دیجیتال مارکتینگ

تولید محتوای وب سایت

تولید محتوای وب سایت چیست؟

اصطلاح ” تولید محتوای وب سایت ” فرآیند طوفان فکری، بکارگیری و تحقق ایده هایی را که برای جذب مخاطب هدف شما به کار می رود، توصیف می کند. این محتوا می تواند نوشته شود، مانند پست های وبلاگ و کتاب های الکترونیکی، یا می تواند بصری تر باشد، مانند اینفوگرافیک ها یا ویدیو ها.

چرا تولید محتوای وب سایت اینقدر مهم است؟

محتوای وب سایت در صدر نحوه تبلیغ محصولات ، ایجاد مخاطب و ایجاد اعتماد با مشتریان فعلی و بالقوه خود قرار دارد. مصرف کنندگانی که به طور تصادفی متوجه کاری می شوند که شما انجام می دهید، از محتوای شما برای ارزیابی اینکه آیا محصولات، خدمات و هویت شما به عنوان یک شرکت برای آنها مناسب است یا خیر، استفاده می کنند. و موتورهای جستجو مانند گوگل نیز به محتوای شما نگاه می کنند و ارزش آن را ارزیابی می کنند تا تعیین کنند که وب سایت شما باید در چه رتبه ای در SERP های مختلف قرار گیرد .

همانطور که گفته شد، تولید محتوای وب سایت بسیار مهم است زیرا بر روی همه چیز در مورد فضای آنلاین شما و موفقیت نهایی برند شما تأثیر می گذارد . پس خیلی مهم است که شما آن را به درستی انجام دهید و روشی را ایجاد کنید که برای شما مناسب باشد.

 

محتوای عالی وب سایت چیست؟

این سوال ممکن است در ابتدا کمی فلسفی یا گنگ به نظر برسد، اما می‌توانید تولید محتوای وب سایت خود را با استفاده از چند کلمه کلیدی متناسب با کسب و کارتان پیدا کنید.

 

محتوا سعی دارد چه کاری انجام دهد؟

اگر در ابتدای کار این سوال را از خود بپرسید، ایده بسیار بهتری در مورد آنچه در وب سایت خود قرار دهید به شما می دهد. آیا شما یک خرده فروش تجارت الکترونیک هستید که می خواهید محصولات را مستقیماً به مصرف کنندگان بفروشید؟

اگر چنین است، محتوای شما با یک شرکت مشاوره تجاری بسیار متفاوت خواهد بود. به عنوان یک خرده‌فروش، می‌خواهید محتوای شما معاملات بیشتری ایجاد کند.

بنابراین، شما روی توضیحات محصول، عکس‌ ها، ویدیو ها و سایر مواد تمرکز خواهید کرد که نشان می‌دهند محصولات شما چقدر عالی هستند و چرا مردم باید آنها را بخرند. هدف شما ایجاد اعتماد در بین مشتریان بالقوه است.

در نتیجه

محتوای شما باید نشان دهد که چه چیزی شما را به یک مرجع در حیطه ی کاریتان تبدیل می کند. حتی اگر تجربه زیادی در این کار ندارید، می توانید دانش خود را ارتقا دهید. به طور کلی، اگر تولید محتوای وب سایت شما با هدف اصلی شما مطابقت داشته باشد، خیلی می تواند خوب باشد.

تولید محتوای وب سایت

مردم به دنبال چه هستند؟

اینجا جایی است که تحقیقات کلمات کلیدی وارد عمل خواهد شد. حتی اگر بخواهید در مورد موضوعاتی بنویسید که برای خودتان خوب و جذاب است، آیا مردم هم به آن توجه خواهند کرد؟

آیا افراد زیادی از وب سایت شما بازدید می کنند و آن محتوا را استفاده می کنند؟ اگر نه، باید روی موضوعات مرتبط تری تمرکز کنید.

دوباره، بیایید از تجارت الکترونیک و شرکت های مشاوره کسب و کار خود به عنوان مثال استفاده کنیم.

برای خرده فروش، فرض کنید که آنها لوازم آشپزخانه می فروشند. در حالی که هزاران مدل لوازم خانگی موجود است، اما میدانید که همه آنها خیلی محبوب نیستند.

آیا محتوا ارزش ارائه دارد؟

در نهایت، هنگامی که دیگر می دانید چگونه محتوای وب سایت خود را بنویسید، باید از ارائه آن مطمئن شوید. فقط به این دلیل که کسی به دنبال سرخ‌کن می‌گردد، به این معنی نیست که می‌توانید به سادگی چند مدل را به او نشان دهید و فکر کنید میتوانید آنها را بفروشید.

مطالبی در زمینه مقایسه این کالا، نمایش کامل محصول و ایده‌ های دستور پخت در آن، راه‌های عالی برای ترغیب کاربران به خرید نهایی هستند. به طور کلی، محتوای عالی وب سایت فقط به یک سوال پاسخ نمی دهد – بلکه باید سوالات جانبی در زمینه ی یک محصول یا خدمات را نیز فراهم کند.

با استفاده از سئو رتبه خود را بالا ببرید

یک قابلیت جدید نیز وجود دارد و در حال تبدیل شدن به فضایی برای مدیریت تمام مشتریان شما با محتوای خوب سئو شده است.

به این ترتیب شما میتوانید خدمات تولید محتوای سئو شده را به مشتریان خود ارائه می دهید، اما قبل از آن بایستی درباره ابزارهای سئو، شیوه ی کار آن، چگونگی بهتر شدن آن در فضای گوگل تحقیقات اساسی انجام دهید.

انواع محتوایی که باید در استراتژی خود در نظر بگیرید

انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که می توانید در تولید محتوای وب سایت خود بگنجانید. لزوماییک محتوا بهتر از دیگری نیست. اینکه برای شما جواب می دهد یا نه به شیوه ی تولید آن، مخاطبان، موضوع محتوا و موارد دیگر بستگی دارد. در اینجا چند مورد وجود دارد که باید در مورد استفاده از آنها فکر کنید:

پست های وبلاگ

پست های وبلاگ می توانند مخاطبان شما را در مورد محصولات شما آگاه کنند، به سوالات مشتریان شما پاسخ دهند یا داستان مخاطبان شما را بازگو کنند. پست ها همچنین به ایجاد ترافیک طبیعی سایت شما کمک می کنند و می توانند مخاطبان را مدت ها پس از انتشار پست درگیر خود نگه دارند.

تولید محتوای وب سایت

اینفوگرافیک

گرافیک اطلاعاتی روشی بصری برای ارائه اطلاعات پیچیده در یک تصویر با قابلیت اسکن آسان است. اینفوگرافیک ها به خوبی به رسانه های اجتماعی کمک می کنند.

مطالعات موردی به نشان دادن اینکه چگونه محصولات یا خدمات شما می توانند به طور خاص به مشتریان شما کمک کند .

فیلم ها

در حالی که تولید فیلم ها به آسانی سایر محتواها نیست، اما در عوض فرصت های زیادی را فراهم می کنند. می تواند کسب و کار شما را شخصی تر و خاص تر کند. به علاوه، این فضایی است که مشتریان می خواهند بیشتر از آن دیدن کنند.

محتوای ایجاد شده توسط کاربر

با استفاده از عکس‌ ها، ویدیو ها یا رضایت مشتریان خود در مورد رابطه آنها با کسب و کارتان، آنها را در کانون توجه قرار می‌دهید و اعتبار برند خود را تقویت می‌کنید.

کتاب های الکترونیکی

کتاب‌ های الکترونیکی طولانی‌ تر از یک پست وبلاگ، اما کوتاه‌ تر از یک رمان هستند، به شما امکان این را می‌دهند که یک موضوع را به طور طولانی بررسی کنید. برخی از شرکت ها هنگام ثبت نام در خبرنامه یا خدمات از کتاب های الکترونیکی به عنوان انگیزه استفاده می کنند.

پادکست ها

در حالی که محتوای نوشته شده بسیار خوب و مؤثر است، برخی از افراد زمان لازم برای خواندن آن را ندارند. پادکست گزینه خوبی برای کسانی است که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید اما ممکن است با محتوای نوشتاری شما ارتباط نگیرند .

رسانه های اجتماعی

کانال های رسانه های اجتماعی ارتباط با مخاطبان را آسان می کنند. همچنین راهی به شما می دهد تا محتوایی که ایجاد کرده اید را بیشتر منتشر کنید. چه از لینکدین، اینستاگرام، توییتر یا فیس بوک استفاده کنید، همه میتوانند به شما کمک کنند.

در تولید محتوای سایت باید این موارد را در نظر بگیرید:

شما باید

  • محتوای مورد نیاز را در زمانهای مختلف را اولویت بندی کنید و در مراحل بعدی آن را بیشتر منتشر کنید.
  • افراد مهم در این زمینه را زودتر شناسایی کنید و کارشناسان محتوا را برای خود استخدام کنید.
  • قبل از شروع تا حد امکان محتوای موجود سایت را بایگانی کنید.
  • تولید محتوای سرسام آور برای کاهش تنگناها (مانند خط مونتاژ کارخانه).

شما نباید

  • زمان تولید محتوا را دست کم بگیرید.
  • همه محتوای سایت فعلی را انتقال دهید.
  • از استخدام کپی رایترها به شدت اجتناب کنید.
  • شروع به نوشتن کنید تا زمانی که یک سبک مناسب و ایده متفاوت برای نوشتن پیدا کنید.
  • به همکاران دیگر اجازه دهید تا محتوا را مستقیماً ویرایش کنند.

10/آبان/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *