بازاریابی و فروش

مبانی بازاریابی در عصر دیجیتال

درک مبانی بازاریابی در عصر دیجیتال

تعداد کمی از متخصصان یک کلمه کلیدی خوب را بیشتر از بازاریابان دوست دارند. ایده‌هایی مانند بازاریابی مبتنی بر حساب، هک رشد و پیام ‌رسانی مبتنی بر هوش مصنوعی بر  مکالمات در صنعت غالب هستند . در حالی که برخی از روندها می آیند و می روند، مسائلی مانند : مبانی بازاریابی در عصر دیجیتال- چیزهایی مانند شناخت مخاطبان هدف، ایجاد تجربیات برند همه جانبه، افزایش فروش – کم و بیش بدون تغییر باقی می مانند.

برای افراد حرفه ای در زمینه ی بازاریابی، تسلط بر این اصول اولیه در دنیایی از فناوری همیشه در حال تکامل می تواند دشوار باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا نگاهی می اندازیم به اینکه چگونه چند شرکت بر روی این اصول اساسی تکیه می کنند، حتی در حالی که ایده های جدید را آزمایش می کنند.

معنای اصلی مبانی بازاریابی در عصر دیجیتال

اصول بازاریابی امروزی ممکن است اساساً به آسانی یک دهه پیش نباشد. یک استراتژی بازاریابی صحیح باید با دانش پایه در مورد انواع پلتفرم ها و فناوری های مختلف و همچنین تسط بر همه چیز استارت کار خود را بزند در این صورت است که می تواند صدای خود را به گوش رقبا برساند.

پیام خود را کنترل کنید و تأثیر آن را اندازه گیری کنید

در بازاریابی، آزمایش پیام‌ها و اندازه‌گیری تأثیر به همان اندازه اساسی است. با این حال، این ممکن است برای مشاغل کوچک، خلاقان و مشاغل آزاد که زمان کمی برای صرف بازاریابی دارند. اما موفقیت آنها اغلب بر توانایی انتشار، اندازه گیری و تغییر پیام است، دشوار باشد. در عصر دیجیتال، حضور در وب سایت بسیار کلیدی است . و سازنده وب سایت Wix یکی از شرکت‌هایی است که به غیر کدنویس‌ها کمک می‌کند راه خود را به سمت حضور شیک و تجربه کاربری در وب بکشند و رها کنند.

امروزه این شرکت دارای بیش از 150 میلیون کاربر است. و همانطور که پلتفرم‌های توسعه بدون کد زمان را برای توسعه‌ دهندگان برای صرف کارهای خلاقانه و استراتژیک آزاد می‌کنند، پلتفرم‌هایی مانند Wix کاربران را به ابزارهای بازاریابی مجهز می‌کنند تا بتوانند از زمین خارج شوند بدون اینکه نیروی مغزی زیادی را از کسب‌وکار اصلی دور کنند.

Wix همچنین یک کیت توسعه نرم‌افزار باز و بسیاری از ویژگی‌های بک‌اند را ارائه می‌کند تا به کاربران کمک کند. خدمات خود را بازاریابی کنند و تأثیرات پیام‌ هایشان را اندازه‌گیری کنند. این ابزارها شامل انواع تجزیه و تحلیل مخاطبان، بازاریابی ایمیلی، استراتژی های سئو و پشتیبانی تعامل اجتماعی است که معمولاً برای مشاغل بزرگتر رزرو می شود. در قسمت دیگر، این شرکت کاتالوگ قالب‌های طراحی را به‌روزرسانی می‌کند تا به کاربران کمک کند تا با آخرین روندهای بصری همراه باشند.

مبانی بازاریابی در عصر دیجیتال

گاهی اوقات، همه چیز در مورد پول است

یک استراتژی بازاریابی صحیح می تواند به سادگی یک طرح پرداخت نوآورانه باشد. به عنوان مثال، در حالی که آمریکایی‌ های جوان برای دریافت کارت اعتباری بیشتر منتظر می‌مانند، ترتیبات پرداخت انعطاف‌ پذیری که با اعتبار آنها ارائه می‌شود مهم است. همچنان یک نقطه فروش جذاب برای مصرف‌کنندگان جوان است. فناوری که می‌تواند آن برنامه‌های پرداخت را بدون نیاز به کارت اعتباری بازسازی کند. یا طرز تفکر ما را در مورد پرداخت و قیمت به طور کلی تغییر دهد، می‌تواند نقش مهمی در استراتژی بازاریابی کلی ایفا کند.

پول نقد را در اختیار شرکت‌های تجارت الکترونیک قرار می‌دهد. و به کاربران تا 36 ماه برای پرداخت، اقساط بدون بهره یا گزینه‌های «قبل از خرید امتحان کنید» پیشنهاد می‌کند.

فناوری موسوم به «اکنون بخرید، بعداً بپردازید» چیزی بیش از هموارسازی تجربه کاربر انجام می‌دهد – این فناوری می‌تواند به طور فعال فروش بیشتری را ارتقا دهد. یک مطالعه در سال 2018 توسط رگولاتور شرکتی دولت استرالیا نشان داد که 55 درصد از کاربران فناوری پرداخت انعطاف‌پذیر بیش از آنچه در توانشان است، خرج می‌کنند. علاوه بر این، 81 درصد از کاربران استرالیایی گفتند که این فناوری به آنها امکان خرید اقلام گران‌تر را می‌دهد و یک سوم بقیه گفتند که کارت اعتباری یا تسهیلات اعتباری دیگری که ممکن است چنین برنامه‌های پرداخت انعطاف‌پذیری را ممکن کند، ندارند. در حالی که این نرم افزار پر زرق و برق نیست، فناوری پرداخت انعطاف پذیر یک ابزار فعال در کمپین های بازاریابی گسترده تر است.

بروزرسانی: 18/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *