بازاریابی و فروش

موفقیت در فروش

کلید موفقیت در فروش چیست؟ طرز فکر شما

موفقیت در فروش یک کار سخت است که شامل شنیدن کلمه “نه” زیاد است. در اینجا نحوه رسیدگی به آن بدون از دست دادن خونسردی آورده شده است. کلید موفقیت در فروش ، ممکن است این نباشد که توسط مدیرتان  اخراج شوید، اما وقتی یک معامله در آخرین ثانیه به هم می‌ریزد، باز هم می‌توانید چنین احساسی داشته باشید.

به طور مثال

 چه چیزی اسطوره ای مانند علی دایی بازیکن فوتبال ایران را بسیار خاص می کند؟

 چگونه او توانسته است با زدن ۱۰۹ گل در ۱۴۹ بازی ملی، بهترین گلزن تاریخ تیم ملی فوتبال ایران شناخته می‌شود. ؟

من معتقدم که علی دایی در توانایی خود در قفل شده بود. هر چه که می خواهید نامش را بگذارید، بدون در نظر گرفتن احتمالات غیرممکنی که با آن روبرو است، نسبت به رقبا برتری دارد.

موفقیت در فروش یک کار سخت است که شامل شنیدن کلمه "نه" زیاد است.

فروش

اگر به اندازه کافی در زمینه فروش کار کنید، با ناملایمات روبرو خواهید شد. گاهی اوقات، این مشکل فقط چند روز طول می کشد، در حالی که گاهی اوقات ممکن است احساس کنید ماه ها در بلاتکلیفی گیر کرده اید. بسیاری از اوقات، مشکل از کنترل شما خارج است، مانند مورد کووید یا اصلاحات اقتصادی بزرگتر.

با این حال، فروش تمام مشکل شما نیست. هنگامی که یک معامله بزرگ را ببندید، جلسه ای را با یک مشتری دور از دسترس رزرو کنید یا به یک شتاب دهنده کمیسیون چالش برانگیز ضربه بزنید، احساس شادی باورنکردنی خواهید داشت.

موفقیت در فروش و تبدیل آن به شغلی بلندمدت این است که طرز فکر خود را به سمت تام بردی تغییر دهید: در مسیر خود باقی بمانید، روی آنچه پیش رو دارید تمرکز کنید و سعی کنید زیاد روی اوج یا پایین بودن تمرکز نکنید.

4 نکته برای موفقیت در فروش

 1. به یاد داشته باشید که می توانید آن را انجام دهید.
 2. آن را شخصی نگیرید.
 3. متواضع بمان.
 4. آنچه را که می توانید کنترل کنید.

 

 1. به یاد داشته باشید که می توانید آن را انجام دهید

برخورد با موانع در حرفه فروش به زمان بستگی دارد. آن ایمیلی که این همه تماس را رزرو می کرد؟ الان کسی به و جوابی نمی دهد. معاملاتی که پیش بینی کرده بودید ناگهان به عقب رانده می شوند یا در خط یک اینچی منحل می شوند. شما یک ایمیل ناخوشایند از یک مشتری احتمالی دریافت می کنید که روز یا هفته شما را به خطر می اندازد. انگار دو ماه از بستن قراردادت می گذرد.

موفقیت در فروش این است که چگونه به سختی ها واکنش نشان می دهید. رکود فروش حتی به سرسخت‌ترین افراد نیز احساس سندروم فریبنده می‌دهد .

آیا همه معاملات قبلی، من فقط خوش شانس بودند؟

یک نکته فوق‌العاده برای بازگرداندن اعتماد به نفس شما  و در نهایت موفقیت در فروش ،این است که یک پوشه اختصاص داده شده به تمام بردهای خود نگه دارید.

 این می تواند شامل قراردادهای امضا شده، ایمیل های حاوی ستایش، جشن ها، نامه های پیشنهادی و ارجاعات مثبت باشد.

بررسی مجدد این اسناد مانند خواندن یک سالنامه قدیمی و دیدن همه چیزهای مثبتی است که همسالان به شما گفته اند.

شروع به گرفتن اسکرین شات از هر یادداشت و اضافه کردن دفترچه ای با تأیید مثبت به پوشه خود کنید. اینکار ممکن است جالب به نظر برسد، اما معجزه می کند.

گاهی اوقات تنها چیزی که در زندگی نیاز دارید یادآوری خوبی هایی است که قبلاً آن را انجام داده اید و می توانید دوباره آن را انجام دهید. هر زمان که نیاز داشتید به صورت دوره ای به این پوشه سر بزنید.

 1. آن را شخصی نگیرید

شش ماه در بخش فروش کار کنید، و من می‌توانم تضمین کنم که بسیاری از موارد زیر برای شما اتفاق می‌افتد:

 • یک مشتری احتمالی جلسه ای را کنسل میکند
 • یک مشتری احتمالی یک جلسه را 10 بار تغییر می دهد و در نهایت علاقه خود را از دست می دهد.
 • مشتری بالقوه‌ای که ماه‌ها با او کار کرده‌اید، درست زمانی که قراردادی امضا می‌شود، شرکت را ترک می‌کند و باعث می‌شود که از نقطه اول شروع کنید.
 • مشتری دیر به جلسه حاضر می شود، به هیچ چیز توجه نمی کند و زودتر می رود.
 • یک مشتری بالقوه همه نشانه هایی را به شما نشان می دهد که می خواهند به جلو حرکت کنند و سپس شما را شبح کنند.
 • مشتریان احتمالی با شما تماس خواهند گرفت.
 • مشتری احتمالی ایمیلی ارسال می کند که از لیست مخاطبین شما حذف می شود.
 • بهانه‌هایی مانند «زمان بد»، «زیاد مشغله»، «اولویت کم»، «بدون بودجه»، «مناسب بودن»، «خوشحال بودن» و مخالفت‌های دیگر را در تمام طول روز و هر روز خواهید شنید.

نکته این است که شما خیلی بیشتر از اینکه بله خواهید شنید، نه خواهید شنید. به احتمال زیاد، برخی از افراد بالقوه حتی می خواهند با شما به هم بزنند، و گاهی سعی می کنند روز شما را خراب کنند.

در جریان موفقیت مشتری یک مشتری احتمالی جلسه ای را کنسل میکند

 

 1. فروتن باشید

در طرف مقابل موفقیت در فروش یک شکست نیز قرار دارد. مشتریان کسی را دوست ندارد که دائماً دستاوردهای خود را به رخ بکشد و مطمئن شود که همه بردهای خود را مطرح می کند، حتی زمانی که هیچ کس از او سؤال نمی کند. اعتماد به نفس بیش از حد در یک موفقیت شغلی به شما باز می گردد.

 1. آنچه را که می توانید کنترل کنید

این توصیه برای موفقیت در فروش همیشه سبز است. شما می توانید تلاش، نگرش و پشتکار را کنترل کنید.

شما تصمیم می گیرید که آیا تماس های اضافی، ایمیل ها، جستجو و کار روی مجموعه مهارت های خود را انجام دهید یا خیر.

موفقیت در فروش چیزی است که همیشه از درون سرچشمه می گیرد. من می توانم به شما قول بدهم که طرز فکر منفی شما را به جایی نمی رساند و افراد بالقوه منفی بودن و ناامیدی را در شما احساس خواهند کرد.

 به یاد داشته باشید که علی دایی برای سالها با ادامه تمرکز فقط بر روی چیزهایی که تحت کنترل خود است، شاهد موفقیت های مستمر بوده است.

بروز رسانی: 20/ آبان/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *