دسته‌بندی نشده, مدیریت کسب و کار

موفقیت مشتری

3 مهارت ضروری برای موفقیت شغلی مشتری

موفقیت مشتری یک زمینه پررونق است، حتی در شرایط سخت اقتصادی. در اینجا مهمترین مهارت ها برای ورود به بازی آورده شده است. با  جمع شدن ابرهای طوفانی اقتصادی و شرکت‌ ها که نشانه‌ هایی از بستن کمربند خود را نشان می‌دهند، زمان ترسناکی برای برنامه‌ریزی حرکت شغلی بعدی خود در فناوری است .

با وجود این، حداقل یک بخش در هر شرکت فناوری زمان خود را برای درخشش پیدا کرده است: موفقیت مشتری.

این حوزه تجاری نسبتاً جدید که به  حفظ و گسترش حساب‌های مشتریان موجود اختصاص دارد .

اخیراً پیشرفت کرده است  و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت نشان نمی‌دهد.

 اگر به دنبال یک حرکت شغلی در فناوری هستید، این یک فرصت فریبنده است.

موفقیت مشتری در کانون توجه است. زیرا هوشمندترین و موفق ترین کسب و کارها بر روی درآمدهای تکرارشونده ای که حفظ مشتری ایجاد می کند، متمرکز شده اند  و ارزش طول عمر مشتری را افزایش داده اند.

اگرچه  حفظ یک مشتری موجود همیشه ارزان‌تر از به دست آوردن مشتری جدید بوده است، اما ارزش موفقیت مشتری آشکارتر می‌شود زیرا فروش جدید کاهش می‌یابد.

پایگاه مشتریان فعلی یک شرکت فرصتی برای گسترش حساب‌ها با ارتقاهای اضافی، مجوزهای اضافی، یا سرنخ‌های جدید در سایر بخش‌های شرکت مشتری شما ارائه می‌دهد.

نقطه قوت بخش موفقیت مشتری، تیم مدیران  آن است.

آنها مشاوران و حامیان مورد اعتماد مشتری از نقطه فروش به بعد هستند و وظیفه دارند به مشتریان کمک کنند تا حداکثر ارزش را برای کسب وفاداری مداوم خود به دست آورند.

این یک نقش ترکیبی است که ترکیبی از ایجاد رابطه، به چالش کشیدن مشتری، حمایت از مسئولیت پذیری و افزایش درآمد است.

اگر در این زمینه تازه کار هستید، باید روی ساختن و تقویت مجموعه مهارت‌ها تمرکز کنید.

اگر در این زمینه موفقیت مشتری تازه کار هستید، باید روی ساختن و تقویت مجموعه مهارت‌ها تمرکز کنید.

3 مهارت ضروری برای موفقیت شغلی مشتری

  1. مهارت های مذاکره
  2. مهارت های مشاوره.
  3. مدیریت وظایف و اولویت بندی.
  1. مهارت های مذاکره

افراد موفق تمایل به حل مشکلات همدلانه دارند، که اغلب منجر به این فرض اشتباه می شود که ،موفقیت مشتری در مورد حمایت از ارائه هر چیزی که مشتری شما می خواهد است.

 اگرچه شما باید به درستی توسط مشتری خود انجام دهید، اما در مورد بحث های مالی و سایر درخواست ها نیز باید همین کار را برای شرکت خود انجام دهید. در اینجا، مهارت های مذاکره بسیار مهم است.

به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد در مورد تمدید مذاکره کنید که در آن مشتری شما از تیم توسعه شما یک ویژگی سفارشی می خواهد که برای آنها منطقی باشد، اما برای شرکت شما نه.

ویژگی و تلاشی که برای ایجاد آن ارتباط  انجام خواهد شد ممکن است به بقیه مشتریان شما قابل انتقال نباشد.

شما باید توضیح دهید که اگرچه درخواست مشتری معتبر است، اما ساخت مولفه برای شرکت شما منطقی نیست ، در حالی که همچنان مکالمه تمدید شما را در مسیر خود حفظ می کند.

  1. مهارت های مشاوره

مطمئناً اگر مشتری شما از داشتن شما به عنوان رضایت مشتری خود لذت می برد، به احتمال زیاد آن را تمدید می کند، درست است؟

افسوس، بسیاری از مدیران به موفقیت مشتری رسیدگی میکنند و، فکر می کنند که رضایت مشتری بالاترین معیار است. البته، روابط مهم هستند، اما مشتریان به دلیل اینکه شما را دوست دارند، خدمات یا محصولات را تمدید نمی کنند. آنها زمانی تمدید میکنند که شما و محصولتان نرخ بازگشت سرمایه و ارزش افزوده ارائه می دهید.

نقش رضایت مشتری این است که بفهمد این برای هر مشتری چگونه است.

یک رضایت مشتری خوب سؤالات درستی می‌پرسد و دنبال این است که تفاوت‌های ظریف هر پاسخ را مشخص کند. و یک تعریف قابل اندازه‌گیری از موفقیت ایجاد می‌کند که هم مشتری و هم رضایت مشتری روی آن توافق دارند.

یک رویکرد مشورتی روابط  متمرکز بر ارزش را قادر می سازد.

در آینده، اگر داده‌های استفاده به شما بگوید که مشتری از یک ویژگی مهم استفاده نمی‌کند، برای مثال، می‌دانید که چگونه آن را در زمینه‌ای که طنین‌انداز می‌کند معرفی کنید.

 می توانید این ویژگی را با یک هدف تجاری خاص مطابقت دهید. می توانید نمونه هایی از نحوه استفاده مشتریان با اهداف مشابه را به اشتراک بگذارید.

اینها نتایجی هستند که ارزش برای مشتری شما، درآمد برای شرکت شما و وفاداری بیشتر از رابطه ای که فقط بر اساس شخصیت است، ایجاد می کند .

ارزش موفقیت مشتری شما، درآمد برای شرکت شما و وفاداری بیشتر از رابطه ای که فقط بر اساس شخصیت است

  1. مدیریت وظایف و اولویت بندی

آیا می توانید سه، چهار یا پنج کار را همزمان انجام دهید؟ این عالی است، اما اکثر رقبای شما نیز می توانند.

موفقیت مشتری به چیزی بیش از استعداد انجام چند وظیفه ای نیاز دارد.

شما باید به سرعت دامنه، حجم کاری و ارزش پروژه ها را ارزیابی کنید. آنها را اولویت بندی کنید و اگر آنها به اهداف تجاری شما کمک نمی کنند آنها را به تیم مناسب در شرکت خود بسپارید  .

ما به مشتری ها توصیه می کنیم قبل از پرداختن به یک پروژه سؤال زیر را از خود بپرسند: آیا پاسخ به این سؤال یا درگیر شدن با این درخواست، من را به تمدید محصول یا خدمات می رساند؟

اگر درخواست مشتری چیزی جدید یا چیزی است که می‌خواهد انجام دهد یا آن را بهبود بخشد، پاسخ معمولاً بله است. در این مرحله، مهارت های مشاوره یا مذاکره شما وارد عمل می شود.

در غیر این صورت، مشکل این است که از شما خواسته می شود. تا مشکلی را که خراب است عیب یابی کنید . تیم پشتیبانی شما برای رسیدگی به آن مجهزتر است.

 دانستن اینکه چه زمانی مشتری را به سمت پشتیبانی هدایت کنید.

برای جلوگیری از تبدیل شدن به مخاطب مشتری برای سؤالات تراکنشی و روزمره ضروری است. که یک سوراخ خرگوش واکنشی است که رضایت مشتری های بی تجربه اغلب خود را در آن می یابند.

موفقیت مشتری به چیزی بیش از استعداد انجام چند وظیفه ای نیاز دارد. 

چگونه مهارت های موفقیت مشتری را بیاموزیم 

یک شرکت بزرگ شما را به عنوان یک رضایت مشتری از طریق یک پلتفرم یادگیری، مربیگری موفقیت مشتری و جفت کردن شما با یک کهنه کار باتجربه آموزش می دهد.

با این حال، می توانید با یادگیری اصول اولیه، شانس خود را برای پیوستن یا انتقال به تیم افزایش دهید.

توصیه ما این است بروید و رضایت مشتری های خود را پیدا کنید.

اگر شرکت شما در حال حاضر یک تیم موفقیت مشتری دارد. رضایت مشتری را پیدا کنید که به طور مداوم به تعداد و اهداف آنها می پردازد و برای آنها یک فنجان قهوه بخرید یا برای ناهار بیرون بروید. بفهمید که آنها چه کاری را درست انجام می دهند.

من تضمین می کنم که آنها موفق می شوند نه فقط به این دلیل که مشتریان آنها را دوست دارند، بلکه به این دلیل که آنها مؤثر هستند.

بروز رسانی: 20/ آبان/1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *