دیجیتال مارکتینگ

درک برند

درک برند چیست؟ نحوه اندازه گیری آن

لحظه ای به عادات خرید خود فکر کنید – چرا برخی از خریدها را انجام می دهید و برخی را انجام نمی دهید؟ به احتمال زیاد، شما یک محصول را بر اساس درک برند خود یا افکار و احساسات مرتبط با یک شرکت خریداری می کنید.

تیم بازاریابی درک برند را برای کمپین تجزیه و تحلیل می کند

شما تنها نیستید – 62٪ از مشتریان احساس می کنند از نظر عاطفی با مارک هایی که از آنها خرید می کنند، در ارتباط هستند. و هنگامی که مصرف کنندگان نگرش خود را در مورد یک برند اتخاذ کنند، تغییر آن دشوار است. به همین دلیل است که برندها از همان ابتدا برای ایجاد ارتباط مثبت در بین مصرف کنندگان تلاش می کنند.

دانستن اینکه مردم چگونه برند شما را درک می کنند، شکل دادن به ادراکات و توسعه ارزش ویژه برند را آسان تر می کند. برای انجام این کار، باید درک کنید که چه چیزی درک برند را ایجاد می کند و چگونه تصمیم گیری شرکت و مصرف کننده را آگاه می کند.

درک برند چیست؟

ادراک برند مجموعه ای از احساسات، تجربیات و افکار مصرف کننده در مورد یک محصول یا خدمات است. این چیزی است که مردم بر این باورند که یک برند نشان‌ دهنده آن است، نه چیزی که یک برند می‌گوید آن را نشان می‌دهد.

اگرچه درک برند یک تداعی ذهنی است، اما هنگام ایجاد ارتباطات عاطفی با مصرف کنندگان ضروری است. مردم هنگام انتخاب بین محصولات رقیب، نگرش خود را نسبت به برندها در نظر می گیرند.

آنها نظرات را می خوانند، با پشتیبانی مشتری چت می کنند، گزینه ها را با دوستان مقایسه می کنند یا برای یک دوره آزمایشی رایگان ثبت نام می کنند. همه این نقاط تماس بر ادراک برند تأثیر می گذارد و بر موفقیت شرکت تأثیر می گذارد.

اگر مصرف کنندگان به یک برند بسیار فکر کنند، وفادارتر می شوند. در نظر بگیرید که چگونه این پویایی در زندگی روزمره ظاهر می شود.

مردم بر سر محصولات اپل و اندروید وارد جنگ میم می شوند . فردی که کفش نایک می پوشد گرفتار ضربات آدیداس نمی شود. و کوکاکولا و پپسی را در یک یخچال پیدا نخواهید کرد.

درک برند

شرکت هایی که درک برند را درک می کنند از این اطلاعات برای توسعه ارزش ویژه برند استفاده می کنند .

در حالی که درک برند را می توان به آنچه که یک مشتری در مورد برند شما فکر می کند محدود کرد، ارزش ویژه برند ترکیبی از ادراکات، تجربیات و نظرات مردم است که شهرت شما را ایجاد می کند.

یک شرکت با ارزش ویژه برند بالا، مشتریان وفاداری را جذب می کند که در صورت انتخاب بین رقبا، محصول یا خدمات شما را انتخاب می کنند.

بر اساس گزارش Intercom، 88 درصد از مدیران موافق هستند که تعامل با مشتری به طور قابل توجهی بر نتیجه کسب و کار تأثیر می گذارد. متأسفانه، 60 درصد از مدیران نیز فکر می‌کردند که شرکت‌هایشان پیام درستی را به مشتریان ارسال نمی‌کنند.

توانایی شما برای ایجاد تصوری از برند که برای بازار هدف شما جذاب باشد، باعث رشد شرکت می شود. اگرچه ممکن است به نظر برسد که درک برند از دست شما خارج است، اما می توانید برای اندازه گیری آن و بهبود نگرش افراد گام بردارید.

چگونه درک برند را اندازه گیری کنیم

داده ها می توانند به شما کمک کنند تا درک کنید که مصرف کنندگان، کارمندان، سهامداران و رقبا چگونه برند شما را درک می کنند.

از آنجایی که درک برند ترکیبی از بررسی ها، شهرت، تجربه، عملکرد، تبلیغات، مشارکت اجتماعی و استفاده از مشتری است، باید معیارها را از منابع متعدد جمع آوری کنید.

در اینجا نحوه اندازه گیری درک برند آورده شده است.

نظرسنجی درک برند

نظرسنجی‌ های ادراک برند را انجام دهید تا بیاموزید مردم درباره کسب‌ و کار شما چه فکر می‌کنند و چگونه در برابر رقبا قرار می‌گیرد. سوالاتی بپرسید که به عوامل عاطفی، شناختی، و کنش محور مربوط می شود، مانند نمونه های زیر :

وقتی به [برند] فکر می کنید، ابتدا چه چیزی به ذهنتان می رسد؟

کدام یک از کلمات زیر [مارک] را توصیف می کند؟

وقتی به [برند] فکر می کنید چه احساساتی را تجربه می کنید؟

سطح وابستگی عاطفی خود را به [برند] چگونه توصیف می کنید؟

چگونه [برند] را برای یک دوست توصیف می کنید؟

آخرین تجربه خود را با [برند] چگونه توصیف می کنید؟

در مقیاس 1-10، چقدر احتمال دارد که [نام تجاری] را به یک دوست یا همکار توصیه کنید؟

گوش دادن اجتماعی

با استفاده از ابزارهای شنیداری اجتماعی مانند Meltwater یا هشدارهای Google، نام‌ های آنلاین را ردیابی کنید . شما می‌خواهید نظرات رسانه‌ های اجتماعی، بررسی‌ های آنلاین، هشتگ‌ های مرتبط، انجمن‌ ها (یعنی Reddit و Quora) و ذکر اخبار را نظارت کنید.

همانطور که نام تجاری رشد می کند، این مجموعه داده نیز رشد می کند. سیستمی ایجاد کنید تا فوراً نام‌های منفی را مدیریت کند و در صدر صحبت درباره برند، محصولات و کمپین‌ های بازاریابی خود باشید.

درک برند:

اینفوگرافیک گوش دادن اجتماعی در مقابل نظارت اجتماعی.  گوش دادن اجتماعی فرآیندی برای درک مکالمه آنلاین است.  بینش هایی به دست می آورد که می توانید برای بهبود استراتژی بازاریابی و کسب و کار خود از آنها استفاده کنید.

اهداف کلیدی:

تجزیه و تحلیل احساسات، دسترسی تخمینی، سهم صدا، و زمینه یک بحث.  نظارت اجتماعی فرآیندی برای جمع‌ آوری نام‌ های عمومی در رسانه‌ های اجتماعی است.  این به شما کمک می کند معیارهای رسانه های اجتماعی و موفقیت تلاش های بازاریابی خود را ردیابی کنید.

اندازه گیری کمپین ها، ردیابی هشتگ، شهرت برند، و جلوگیری از بحران های روابط عمومی.

حسابرسی برند

یک ممیزی برند انجام دهید تا ارزیابی کنید که درک برند شما در مقایسه با رقبا چگونه است.

این باید شامل تحقیق در مورد مخاطبان هدف اولیه و ثانویه، تجزیه و تحلیل رقابتی محصولات یا خدمات شما، ارزیابی کامل استراتژی ارتباطی شما و بررسی عمیق در جایگاه برند شما باشد .

اطلاعات مشتری

جمع آوری داده ها از مشتریان در هر نقطه از سفر خریدار . این می تواند شامل نحوه تحقیق خریداران در مورد اطلاعات، ارزیابی محصولات، مقایسه بین رقبا، تعامل با پشتیبانی مشتری، تصمیم گیری برای خرید، حضور و تعامل با برند پس از خرید باشد.

هنگامی که داده های کافی برای اندازه گیری درک برند دارید، می توانید ارزیابی کنید که آیا احساسات مصرف کننده با هویت برند شما همسو است یا خیر. اگر چنین است، دوره را ادامه دهید. اگر نه، می توانید یاد بگیرید که چگونه درک برند مصرف کننده را بهبود ببخشید .

مسیر کمال

درک برند

آقای مهدی حسینی بنیانگذار موسسه ی مسیر کمال یکی از بهترین مربی های کوچینگ کسب و کار شیراز با برگزاری دوره های کاربردی نظیر بازاریابی و فروش تلفنی در شیراز ،بهترین دوره بیزینس کوچینگ در شیراز، دوره نوابغ فروش شیراز ، دوره ی کسب و کار و … در تمام این سالها بر این بوده که برای شما عزیزان برنامه های جامعی در زمینه ی کسب و کار و بیزینس شما تدوین کند. آموزشهای لازم برای شروع کسب و کار، فروش بیشتر و در کل موفقیت بیشتر در بیزینس شما اجرا کند. برای اطلاع از دوره های مسیر کمال میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

071-36233354-55  یا 09170808088

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *