مدیریت کسب و کار

هنر محوری

هنر محوری

9 نکته برای تغییر موفقیت آمیز استراتژی کسب و کار در زمینه هنر محوری

هنگامی که استارت آپ ها به خوبی پیشرفت نمی کنند، تصمیم گیرندگان با یک دوراهی بحرانی مواجه می شوند: در مسیر خود باقی بمانند یا تشخیص دهند که تغییر جهت ضروری است.

 • زمانی که رشد کسب و کار به دلیل عوامل مختلفی مانند نداشتن حداقل محصول قابل دوام یا پیدا نکردن استخدام کلیدی کند می شود، ممکن است زمان تغییر استراتژی فرا رسیده باشد.
 • تصمیم گیرندگان کلیدی در یک استارتاپ از مزایای انعطاف پذیری در چرخش به یک استراتژی جدید برای دستیابی به اهداف یا اهداف تجاری برخوردارند.
 • دانستن زمان هنر محوری به همان اندازه مهم است که بدانید چگونه باید چرخش کنید، زیرا زمان بندی همه چیز در اصلاح استراتژی است.
 • این مقاله برای تصمیم‌گیرندگان کلیدی کسب‌وکار در استارت‌آپ‌هایی است که می‌خواهند درباره چگونگی و زمان چرخش استراتژی‌های کسب‌وکار بیشتر بیاموزند.

هنگامی که رشد کسب و کار کند می شود، رهبران با یک دوراهی بحرانی روبرو می شوند:

مسیر را ادامه دهند و ببینند که آیا استراتژی فعلی آنها فقط به زمان بیشتری نیاز دارد یا تشخیص می دهند که تغییر جهت برای بقای کسب و کار ضروری است. تغییر مداوم استراتژی نشانه واضحی از وحشت است، اما دانستن اینکه چه زمانی باید استراتژی خود را به طور قطعی تغییر دهید همان چیزی است که رهبران استارت‌آپ آن را «هنر محوری» می‌نامند.

هنر محوری همه چیز در مورد تغییر مسیر برای دستیابی به همان هدف اصلی تجاری است. محورها در مورد حرکت از یک مدل کسب و کار به مدل دیگر نیستند. آنها در مورد تکامل مدل ارائه خدمات، یا استراتژی کسب درآمد یا رشد هستند.

پیوت چیست؟

یک کلمه رایج در میان استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک، محور به معنای چرخش شدید بدون تغییر موقعیت است تا از هیچ مزیت فعلی دست نکشید. هنگامی که یک کسب و کار در حال چرخش است، می تواند به این معنی باشد که آنها چیزی را در مورد محصولات و خدمات اصلی خود تغییر می دهند. از طرف دیگر، این می تواند به این معنی باشد که آنها استراتژی برندسازی یا رویکرد خود را برای استخدام و استخدام تغییر می دهند. یک محور معمولاً یک تغییر اساسی توسط کسب و کار در برخی از عملکردهای کلیدی عملیات آن است و ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود.

چه زمانی در کسب و کار هنر محوری انجام دهیم؟

شما باید در جهت پاسخگویی بهتر به تقاضای مشتری، تغییر مخاطبان هدف خود برای افزایش فروش یا سازگاری با تغییرات عمده در صنعت خود حرکت کنید.

نمونه‌های خوب زیادی از هنر محوری در طول همه‌گیری COVID-19 یافت می‌شود، زیرا بسیاری از کسب‌وکارها مجبور بودند برای بقای خود در عملیات خود تجدید نظر کنند. به عنوان مثال، صنعت غذا و خدمات اولویت را برای وانت و غذاخوری در فضای باز قرار داد در حالی که اتاق‌های غذاخوری آنها بسته بود. به همین ترتیب، کسب‌وکارهای رویدادها به مهمانی‌ها و کنفرانس‌های مجازی روی آوردند تا درآمد خود را حفظ کنند، در حالی که اجتماع حضوری امکان‌پذیر نبود.

راه اندازی کسب و کارها

همه می‌دانند که هنگام راه‌اندازی و رشد یک کسب‌وکار کوچک ، چالش‌های راه‌اندازی وجود خواهد داشت . اما زمانی است که چالش، بقای مالی بلندمدت کسب و کار را تهدید می کند، باید یک محور را در نظر بگیرید. گاهی اوقات بازار آنطور که شما پیش بینی می کنید پاسخ نمی دهد، و داشتن انعطاف پذیری برای تکامل با زمان، کلید اصلی موفقیت برای همه مشاغل است. سودآورترین و طولانی‌ترین کسب‌وکارها با تغییر در مخاطبان هدف و محصولاتشان، موفقیت خود را تضمین کرده‌اند.

نکته

بازگشت به نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدهای خود در تجزیه و تحلیل SWOT یک نقطه شروع عالی است تا ببینید کجا ممکن است برخی از اطلاعات کلیدی را از دست داده باشید. در حالت ایده آل، شما می خواهید تجزیه و تحلیل SWOT خود را هر 6 تا 12 ماه به روز کنید.

9 نکته برای چرخش کسب و کار

آیا زمان آن رسیده است که کسب و کار شما یک تغییر استراتژی ایجاد کند؟ راینهارت این 9 نکته را برای کمک به تصمیم گیری و اجرای هموار محور خود ارائه کرد:

 • نقاط قوت و ضعف کسب و کار خود را بشناسید:

نباید مشکلی در فهرست کردن کارهایی که شرکت شما به خوبی انجام می دهد، کارهایی که شرکت شما ضعیف انجام می دهد و چیزهایی که شما را در شب بیدار نگه می دارد، داشته باشید. بدون این سطح از آگاهی و درون نگری، شما فرصتی برای تکامل نخواهید داشت.

 • ایجاد یک گفتگوی داخلی گسترده:

نوآوری می تواند از هر سطحی باشد. با شروع یک گفتگوی داخلی و مداوم، همه افراد شرکت خود را تشویق کنید که به دنبال تهدیدها و فرصت های خارجی باشند. اتخاذ فرهنگ حل مسئله در سازمان شما می تواند ذهنیت تغییر عادت را به سمت موفقیت سوق دهد. برای جمع‌آوری بازخورد در مورد آنچه که نیروی کار شما از دیدگاه آن‌ها می‌بیند، نظرسنجی‌های کارکنان را در نظر بگیرید و جلسات رهبری شرکت را برنامه‌ریزی کنید تا یک دوره جدید را با هم ترسیم کنید.

 • تهدیدها و فرصت های مهم را شناسایی کنید:

زمانی را در اعماق داده های کاربری خود بگذرانید، قیف تبدیل خود را بررسی کنید، شخصاً با مشتریان صحبت کنید، و هر حرکت رقبای خود را پیگیری و تجزیه و تحلیل کنید. سعی کنید با چیزهای کوچک پرت نشوید و بفهمید که کدام تهدیدها یا فرصت ها واقعا ارزش اقدام را دارند.

 • گزینه‌های محوری را ارزیابی کنید:

هنگامی که یک تهدید یا فرصت مهم را مشخص کردید که یک محور را تضمین می‌کند، وقت آن است که درباره استراتژی‌ها فکر کنید. احتمالاً بیش از یک استراتژی برای مقابله با تهدید یا فرصتی که شناسایی کرده اید وجود دارد، بنابراین گزینه های خود را فهرست کنید و در مورد هر سناریو فکر کنید.

 • پیامدها را ترسیم کنید:

بدون ترسیم پیامدها قبل از متعهد شدن به یک محور در استارتاپ خود تصمیمی نگیرید. یک محور اصلی همه جنبه های کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار می دهد. ترسیم کنید که تعریف مجدد در فرآیند، سود، هزینه، برند، ساختار تیم، فرهنگ و موارد دیگر چگونه است. بهترین روش هنگام ایجاد تغییرات در سطح شرکت این است که شخصاً با هر یک از مدیران بخش صحبت کنید و قبل از اجرای دیدگاه نهایی خود بدانید که او ممکن است چه چیزی را بداند.

هنر محوری

 

 • محور را به تیم خود بفروشید:

پیوت های موفق بدون حمایت کامل تیم و سرمایه گذاران شما اتفاق نمی افتد. اگر با یک دستگاه جوجه کشی یا شتاب دهنده کار می کنید، مطمئن شوید که آنها دلیل تصمیم گیری شما را درک می کنند. برای کمک به برجسته کردن آن تصمیم و اینکه چگونه به آنها کمک می کند تا به جای همتا ماندن در دوره، بازدهی بهتری از سرمایه خود داشته باشند، نشان دهید. مهم است که «چراها» را توضیح دهید و نه فقط «چی‌ها». همه را همراهی کنید تا دیدگاه شما را به اشتراک بگذارند.

 • آن را به مشتریان خود بفروشید:

کارآفرینان اغلب نسبت به پذیرندگان اولیه احساس ارتباط و قدردانی می کنند. گفتن به یک جامعه حامی که قصد دارید چیزی را که آنها دوست دارند را به شدت تغییر دهید، واقعاً بسیار سخت است. حساس باشید، اما به یاد داشته باشید که برای میلیون‌ها مشتری بعدی می‌سازید و به سادگی نمی‌توانید همه را راضی کنید. مطمئن شوید که آشکارا با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و فرصت‌های بازخورد – مانند نظرسنجی‌های مشتریان – را برای پذیرندگان اولیه و کاربران قدرتمند ارائه دهید، زیرا آنها کسانی هستند که به طور منظم از محصولات و خدمات شما استفاده می‌کنند. آنها حتی ممکن است پیشنهاداتی داشته باشند که شما و تیمتان به آنها فکر نکرده اید!

 • برنامه داشته باشید و آن را اجرا کنید:

برنامه ای گسترده با وظایف، ذینفعان، ضرب الاجل ها، ارتباطات واضح با مشتری و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که همه از چگونگی تأثیر محوری بر آنها و نقش آنها در انتقال آگاه هستند.

 • چابک بمانید:

به یاد داشته باشید که نیاز به ارزیابی تهدیدها و فرصت ها ادامه دارد. شما باید تمایل داشته باشید که وقتی شرایط بیرونی تغییر می کند، دائماً از درون مختل شوید. از رقبا و شرایط بازار آگاه باشید و در زمان مناسب برای تغییر مسیر دوباره مشکلی نخواهید داشت.

از کارمندان، مشتریان و سرمایه‌گذاران بازخورد جمع‌آوری کنید تا برای پیووت خود خرید کنید. هنگام چرخش، مطمئن شوید که چشم انداز رقابتی و شرایط بازار را در نظر بگیرید. به طور مداوم استراتژی های خود را در طول زمان مورد ارزیابی مجدد قرار دهید.

وقتی کسب و کار شما راکد است، هنر محوری را در نظر بگیرید

گاهی اوقات چرخش می‌تواند برای حفظ مسیر کسب‌وکار حیاتی باشد، و عدم انجام آن در زمان مناسب، یک اشتباه رایج راه‌اندازی است . با این حال، چرخش به خاطر چرخش به استارت‌آپ شما کمکی نمی‌کند تا از نظر مالی دوام داشته باشد، بنابراین درک زمان و شرایط بسیار مهم است. هنگام در نظر گرفتن یک محور، یک برنامه داشته باشید و اجرا کنید، و به یاد داشته باشید که از همه سهامداران بازخورد دریافت کنید تا موفقیت طرح جدید خود را در حین ادامه آن پیگیری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *