مدیریت کسب و کار

ویژگی های فروشندگان موفق

ویژگی های فروشندگان موفق

اگر می خواهید در فروش موفق شوید، خیلی مهم است که از ویژگی های کسانی که قبل از شما آمده اند الگوبرداری کنید. چه در حال راه اندازی یک استارتاپ برای سرمایه گذاران باشید و چه در یک نمایندگی فروش اتومبیل، مهارت های فروش برای همه سرمایه گذاری های تجاری حیاتی است. شناسایی ویژگی‌ های اصلی مورد نیاز برای موفقیت در فروش می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید آیا آنچه را که برای یک حرفه در فروش لازم است دارید یا خیر .

ویژگی های فروشندگان موفق

مهم نیست که به کدام تیپ شخصیتی می فروشید، همیشه بهترین روش ها و ویژگی ها برای فروش خوب  وجود دارد. کارشناسان تجاری که با آنها مصاحبه کردیم می گویند که موفق ترین فروشندگان این ویژگی ها را دارند.

1. به علایق مشتری اهمیت می دهند.

مشتریان شما می خواهند شما را بشناسند. چالش ها، رویاها و اهداف آنها را درک کرده و به دقت در نظر گرفته اند که چرا راه حل شما منطقی است – و آنها می خواهند مطمئن باشند که شما منافع انها را نیز در نظر دارید. آنها باید مطمئن باشند که شما به خواسته های آنها بیشتر از پول اهمیت می دهید.

2. آنها اعتماد به نفس دارند.

اگر به محصول خود اعتقاد نداشته باشید، نمی‌توانید کاری کنید که مشتری به محصول شما ایمان بیاورد . اگر بتوانید با اطمینان توضیح دهید که چگونه محصول یا خدمات شما مشکلی را برای مشتری حل می کند، پس مشتری را در کف دست خود دارید.

3. همیشه آگاه هستند.

یکی از ویژگی های فروشندگان موفق این است که همیشه از شرایط و محیط اطراف خود آگاه است، می تواند ببیند که چگونه محصول یا خدمات او ممکن است تأثیر مثبتی بر محیط او داشته باشد و آماده ارائه و فروش در هر لحظه خواهد بود.

4. آنها ظریف هستند.

فروشندگان بزرگ هرگز به نظر نمی‌رسند که چیزی می‌فروشند. آنها آموزش می دهند، ایمان و اعتماد به نفس را القا می کنند. آنها بی سر و صدا و نامرئی نشان می دهند که چرا مشتریان باید به آنها اعتقاد داشته باشند و به نوبه خود از آنها خرید کنند.

5. انعطاف پذیر هستند.

افرادی که موفق به فروش می شوند، توانایی منحصر به فردی برای کنار آمدن با مشکلات، مذاکره با موانع، بهینه سازی عملکرد در مواجهه با ناملایمات دارند. آنها رد شدن از مشکلات را به عنوان یک چالش شخصی برای موفقیت بعدی می دانند.

ویژگی های فروشندگان موفق

6. برونگرا هستند.

یک برونگرا عموماً اجتماعی است، با گذراندن وقت با افراد دیگر انرژی می گیرد، دوست دارد صحبت کند و مکالمه را شروع کند و به راحتی دوست پیدا می کند. آنها همچنین علایق زیادی دارند. این موضوع به فروشنده این امکان را می دهد که مایل به ملاقات با مردم، لذت بردن از تعامل و صحبت در مورد بسیاری از چیزها باشد. هرچه موضوعات بیشتری بتوانند در مورد آنها صحبت کنند، بهتر می توانند با مشتری ارتباط برقرار کنند.

7. آنها شنوندگان خوبی هستند.

شما باید قبل از شروع فروش محصول یا خدمات خود به نقطه درد مشتری گوش دهید. فروشندگان بزرگ راه حل مشکلات را می فروشند و این کار را با درک و گوش دادن به مشتری انجام می دهند.

8. آنها چند کاره هستند.

شما فروش هایی دارید که سعی می کنید آنها را ببندید، سرنخ هایی دارید که در حال پرورش آنها هستید و آنها را دنبال می کنید و مشتریان احتمالی را برای کسب اطلاعات بیشتر تماس می گیرید یا ایمیل ارسال می کنید. یک چند وظیفه ای عالی می تواند همه چیز را مرتب نگه دارد، چندین قطار را در یک مسیر یک قطار هدایت کند و این منجر به کارایی می شود که به نوبه خود منجر به عملکرد بهتر می شود.

9. بینش را فراهم می کنند.

در بازار امروزی، بیشتر مشتریان قبل از تماس با فروشنده، بسیار بهتر مطلع و آموزش دیده اند. فقط ارائه مشخصات و داده های محصول کافی نیست. یک متخصص فروش با ذهنیت مشاوره ای نیازهای مشتری را شناسایی می کند و به دنبال راه حل های سفارشی متناسب با این نیازها است.

10. پیگیر هستند.

اصرار، وقتی با احترام و تداوم انجام شود، تاثیر بدش از بین می‌رود. این به [مشتریان] یادآوری می کند که شما با راه حلی برای مشکلات آنها در آنجا هستید. همچنین به آنها فرصت های متعددی برای اتصال می دهد. و اگرچه ممکن است نیم دوجین بار طول بکشد تا پاسخی دریافت کنید، آن جلسه را انجام دهید یا بحثی را باز کنید، اما در پایان از شما تشکر خواهند کرد.

11. صادق هستند.

یک فروشنده موفق برای بستن یک معامله کسی را جریمه نمی‌کند، زیرا می‌داند که شما نه تنها آن پل را سوزانده‌اید، بلکه تمام پل‌های بالقوه دیگری که از تماس شما به مخاطبین آنها منتهی می‌شوند را سوزانده‌اید. بهتر است یک معامله را از دست بدهید و در عوض صداقت خود را حفظ کنید.

12. آنها متمرکز هستند.

تکرارهایی که به بهترین اعداد دست می یابند، همه یک چیز مشترک دارند: تمرکز. آنها با پیام رسان فوری یا ایمیل حواسشان پرت نمی شود و نگران شایعات اداری نیستند. آنها درک می کنند که برای موفقیت باید چه کاری انجام دهند و اهدافی را برای خود تعیین می کنند تا به آن موفقیت برسند. آنها در زندگی روزمره خود با هدف عمل می کنند و تمرکز عمیقی را روی تمام جنبه های کار خود اعمال می کنند.

13. آنها خوش بین هستند.

از ویژگی های فروشندگان موفق این است که تمایل دارند شاداب باشند و حس شوخ طبعی، سرگرمی و کلی مثبت اندیشی را در خود ایجاد کنند. در حالی که در واقعیت کاملا جدی هستند، بر آنچه می توانند کنترل کنند تمرکز می کنند، با خوش بینی در مورد آنچه می توانند به دست آورند در مسیر خود باقی می مانند و نمی گذارند بقیه آنها را پایین بیاورند.

14. جهان بینی و درک فرهنگی گسترده ای دارند.

زمان‌ بندی، معیارهای تصمیم‌ گیری، توجیه‌ های مالی، رسمی بودن و حتی انتظارات برای پشتیبانی در حین و پس از معامله ممکن است [در سایر بازارها] کاملاً متفاوت باشد، بنابراین موفقیت در فروش بین‌المللی نیاز به همدلی و همچنین صبر دارد. علاوه بر این، در بسیاری از بازارهای سراسر جهان، تجارت بر پایه روابط استوار است که توسعه آن هنگام کار با مشتریان بین‌المللی زمان بیشتری طول می‌کشد.

ویژگی های فروشندگان موفق

بروز رسانی : 14/آبان/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *