بازاریابی و فروش

بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته چیست؟

بازاریابی وابسته سیستمی است که در آن یک شرکت وابسته، مانند ناشر، با تبلیغ محصولات یک شرکت دیگر، پورسانت دریافت می کند.

شرکت وابسته بخشی از هر فروش را که از طریق کانال شرکت های بزرگتر انجام می‌شود، دریافت می‌کند، و فرآیند توسط URL‌های کدگذاری شده ویژه ردیابی می‌شود. شرکت‌ها می‌توانند با مراجعه به افرادی که قبلاً شبکه‌ای ایجاد کرده‌اند، ارتباطات شخصی بیشتری با مشتریان ایجاد کنند.

نمونه ای از بازاریابی وابسته چیست؟

  • در حالی که بازاریابی ایمیلی یک شکل سنتی از بازاریابی وابسته است، این رشته اکنون رسانه های اجتماعی و سایر کانال های آنلاین را در بر می گیرد.

شرکت های وابسته هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه ارتباط با مشتریان، گزینه های زیادی دارند. علاوه بر بازاریابی ایمیلی، رسانه های اجتماعی به ابزاری قدرتمند برای افراد برای ایجاد دنبال کنندگان وفادار تبدیل شده اند. پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک و اینستاگرام، دنیای معمولی و حرفه‌ای را با هم ترکیب می‌کنند و به افرادی مانند ورزشکاران معروف اجازه می‌دهند تا به عنوان سفیران برند باانها همکاری کارآمدی کنند.

اگر شرکتی بخواهد رویکرد جامع تری داشته باشد. می تواند از خدمات تبلیغاتی که وبلاگ ها یا وب سایت ها را اجرا می کنند استفاده کند. در این مثال، ممکن است به شرکت‌ های وابسته بک لینک هایی منحصربه‌فرد ارائه شود که خریدها را به آنها ردیابی می‌کند تا مشارکت آن‌ها در تسهیل فروش را ثابت کند، با دریافت درصدی از درآمد برای هدایت مصرف‌کننده. گسترش فناوری همچنین منجر به مجموعه‌ای از راه‌حل‌های خلاقانه شده است. از برنامه‌های تلفن گرفته تا آزمون‌ های تعاملی، که همگی دارای پیوندهای وابسته برای تسهیل فروش برند هستند. تا زمانی که بازاریاب وابسته و برند با هم همخوانی داشته باشند، یک کسب و کار می تواند خود را در فضایی جدید و هیجان انگیز نشان دهد.

بازاریابی وابسته

چگونه می توانم بازاریابی وابسته را بدون پول شروع کنم؟ 

بازاریابان وابسته باید قبل از اینکه بتوانند به شرکت‌ها کمک کنند، تخصص خود را در یک صنعت تقویت کنند و با یک مخاطب خاص پیوند برقرار کنند.

با ارزش ترین منابعی که شرکت های وابسته می توانند به سازمان ها ارائه دهند یک شخصیت معتبر است . توسعه این حضور صمیمانه زمانی که وابستگان منافع شخصی خود را دنبال می کنند آسان است. کسانی که از این رویکرد استفاده می‌کنند، بهتر می‌توانند با مخاطبانی با علایق مشابه ارتباط برقرار کنند. زیرا به احتمال زیاد دیدگاه‌ های مشترکی در مورد علایق و ایده‌ها دارند.

پس از کشف جایگاه خود، شرکت های وابسته می توانند به طور رایگان از طریق وب سایت ها، وبلاگ ها و حساب های رسانه های اجتماعی به مخاطبان دیجیتال دسترسی پیدا کنند. سپس تولید محتوای منسجم و مرتبط  و در عین حال پاسخ هایی را به پست هاتوجه آنها را به خود جلب می کند. با جلب اعتماد و بازخورد دیگران، شرکت‌ های وابسته می‌توانند ارتباطات همدلانه با مخاطبان ایجاد کنند و به پرسنل ضروری برای شرکت‌هایی تبدیل شوند که به دنبال درک مشتریان خود هستند.

چگونه میتوانم یک بازاریاب وابسته شوم؟

شرکت‌ها برای افزایش رشد به بازاریابی وابسته وابسته شده‌اند، بنابراین شرکت‌های وابسته اکنون گزینه‌های متعددی برای یافتن فرصت مناسب دارند.

بازاریابی وابسته به یک روش عالی برای تسریع رشد تبدیل شده است. بنابراین بسیاری از کسب و کارها در واقع با ایجاد برنامه های وابسته به دنبال استعداد می گردند . شبکه‌های وابسته بزرگ‌تر نیز به عنوان مراکزی عمل می‌کنند. که بازاریابان وابسته را به سازمان‌هایی متصل می‌کنند که به دنبال افزایش آگاهی از برندهای خود هستند. برنامه ها معمولاً برای دسترسی به برنامه های وابسته مورد نیاز هستند.

اگر افراد بخواهند جستجوی خود را بیشتر محدود کنند، می توانند به دنبال شرکت ها یا کارآفرینان خاصی با تمرکز بر جذب مشتری بگردند . این نهادها مایل به رشد هستند و احتمالاً از کمک های خارجی به اشکال مختلف استقبال می کنند، تا زمانی که ارزش آنها ثابت شود. چه شرکت‌های وابسته به شبکه‌ها دسترسی داشته باشند یا مستقیماً با شرکت‌ها ارتباط برقرار کنند. آنها می‌توانند رویکرد خود را هنگام ورود به حوزه بازاریابی وابسته سفارشی کنند.

بروزرسانی: 18/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *