مدیریت کسب و کار

نارضایتی کارکنان

آیا نارضایتی کارکنان مهم است ؟ چه راهکاری داریم؟

همانطور که میدانیم در صورت وجود نارضایتی کارکنان در محیط کار، طبعات زیادی از جمله : کم کاری،فرار از کار، اهمیت ندادن به مسایل مربوط به کار و غیره به دنبال خواهد داشت. شما به عنوان یک مدیر میتوانید با ارائه ی راهکار هایی برای براطرف کردن نارضایتی کارکنان آنان را متعهد به کار نگه دارید و صد در صد این کار به راندمان کارهای شما کمک به سزایی خواهد کرد.

3 نشانه کلیدی که کارمندان شما ناراضی هستند

در زیر سه نشانه حیاتی از یک نیروی کار ناراضی آورده شده است.

 1. نرخ بالای گردش مالی نشان دهنده ناراضی بودن کارمندان است

کارمندان ناراضی تمایل دارند سازمان خود را ترک کنند – اما مهاجرت دسته جمعی می تواند آرام باشد. برای تعیین اینکه آیا کارمندان را با نرخ بالایی نشت می کنید، داده های منابع انسانی خود را بررسی کنید. داده های کمی موثرتر از شواهد حکایتی برای شناسایی دقیق جابجایی کارکنان است .

 1. عدم تعهد کامل کارکنان به جلسات مجازی ممکن است نشان دهنده ناراحتی باشد.

اگرچه کار از راه دور گسترده تر شده است، اما با چالش هایی مانند ارتباطات ناهمزمان و جلسات مجازی همراه است. پیشنهاد میشود به نحوه حضور کارکنان در جلسات مجازی برای ارزیابی شادی خود توجه کنید.

تعاملات گاه به گاه چهره به چهره به کارفرمایان کمک می کند تا کارمندان خود را مطالعه کنند و بهتر تشخیص دهند که آیا کسی راضی نیست یا خیر.

انتخاب سرویس ویدئو کنفرانس مناسب برای نیازهای سازمان شما می تواند به حمایت از جلسات کارآمد و موثر که ارتباطات داخلی را بهبود می بخشد، کمک کند.

 1. کارکنانی که در مورد تغییرات شغلی یا دپارتمان می پرسند ممکن است نشان دهنده ناراحتی باشد.

اگر یک کارمند مرتباً در مورد تغییرات مسئولیت، پیشرفت مسیر شغلی و فرصت‌های جدید پرس و جو کند، می‌تواند نشانه‌ای از ناراحتی باشد.

درخواست‌های تغییر دپارتمان ممکن است نشان دهنده ناراحتی باشد – اما مشکل ممکن است ناشی از یک محیط کاری سمی باشد. گروم خاطرنشان کرد که کارمندان ممکن است تمایلی به انگشت نشان دادن نداشته باشند، بنابراین نارضایتی خود را با یک درخواست انتقال دپارتمان اصلاح می کنند. اگر مشکل یک محل کار سمی است، احتمالاً کارمندان ناراضی زیادی در دست دارید.

نارضایتی کارکنان

چگونه می توان روحیه کارکنان را بهبود بخشید و گردش مالی را کاهش داد؟

اگر شاخص‌های ناراضی کارمند بالا زنگ خطر را به صدا درآورد، در زیر چند قدم وجود دارد که می‌توانید برای شاد نگه داشتن کارکنان و درگیر نگه داشتن آنها با سازمان خود انجام دهید.

 1. به کارمندان برتر افزایش حقوق و ترفیع بدهید تا آنها را راضی نگه دارید.  

نظرسنجی مركز تحقیقاتی پیو در سال 2021 كه اغلب به آن اشاره شده است ، حقوق پایین را به عنوان مهم‌ترین دلیل استعفای كارمندان شناسایی كرده است . به این ترتیب، گاهی اوقات یک افزایش یا ترفیع ساده می تواند تنها چیزی باشد که به یک کارمند کمک می کند تا احساس شادی کند.

اما توجه داشته باشید که ممکن است مسئله اصلی پول نباشد. حقوق به تنهایی همیشه باعث افزایش شادی کارکنان نمی شود.

 1. مزایای کارکنان خود را تقویت کنید تا کارکنان را راضی نگه دارید.

یک طرح عالی مزایای کارکنان راه دیگری برای سرمایه گذاری در امرار معاش کارمندان است. ارائه بیمه درمانی ، گزینه های برنامه بازنشستگی و سایر مزایای معنی دار، نشان دهنده مراقبت و توجه شما به کارمند است.

وقتی به یک کارفرمای جدید نگاه می‌کنم، به دقت به آنچه در مزایا گنجانده شده است نگاه می‌کنم. مزایای شغلی غیر متعارف نیز می تواند نقش مهمی در راضی نگه داشتن کارمندان داشته باشد.

 1. سیاست های PTO سخاوتمندانه ایجاد کنید تا نارضایتی کارکنان را پایین نگه دارید.

کارمندان از سیاست های سخاوتمندانه مرخصی با حقوق (PTO) از جمله زمان مرخصی، روزهای سلامت روان، مرخصی استعلاجی با حقوق و مرخصی برای سایر امور شخصی قدردانی می کنند. فراتر رفتن از دستورالعمل های استاندارد می تواند کارمندان شادتری ایجاد کند.

مرخصی زیاد همچنین باعث می شود کارمندان به تعادل معقولی بین کار و زندگی دست یابند . کارمندانی که تحت فشار قرار می‌گیرند تا خارج از ساعات کاری عادی خود بدون پاداش کار کنند، احتمالاً ناراضی هستند.

 1. به کارمندان کمک کنید تا بفهمند چه چیزی آنها را شادتر می کند.

گاهی اوقات، کارمندان فقط می دانند که ناراضی هستند – راه حل هنوز مشخص نیست. شما می توانید با این کارمندان کار کنید تا مشخص کنید چه مسیر شغلی ممکن است آنها را شادتر کند. به عنوان مثال، ارائه فرصت های توسعه حرفه ای را در نظر بگیرید . نظرسنجی پیو که قبلاً در سال 2021 ذکر شد، عدم پیشرفت شغلی را به عنوان دومین دلیل رایج ترک شغل افراد شناسایی کرد.

 1. به کارمندان خود احترام بگذارید و به آنها گوش دهید تا آنها را شادتر کنید.

مطالعه پیو عدم احترام در محل کار را به عنوان سومین دلیل رایج ترک شغل توسط کارکنان رتبه بندی کرد. گروم می‌گوید فراهم کردن محیطی محترمانه و امن از نظر روانی که در آن کارمندان بتوانند آزادانه صحبت کنند بسیار مهم است.  اولین کاری که باید انجام دهید تا مطمئن شوید که کارکنان خود را حفظ می کنید، این است که از یک سطح پایه شروع کنید و مطمئن شوید که محیط امنی برای افراد است تا در مواقعی که مسائلی وجود دارد که آنها تمایل به ترک را دارند بیان کنند.

بخش بزرگی از احترام به کارمندان این است که همه نگرانی های آنها را جدی بگیرید – حتی آنهایی که برای شما غیر منطقی به نظر می رسند.

نارضایتی کارکنان

 1. برای تقویت شادی به طور فعال به دنبال نظرات کارکنان باشید

در اینجا به کارمندان خود گوش می دهید و سپس به طور فعال به دنبال نظرات آنها هستید. هر دو قطعه از پازل برای راضی نگه داشتن کارمندان بسیار مهم هستند.

میلز انجام نظرسنجی از کارکنان را برای جمع آوری اطلاعات و شناسایی مشکلات در محیط کار خود توصیه می کند. با این حال، درک کنید که نظرسنجی ها دارای محدودیت هایی هستند و ممکن است به اندازه مکالمات زندگی واقعی روشنگر نباشند.

جستجوی نظرات کارمندان همیشه مهم است، اما اگر متوجه کاهش نرخ نگهداری خود شوید، یک گام بسیار مهم است.

 1. برای بهبود شادی کارکنان را با مدیریت بالاتر مرتبط کنید.

فرض کنید شما یک مدیر سطح متوسط ​​هستید. این بدان معناست که سازمان شما به شما اعتماد دارد که به درستی از تیم خود مراقبت کنید. اما اگر نسخه شما از “مراقبت مناسب” با آنچه تیم و رهبری شما می خواهند مطابقت نداشته باشد، چه؟

جلسات در سطح رد شدن – جلسات بین مدیر یک مدیر و گزارش های مستقیم آنها – می تواند به پر کردن این شکاف کمک کند و به کارکنان شادتر منجر شود.

جلسات در سطح پرش فرصتی برای ایجاد یک محیط امن برای افراد است تا احساسات خود را به اشتراک بگذارند و به طور بالقوه روابط کارکنان را نجات دهند.

 1. آموزش مداوم رهبری را برای ایجاد محیطی شادتر دنبال کنید.

اگر کارمندان شما برای احساس خوشحالی در محل کار تلاش می کنند، ممکن است به این دلیل باشد که شما آنها را به طور موثر هدایت نمی کنید. حتی اگر مدیر خوبی هستید، بهبود مهارت‌های رهبری می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید چه تغییراتی برای بهبود روابط بین کارکنان و مدیریت و افزایش شادی کارکنان ایجاد کنید.

 1. برای جلوگیری از نارضایتی کارکنان با تعصبات خود مقابله کنید

با همه کارمندان یکسان رفتار نمی شود، حتی اگر تفاوت ها ظریف باشند. کرودر می‌گوید این رفتار متفاوت می‌تواند نوعی سوگیری ناخودآگاه باشد که می‌تواند به کارکنان ناراضی منجر شود.

سوگیری ها نیز با تبلیغات وارد می شوند. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است بگوید که از درون تبلیغ می کند، اما اگر جمعیت شناسی و فرهنگ غالب محل کار افراد سفیدپوست باشند، مشکل وجود دارد. کرودر توضیح داد: «ما [این] را تبعیض‌آمیز می‌دانیم، خواه [سازمان‌ها] بخواهند آن را داشته باشند یا نه، و این راه اصلی برای نگاه کردن به سیاست‌ها و عملکردهای شما است». “چگونه تصمیم می گیرید که چه کسی ارتقا یابد [و] چگونه ارتقا یابد؟”

 1. برای بهبود شادی، تجربه کارکنان را سفارشی کنید.

در حالی که برخی از راه‌ها برای بهبود شادی کارکنان برای اکثر اعضای تیم شما کارساز است، اما هر رویکردی برای همه کارساز نیست.  تجربه هر کارمند را سفارشی کنید تا همه را تا حد امکان راضی نگه دارد.

تجارب کارکنان را از طریق برنامه های کاری منحصر به فرد، انعطاف پذیری در محل کار ، سبک های مدیریت و سایر جنبه های محیط کار سفارشی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *