بیزینس کوچینگ

روابط مصرف کننده و برند

ارتباط مصرف کننده و برند چگونه تعریف میشود؟

روابط مصرف کننده و برند احساساتی مشابه با سایر انسان ها نشان می دهند.

  • دو نوع مختلف از روابط مصرف کننده و برند وجود دارد: روابط مبادله و روابط اشتراکی.
  • اگر می خواهید وفاداری به برند مصرف کننده راحفظ کنید ، باید برای مشتریان خود ارزش قائل شوید.
  • برندها باید مصرف کنندگان خود را درک کنند تا بتوانند ارزشی را به شیوه ای که انتظار دارند برای آنها فراهم کنند.

روابط مصرف کنندگان با برندها تفاوت چندانی با روابط با مردم ندارد. برخی شما واقعاً به آنها اهمیت می دهید، در حالی که برخی دیگر فقط به این دلیل که به آنها وابسته هستید در زندگی شما هستند. برای بازاریابان، درک تفاوت بین این دو نوع رابطه ضروری است تا مطمئن شوند که چگونه با مشتریان خود رفتار کنید.

بازاریابانی که متوجه این موضوع می شوند، در موقعیت بهتری برای حفظ مشتریان و بهبود درک مصرف کنندگانی که از خدمات یا محصول یک برند ناراضی هستند، خواهند بود.

نوع رابطه

در یک نوع رابطه مصرف کننده/برند، افراد عمدتاً بر اساس عوامل اقتصادی با برند ارتباط برقرار می کنند. برای مثال والمارت، مشتریان را بر اساس قیمت و ارزش جذب می کند. در آنچه محققان “رابطه جمعی” می نامند، مصرف کنندگان بر اساس مراقبت، اعتماد و مشارکت با برند ارتباط برقرار می کنند. برای مثال استیت فارم در تمام بودجه خود در تبلیغات بیمه خودرو خود را به عنوان «همسایه خوب» می فروشد .

استراتژی های برندسازی و بازاریابی شما اولین گام ها برای برقراری ارتباط با کسب و کار شما با مصرف کنندگان است که می تواند به ایجاد رابطه ای کمک کند که وفاداری مصرف کننده را پرورش می دهد.

رابطه برند و مشتری چیست؟

رابطه بین برند و مشتری یک رابطه منحصر به فرد است که می تواند نتایج مثبتی برای هر دو طرف داشته باشد. مشتریان روابط خود را با برندها ایجاد می کنند و آنها را به عنوان شریک در نظر می گیرند. برندها نسبت به مشتریان انسانی تر می شوند و معنا و ارزش پیدا می کنند.

آگاهی از برند

زمانی که یک برند در مشتریان خود اعتماد ایجاد کرد، وفاداری به برند آغاز می شود. اگر مشتریان محصولی را پیدا کنند که به آن باور داشته باشند، به برندها وفادار خواهند بود. شرکت ها باید سعی کنند این روابط را با مشتریان ایجاد کنند. این تنها قدم اول است. سپس آنها باید برای حفظ و رشد رابطه تلاش کنند. مشتریان می خواهند احساس رضایت کنند، یا به این دلیل که محصول نیازی را برطرف می کند یا به این دلیل که به آن احساس وفاداری می کنند. شما ممکن است هر دو نوع مشتری داشته باشید، و باید راه هایی برای جذب هر نوع پیدا کنید. محصولی را ارائه دهید که نیازهای مصرف کنندگان شما را برآورده کند و مطمئن باشد که قابل اعتماد و با بالاترین کیفیت است.

اعتبار

به گفته محققان، نحوه واکنش مصرف کنندگان به تجربیات برند، چه مثبت و چه منفی، به این بستگی دارد که در وهله اول چگونه از برند خوششان می آید.

اعتماد کنید

نگرانی از نام تجاری به خودی خود به عنوان نوعی جبران عمل کرد. با این حال، این اثر زمانی که روابط مصرف کنندگان با نام تجاری در رابطه با قیمت و ارزش یافت نشد.

در آن صورت، اگر مصرف‌کنندگان فکر نمی‌کردند که ارزش پول ضرب المثل خود را به دست آورده‌اند، آن‌ها را به تجدیدنظر در ارزیابی منفی خود از برند سوق نمی‌داد.

با این حال، زمانی که هیچ مشکلی نیاز به رسیدگی با مشتری نداشته باشد، همه چیز تغییر می کند.

عوامل متعددی وجود دارد که خود را به ایجاد یک رابطه با کیفیت بین برند و مصرف کنندگان می رساند، مانند توانایی مصرف کننده در شناسایی برند در وهله اول و تمایل آنها به اعتماد و تعهد به آن.

مدیریت ارتباط با برند چیست؟

مدیریت ارتباط با برند مفهومی است که به کسب و کارها اجازه می دهد تا دائماً با مصرف کنندگان درگیر باشند. قصد دارد روابط انسانی بین برند و مصرف کننده ایجاد کند. یک رابطه با برند یک قدم دورتر از همبستگی صرفاً تراکنشی است و تمرکز عمیق‌تری بر ارتباط واقعی بین هر دو طرف را تضمین می‌کند.

چگونه یک رابطه با برند ایجاد کنیم

در حالی که چندین ابزار دیجیتالی روابط برند را بهبود می بخشد، گاهی اوقات این گزینه های نرم افزاری می توانند بیشتر از اینکه مفید باشند، ضرر داشته باشند. شما می توانید چرخ های خود را در جستجوی سرنخ های جدید بچرخانید و به دستاوردهای کوتاه مدت دست یابید، اما این ارتباطی است که با مشتریان خود برقرار می کنید که در درازمدت پایداری ایجاد می کند.

امروزه مصرف کنندگان از برندها انتظار و مطالبه بیشتری دارند. اگر آنها ارزش یک کالا را نبینند، قیمت بالاتری نخواهند پرداخت. از آنجایی که مصرف کنندگان در خرید خود انعطاف بیشتری دارند، احساس رقابت قوی تری در بین برندها وجود دارد.

با گسترش بازار و افزایش گزینه ها، مصرف کنندگان غیرقابل پیش بینی تر شده اند. بنابراین، مدیریت روابط با نام تجاری صرفاً در مورد مصرف کننده است. اگر یک کسب و کار می خواهد رابطه مصرف کننده و برند را حفظ کند ، باید ارزش ایجاد و ارائه کند.

  1. به یاد داشته باشید که کمتر، بیشتر است.

با تمام داده‌های مشتری که امروزه جمع‌آوری می‌شود، ارسال چندین ایمیل با ذکر هر چیزی که مشتری دوست دارد وسوسه انگیز است. به خاطر داشته باشید که هرچه ارتباطات بیشتری ارسال کنید، بیشتر به نظر می رسد که برند شما فقط به پرداخت اجاره اهمیت می دهد. خلاق بودن. از محتوای باکیفیت استفاده کنید که مشتری شما را درگیر کند و با آن تعامل داشته باشد و به تقویت رابطه مشتری و برند کمک کند.

ایجاد ارتباطات کمتری که با ارزش ها و رفتارهای مشتری طنین انداز باشد به حفظ روابط برند کمک می کند. همکاری با یک تأثیرگذار که مشتریان شما آن را معتبر می دانند می تواند وفاداری به برند را تقویت کند. خود را به عنوان یک متخصص در صنعت خود قرار دهید و از مشتریان مکرر برای توصیفات بخواهید.

روابط مصرف کننده و برند

  1. نفس بکشید.

از آنجایی که اهداف درآمد در پس‌زمینه ظاهر می‌شوند، مهم است که به یاد داشته باشید که وفاداری به برند مستلزم فهرست‌بندی بیشتر و عجله کمتری است. به جای تصمیم گیری سریع بر اساس گزارش های روزانه، از داده ها برای پیش بینی نیازها و خواسته های مشتری خود استفاده کنید.

با نفس کشیدن، می توانید به جای پرش از سطح به سطح، مشتریان را در سطحی صمیمی بشناسید .

  1. یک جامعه بسازید.

رکود یک شرکت می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما یک اقتصاد ضعیف، رقبا یا یک نقص دیجیتالی همگی می‌توانند مقصر باشند. اما اگر پایگاه مشتری ثابتی دارید، آن‌ها می‌توانند وفاداری خود را در زمانی که زمان‌ها کمتر از ستاره‌ای باشد، به سطح بالاتری برسانند.

چه از لیست ایمیل های جمع آوری شده خود استفاده کنید، چه مشتریان مکرر یا طرفداران فوق العاده، مشتریان فعلی کلید حفظ یک تجارت در زمان های سخت هستند. یک جامعه قوی می تواند هنگام مواجهه با ایده های محصول دزدیده شده، بررسی های بد، یا حمایت از راه اندازی محصول جدید یا دلیل شرکت، حامی برند باشد.

  1. خدمات مشتری را بهینه کنید.

بدون خدمات مشتری ثابت ، ایجاد وفاداری به برند غیرممکن است. هر کاری که لازم است انجام دهید تا تیم خدمات مشتری خود را به سطح بالاتری ببرید. سرمایه‌گذاری در یک CRM ، ارائه پشتیبانی از طریق تلفن، ایمیل، چت آنلاین و رسانه‌های اجتماعی، و داشتن یک سیاست بازگشت/تبادل روشن برای مشتریانی که نیاز به تغییر در سفارش خود دارند را در نظر بگیرید .

  1. مشوق ها را ارائه دهید.

معرفی یک برند جدید به دنیا زمان و تلاش می خواهد. از آنجایی که شرکت‌های بزرگ بودجه بازاریابی حتی بزرگ‌تری دارند ، برای کسب‌وکارهای کوچک می‌تواند سخت باشد که بخشی از کیک را به دست آورند.

مشوق هایی مانند حمل و نقل رایگان، محصول آزمایشی، و برنامه پاداش مبتنی بر امتیاز می تواند ارزش نمایی برای مشتری و بازدیدهای معمول خرید برای افزایش درآمد ایجاد کند. روابط مصرف کننده و برند قطعا میتواند به فروش بیشتر کمک کند. پس آن را دست کم نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *