مدیریت کسب و کار

تولید محتوا برای کسب و کار

چرا تولید محتوا برای کسب و کار شما ضروری است و چگونه می توانید رویکرد خود را بهبود بخشید

بدون یک استراتژی تولید محتوای عالی و حضور در اینترنت با رتبه بالا، کسب و کار شما عملا رشدی نخواهد داشت. تولید محتوا برای کسب و کار هم جنبه مهمی از شهرت شرکت شما است و هم اینکه عاملی حیاتی در دستیابی به اهداف تجاری آن است. محتوای خوب شما خوانندگان شما را آموزش می دهد، مخاطبان شما را درگیر می کند و شما را به عنوان یک مرجع موضوعی معتبر معرفی می کند. اگر قبلا برای موفقیت در تولید محتوا آماده نشده اید، در این مقاله چند راه وجود دارد که می توانید به برند خود تغییری در محتوای مورد نیاز خود بدهید.

  1. همه جا مفید باشید 

شما دیگر نمی‌توانید فقط به ایمیل‌ های مبتنی بر اشتراک هفتگی تکیه کنید. شرکت شما به یک استراتژی جامع نیاز دارد که چندین کانال را بهم وصل کند و همه زوایا را پوشش دهد. وب سایت شما باید وبلاگی داشته باشد که به طور منظم – حداقل یک بار در هفته – به روز رسانی شود. همچنین برای نشان دادن تخصص خود در صنعت، به مقالات و مطالعاتی که به خوبی تحقیق شده اند نیاز دارید. از داده ها و اینفوگرافیک ها برای نشان دادن نکات خود استفاده کنید. محتوای نوشتاری و تصاویر بصری خود را با ویدیوها، پادکست ها و وبینارها کامل کنید.

علاوه بر این ها فقط از محتوای خود برای صحبت در مورد شرکت خود استفاده نکنید. به این فکر کنید که چه چیزی باعث می شود خوانندگان مایل باشند به سایت شما بیایند. توصیه هایی عملی را ارائه دهید که خوانندگان شما بارها و بارها برای کمک به آنها رجوع خواهند کرد.

  1. مخاطب خود را پیدا کنید

قبل از اینکه خیلی به تولید محتوا بپردازید، به این فکر کنید که می خواهید این محتوا برای چه کسانی جذابیت داشته باشد. خوانندگان شما چه کسانی هستند و با خواندن محتوای شما چه چیزی می توانند به دست آورند؟ اگر راه‌حل فناوری B2B ارائه می‌دهید، شاید وبلاگ شما بتواند نکات کاربردی را برای صاحبان مشاغل کوچک ارائه دهد. اگر محصولات زیبایی می فروشید، شکایات رایج مراقبت از پوست و مو را در نظر بگیرید و کسب و کار خود را به عنوان یک راه حل برای آنها قرار دهید. هر محصولی که باشد، محتوای خود را نه به عنوان یک تبلیغ، بلکه به عنوان یک توصیه مفید معرفی کنید.

پیدا کردن مخاطبان هدف فقط به معنای شناخت جمعیت هدف شما نیست. همچنین به این معنی است که مشتریان بالقوه خود را در جایی که هستند ملاقات کنید. آیا باید در اینستاگرام حضور داشته باشید؟ تیک تاک؟ داغ ترین وبلاگ زیبایی جدید؟ مشخص کنید که کجا بهتر است محتوای خود را منتشر کنید، به خصوص در رسانه های اجتماعی ، بنابراین به احتمال زیاد خوانندگان شما با آن برخورد خواهند کرد.

  1. راه حلی برای یافتن محتوای جدید پیدا کنید

اگر در تصمیم گیری در مورد چگونگی برآوردن نیازهای محتوای سازمان خود احساس ضعف می کنید، ممکن است بخواهید به همکاری با یک ارائه دهنده راه حل های محتوا فکر کنید. آنها می توانند با خدماتی مانند تهیه اسناد فنی و نرم افزاری و توسعه آموزش کارکنان و مشتریان به شما کمک کنند. آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا با راه حل های فناوری مقیاس پذیر یا انتقال به نوع جدیدی از سیستم مدیریت محتوا به شما کمک کنند.

برخی از ارائه‌ دهندگان راه‌ حل‌ های تولید محتوا ، می‌توانند تمام نیازهای محتوای شما را بررسی کنند و شما را در هر مرحله از اصلاح محتوای شما راهنمایی کنند . علاوه بر آن میتوانند مدیریت محتوای با کیفیتی که کسب و کار شما برای موفقیت به آن نیاز دارد را در دست بگیرند. هنگامی که در تلاش برای جلب توجه و دیده شدن کسب و کارتان هستید، ارائه‌ دهنده مناسب می‌تواند محتوای شما را به دقت بررسی کند و بفهمد چه چیزی جواب میدهد و چه چیزی جواب نمیدهد و در نهایت آنها می توانند شما را در مسیر درست موفقیت قرار دهند.

تولید محتوا برای کسب و کار

  1. نتایج جستجوی خود را افزایش دهید

برای موفقیت در دنیای تولید محتوا، باید در صدر بهینه سازی موتورهای جستجو باقی بمانید. افزونه هایی مانند Yoast SEO می توانند گوگل شما را تقویت کنندGOOG +4٪با کمک به شما در بهینه سازی توزیع کلمات کلیدی، ارزیابی خوانایی محتوای خود و موارد دیگر، رتبه بندی کنند. از تگ‌های alt و ابرداده‌ها عاقلانه استفاده کنید و مطمئن شوید که پیوندهای شما جاری هستند و به طور طبیعی در ساختار جمله جریان دارند. پیوندهای خود را به کلمات کلیدی مرتبط پین کنید، از پیوند بیش از حد خودداری کنید و پیوندها یا کلمات کلیدی را در جایی که مفهومی ندارند جای ندهید.

به طور خلاصه:

فریب دادن موتورهای جستجو برای برنده شدن دیگر کار چندان آسانی نیست. مهمترین چیز این است که محتوای شما مرتبط، جالب و به طور مرتب به روز شود. برای ترافیک و رتبه بندی بهینه، باید هفته ای دو تا چهار بار در سایت یا وبلاگ خود پست بگذارید. محتوای خود را متناسب و آموزشی کنید تا خوانندگان شما به دنبال مطالب بیشتر در سایت شما بگردند.

  1. تجزیه و تحلیل و تکرار

هنگامی که محتوای خود را قرار دادید، به سیستمی برای پیدا کردن اینکه چه چیزی مؤثر است و چه چیزی مؤثر نیست نیاز دارید. کدام کانال‌ ها و کدام پست‌ های شما عملکرد خوبی دارند را بررسی کنید. برای اینکار مجموعه ای از ابزارها و نکات برای  بررسی تعامل و اثربخشی محتوا در دسترس است . از گوگل آنالیتیکس و سایر خدمات استفاده کنید تا معیارهای خود را بتوانید به درستی بسنجید.

شما باید نه تنها بر تعداد افرادی که از سایت شما بازدید می کنند ، بلکه بر روی اینکه چه کسانی هستند و چه مدت در سایت شما می مانند هم تمرکز داشته باشید. همچنین باید توجه کنید که چه تعداد بازدید واقعاً میتواند بازخورد خوبی برای سایت شما به ارمغان آورد . تعداد افرادی که محتوای شما را به اندازه کافی دوست دارند و آن را به اشتراک میگذارند را، پیگیری کنید. در نهایت، به هزینه های خود نگاه کنید و بفهمید که در چه هزینه ای باید کاهش یا روی چه چیزی باید سرمایه گذاری بیشتری شود.

محتوای عالی یک نیاز را برآورده می کند

لازم به ذکر است که مهمترین مؤلفه یک تولید محتوا برای کسب و کار خوب مفید بودن آن است . مشتریان شما محتوای شما را نمی خوانند تا به تبلیغات برسند. آنها به شما مراجعه می کنند زیرا معتقدند محتوای شما چیزی برای ارائه به آنها دارد. به این فکر کنید که چه چیزی باعث می شود یک محتوای عالی را به خاطر بسپارید یا بخواهید آن را با دوستان یا همکاران خود به اشتراک بگذارید. بهترین محتوا خواننده را متمرکز می کند و مخاطب به سایت شما به عنوان فضایی که می تواند زندگی آنها را آسان تر کند، اعتماد می کنند.

10/آبان/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *