مدیریت کسب و کار

تولید محتوا برای کسب و کار

چرا تولید محتوا برای کسب و کار شما ضروری است و چگونه می توانید رویکرد خود را بهبود بخشید

یک استراتژی تولید محتوای قوی دیگر فقط برای کسب و کار شما خوب نیست. بدون محتوای عالی و حضور در اینترنت با رتبه بالا، کسب و کار شما عملا وجود ندارد. تولید محتوا برای کسب و کار هم جنبه مهمی از شهرت شرکت شما است و هم عاملی حیاتی در دستیابی به اهداف تجاری آن. محتوای شما خوانندگان شما را آموزش می دهد، مخاطبان شما را درگیر می کند و شما را به عنوان یک منبع موضوعی معتبر معرفی می کند. اگر از قبل برای موفقیت در محتوا آماده نشده اید، در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید به برند خود تغییری در محتوای مورد نیاز خود بدهید.

  1. همه جا باشید و مفید باشید

دیگر نمی‌توانید فقط به ایمیل‌های مبتنی بر اشتراک هفتگی تکیه کنید. شرکت شما به یک استراتژی جامع نیاز دارد که چندین کانال را پل کند و همه زوایا را پوشش دهد. وب سایت شما باید وبلاگی داشته باشد که به طور منظم – حداقل یک بار در هفته – به روز شود. همچنین برای نشان دادن تخصص خود در صنعت، به مقالات و مطالعاتی که به خوبی تحقیق شده اند نیاز دارید. از داده ها و اینفوگرافیک ها برای نشان دادن نکات خود استفاده کنید. محتوای نوشتاری و تصاویر بصری خود را با ویدیوها، پادکست ها و وبینارها کامل کنید.

و فقط از محتوای خود برای صحبت در مورد شرکت خود استفاده نکنید. به این فکر کنید که چه چیزی باعث می شود خوانندگان مایل باشند به سایت شما بیایند. توصیه های عملی را ارائه دهید که خوانندگان شما بارها و بارها برای کمک به آنها مراجعه خواهند کرد. در صورت امکان – و مناسب – قطعات اخبار به موقع را در نظر بگیرید که پیشنهادات شرکت شما را به رویدادهای جاری مرتبط می کند. این قطعات باید نشان دهند که چرا محصول یا خدمات شما بیشتر از همیشه مرتبط است.

  1. مخاطب خود را پیدا کنید

قبل از اینکه خیلی به تولید محتوا بپردازید، به این فکر کنید که می خواهید برای چه کسی جذابیت داشته باشید. خوانندگان شما چه کسانی هستند و با غوطه ور شدن در محتوای شما چه چیزی می توانند به دست آورند؟ اگر راه‌حل فناوری B2B ارائه می‌دهید، شاید وبلاگ شما بتواند نکات کاربردی را برای صاحبان مشاغل کوچک ارائه دهد. اگر محصولات زیبایی می فروشید، شکایات رایج مراقبت از پوست را در نظر بگیرید و خود را به عنوان راه حل قرار دهید. هر محصولی که باشد، محتوای خود را به عنوان یک توصیه مفید در نظر بگیرید، نه تبلیغات.

یافتن مخاطبان فقط به معنای شناخت جمعیت هدف شما نیست. همچنین به این معنی است که مشتریان بالقوه خود را در جایی که هستند ملاقات کنید. آیا باید در اینستاگرام حضور داشته باشید؟ تیک تاک؟ داغ ترین وبلاگ زیبایی جدید؟ مشخص کنید که کجا باید محتوای خود را منتشر کنید، به خصوص در رسانه های اجتماعی ، بنابراین به احتمال زیاد خوانندگان شما با آن برخورد خواهند کرد.

  1. راه حل های محتوای جدید را جستجو کنید

اگر در تصمیم گیری در مورد چگونگی برآوردن نیازهای محتوای سازمان خود احساس ضعف می کنید، ممکن است بخواهید به همکاری با یک ارائه دهنده راه حل های محتوا با تجربه فکر کنید. آنها می توانند با خدماتی مانند تهیه اسناد فنی و نرم افزاری و توسعه آموزش کارکنان و مشتریان کمک کنند. آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا با راه حل های فناوری مقیاس پذیر یا انتقال به نوع جدیدی از سیستم مدیریت محتوا به شما کمک کنند.

برخی از ارائه‌دهندگان راه‌حل‌های تولید محتوا ، می‌توانند تمام نیازهای محتوای شما را بررسی کنند و شما را در هر مرحله از اصلاح کل اکوسیستم محتوای خود راهنمایی کنند – چه ایجاد، مدیریت یا ارائه محتوای با کیفیتی که کسب و کار شما برای موفقیت نیاز دارد. هنگامی که در تلاش برای جلب توجه هستید، ارائه‌دهنده مناسب می‌تواند محتوای شما را به دقت بررسی کند و بفهمد چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند. و سپس آنها می توانند شما را در مسیر درست قرار دهند.

تولید محتوا برای کسب و کار

  1. نتایج جستجوی خود را افزایش دهید

برای موفقیت واقعی در دنیای محتوا، باید در صدر بهینه سازی موتورهای جستجو باقی بمانید. افزونه هایی مانند Yoast SEO می توانند گوگل شما را تقویت کنندGOOG +4٪با کمک به شما در بهینه سازی توزیع کلمات کلیدی، ارزیابی خوانایی محتوای خود و موارد دیگر، رتبه بندی کنید. از تگ‌های alt و ابرداده‌ها عاقلانه استفاده کنید و مطمئن شوید که پیوندهای شما جاری هستند و به طور طبیعی در ساختار جمله جریان دارند. پیوندهای خود را به کلمات کلیدی مرتبط پین کنید، از پیوند بیش از حد خودداری کنید و پیوندها یا کلمات کلیدی را در جایی که معنی ندارند مجبور نکنید.

به طور خلاصه:

فریب دادن موتورهای جستجو برای انجام مناقصه دیگر چندان آسان نیست. مهمترین چیز این است که محتوای شما مرتبط، جالب و به طور مرتب به روز شود. برای ترافیک و رتبه بندی بهینه، باید هفته ای دو تا چهار بار در سایت یا وبلاگ خود پست بگذارید. محتوای خود را مناسب و آموزشی کنید تا خوانندگان شما به دنبال مطالب بیشتر باشند.

  1. تجزیه و تحلیل و تکرار

هنگامی که محتوای خود را راه‌اندازی کردید، به سیستمی برای ردیابی اینکه چه چیزی مؤثر است و چه چیزی مؤثر نیست نیاز دارید. کدام کانال‌ها و انواع پست‌ها عملکرد خوبی دارند و می‌توانید زمان کمتری را در آن‌ها صرف کنید؟ مجموعه ای از ابزارها و نکات برای اندازه گیری تعامل و اثربخشی محتوا در دسترس است . از گوگل آنالیتیکس و سایر خدمات استفاده کنید تا معیارهای خود را زیر نظر داشته باشید.

شما باید نه تنها بر تعداد افرادی که از سایت شما بازدید می کنند، بلکه چه کسانی هستند و چه مدت می مانند. همچنین باید توجه داشته باشید که چه تعداد بازدید واقعاً به تبدیل تبدیل می شوند. تعداد افرادی را که محتوای شما را به اندازه کافی دوست دارند تا با حلقه خود به اشتراک بگذارند، پیگیری کنید. علاوه بر این، در نظر بگیرید که چه کسی نه تنها محتوای شما را بخواند، بلکه برای اشتراک در به‌روزرسانی‌ها انتخاب می‌کند. در نهایت، به هزینه های خود نگاه کنید و بفهمید که در چه چیزی باید کاهش یا سرمایه گذاری بیشتری کنید.

محتوای عالی یک نیاز را برآورده می کند

لازم به ذکر است که مهمترین مؤلفه یک استراتژی محتوای خوب مفید بودن است . مشتریان شما محتوای شما را نمی خوانند زیرا می خواهند در آن تبلیغ شوند. آنها به شما مراجعه می کنند زیرا معتقدند محتوای شما چیزی برای ارائه به آنها دارد. به این فکر کنید که چه چیزی باعث می شود یک محتوای عالی را به خاطر بسپارید یا بخواهید آن را با دوستان یا همکاران خود به اشتراک بگذارید. بهترین محتوا خواننده را متمرکز می کند و به شما به عنوان فردی که می تواند زندگی آنها را آسان تر کند، اعتماد ایجاد می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *