بیزینس کوچینگ

روابط مصرف کننده و برند

ارتباط مصرف کننده و برند چگونه تعریف میشود؟

روابط مصرف کننده و برند احساساتی مشابه با سایر انسان ها نشان می دهند.

  • دو نوع مختلف از روابط مصرف کننده و برند وجود دارد: روابط مبادله و روابط اشتراکی.
  • اگر می خواهید وفاداری به برند مصرف کننده راحفظ کنید ، باید برای مشتریان خود ارزش قائل شوید.
  • برندها باید مصرف کنندگان خود را درک کنند تا بتوانند ارزشی را به شیوه ای که انتظار دارند برای آنها فراهم کنند.

روابط مصرف کنندگان با برندها تفاوت چندانی با روابط با مردم ندارد. برخی شما واقعاً به آنها اهمیت می دهید، در حالی که برخی دیگر فقط به این دلیل که به آنها وابسته هستید در زندگی شما حضور دارند. برای بازاریابان، درک تفاوت بین این دو نوع رابطه ضروری است تا مطمئن شوند که چگونه با مشتریان خود رفتار کنید.

بازاریابانی که متوجه این موضوع می شوند، در موقعیت بهتری برای حفظ مشتریان و بهبود درک مصرف کنندگانی که از خدمات یا محصول یک برند ناراضی هستند، خواهند بود.

نوع رابطه

در یک نوع رابطه مصرف کننده/برند، افراد عمدتاً بر اساس عوامل اقتصادی با برند ارتباط برقرار می کنند. در آنچه محققان “رابطه جمعی” می نامند، مصرف کنندگان بر اساس مراقبت، اعتماد و مشارکت با برند ارتباط برقرار می کنند.

استراتژی های برندسازی و بازاریابی شما اولین گام ها برای برقراری ارتباط با کسب و کار شما با مصرف کنندگان است که می تواند به ایجاد رابطه ای کمک کند که وفاداری مصرف کننده را پرورش می دهد.

رابطه برند و مشتری چیست؟

رابطه بین برند و مشتری یک رابطه منحصر به فرد است که می تواند نتایج مثبتی برای هر دو طرف داشته باشد. مشتریان روابط خود را با برندها ایجاد می کنند و آنها را به عنوان شریک در نظر می گیرند. برندها نسبت به مشتریان انسانی تر می شوند و معنا و ارزش پیدا می کنند.

آگاهی از برند

زمانی که یک برند در مشتریان خود اعتماد ایجاد کرد، وفاداری به برند آغاز می شود. اگر مشتریان محصولی را پیدا کنند که به آن باور داشته باشند، به برندها وفادار خواهند بود. شرکت ها باید سعی کنند این روابط را با مشتریان ایجاد کنند. این تنها قدم اول است. سپس آنها باید برای حفظ و رشد رابطه تلاش کنند. مشتریان می خواهند احساس رضایت کنند، یا به این دلیل که محصول نیازی را برطرف می کند یا به این دلیل که به آن احساس وفاداری می کنند. شما ممکن است هر دو نوع مشتری داشته باشید، و باید راه هایی برای جذب هر نوع پیدا کنید. محصولی را ارائه دهید که نیازهای مصرف کنندگان شما را برآورده کند و مطمئن باشد که قابل اعتماد و با بالاترین کیفیت است.

اعتبار

به گفته محققان، نحوه واکنش مصرف کنندگان به تجربیات برند، چه مثبت و چه منفی، به این بستگی دارد که در وهله اول چگونه از برند خوششان می آید.

مدیریت ارتباط با برند چیست؟

مدیریت ارتباط با برند مفهومی است که به کسب و کارها اجازه می دهد تا دائماً با مصرف کنندگان درگیر باشند. قصد دارد روابط انسانی بین برند و مصرف کننده ایجاد کند. یک رابطه با برند یک قدم دورتر از همبستگی صرفاً تراکنشی است و تمرکز عمیق‌تری بر ارتباط واقعی بین هر دو طرف را تضمین می‌کند.

چگونه یک رابطه با برند ایجاد کنیم

در حالی که چندین ابزار دیجیتالی روابط برند را بهبود می بخشد، گاهی اوقات این گزینه های نرم افزاری می توانند بیشتر از اینکه مفید باشند، ضرر داشته باشند. شما می توانید چرخ های خود را در جستجوی سرنخ های جدید بچرخانید و به دستاوردهای کوتاه مدت دست یابید، اما این ارتباطی است که با مشتریان خود برقرار می کنید که در درازمدت پایداری ایجاد می کند.

امروزه مصرف کنندگان از برندها انتظار و مطالبه بیشتری دارند. اگر آنها ارزش یک کالا را نبینند، قیمت بالاتری نخواهند پرداخت. از آنجایی که مصرف کنندگان در خرید خود انعطاف بیشتری دارند، احساس رقابت قوی تری در بین برندها وجود دارد.

با گسترش بازار و افزایش گزینه ها، مصرف کنندگان غیرقابل پیش بینی تر شده اند. بنابراین، مدیریت روابط با نام تجاری صرفاً در مورد مصرف کننده است. اگر یک کسب و کار می خواهد رابطه مصرف کننده و برند را حفظ کند ، باید ارزش ایجاد و ارائه کند.

  1. به یاد داشته باشید که کمتر، بیشتر است.

با تمام داده‌های مشتری که امروزه جمع‌آوری می‌شود، ارسال چندین ایمیل با ذکر هر چیزی که مشتری دوست دارد وسوسه انگیز است. از محتوای باکیفیت استفاده کنید که مشتری شما را درگیر کند و با آن تعامل داشته باشد و به تقویت رابطه مشتری و برند کمک کند.

ایجاد ارتباطاتی که با ارزش ها و رفتارهای مشتری سازگار باشد به حفظ روابط برند کمک می کند. همکاری با یک تأثیرگذار که مشتریان شما آن را معتبر می دانند می تواند وفاداری به برند را تقویت کند.

روابط مصرف کننده و برند

  1. نفس بکشید.

از آنجایی که اهداف درآمد در پس‌ زمینه ظاهر می‌شوند، مهم است که به یاد داشته باشید که وفاداری به برند مستلزم فهرست‌ بندی بیشتر و عجله کمتری است. به جای تصمیم گیری سریع بر اساس گزارش های روزانه، از داده ها برای پیش بینی نیازها و خواسته های مشتری خود استفاده کنید.

با نفس کشیدن، می توانید به جای پرش از سطح به سطح، مشتریان را در سطحی صمیمی بشناسید .

  1. یک جامعه بسازید.

رکود یک شرکت می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما یک اقتصاد ضعیف، رقبا یا یک نقص دیجیتالی همگی می‌توانند مقصر باشند. اما اگر پایگاه مشتری ثابتی دارید، آن‌ها می‌توانند وفاداری خود را در زمانی که شرایط شما خوب نیست، به سطح بالاتری برسانند.

چه از لیست ایمیل های جمع آوری شده خود استفاده کنید، چه مشتریان همیشگی یا طرفداران فوق العاده، مشتریان فعلی کلید حفظ یک تجارت در زمان های سخت هستند.

  1. خدمات مشتری را بهینه کنید.

بدون خدمات مشتری ثابت ، ایجاد وفاداری به برند غیرممکن است. هر کاری که لازم است انجام دهید تا تیم خدمات مشتری خود را به سطح بالاتری ببرید. سرمایه‌گذاری در یک CRM ، ارائه پشتیبانی از طریق تلفن، ایمیل، چت آنلاین و رسانه‌های اجتماعی، و داشتن یک سیاست بازگشت/تبادل روشن برای مشتریانی که نیاز به تغییر در سفارش خود دارند را در نظر بگیرید .

  1. پاداش ها را ارائه دهید.

معرفی یک برند جدید به دنیا زمان و تلاش می خواهد. از آنجایی که شرکت‌های بزرگ بودجه بازاریابی حتی بزرگ‌تری دارند ، برای کسب‌وکارهای کوچک می‌تواند این موضوع سخت باشد که عقب بمانند.

مشوق هایی مانند حمل و نقل رایگان، محصول آزمایشی، و برنامه پاداش مبتنی بر امتیاز می تواند ارزش نمایی برای مشتری و بازدیدهای معمول خرید برای افزایش درآمد ایجاد کند. روابط مصرف کننده و برند قطعا میتواند به فروش بیشتر کمک کند. پس آن را دست کم نگیرید.

بروزرسانی: 18/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *