بازاریابی و فروش

بازاریابی ایمیلی

3 حرکت استراتژیک بازاریابی ایمیلی

در این مقاله سعی بر این داریم، که بفهمیم چگونه بازاریابی ایمیلی می تواند یک درآمد کم را به حداکثر خود برساند.

راز؟ استراتژیک باشید نه تاکتیکی.

  1. به مشتریان بالقوه علاقه مند، رده آزاد و موجود در مورد ارزش ذاتی محصول خود آموزش دهید.
  2. یک کمپین ایمیل هماهنگ ایجاد کنید که با مشتریان بالقوه علاقه مند، سطح آزاد و مشتریان فعلی صحبت کند.
  3. یک ایمیل منظم ایجاد کنید و محتوای تازه ای ارسال کنید که به مشتریان آموزش می دهد و/یا رهبری فکری را در زمینه های آنها ارائه می دهد.

بسیاری از رهبران استارتاپها  به شدت به رویکرد بازاریابی تاکتیکی متکی هستند.

 آنها بدون یک استراتژی منسجم برای نحوه برخورد با مشتریان احتمالی که فوراً خرید نمی کنند، تبلیغات اجرا می کنند، ایمیل می فرستند، فیلم می گیرند و وبلاگ می نویسند .

بازاریابی استارتاپی یک ماراتن است و فروش استارتاپی یک تنش است. هر دو نیاز به یک قیف مشتری ساخته شده استراتژیک برای آموزش، تشویق و تعامل مشتری در سطوح مختلف دارند.

اکنون که تئوری، اولین لمس و صفحه فرود را پوشش دادیم، بیایید در مورد اینکه چه کاری با مشتری احتمالی زمانی که در وب سایت شما ظاهر می شود و آدرس ایمیل خود را به شما می دهد، انجام دهید صحبت کنیم.

بازاریابی ایمیلی فروش حداقل را به حداکثر میرساند

تبدیل، آزمایش و آموزش 

در بازاریابی ایمیلی دریافت آدرس ایمیل مشتری بالقوه و شرکت در آن اولین شروع شماست.

این معامله مشتری بالقوه را نشان می دهد که در ازای چیز دیگری به شما چیزی، آدرس ایمیل و توجه آنها را می دهد، که در یک دقیقه در مورد آن بحث خواهیم کرد.

همچنین می توانید مشتری را مستقیماً از صفحه فرود خود به خرید تبدیل کنید.

در بازاریابی ایمیلی شانس بیشتری  است زیرا مشتری قبلاً قصد خود را اعلام کرده است.

مشتری قبلاً روی تبلیغ یا پیوند ایمیل یا پیوند وبلاگ یا هر کاری که انجام داده که آنها را به صفحه فرود شما رسانده است، کلیک کرده است.

این شانس ها هنوز هم زیاد نیستند. بسیاری از مشتریان بالقوه پس از رسیدن به صفحه فرود همچنان از قیف خارج می شوند. یعنی مگر اینکه بتوانید آنها را به سطح بعدی پایین بیاورید.

سطح بعدی تماس تلفنی یک نماینده فروش انسانی بود. میزان موفقیت برای آن کم است و هزینه انجام تمام کارهای ناخوشایند توسط انسان بالاست. تماس های فروش نیز نه خودکار هستند و نه مقیاس پذیر.

آزمایشی رایگان یا ردیف رایگان راهی عالی برای جذب مشتری بالقوه است، اما همچنان مستلزم تعهد مشتری است. برای شرکت هزینه بر است و گاهی تبدیل مشتری رایگان به مشتری پولی دشوارتر از تبدیل آن است.. از این گذشته، ممکن است آنچه را که فکر می‌کنند به آن نیاز دارند، بدون هیچ هزینه‌ای به آنها بدهید.

صرف نظر از انتخاب مرحله بعدی شما، باید به مشتریان بالقوه خود، مشتریان سطح آزاد و حتی مشتریان فعلی خود در مورد ارزش ذاتی محصول خود آموزش دهید، ارزشی که آنها را با محصول شما موفق تر می کند و در نتیجه ، به طور کلی موفق تر است.

اینجاست که لیست بازاریابی ایمیل حیاتی می شود.

در بازاریابی ایمیلی شانس بیشتری  است زیرا مشتری قبلاً قصد خود را اعلام کرده است

تعامل در همه سطوح

در بازاریابی ایمیلی لزوماً نیازی به خبرنامه محصول ندارید، اما باید یک کمپین ایمیل هماهنگ ایجاد کنید که مانند آن عمل کند. باید حداقل با سه مخاطب مجزا صحبت کند:  مشتریان بالقوه ای که خرید نکرده اند، مشتریانی که در سطح رایگان یا آزمایشی قرار دارند و مشتریان فعلی که پرداخت می کنند.

هر یک از این گروه ها می توانند حتی بیشتر از این هم از بین بروند. برای مثال، گروه آزمایشی/رایگان شما می‌تواند به کاربران آزمایشی موجود و کاربران آزمایشی از کار افتاده تقسیم شود.

 مشتریان بالقوه شما که خرید نکرده‌اند، می‌توانند به افرادی که از 90 روز قبل شرکت کرده‌اند یا شرکت‌های جدیدتر شرکت کرده‌اند تقسیم شوند. اینها همه بخش‌های ایمیل هستند و هر ایمیل‌ساز انبوه می‌تواند این گروه‌ها را حتی به صورت خودکار بخش‌بندی کند.

محتوا

محتوا باید حول محور آموزش باشد، خواه این آموزش در مورد خود محصول باشد یا رهبری فکری در حوزه مشتریان شما. یا هر دو.

مهمتر از نحوه گروه بندی آنها این است که چه چیزی برای آنها ارسال می کنید. مشتریان بالقوه شما که خرید نکرده اند باید اطلاعات جدیدی برای درک بهتر ارزش پیشنهادی شما ارسال شود. به مشتریان ردیف رایگان شما باید یادآوری شود که در سطح پولی چه چیزی در انتظار آنها است.

 مشتریان فعلی شما باید تشویق شوند تا بیشتر درگیر شوند، بیشتر بمانند، بیشتر خرج کنند و به طور کلی ارزش طول عمر (LTV) را افزایش دهند.

در هر گروه، نمی‌توانید یک پیام مشابه را بارها و بارها ارسال کنید، وگرنه تعداد انصراف‌های بیشتری نسبت به فروش خواهید دید.

 محتوا باید حول محور آموزش باشد، چه آموزش در مورد خود محصول یا رهبری فکری در حوزه مشتریان شما. یا هر دو.

صرف نظر از این، موفقیت با لیست بازاریابی ایمیلی، به یک برنامه، زمان و مقداری تلاش نیاز دارد تا یک پالس ریتمیک (هفتگی/ماهانه) تولید کند. که به هر گروه چیزی ارزشمند ارائه دهد و همچنین به آنها یادآوری کند که چرا در وهله اول به محصول شما علاقه داشتند.

با به حداکثر رساندن LTV فروش داشته باشید

یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد بازاریابی ایمیلی  این است که می توانید  با آنها مانند یک بازار جداگانه رفتار کنید و در چندین محور به آنها بفروشید.

 به عبارت دیگر، آنها ممکن است برای یک محصول یا خدمات به شما مراجعه کنند، اما از طریق برنامه تعامل شما ممکن است یک محصول یا خدمات کاملاً متفاوت را پیدا کنند که آنها نیز به آن نیاز دارند.

و اگر برنامه‌ریزی می‌کنید، می‌توانید آن نیازها را پیش‌بینی کنید و در ایمیل‌های خود به آن‌ها بپردازید.

ممکن است محصولات اضافی یا جدید ، خدمات مدیریت شده برای محصولات موجود (آن را برای من انجام دهید در مقابل خودتان انجام دهید)، ارتقاء، سخت افزار و حتی ارجاع به شرکا و اشخاص ثالثی که تجارتی را انجام نمی دهند ارائه دهید.

هدف در اینجا به حداکثر رساندن LTV در سراسر پایگاه مشتری شما است. این، همراه با جمعیت بالقوه در لیست ایمیل شما که هزینه جذب مشتری (CAC) بسیار کمتری نسبت به جمعیت عمومی دارد، به این معنی است که شکاف بین LTV و CAC همیشه در حال افزایش است.

و اینگونه است که قیف‌های بازاریابی هوشمند می‌توانند هم امتیاز بالا و هم پایین شما را تقویت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *