نیست. این در مورد طراحی پیام بازاریابی است که آن را منتقل می کند. این بدان معناست که تأثیر بصری کارت شما به اندازه کلمات روی آن مهم است.در واقع، وقتی صحبت از ویژگی های فیزیکی کارت شما می شود، کلمات روی آن باید ثانویه باشند.آنچه مهم است تصویری است که شما منتقل می کنید. چه نوع کارت ویزیتی را می خواهید به مشتریان خود ارائه دهید؟ آیا می خواهید یک تصویر حرفه ای و شرکتی ایجاد کنید؟ یا می خواهید تصویری سرگرم کننده و غیررسمی ارائه دهید؟ آیا چیزی را ترجیح می دهید که شما را صمیمی و صمیمی نشان دهد؟

نوع و کیفیت کارت ها به شرکتی که در حال اجرا هستید بستگی دارد. شرکت هایی که خدمات مشاوره ای می فروشند احتمالاً کارت های ویزیت با کیفیت بهتر چاپ رنگی را انتخاب خواهند کرد. این کارت‌ها با کارت‌های خدمات تعمیر خودرو که ممکن است به صورت سیاه و سفید با تصویر مربوط به تعمیر خودرو چاپ کنید، متفاوت خواهند بود. امروزه می توانید کارت ویزیت را به روش های مختلف و با سبک های مختلف و بر روی مدیوم های مختلف بسازید.در اینجا چند نمونه و انواع مختلف این سلاح بازاریابی وجود دارد که می توانید در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید:

 

مبتنی بر کاغذ

کارت ویزیت های کاغذی از کاغذ ساخته می شوند. در عصر حاضر به راحتی می توان از کارت های کاغذی چشم پوشی کرد، اما بسیاری از مردم همچنان این کارت ها را چاپ می کنند و نگه می دارند تا با مشتریان و همکاران بالقوه ارتباط برقرار کنند. این کارت‌های ویزیت ارزان‌تر از سایرین هستند، اما تاثیر بهتری برای مشتریان بالقوه نمی‌گذارند.نقطه ضعف این کارت های کاغذی این است که می توانند به سرعت آسیب ببینند و در زباله ها دور ریخته شوند.

 

بر اساس مقوا

این کارت ها دارای ابعادی هستند که می تواند قرار گرفتن آنها در جیب را تضمین کند. اگر نیازی به اثرگذاری با کارت خود نیست، می توانید از تکنیک چاپ سیاه و سفید یا تک رنگ استفاده کنید. کارت های رنگی حس مثبت و تصویری حرفه ای می دهند و به همین دلیل استفاده از آنها را پیشنهاد می کنم. آنها نسبت به کارت های سیاه و سفید یا یک رنگ گران تر هستند اما می توانند بازگشت سرمایه را سریع به همراه داشته باشند.شما می توانید تصویر یا لوگوی خود را روی کارت ویزیت های رنگی قرار دهید تا حس یک فرد شناخته شده را ایجاد کنید.

 

کارت ویزیت از مواد غیر معمول

این کارت ها از مواد دیگری مانند چوب، فلز، سنگ و غیره ساخته شده اند.می توانید از این کارت ویزیت ها به عنوان زیور آلات استفاده کنید که شامل اطلاعات اولیه شرکت است. این کارت ها گران ترین کارت ویزیت ها هستند زیرا هزینه تولید آنها بسیار بالاست. اما می توانید از آنها در مناسبت های خاص مانند سالگرد یا امضای قراردادهای بزرگ به عنوان یک سلاح بازاریابی بسیار موثر استفاده کنید.

 

کارت ویزیت چند منظوره

همانطور که از نام آن پیداست، اینها کارت هایی هستند که بیش از یک هدف دارند.این کارت‌ها می‌توانند به عنوان یک کارت اطلاعاتی برای شرکت شما و از طرف دیگر مانند کوپن تخفیف یا برخی اطلاعات قابل توجه دیگر که ممکن است برای دارنده کارت مفید باشند، عمل کنند. به عنوان مثال، می توانید یک تقویم یا نقشه شهر را در پشت کارت ها قرار دهید. می توانید از تمام کارت ویزیت هایی که در پاراگراف های قبل ذکر کردم به عنوان کارت ویزیت چند منظوره استفاده کنید.با این نوع، می توانید از دارندگان کارت انتظار داشته باشید که از آن استفاده کنند زیرا آنها اطلاعات مهم دیگری در مورد شما یا کسب و کار کوچک شما دارند.

 

ساخته شده توسط پلاستیک

این کارت ها از کاغذ یا مقوا تهیه می شوند اما پس از چاپ با دستگاه های لمینت ، لمینت می شوند. این کارت ها تاثیر خوبی بر کسب و کار شما می گذارند. کیفیت آنها خوب است و در برابر آسیب مقاوم هستند.از طرف دیگر، این کارت‌ها کمی گران‌تر از کارت‌های کاغذی یا مقوایی هستند، زیرا یک فرآیند تکمیلی بیشتر دارند – لمینیت.

 

الکترونیکی

کارت های الکترونیکی مینی سی دی هایی را ارائه می دهند که می توانید اطلاعات مختلف مربوط به کسب و کار خود را در آن قرار دهید. شما باید این کارت ها را روی یک کامپیوتر یا سی دی خوان دیگر باز کنید. الان این کارت خیلی گرون نیست. اما، شما نمی توانید هر بار از این کارت ها استفاده کنید زیرا در هر مناسبت یا مکان یک سی دی خوان نخواهید داشت. کارت ویزیت الکترونیکی معمولاً چند منظوره است، زیرا می‌تواند حاوی برخی دستورالعمل‌های گردشگری برای کشور یا شهری باشد که کسب‌وکار در آن فعالیت می‌کند.

 

غیر متعارف

این کارت ها از رسانه های نامتعارف مانند شکلات، شکر، قهوه و غیره استفاده می کنند. این کارت ویزیت واقعا جالب است، اما ماندگاری آنها حداقل است تا زمانی که رسانه ها پس از استفاده از بین نروند.

 

کارت ویزیت دیجیتال

در این مواقع که همه چیز آنلاین می شود، داشتن کارت دیجیتال به یک ضرورت تبدیل می شود. در واقع، کارت ویزیت مجازی برای وردپرس به شما این امکان را می دهد که در آن جلسات و رویدادهای تجاری فعال باشید.

 

کارت ویزیت شما باید شامل چه مواردی باشد؟

سوالات متداول در مورد این سلاح بازاریابی در مورد آنچه آنها باید به عنوان اطلاعات در مورد آنها داشته باشند است.در اینجا چند توصیه وجود دارد:

در صفحه اول کارت باید موارد زیر را داشته باشید:

 • لوگوی کسب و کار
 • شعار
 • نام، نام خانوادگی و محل کار شما
 • آدرس کسب و کار، شماره تلفن، تلفن همراه، فکس، ایمیل و صفحه وب کسب و کار شما

در پشت کارت باید موارد زیر را داشته باشید:

 • برخی از مزایایی که کسب و کار شما ارائه می دهد
 • محصولات یا خدماتی که کسب و کار شما ارائه می دهد

به این ترتیب، سمت جلو، سمتی است که اطلاعات مربوط به کسب و کار شما را می دهد، و  قسمت پشتی اطلاعاتی در مورد محصولات یا خدمات شما می دهد. اکنون کارت ویزیت شما به یک بروشور در صفحه پشتی تبدیل می شود.

 

به خاطر داشته باشید

باید به خاطر داشته باشید که کارت شما اولین تماس کسب و کار شما با مشتریان احتمالی و بالقوه شماست. و یک چیز دیگر، شما باید آنها را با مردم به اشتراک بگذارید، آنها را در قفسه نگذارید. هر چقدر بیشتر به مشتریان بالقوه دهید، افراد بیشتری وارد قیف فروش شما می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *