بازاریابی و فروش

لذت مشتری

چگونه رضایت مشتری باعث بازگشت آنها می شود؟

به یاد ماندنی بودن یکی از کلیدهای موفقیت در کسب و کار است، اما دستیابی به این استاندارد چالش برانگیز است و به ظرافت قابل توجهی نیاز دارد. لذت مشتری یک عنصر حیاتی برای به یاد ماندنی کردن کسب و کار شما است. رضایت مشتری فراتر از ارائه محصولات و خدمات عالی و پشتیبانی قوی از مشتری است. این به شما نشان می دهد که به روش هایی اهمیت می دهید که مشتریان را شگفت زده می کند. عناصر مورد علاقه مشتری می توانند به سادگی یک یادداشت دست نویس یا به اندازه یک رویداد خاص عجیب باشند.

لذت مشتری چیست؟

لذت مشتری شامل شیوه ها یا عادات مختلفی است که رضایت مشتری را فراتر از انجام یک سفارش یا ارائه خدمات در اولویت قرار می دهد. این امر مستلزم فراتر رفتن برای ایجاد شادی در مشتریان، ایجاد وفاداری مشتری و وادار کردن آنها به بازگشت به برند شما برای خریدهای تکراری است.

«لذت مشتری زمانی اتفاق می‌افتد که شما احساسات شادی و لذت غیرمنتظره‌ای را ایجاد کنید که باعث می‌شود افراد نه تنها نسبت به شرکت احساس مثبتی داشته باشند، بلکه این خبر را نیز منتشر کنند». رسانه‌ها و برند ها دائماً به فکر راه‌ هایی برای خوشحال کردن مشتریان هستند.»

چگونه به رضایت مشتری دست یابید؟

جلب رضایت مشتری نباید پرهزینه باشد. این در مورد رفتن مایل بیشتر به روش های منحصر به فرد و همیشه در حال تغییر است.

کلید شگفت انگیز کردن مشتریان این است که آنها را بشناسید. اگر مشتریان خود را نشناسید، تلاش شما برای خوشحال کردن آنها با شکست مواجه خواهد شد.

فرآیند ایجاد رضایت مشتری برای کسب و کار شما منحصر به فرد خواهد بود. برای یک شرکت کارت اعتباری مسافرتی، این به معنای ایجاد رویدادهای مجازی زمانی بود که سفر در طول بیماری همه گیر متوقف شد. برای یک تاجر تجارت الکترونیک ، این به معنای پرتاب یک محصول غافلگیرکننده در یک سفارش یا گنجاندن یک یادداشت تشکر دست‌نویس بود.

چرا لذت مشتری مهم است؟

  1. استانداردهای رضایت مشتری به مشتریان نشان می دهد که به آنها اهمیت می دهید.

مشتریان تمایل دارند به مشاغلی که از آنها قدردانی می کنند وفادار باشند. اگر برای نشان دادن اینکه به مشتریان از کسب و کارشان قدردانی می کنید، فراتر بروید، در زمان های خوب و بد به برند شما وفادارتر خواهند بود.

فراتر رفتن به معنای گوش دادن به مشتریان و پاسخگویی به شکایات و خواسته های آنهاست. با توجه به آنها، فرصت هایی برای خوشحال کردن آنها و بهبود روابط خود پیدا خواهید کرد.

لذت مشتری

  1. مشتریان هنگامی که خوشحال می شوند، مروج شما می شوند.

بازاریابی دهان به دهان یکی از ارزان ترین و موثرترین راه ها برای ارتقای کسب و کار شما است و خوشحال کردن مشتریان یک راه طبیعی برای دستیابی به آن است. مشتریان خوشحال تمایل دارند هیجان خود را با دوستان، خانواده و دیگران در شبکه خود به اشتراک بگذارند. آنها ممکن است یک به روز رسانی را به اشتراک بگذارند یا یک توییت در تمجید از برند ارسال کنند، و این ارجاع از یک کمپین تبلیغاتی قدرتمندتر است.

  1. لذت مشتری باعث افزایش هزینه های مشتری می شود.

مشتریان تمایل دارند بیشتر با شرکت هایی خرج کنند که آنها را خوشحال می کند. هرچه بیشتر آنها را خوشحال کنید، بیشتر مستعد خرج کردن هستند.

  1. دستیابی به استانداردهای رضایت مشتری از شهرت شما محافظت می کند.

کسب و کار شما به اندازه شهرت آن است. نظرات منفی مشتریان و شکایات رسانه های اجتماعی می تواند به فروش شما آسیب برساند. دستیابی به رضایت مشتری در بین مشتریان، ضربه نقدهای بد را کاهش می دهد. شما سفیران برندی ایجاد خواهید کرد که به شرکت شما اعتقاد دارند و احتمالاً از شما در برابر نظرات منفی دفاع خواهند کرد.

چه کسی مسئول خوشحال کردن مشتریان است؟

هر کارمند مشتری در شرکت شما مسئول ایجاد رضایت مشتری است. کسب‌وکارهای بزرگ‌تر ممکن است تیمی داشته باشند که صرفاً بر جذب مشتریان متمرکز است، اما در مشاغل کوچک، این وظیفه همه است.

ایده این است که مشتری را از هر جنبه تعامل با مشتری کسب و کار خود، از خطوط تلفن گرفته تا رسانه های اجتماعی، لذت ببرید. همه افراد شرکت باید بدانند که در طول سفر مشتری باید از انتظارات فراتر روند. خواه یک مشتری با نماینده فروش تعامل داشته باشد، با برند شما در اینستاگرام تعامل داشته باشد، بسته ای را از شما باز کند یا با خدمات مشتری تماس بگیرد، باید از این تجربه خوشحال شوند.

چند نکته برای خوشحال کردن مشتریان شما چیست؟

اینکه چگونه مشتریان خود را خوشحال می کنید به تجارت، صنعت، نوع مشتری و عوامل دیگر بستگی دارد. با این حال، این نکات رضایت مشتری برای هر کسب و کاری اعمال می شود:

سورپرایزهای معنادار طراحی کنید.

راه های بی پایانی برای شگفت زده کردن و شگفت زده کردن مشتریان خود با لمس های شخصی وجود دارد. به عنوان مثال، یک شرکت کارت اعتباری ممکن است بلیط های VIP را برای رویدادهای انحصاری ارائه کند، یا یک تاجر تجارت الکترونیک ممکن است با هر سفارش، یک یادداشت تشکر دست نویس درج کند. خوشحال کردن مشتریان خود مستلزم این است که در اقدامات خود هدفمند باشید.

با پیشنهادات مختلف آزمایش کنید.

 وقتی مشتریان خود را غافلگیر می کنید و راه هایی برای خوشحال کردن آنها پیدا می کنید، آن را با هم مخلوط کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک رستوران دارید، یک کوکی رایگان ممکن است بار اول کار کند، اما نباید در همین جا متوقف شوید. مشتریان خود را با میزبانی رویدادها، ارائه انواع ویژه و تهیه پیشنهادهای جدید که هیجان را برانگیخته است، نگه دارید.

به آنچه کار می کند توجه کنید.

در حالی که باید با پیشنهادات خود آزمایش کنید، به آنچه کار می کند توجه زیادی داشته باشید. اگر یک رویداد یا هدایایی با استقبال خوبی از مشتریان شما روبرو شد، بر روی آن کار کنید و تجربیات مشابهی ایجاد کنید.

بر زمان پاسخگویی مشتری تمرکز کنید.

تنظیم محدودیت‌ های زمان نگه‌ داری و پاسخ‌ گویی راهی آسان و کم‌ هزینه برای خوشحال کردن مشتریان است. مصرف کنندگان شرکت هایی را به یاد می آورند که آنها را برای مدت طولانی در حالت تعلیق نگه نداشتند یا بلافاصله به آنها بازگشتند. به عنوان مثال، اگر رستورانی را اداره می کنید، هدف خود را برای خوشامدگویی و نشستن مشتریان در کمتر از پنج دقیقه تعیین کنید تا آنها را خوشحال کنید و دهان به دهان افزایش دهید. اگر پشتیبانی محصول را ارائه می دهید، ارائه خدمات 24 ساعته مستقیم به مشتریان راهی عالی برای شگفت زده کردن مشتریان است.

لذت مشتری

هدایای غافلگیر کننده یا موارد اضافی ارائه دهید.

 مشتریان را با قرار دادن موارد اضافی غیرمنتظره با سفارشات خود، ارسال هدایای غافلگیرکننده شخصی، یا ارائه تخفیف در روز تولد و سایر تاریخ های خاص، خوشحال کنید. متوجه شوید که مشتریان جدید دوست دارند در اوقات فراغت خود چه کاری انجام دهند و بر اساس آن یک هدیه سفارشی برای آنها ارسال کنید.

مشتریان خود را حفظ کنید

هدف اصلی کسب و کار شما باید جلب رضایت و خوشحالی مشتریان شما باشد تا مشتریان خود را به بازگشت تشویق کند. حفظ مشتری در بازار بسیار رقابتی امروزی کار آسانی نیست، اما فراتر از آن، تاثیری ماندگار بر مشتریان شما خواهد گذاشت. تاکتیک‌ های فوق‌الذکر برای رضایت مشتری می‌تواند به ایجاد وفاداری مشتری و ایجاد تجربه شخصی‌تر کمک کند.

مسیر کمال

لذت مشتری

آقای مهدی حسینی بنیانگذار موسسه ی مسیر کمال یکی از بهترین مربی های کوچینگ کسب و کار شیراز با برگزاری دوره های کاربردی نظیر بازاریابی و فروش تلفنی در شیراز ،بهترین دوره بیزینس کوچینگ در شیراز، دوره نوابغ فروش شیراز ، دوره ی کسب و کار و … در تمام این سالها بر این بوده که برای شما عزیزان برنامه های جامعی در زمینه ی کسب و کار و بیزینس شما تدوین کند. آموزشهای لازم برای شروع کسب و کار، فروش بیشتر و در کل موفقیت بیشتر در بیزینس شما اجرا کند. برای اطلاع از دوره های مسیر کمال میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

071-36233354-55  یا 09170808088

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *