دیجیتال مارکتینگ

تولید محتوای وب سایت

تولید محتوای وب سایت چیست؟

اصطلاح ” تولید محتوای وب سایت ” فرآیند طوفان فکری، بکارگیری و تحقق ایده هایی را که برای جذب مخاطب هدف شما به کار می رود، توصیف می کند. این محتوا می تواند نوشته شود، مانند پست های وبلاگ و کتاب های الکترونیکی، یا می تواند بصری تر باشد، مانند اینفوگرافیک ها یا ویدیوها.

چرا تولید محتوای وب سایت اینقدر مهم است؟

محتوا در مرکز نحوه تبلیغ محصولات خود، ایجاد مخاطب و ایجاد اعتماد با مشتریان فعلی و بالقوه خود قرار دارد. مصرف کنندگانی که به طور تصادفی متوجه کاری می شوند که شما انجام می دهید، از محتوای شما برای ارزیابی اینکه آیا محصولات، خدمات و هویت شما به عنوان یک شرکت برای آنها مناسب است یا خیر، استفاده می کنند. و موتورهای جستجو مانند گوگل نیز به محتوای شما نگاه می کنند و ارزش آن را ارزیابی می کنند تا تعیین کنند که وب سایت شما باید در چه رتبه ای در SERP های مختلف قرار گیرد .

همانطور که گفته شد، تولید محتوای وب سایت بسیار مهم است زیرا بر روی همه چیز در مورد رویت آنلاین و موفقیت نهایی برند شما تأثیر می گذارد . این حیاتی است که شما آن را به درستی دریافت کنید و روشی را ایجاد کنید که برای شما مناسب باشد.

 

محتوای عالی وب سایت چیست؟

این سوال ممکن است در ابتدا کمی فلسفی یا ذهنی به نظر برسد، اما می‌توانید تولید محتوای وب سایت “بزرگ” را با چند معیار کلیدی تعیین کنید.

 

محتوا سعی دارد چه کاری انجام دهد؟

اگر ابتدا این سوال را از خود بپرسید، ایده بسیار بهتری در مورد آنچه در وب سایت خود قرار دهید به شما می دهد. آیا شما یک خرده فروش تجارت الکترونیک هستید که می خواهید محصولات را مستقیماً به مصرف کنندگان بفروشید؟

اگر چنین است، محتوای شما با یک شرکت مشاوره تجاری بسیار متفاوت خواهد بود. به عنوان یک خرده‌فروش، می‌خواهید محتوای شما معاملات بیشتری ایجاد کند.

بنابراین، شما روی توضیحات محصول، عکس‌ها، ویدیوها و سایر مواد تمرکز خواهید کرد که نشان می‌دهند محصولات شما چقدر عالی هستند و چرا مردم باید آنها را بخرند. به عنوان یک مشاور کسب و کار، هدف شما ایجاد اعتماد در بین مشتریان بالقوه است.

در نتیجه

محتوای شما باید نشان دهد که چه چیزی شما را به یک مرجع در صنعت تبدیل می کند. حتی اگر تجربه زیادی در مشاوره ندارید، می توانید دانش خودی خود را ارتقا دهید. به طور کلی، اگر تولید محتوای وب سایت شما با هدف اصلی شما مطابقت داشته باشد، خوب است.

تولید محتوای وب سایت

مردم به دنبال چه هستند؟

اینجا جایی است که تحقیقات کلمات کلیدی وارد عمل خواهد شد. حتی اگر بخواهید در مورد موضوعاتی بنویسید که برای شما عزیز و نزدیک است، آیا مردم به آن توجه خواهند کرد؟

آیا افراد زیادی از وب سایت شما بازدید می کنند و آن محتوا را مصرف می کنند؟ اگر نه، باید روی موضوعات مرتبط تری تمرکز کنید.

دوباره، بیایید از تجارت الکترونیک و شرکت های مشاوره کسب و کار خود به عنوان مثال استفاده کنیم.

برای خرده فروش، فرض کنید که آنها لوازم آشپزخانه می فروشند. در حالی که هزاران مدل و مدل لوازم خانگی موجود است، اما همه آنها بسیار محبوب نیستند.

آیا محتوا ارزش ارائه می دهد؟

در نهایت، هنگامی که می دانید چگونه محتوای وب سایت خود را تراز کنید، باید از ارائه آن مطمئن شوید. فقط به این دلیل که کسی به دنبال سرخ‌کن می‌گردد، به این معنی نیست که می‌توانید به سادگی چند مدل را به او نشان دهید و آن را در روز صدا کنید.

راهنماهای مقایسه، نمایش عمیق محصول و ایده‌های دستور پخت، راه‌های عالی برای ترغیب کاربران به خرید نهایی هستند. به طور کلی، محتوای عالی وب سایت فقط به یک سوال پاسخ نمی دهد – بلکه زمینه کافی را نیز فراهم می کند.

با راه حل های سئوی برچسب سفید مرتبط شوید

یک امکان اضافی نیز وجود دارد و در حال تبدیل شدن به آژانسی برای مدیریت تمام مشتریان شما با محتوای خوب و خدمات سئو است. از آنجایی که مورد شما این است، برای شروع یا گسترش خدمات خود، با تماس با ما برای تبدیل شدن به یک شریک با سئوی برچسب سفید ، چطور ؟

به این ترتیب شما خدمات سئو را به مشتریان خود ارائه می دهید، اما بدون نیاز به استخدام نیروی متخصص، سرمایه گذاری بر روی ابزارهای فردی یا یادگیری سئو از ابتدا.

انواع محتوایی که باید در استراتژی خود در نظر بگیرید

انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که می توانید در تولید محتوای وب سایت خود بگنجانید. یکی لزوما بهتر از دیگری نیست. اینکه برای شما کار می کند یا نه به اجرا، مخاطبان، موضوع و موارد دیگر بستگی دارد. در اینجا چند مورد وجود دارد که باید در مورد استفاده از آنها فکر کنید:

پست های وبلاگ

پست های وبلاگ می توانند مخاطبان شما را در مورد محصولات شما آگاه کنند، به سوالات مشتریان شما پاسخ دهند یا داستان مخاطبان شما را بازگو کنند. آنها همچنین به ایجاد ترافیک ارگانیک کمک می کنند و می توانند مخاطبان را مدت ها پس از انتشار درگیر خود نگه دارند.

تولید محتوای وب سایت

اینفوگرافیک

گرافیک اطلاعاتی روشی بصری برای ارائه اطلاعات پیچیده در یک تصویر با قابلیت اسکن آسان است. اینفوگرافیک ها به خوبی به رسانه های اجتماعی کمک می کنند.

مطالعات موردی مطالعات موردی به نشان دادن اینکه چگونه محصولات یا خدمات شما می تواند به طور خاص به مشتریان شما کمک کند کمک می کند.

فیلم ها

در حالی که تولید آنها به آسانی سایر محتواها نیست، فیلم ها فرصت های زیادی را فراهم می کنند. می تواند کسب و کار شما را شخصی تر کند. به علاوه، این منطقه ای است که مشتریان می خواهند بیشتر از آن دیدن کنند.

محتوای ایجاد شده توسط کاربر

با استفاده از عکس‌ها، ویدیوها یا کلمات مشتریان خود برای صحبت در مورد رابطه آنها با کسب و کارتان، آنها را در کانون توجه قرار می‌دهید و اعتبار برند خود را تقویت می‌کنید.

کاغذهای سفید

کاغذهای سفید اطلاعات، تحقیقات یا داده‌های پیچیده را تجزیه می‌کنند و اطلاعاتی را در سطح کارشناسی ارائه می‌دهند تا به مخاطبان در تصمیم‌گیری، درک موضوع یا حل یک مشکل کمک کند.

کتاب های الکترونیکی

کتاب‌های الکترونیکی طولانی‌تر از یک پست وبلاگ، اما کوتاه‌تر از یک رمان، به شما امکان می‌دهند یک موضوع را به طور طولانی بررسی کنید، در حالی که اطلاعات مورد نیاز مشتریان را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. برخی از شرکت ها هنگام ثبت نام در خبرنامه یا خدمات از کتاب های الکترونیکی به عنوان انگیزه استفاده می کنند. آنها همچنین می توانند در وب سایت شما برای مشاهده هرکسی برجسته شوند.

پادکست ها

در حالی که محتوای نوشته شده بسیار مؤثر است، برخی از مصرف کنندگان زمان لازم برای خواندن آن را ندارند. پادکست گزینه خوبی برای کسانی است که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید اما ممکن است با محتوای نوشتاری شما درگیر نباشند .

رسانه های اجتماعی

کانال های رسانه های اجتماعی ارتباط با مخاطبان را آسان می کنند. همچنین راهی به شما می دهد تا محتوایی که ایجاد کرده اید را توزیع یا تغییر دهید. چه از لینکدین، اینستاگرام، توییتر یا فیس بوک استفاده کنید، می توانید پیام خود را تقویت کنید.

نکته کلیدی: انواع مختلف محتوا مخاطبان شما را به طور متفاوتی درگیر می کند. هیچ نوع بهتری از دیگری نیست.

در تولید محتوای سایت باید این موارد را در نظر بگیرید:

تو باید

  • محتوای مورد نیاز در زمان راه اندازی را اولویت بندی کنید و در مراحل بعدی بیشتر منتشر کنید.
  • افراد کلیدی را زودتر شناسایی کنید و کارشناسان موضوع را به محتوا اختصاص دهید.
  • قبل از شروع تا حد امکان محتوای موجود سایت را بایگانی کنید.
  • امتیازات بررسی را به حداقل برسانید و در مورد وظایف دقیق هر بازبین شفاف باشید.
  • تولید محتوای سرسام آور برای کاهش تنگناها (مانند خط مونتاژ کارخانه).

تو نباید

  • زمان تولید محتوا را دست کم بگیرید.
  • همه محتوای سایت فعلی را انتقال دهید.
  • استخدام کپی رایترهای وب حرفه ای را به دلیل هزینه اخراج کنید.
  • شروع به نوشتن کنید تا زمانی که یک راهنمای سبک دیجیتال داشته باشیم.
  • به بازبین‌ها اجازه دهید تا محتوا را مستقیماً ویرایش کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *