مدیریت کسب و کار

کسب و کار کوچینگ

6 مرحله برای شروع کسب و کار کوچینگ 

چه پاره وقت، چه تمام وقت، یا فقط در آخر هفته ها، راه اندازی کسب و کار کوچینگ شما را به یک صاحب کسب و کار معتبر تبدیل می کند. این موضوع با امتیاز بالایی همراه است. از لحظه ای که کسب و کار خود را راه اندازی می کنید مسئولیت درآمد خود را بر عهده میگیرید. اما، چند چالش نیز وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

برای اینکه کسب و کار خود را شروع کنید، باید اطمینان حاصل کنید که برقراری تماس و یا یک جلسه آنلاین در وبسایت شما برای مشتریان امکان پذیر است. این خیلی مهم است که یک مدل درست از کسب و کار مربیگری خود ایجاد کنید.

 1. چشم انداز و جایگاه خود را تعریف کنید

تقاضای زیادی برای کسب و کارهای کوچینگ وجود دارد، اما افراد زیادی نیز در حال حاضر مربیگری می کنند. اگر می خواهید مشتری های زیادی به دست آورید، باید متمایز کار کنید.

طرح مدل کسب و کار خود را با ترسیم چشم انداز خود شروع کنید.

در نظر گرفتن:

 • آنچه می خواهید برای مشتریان به دست آورید
 • چگونه کسب و کار مربیگری شما زندگی مردم را تغییر خواهد داد
 • هر عنصر کلیدی مربیگری که می خواهید روی آن تمرکز کنید

چشم انداز شما بسیاری از تصمیمات شما را ایجاد می کند و به اصلاح استراتژی بازاریابی شما به کسب و کارتان کمک می کند، بنابراین تا جایی که می توانید خاص باشید.

این موضوع برای ترسیم جایگاه شما کاملا مناسب است. ویژگی های مربیگری خود را در نظر بگیرید، خواه روابط، شغل، سلامتی یا چیز دیگری باشد. ممکن است فاکتورهای دیگری را در زیر جایگاه خود فهرست کنید.

 1. ابزارهای ضروری کسب و کار خود را در نظر بگیرید

بخشی از مدل کسب و کار شما در نظر گرفتن این است که کدام ابزار برای شروع کسب و کار شما ضروری است.

فراموش نکنید که به نحوه پرداخت نیز فکر کنید. در دنیای بدون پول نقد، ارائه راه‌ حل‌های انعطاف‌ پذیر برای مشتریانتان بسیار مهم است تا به شما برای خدماتتان پول پرداخت کنند. و در عین حال جایی برای مدیریت حساب‌ هایتان داشته باشید. ارائه دهندگان راه حل های فنی مانند پرداخت های SumUp ،طیف وسیعی از ابزارها را ارائه می دهند که به شما کمک می کند امور مالی کسب و کار مربیگری خود را در یک مکان مدیریت کنید.

 1. چه خدماتی ارائه می دهید؟

برای جذب مخاطبان بیشتر، بهترین کار ارائه خدمات متنوع است. به این معناست که در همان جایگاه، سطوح مربیگری یا خدمات کمی متفاوت را ارائه می‌دهید.

به عنوان مثال،

ممکن است یک ایده داشته باشید که مشتریان را در مورد نحوه نوشتن رزومه راهنمایی می کند، یا ایده ای که به آنها در یافتن شغل مناسب کمک می کند و ایده این که مشتریان را برای مصاحبه شغلی نیز آماده می کند.

حتی اگر بسته‌ های متفاوتی را ارائه ندهید، ارائه جداگانه از خدماتتان کاری هوشمندانه است. مشتریان می‌خواهند بدانند که چگونه به آنها کمک می‌کنید و از حضور در جلسات شما چه انتظاری می‌توانند داشته باشند.

سعی کنید به جای لیست کردن کارهایی که انجام می دهید، روی مزایای مربیگری خود تمرکز کنید. به عنوان مثال، به جای نوشتن “تهیه CV” می توانید بنویسید “شناسایی نقاط قوت و برجسته کردن تجربیات برای ساختن یک CV که کارفرمایان را درگیر کند”. این ماجرا نه تنها به مشتریان می‌گوید که روی چه چیزی کار می‌کنید، بلکه به مزایای آینده ثبت نام در کلاسهای مربیگری شما کمک میکند.

کسب و کار کوچینگ

 1. تحقیقات بازار انجام دهید

تحقیقات بازار برای هر کسب و کاری ضروری است. زمانی که مدل کوچینگ خود را ایجاد می کنید، این موضوع بسیار مفید است که بدانید مشتری ایده آل شما چه کسی است، آنها از شما چه چیزی میخواهند و سایر مربیان در صنعت شما چه کاری انجام می‌ دهند.

یک پروفایل مشتری هدف ایجاد کنید به گونه ای که تصور می کنید مشتری ایده آل شما چه کسی است. در صورت امکان، سعی کنید افرادی را پیدا کنید که با این پروفایل مطابقت دارند تا در مورد آنها نظرسنجی کنید:

 • درآمد (یا چقدر برای یک جلسه مربیگری هزینه می کنند)
 • ارزش ها
 • مناطقی که آنها دوست دارند برای آنها مربیگری کنند
 • از کدام پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند
 • جایی که خدمات خود را پیدا می کنند

مربیان رقیب نیز منبع بزرگی از اطلاعات ارزشمند خواهند بود. وب سایت ها و صفحات رسانه های اجتماعی آنها را بررسی کنید و به موارد زیر توجه کنید:

 • چگونه / کجا کسب و کار کوچینگ خود را بازاریابی می کنند
 • قیمت های آنها
 • در دسترس بودن و خدمات

جستجو های برتر در گوگل نیز با وب سایت خود کار درستی انجام می دهند. به کلمات کلیدی استفاده شده توسط افراد، نحوه راه اندازی سایت خود و سایر تکنیک های قابل مشاهده سئو که می تواند رتبه برتر موتور جستجو را برای آنها به ارمغان بیاورد، نگاه کنید.

در نهایت، ببینید آیا می‌ توانید شکاف‌ هایی در بازار که باعث جذب مشتریان می‌ شود، را پیدا کنید. برای مثال، ممکن است یک مربی جامع سلامتی در منطقه شما وجود نداشته باشد یا یک مربی که برای جلسات آنلاین در دسترس باشد. اگر بتوانید این شکاف های موجود را پر کنید، خود را برای موفقیت آماده کرده اید.

 1. وب سایت و برنامه خود را ایجاد کنید

در دنیای دیجیتال ما، داشتن یک وب سایت و برنامه ای که مشتریان شما می توانند شما را در آن پیدا کنند، کاری هوشمندانه است. این پلتفرم‌ ها باید به مخاطبان شما دید واضحی از اینکه شما چه کسی هستید، چه خدماتی را ارائه می‌دهید و چگونه می‌توانید به آنها کمک کنید، ارائه دهند.

اطمینان حاصل کنید که تماس و رزرو یک جلسه نیز آسان است. حدود 70 درصد از مشتریان بیشتر به کسب و کاری مراجعه می کنند که رزرو آنلاین ارائه می دهد و این موضوع آن را به بخشی مهم از استراتژی بازاریابی شما تبدیل می کند.

 1. بازاریابی کسب و کار کوچینگ شما

زمانی که اپلیکیشن و وب سایت خود را راه اندازی کردید، زمان شروع بازاریابی کسب و کارتان فرا می رسد. برای کارآفرینان کوچینگ، استراتژی‌ هایی وجود دارد که توصیه می‌کنیم بدانید. از جمله:

 • رسانه های اجتماعی
 • سئو
 • پرداخت برای هر کلیک
 • جزوات و کارت ویزیت
 • دایرکتوری های مربیگری شخص ثالث

اگر مطمئن نیستید که بازاریابی را از کجا شروع کنید یا زمان کافی ندارید، همیشه ارزش دارد که یک متخصص را برای کمک به شما بیاورید. با داشتن یک متخصص در کنار خود، به سرعت از رقبا پیشی خواهید گرفت.

مسیر کمال

کسب و کار کوچینگ

آقای مهدی حسینی بنیانگذار موسسه ی مسیر کمال یکی از بهترین مربی های کوچینگ کسب و کار شیراز با برگزاری دوره های کاربردی نظیر بازاریابی و فروش تلفنی در شیراز ،بهترین دوره بیزینس کوچینگ در شیراز، دوره نوابغ فروش شیراز ، دوره ی کسب و کار و … در تمام این سالها بر این بوده که برای شما عزیزان برنامه های جامعی در زمینه ی کسب و کار و بیزینس شما تدوین کند. آموزشهای لازم برای شروع کسب و کار، فروش بیشتر و در کل موفقیت بیشتر در بیزینس شما اجرا کند. برای اطلاع از دوره های مسیر کمال میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

071-36233354-55  یا 09170808088

بروز رسانی 4 آبان 1402

نوشته های مشابه

16 دیدگاه در “کسب و کار کوچینگ

 1. احمد گفت:

  سلام خدمت شما مطالب خیلی خوبی بود

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 2. محمد گفت:

  بسیار خوب بووود استفاده می‌کنم از مطالب سایتتون👌👌

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 3. محدثه گفت:

  سپاس از جناب آقای حسینی بابت دوره‌ های خیلی خفنی که برگزار می‌کنید.
  من دو تا از دوره‌ها را شرکت کردم و برام واقعاً خوب بودن.
  بهترین ها براتون

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 4. شهره گفت:

  واقعا یکی از خفن‌ ترین‌های شیراز هستید😍

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 5. مهران گفت:

  هر از گاهی میام و به سایتتون سر می‌زنم واقعاً همیشه مطالب به روز و درست و حسابی دارید توی سایت

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 6. منیعاتی گفت:

  توی سایتتون نکات خیلی مفیدی خوندم خدا قوت

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 7. مهرانه گفت:

  دوره بازاریابی شما فوق العاده بووود مرسی واقعا ازتون ممنونم همیشه

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 8. رادین گفت:

  هزینه دوره ی نوابغ چه مبلغی هست؟

  1. شعبانی گفت:

   درود بر شما. لطفا با شماره 09170808088 تماس بگیرید. یا شماره خودتان رو بفرمایید همکاران با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *