مدیریت کسب و کار

ویژگی های فروشندگان موفق

ویژگی های فروشندگان موفق

اگر می خواهید در فروش موفق شوید، مهم است که از ویژگی های کسانی که قبل از شما آمده اند الگوبرداری کنید. اینها برخی از مهم ترین ویژگی های فروشندگان موفق به اشتراک می گذارند.

چه در حال راه اندازی یک استارتاپ برای سرمایه گذاران باشید و چه در یک نمایندگی فروش اتومبیل، مهارت های فروش برای همه سرمایه گذاری های تجاری حیاتی است. در حالی که بسیاری از کسانی که دست خود را در فروش امتحان کرده اند، می توانند تأیید کنند، اما همه برای این خط کار کوتاهی نمی کنند. شناسایی ویژگی‌های اصلی مورد نیاز برای موفقیت در فروش می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید آیا آنچه را که برای یک حرفه در فروش لازم است دارید یا خیر .

ویژگی های فروشندگان موفق

مهم نیست که به کدام تیپ شخصیتی می فروشید، بهترین روش ها و ویژگی های خوبی برای پرورش وجود دارد. کارشناسان تجاری که با آنها مصاحبه کردیم می گویند که موفق ترین فروشندگان این ویژگی ها را دارند.

1. به علایق مشتری اهمیت می دهند.

مشتریان شما می خواهند شما را بشناسند. چالش ها، رویاها و اهداف آنها را درک کرده و به دقت در نظر گرفته اند که چرا راه حل شما منطقی است – و آنها می خواهند مطمئن باشند که شما بهترین منافع آنها را در قلب خود دارید. آنها باید مطمئن باشند که شما [بیشتر] به مأموریت آنها و خیر بیشتر از تعدادتان اهمیت می دهید.

2. آنها اعتماد به نفس دارند.

اگر به محصول خود اعتقاد نداشته باشید، نمی‌توانید کاری کنید که مشتری به محصول شما ایمان بیاورد . اگر بتوانید با اطمینان توضیح دهید که چگونه محصول یا خدمات شما مشکلی را برای مشتری حل می کند، پس مشتری را در کف دست خود دارید.

3. همیشه روشن هستند.

یکی از ویژگی های فروشندگان موفق این است که همیشه از شرایط و محیط اطراف خود آگاه است، می تواند ببیند که چگونه محصول یا خدمات او ممکن است تأثیر مثبتی بر محیط او داشته باشد و آماده ارائه و فروش در هر لحظه خواهد بود.

4. آنها ظریف هستند.

فروشندگان بزرگ هرگز به نظر نمی‌رسند که چیزی می‌فروشند. آنها آموزش می دهند، ایمان و اعتماد به نفس را القا می کنند. آنها بی سر و صدا و نامرئی نشان می دهند که چرا مشتریان باید به آنها اعتقاد داشته باشند و به نوبه خود از آنها خرید کنند.

5. انعطاف پذیر هستند.

افرادی که موفق به فروش می شوند، توانایی منحصر به فردی برای کنار آمدن با مشکلات، مذاکره با موانع، بهینه سازی عملکرد در مواجهه با ناملایمات دارند. آنها رد شدن را به عنوان یک چالش شخصی برای موفقیت با مشتری بعدی می دانند.

ویژگی های فروشندگان موفق

6. برونگرا هستند.

یک برونگرا عموماً اجتماعی است، با گذراندن وقت با افراد دیگر انرژی می گیرد، دوست دارد صحبت کند و مکالمه را شروع کند و به راحتی دوست پیدا می کند. آنها همچنین تمایل به علایق زیادی دارند. این به فروشنده این امکان را می دهد که مایل به ملاقات با مردم، لذت بردن از تعامل و صحبت در مورد بسیاری از چیزها باشد. هرچه موضوعات بیشتری بتوانند در مورد آنها صحبت کنند، بهتر می توانند با مشتری ارتباط برقرار کنند.

7. آنها شنوندگان خوبی هستند.

شما باید قبل از شروع فروش محصول یا خدمات خود به نقطه درد مشتری گوش دهید. فروشندگان بزرگ راه حل مشکلات را می فروشند و این کار را با درک و گوش دادن به مشتری انجام می دهند.

8. آنها چند کاره هستند.

“چند وظیفه ای فقط یک اتفاق طبیعی در هر محیط فروش است. شما فروش هایی دارید که سعی می کنید آنها را ببندید، سرنخ هایی دارید که در حال پرورش آنها هستید و آنها را دنبال می کنید و مشتریان احتمالی را برای کسب اطلاعات بیشتر تماس می گیرید یا ایمیل ارسال می کنید. یک چند وظیفه ای عالی می تواند همه چیز را مرتب نگه دارد، چندین قطار را در یک مسیر یک قطار هدایت کند و این منجر به کارایی می شود که به نوبه خود منجر به عملکرد بهتر می شود.

9. بینش را فراهم می کنند.

در بازار امروزی، بیشتر مشتریان قبل از تماس با فروشنده، بسیار بهتر مطلع و آموزش دیده اند. فقط ارائه مشخصات و داده های محصول کافی نیست. یک متخصص فروش با ذهنیت مشاوره ای نیازهای مشتری را شناسایی می کند و به دنبال راه حل های سفارشی متناسب با این نیازها است.

10. آنها پیگیر هستند.

اصرار، وقتی با احترام و مداوم انجام شود، از بین می‌رود. این به [مشتریان] یادآوری می کند که شما با راه حلی برای مشکلات آنها در آنجا هستید. این به آنها فرصت های متعددی برای اتصال می دهد. و اگرچه ممکن است نیم دوجین بار طول بکشد تا پاسخی دریافت کنید، آن جلسه را انجام دهید یا بحثی را باز کنید، اما در پایان از شما تشکر خواهند کرد.

11. آنها صادق هستند.

یک فروشنده موفق برای بستن یک معامله جریمه نمی‌کند، زیرا می‌داند که شما نه تنها آن پل را سوزانده‌اید، بلکه تمام پل‌های بالقوه دیگری که از تماس شما به مخاطبین آنها منتهی می‌شوند را سوزانده‌اید. بهتر است یک معامله را از دست بدهید و صداقت، صداقت و شبکه خود را حفظ کنید.

12. آنها متمرکز هستند.

تکرارهایی که به بهترین اعداد دست می یابند، همه یک چیز مشترک دارند: تمرکز. آنها با پیام رسان فوری یا ایمیل حواسشان پرت نمی شود و نگران شایعات اداری نیستند. آنها درک می کنند که برای موفقیت باید چه کاری انجام دهند و اهدافی را برای خود تعیین می کنند تا به آن موفقیت برسند. آنها در زندگی روزمره خود با هدف عمل می کنند و تمرکز عمیقی را روی تمام جنبه های کار خود اعمال می کنند.

13. آنها خوش بین و خوش بین هستند.

از ویژگی های فروشندگان موفق تمایل دارند که شاداب باشند و حس شوخ طبعی، سرگرمی و کلی مثبت اندیشی را در خود ایجاد کنند. در حالی که در واقعیت مستقر هستند، بر آنچه می توانند کنترل کنند تمرکز می کنند، با خوش بینی در مورد آنچه می توانند به دست آورند در مسیر خود باقی می مانند و [نگذارید] بقیه آنها را پایین بیاورند.

14. جهان بینی و درک فرهنگی گسترده ای دارند.

زمان‌بندی، معیارهای تصمیم‌گیری، توجیه‌های مالی، رسمی بودن و حتی انتظارات برای پشتیبانی در حین و پس از معامله ممکن است [در سایر بازارها] کاملاً متفاوت باشد، بنابراین موفقیت در فروش بین‌المللی نیاز به همدلی و همچنین صبر دارد. علاوه بر این، در بسیاری از بازارهای سراسر جهان، تجارت بر پایه روابط استوار است که توسعه آن هنگام کار با مشتریان بین‌المللی زمان بیشتری طول می‌کشد.

4 سبک شخصیت فروشنده

وقتی صحبت از فروش می شود، چهار تیپ شخصیتی قاطع (که گاهی به عنوان راننده نیز شناخته می شود)، دوست داشتنی، بیانگر و تحلیلی هستند. هر یک از این انواع را می توان به مجموعه ای از توصیفات برای ترسیم تصویری از شخص تقسیم کرد:

 • قاطعانه: هدف گرا، رقابتی، قاطع، بی حوصله، کنترل کننده، با صدای بلند. بیشتر با جملات صحبت می کند تا با سؤال
 • دوستانه: صبور، دوستانه، در برابر چالش ها، آرام، غیررسمی. اغلب شنوندگان خوبی هستند که سوالات زیادی می پرسند و به دنبال روابط شخصی قوی هستند
 • بیانگر: مردم پسند، محکوم، رنگارنگ، متقاعدکننده، برونگرا، خلاق، خودجوش، شهودی، وفادار، مشتاق. همچنین احتمالاً به جای سؤال در جملات صحبت می کند و به دنبال روابط شخصی قوی است
 • تحلیلی: غیرشخصی، حقیقت محور، رسمی، جدی، مستقیم، صبور، آماده. احتمالاً سؤالات زیادی می پرسد و به دنبال روابط فروش شخصی نیست

فروشندگان خوب اغلب دارای چندین ویژگی از هر چهار تیپ شخصیتی فروش هستند.

چگونه به هر یک از تیپ های شخصیتی بفروشیم

تیپ های شخصیتی فروش فقط برای دانستن اینکه آیا می توانید یک فروشنده خوب شوید مهم نیستند – شما همچنین می خواهید روش های فروش خود را بر اساس نوع شخصیت شخصی که به او می فروشید تغییر دهید. هر یک از چهار تیپ شخصیتی به روش مجزای خود به سبک‌های مختلف فروش واکنش نشان می‌دهند. کارشناسان پیشنهاد می کنند هنگام فروش به تیپ های شخصیتی مختلف، رویکردهای زیر را در نظر بگیرید.

ویژگی های فروشندگان موفق

اظهار کننده

 • حرفه ای باشید
 • آماده بیا
 • فقط پاسخ های کاملا دقیق بدهید. اگر ندارید، به آن شخص بگویید که آن را بررسی می‌کنید و به او باز می‌گردید.
 • جملات کوتاه بیان کنید و سریع به اصل مطلب برسید.
 • نمونه هایی از مزایای محصول خود را ارائه دهید.
 • نشان دهید که محصول شما چگونه فرد را با رقبای خود تراز می کند.
 • از معیارهای تجاری به جای توصیفات ذهنی استفاده کنید.

دوست داشتنی

 • یک چشم انداز را مطرح کنید، نه یک محصول.
 • قبل از شروع فروش خود، ارتباط برقرار کنید.
 • درباره سایر مشتریان داستان بگویید، چرا آنها به دنبال محصول شما بوده اند و چگونه به مشکلات آنها رسیدگی می کند.
 • به‌جای بمباران اطلاعات، فرد را به آرامی در فرآیند فروش راهنمایی کنید.
 • ضمانت‌های شخصی مانند سیاست‌های بازپرداخت را ارائه دهید.

رسا

 • مطالعات موردی و سایر اطلاعات مبتنی بر واقعیت و داده را نشان دهید.
 • به سمت یک رابطه قوی و حرفه ای کار کنید و رابطه خوبی ایجاد کنید.
 • به جای توصیف کمی، بر توصیف های کیفی تمرکز کنید.
 • اغلب با آن شخص تماس بگیرید تا ببینید آیا هر دو در یک صفحه هستید یا خیر.

تحلیلی

 • صبور باش.
 • متوجه باشید که فرد احتمالاً تحقیقات مقدماتی را از قبل انجام داده است.
 • داده ها و اعداد را به جای ادعاهای گسترده و غیرقابل اثبات ارائه دهید.
 • به سمت حقایق حرکت کنید و از ایجاد یک رابطه قوی و حرفه ای دور شوید.

فروش به عنوان یک مجموعه مهارت

اگرچه این 14 ویژگی هنگام کار در فروش مفید هستند، اما مهم است که به یاد داشته باشید که ویژگی های فروشندگان موفق خوب در نهایت برای تقویت مهارت های خود است. متخصصان فروش هر روز برای پرورش سرنخ ها و بستن قراردادها کار می کنند و هرچه تجربه بیشتری در بهترین راه ها برای انجام این کار به دست آورید، در آن بهتر خواهید شد. برای راهنمایی به مربیانی نگاه کنید که موفق بوده‌اند، اما گاهی اوقات بهترین راه برای بهبود مهارت‌هایتان این است که وارد شوید و بهترین کار را انجام دهید. همانطور که شما پیشرفت می کنید، نتایج شما نیز افزایش می یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *