مدیریت کسب و کار

راه اندازی کسب و کار

 12 نکته کلیدی برای ساخت راه اندازی کسب و کار

کسب‌ و کارهای کوچکی که از صفر شروع می‌کنند، راه درازی در راه ساختن یک برند دارند. تعریف یک ماموریت، پیدا کردن صدای خود و ایجاد اعتماد، همگی برای توسعه زمان می‌برند، اما خوشبختانه چند قدم کلیدی وجود دارد که کارآفرینان جدید می‌توانند برای راه اندازی کسب و کار خود از آنها استفاده کنند.

برای کسب‌وکارهای کوچکی که از صفر شروع می‌کنند، به نظر شما کلید ایجاد برند موفق چیست و چرا؟

در اینجا بهترین نکات آنها وجود دارد.

 1. یک هویت قوی و منحصر به فرد ایجاد کنید

عوامل بسیاری در ایجاد برند موفق برای کسب و کارهای کوچک نقش دارند، اما یکی از مهمترین آنها ایجاد یک هویت قوی و منحصر به فرد است. چشم انداز روشنی برای برند خود داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که تمام بازاریابی و ارتباطات شما منعکس کننده این موضوع هستند. یک ارتباط عاطفی قوی با مشتریان خود ایجاد کنید و داستانی بسازید که با آنها طنین انداز شود و ارزش های مهمی را برای کسب و کار شما منتقل کند.

 1. خارج از محدوده فکر کنید

ساختن یک برند موفق زمان و انرژی می خواهد. هنگامی که در مورد اینکه به چه کسی می‌خواهید خدمت کنید، شفافیت پیدا کردید، برندی ایجاد کنید که انقلابی باشد، برندی که خارج از چارچوب فکر می‌کند، برندی که «راهی بهتر» ایجاد می‌کند و «شکاف» را در صنعتی که در آن هستید حل می‌کند. چیزی جدید به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک، شما را از دیگر شرکت‌های «من هم» متمایز می‌کند.

 1. روی ثبات در همه چیز تمرکز کنید

این امر در مورد ثبات در هویت برند شما (لوگو، نام و غیره) و ایجاد شهرت برای برند شما که به طور مداوم به وعده های خود عمل می کند، صدق می کند. مصرف کنندگان در ابتدا روی یک برند تجاری کوچک سرمایه گذاری نمی کنند. برای ایجاد موفقیت آمیز یک برند تجاری کوچک، به زمان، تکرار و تجربیات مثبت نیاز دارد، بنابراین ثابت قدم باشید و تسلیم نشوید.

راه اندازی کسب و کار

 1. یک گفتگو با مخاطبان خود ایجاد کنید

برای تعریف مخاطبان خود برای تحقیقات بازار وقت بگذارید و برای آن پول خرج کنید و سپس با مخاطبان خود صحبت کنید. با مخاطبان خود گفتگو ایجاد کنید و نشان دهید که وابستگی های آنها را درک می کنید. با استفاده از کانال‌هایی که آنها استفاده می‌کنند، چه از طریق تبلیغات سنتی یا بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، ارتباط برقرار کنید، بنابراین به چیزی فراتر از یک برند تبدیل می‌شوید – به یک مرجع قابل اعتماد تبدیل می‌شوید.

 1. تمرکز بر محصولات و خدمات با کیفیت

«روی کیفیت تمرکز کنید و مشتریان سفیران برند شما خواهند بود. اگر بتوانید محصولات با کیفیت بالا تولید کنید یا خدمات برتر ارائه دهید، مشتریان شما بهترین سفیران برند شما خواهند بود. تبلیغات دهان به دهان هنوز یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی موجود است و چیزی است که نمی توانید آن را بخرید. بهترین تجربیات ممکن را به مشتریان ارائه دهید و آنها بقیه کار را انجام خواهند داد.

 1. راه هایی برای کمک به جامعه بیابید

اگر می‌خواهید نام تجاری خود را از ابتدا بسازید، راه‌هایی بیابید که نشان دهید به کمک به جامعه علاقه دارید. پیشنهاد می‌کنم در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و لینکدین وقت بگذارید و با اینفلوئنسرها، بالقوه‌ها و کارشناسان صنعت در ارتباط باشید. به دنبال فرصت هایی برای به اشتراک گذاشتن مشاوره، ارتباط با مشتریان بالقوه و بهبود شهرت برند خود باشید.

 1. از بازاریابی محتوا استفاده کنید

یک نکته کلیدی تمرکز بر بازاریابی محتوا است. این به معنای ایجاد محتوای با کیفیت بالا و مرتبط با مخاطبان هدف شما و به اشتراک گذاری آن در کانال های مختلف است. انجام این کار می تواند باعث افزایش آگاهی از برند و ایجاد اعتماد در بین مخاطبان شما شود. این یک استراتژی بلندمدت است، اما راهبردی است که می‌تواند نتایج زیادی را به همراه داشته باشد.

 1. هدف پشت نام تجاری را پیدا کنید

پیدا کردن هدف پشت نام تجاری شما، کلید موفقیت آن است. قبل از راه اندازی یک برند یا راه اندازی یک محصول، باید از خود بپرسید “چرا؟” چرا وجود دارد؟ چه چیزی کسب و کار شما را متمایز می کند؟ چه مشکلی را حل می کنید؟ چرا مردم باید به آن اهمیت دهند؟ مردم کاری را که شما انجام می دهید نمی خرند. آنها می خرند که چرا شما این کار را می کنید. «چرا» نام تجاری خود را زودتر پیدا کنید تا بتوانید آن را برای افراد مناسب بازاریابی کنید.

 1. از نظرات مثبت مشتریان استفاده کنید

دریافت نظرات مثبت کلید برای راه اندازی کسب و کار است. اگر نقدهای خوبی دارید، حتی لازم نیست یک برند شناخته شده باشید یا تبلیغات گران قیمت داشته باشید. آنها نه تنها اخلاق شرکت شما را تقویت می کنند، بلکه با کمک به سئو، یافتن شرکت شما را به صورت آنلاین آسان تر می کنند. من سعی می‌کنم نظرات را برای مشتریانم آسان کنم و به هر یک پاسخ دهند.

راه اندازی کسب و کار

 1. بر USP و UVP خود تأکید کنید

این مورد مهم ترین عاملی است که مدت ها قبل از اینترنت وجود داشت: USP شما (پیشنهاد فروش منحصر به فرد) یا UVP (پیشنهاد ارزش منحصر به فرد). شما باید بر آنچه شما را متمایز می کند یا مزایای اصلی ارائه شده، مانند پایین ترین قیمت، بهترین کیفیت، سریع ترین خدمات یا توانایی حل مشکلی که رقبای شما قادر به حل آن نیستند، تأکید کنید. تمام اقدامات برندسازی شما ناشی از این مزیت اصلی است.

 1. ارائه خدمات عالی به مشتریان

“اعتماد مهمترین عاملی است که به شما در ایجاد یک برند قوی کمک می کند. کسب و کارهای کوچک همیشه باید بر افزایش اعتماد و اطمینان برای کاربران خود تمرکز کنند. یکی از راه های انجام آن ارائه خدمات عالی به مشتریان است. مشتریان شما باید بتوانند به راحتی و بدون مشکل با شما ارتباط برقرار کنند و پس از خرید از شما، هر مشکلی را در مورد محصولات یا خدمات شما حل کنند.

 1. نکات دردناک مشتریان را درک کنید

برای راه اندازی کسب و کار خود باید درکی عمیق از نقطه دردی که در حال حل آن هستید داشته باشید. نقطه درد در نهایت به عنوان راهنمای عالی برای ایجاد برند و تجارت بزرگتر عمل می کند. وقتی پیام‌ها، محصولات و پیشنهادات با نقطه‌ای که فرد در حال حل آن است، و ظرافت‌ها و ظرافت‌های موجود در آن هماهنگ می‌شود، می‌توان برندی ساخت که واقعاً برای کسانی که از این نقطه درد رنج می‌برند، راه‌حلی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *