مدیریت کسب و کار

برندسازی کارفرما

برندسازی کارفرما چیست؟

برندسازی کارفرما فرآیند مدیریت و تأثیرگذاری بر شهرت شما به عنوان یک کارفرما در میان جویندگان کار، کارمندان و سهامداران کلیدی است. این شامل تمام کارهایی است که شما انجام می دهید تا سازمان خود را به عنوان یک کارفرمای انتخابی قرار دهید.

برند کارفرمای شما شهرت سازمان شما به عنوان یک کارفرما است. به زبان ساده، این چیزی است که جویندگان کار و کارمندان واقعاً در مورد شما فکر می کنند. این چیزی است که وقتی شما در اطراف نیستید به دوستان و خانواده خود می گویند. اگرچه ممکن است ملموس نباشد، اما برند کارفرمای شما دارایی است که نیاز به کشت مداوم دارد.

تعریف برندسازی کارفرما

برندسازی کارفرما استراتژی است که به دنبال تأثیرگذاری بر نحوه درک کارکنان فعلی و بقیه نیروی کار بزرگتر از برند یک شرکت است. در حالی که نام تجاری به طور کلی ممکن است مصرف کنندگان را هدف قرار دهد، برندسازی کارفرما به طور خاص نیروی کار و استخدام کنندگان آینده شرکت را هدف قرار می دهد. در نتیجه، این یک رویکرد ارتباطی است که برای حفظ کارکنان با عملکرد بالا و جذب استعدادهای برتر طراحی شده است.

 اینجاست که برندسازی کارفرما وارد عمل می شود.

چرا به جای مالکیت یا دیکته کردن، مدیریت و نفوذ می کنیم؟ زیرا برند کارفرمای شما چیزی نیست که واقعاً مالک آن باشید. شهرت شما به عنوان یک کارفرما در ذهن نامزدها و کارمندان وجود دارد و بر اساس افکار و برداشت های آنها شکل می گیرد. شما یک نام تجاری کارفرما دارید، چه آن را فعالانه مدیریت کنید یا نه. کاندیداها و کارمندان نظری در مورد شما دارند و اگر برای تأثیرگذاری بر آن تلاش نمی کنید، در رحمت آنها هستید.

در مورد مجموع تلاش های استخدام و حفظ شرکت خود به عنوان مجموعه ای از تعاملات فردی فکر کنید. هر نقطه تماسی تأثیری بر نامزدها و کارمندان می گذارد که برند کارفرمای شما و توانایی شما برای استخدام و حفظ افراد بزرگ را شکل می دهد . بدون مدیریت صحیح، هر یک از آن نقاط تماس می تواند به یک معامله شکن تبدیل شود و برای شما نامزدها و کارمندان هزینه داشته باشد.

مزایای برندسازی قوی کارفرمایی

تقریباً غیرممکن است که اهمیت برندسازی کارفرما را اغراق کنیم .

در حالی که این مفهوم برای دهه ها وجود داشته است، اما تا اواسط دهه 1990، زمانی که اولین تابلوهای کار آنلاین راه اندازی شد، توجه گسترده ای به خود جلب نکرد. تقریباً یک شبه، کارمندان به میلیون ها فرصت در سراسر کشور دسترسی داشتند. نیروی کار سیال تر از همیشه شد و روزهای ماندن در یک شرکت برای مدت طولانی به پایان رسید.

کارفرمایان باهوش خود را با این تغییر وفق دادند – برخی سریعتر از دیگران – و شروع به برداشتن گام‌های پیشگیرانه در جهت جذب و حفظ استعدادهای برتر کردند، اما هزاران سازمان هنوز نتوانسته‌اند از مزایای برندسازی کارفرمایی استفاده کنند.

ارزش برندسازی کارفرما

 • شهرت شرکت سالم: بر کاندیداهای حاضر در حصار پیروز شوید.
 • فرهنگ قوی شرکت: حفظ کارکنان را تقویت کنید.
 • درک مثبت از برند: دیگران را ترغیب کنید تا برند شما را با دید مثبت ببینند.
 • پس انداز برند کارفرما: برند کارفرمای قوی نیاز به پرداخت دلار بالای کارمندان را جبران می کند.
 • جذب استعداد برند: بدون نیاز به دستمزد بالاتر، استعدادها را جذب کنید.
 • آهنربای استعدادهای جوان: نامزدهای 18 تا 34 ساله را جذب کنید.
 • مزیت ارجاع کارمند: ارجاع ارتباطات به نقش های باز را برای کارمندان آسان کنید.
 • محیط کاری متنوع: نامزدهایی را با زمینه های مختلف جذب کنید.
 • سفر توسعه شغلی: توانایی خود را برای حفظ استعدادهای برتر برای مدت طولانی تری تقویت کنید.

و این مزایا قابل توجه است.

بیایید به آماری نگاه کنیم که نشان می دهد چرا برندسازی کارفرما بسیار مهم است.

بیایید به آماری نگاه کنیم که نشان می دهد چرا برندسازی کارفرما بسیار مهم است.

شهرت شرکت

هفتاد و پنج درصد از کاندیداها شهرت یک شرکت را به عنوان یک ملاحظه کلیدی هنگام بررسی فرصت های شغلی جدید تشخیص می دهند. تقریباً هر نامزدی – چه فعال باشد، چه منفعل یا جایی در میانه – قبل از درخواست، شهرت شرکت شما را در نظر می گیرد .

فرهنگ شرکت

هفتاد و هفت درصد از جویندگان کار می خواهند قبل از درخواست برای نقش های آزاد در مورد فرهنگ و ارزش های شما بیاموزند. کاندیداها به معنای واقعی کلمه به ما می گویند که در طول جستجوی کار چه چیزی را می خواهند ببینند. تلاش‌های شما برای برندسازی کارفرما می‌تواند راهی عالی برای انتقال این ویژگی‌ها باشد.

درک برند

شصت و نه درصد از کاندیداها پیشنهاد شرکتی با برند کارفرمای بد را رد می‌کنند، حتی اگر بیکار باشند. حتی ترس از بیکاری برای غلبه بر برند منفی کارفرما کافی نیست .

پس انداز برند

شرکت هایی با نام تجاری کارفرمایی ضعیف باید حداقل 10 درصد افزایش دستمزد را برای جذب استعدادهای برتر ارائه دهند. تصور کنید به ازای هر استخدامی که انجام می دهید 10 درصد حق بیمه پرداخت می کنید. اکنون یک دقیقه وقت بگذارید و وضعیت نام تجاری کارفرمای خود را در نظر بگیرید و از خود بپرسید که آیا قبلاً آن حق بیمه را بدون اینکه متوجه شوید پرداخت می کنید؟

استعدادیابی

چهل و یک درصد از کاندیداهای منفعل اگر شرکت دارای برند کارفرمای خوبی باشد، یک موقعیت جدید را بدون افزایش حقوق می پذیرند. یک برند کارفرمایی مثبت تنها چیزی است که برای غلبه بر انگ مرتبط با یک حرکت جانبی برای تقریبا نیمی از نیروی کار لازم است.

مغناطیس استعداد

23 درصد از نیروی کار 18 تا 34 ساله کاهش دستمزد را برای فرصتی برای پیوستن به شرکتی با نام تجاری کارفرمایی خوب می پذیرند. در حالی که ما هرگز پیشنهاد نمی کنیم عمداً از رقبای خود کم کنید، اما این نشان دهنده قدرت شهرت است.

مزیت ارجاع

در حالی که 86 درصد از کارمندان مکان های کاری عالی را توصیه می کنند، تنها 56 درصد مکان های کاری متوسط ​​در ایالات متحده را توصیه می کنند. این یکی به خصوص ترسناک است، زیرا ارجاع کارمندان اغلب بهترین منبع متقاضیان با کیفیت هستند. اگر بیش از نیمی از کارمندان شما را به شبکه خود توصیه کنند، می‌توانید آن افراد استخدام شده را ببوسید.

فضای کاری متنوع

86 درصد از کاندیداها هنگام درخواست موقعیت ، تعهد شرکت به طرح های DEI را در نظر می گیرند. شیوه های نام تجاری و استخدام جانبدارانه کارفرما، نامزدها را از درخواست منصرف می کند و شرکت شما را از استعدادهای برتر جدا می کند. یک فضای کاری با ذهن باز برای جذب متخصصان با عملکرد بالا از اقشار مختلف حیاتی است.

توسعه شغلی

اگر شرکتی برنامه های آموزشی و توسعه مهارت ها را نشان دهد ، هفتاد و شش درصد از کاندیداها به احتمال زیاد به شرکتی مراجعه می کنند. یک برنامه توسعه حرفه ای و مهارتی قوی بسازید، و مطمئناً حرفه ای های جاه طلبی را جذب خواهید کرد که می توانند آینده بلندمدت کار برای شرکت شما را متصور شوند.

این آمار بیش از هر چیز دیگری ثابت می کند که برندسازی کارفرما بر هر جنبه ای از رابطه کارفرما و کارمند تأثیر می گذارد. در حالی که اغلب با استخدام مرتبط است ، برندسازی کارفرما بر تعامل، حفظ و حتی سودآوری کارکنان نیز تأثیر می گذارد.

 

چگونه برندسازی کارفرما بسازیم

بنابراین شما آماده هستید که برند کارفرمای خود را جدی بگیرید.

اما چگونه می توان شروع کرد؟

ممکن است نتوانید کارشناسان اختصاصی را برای انجام این کار استخدام کنید، اما دلیلی وجود ندارد که نتوانید یک نام تجاری کارفرمای قانع کننده ایجاد کنید. تفکیک کارها به مهم‌ترین وظایف، فرآیند را بسیار قابل کنترل‌تر می‌کند، بنابراین بیایید به اصول اولیه بپردازیم.

استراتژی برندسازی کارفرما

 • هنگام توسعه پیشنهاد ارزش منحصر به فرد خود و بیانیه شرکت، مرزهای واضحی را تعیین کنید.
 • درک کنید که کارمندان و کاندیداها در مورد شما چه فکر می کنند و با ممیزی برند کارفرما اصلاحات را انجام دهید.
 • یک پیشنهاد ارزش کارمند ایجاد کنید، تا نامزدها بدانند از شما چه انتظاری دارند و از آنها چه انتظاری دارید.
 • برند کارفرمای خود را با استراتژی ای مدیریت کنید که شامل تبلیغات مشاغل، نظارت بر کانال های اجتماعی و ارائه یک تجربه کاندیدای با کیفیت است.

استراتژی برندسازی کارفرما

 1. ارزش پیشنهادی منحصر به فرد خود و بیانیه شرکت را تعریف کنید

مردم قبل از اینکه بتوانند برای یک نقش آزاد درخواست دهند و متعهد به کار برای سازمان شما شوند، باید بدانند که شرکت شما چیست. به همین دلیل است که ایجاد یک پیشنهاد ارزش منحصر به فرد و بیانیه شرکت ضروری است.

یک پیشنهاد ارزش منحصر به فرد (UVP) توضیح می دهد که چگونه محصولات یا خدمات شما زندگی افرادی را که روی آنها سرمایه گذاری می کنند بهبود می بخشد. شما باید نشان دهید که چگونه شرکت شما نیازهای خاص یا نقاط دردناکی را که مصرف کنندگان با آن مواجه شده اند برآورده می کند و چرا شرکت شما به طور خاص از رقابت در بازار هدف شما متمایز است.

به همین دلیل، باید بیانیه شرکت خود را روشن کنید. بیانیه شرکت جنبه های سازمان شما را پوشش می دهد، مانند ماموریت کلی ، ارزش ها و فرهنگ شما . اگر بتوانید این بخش‌های استراتژی خود را بیان کنید، کاندیداها بهتر می‌توانند تعیین کنند که آیا اهداف شما با اهداف آنها همخوانی دارد و تصمیم بگیرند که آیا آنها برای شرکت شما مناسب هستند یا خیر.

از طریق یک بیانیه شرکت و UVP کاملاً تعریف شده، می توانید با نامزدهای ماهری که دیدگاه شما را به اشتراک می گذارند و مشتاق هستند بخشی از فرهنگ منحصر به فرد شما باشند ارتباط برقرار کنید .

 1. یک حسابرسی برند کارفرما انجام دهید

اگر ندانید مردم در مورد شما چه فکری می کنند، نمی توانید امیدوار باشید که برند کارفرمای خود را تحت تاثیر قرار دهید یا مدیریت کنید، بنابراین حسابرسی برند کارفرما اولین قدم است.

این یک ماموریت حقیقت یاب دو وجهی است که برای کشف اینکه چگونه شرکت در حال حاضر خود را به نامزدها و کارمندان نشان می دهد و اینکه آن افراد واقعاً در مورد شرکت فکر می کنند، طراحی شده است.

ابتدا، همه چیز را بررسی کنید، و منظور ما همه چیز است، شما به نامزدها و کارمندان می گویید که می تواند بر درک آنها از شرکت تأثیر بگذارد. شرح شغل، صفحه شغلی، نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی، نامه‌های پذیرش و رد، مواد حضوری، ارتباطات داخلی،  بررسی عملکرد – اگر وجود دارد، آن را تجزیه و تحلیل کنید.

در مرحله بعد، زمان دریافت  بازخورد از نامزدها و کارمندان است . به یاد داشته باشید، ایده در اینجا این است که بفهمید آنها واقعاً چگونه فکر می کنند و چه احساسی در مورد شرکت دارند، بنابراین حتماً سؤالاتی بپرسید که اطلاعات معنی داری ارائه دهد.

شما می خواهید با افراد کافی صحبت کنید تا مطمئن شوید که داده های معنی داری جمع آوری کرده اید، اما زیاده روی نکنید. جمع آوری اطلاعات بیش از حد، تجزیه و تحلیل داده ها را تقریبا غیرممکن می کند.

پس از تکمیل، ممیزی برند کارفرما به شما کمک می کند شکاف هایی را که بین نحوه معرفی شرکت و درک آن توسط نامزدها و کارمندان وجود دارد، شناسایی و تصحیح کنید.

 1. پیشنهاد ارزش کارمند خود را بسازید

با استفاده از اطلاعات جمع‌آوری‌شده در طول ممیزی برند کارفرما، شما آماده هستید تا  ارزش پیشنهادی کارمند خود (EVP) را ایجاد کنید.

پیشنهاد ارزش کارمند چیست؟

پیشنهاد ارزش کارکنان شامل تمام مزایا و پاداش هایی است که کارکنان هنگام پیوستن به یک شرکت در ازای مهارت ها و تجربیاتی که به ارمغان می آورند، دریافت می کنند. در حالی که «پیشنهاد ارزش کارفرما» به جای «گزاره ارزش کارمند» استفاده می‌شود، مورد دوم زمانی که به پیشنهاداتی که نامزدها و کارمندان از یک شرکت انتظار دارند، متداول‌تر است.

EVP «معامله مردمی» است که بین یک سازمان، کارکنان آن و استعدادهایی که به دنبال جذب آن است وجود دارد. به دو سوال مهم پاسخ می دهد:

 • انتظاراتی که یک کارمند یا نامزد می تواند از شرکت داشته باشد.
 • انتظارات شرکت از یک کارمند یا نامزد.

به EVP خود به عنوان چراغ راهنما در تلاش های برندسازی کارفرمای خود فکر کنید . در حالی که ممکن است هرگز آن را به صورت عمومی به اشتراک نگذارید، EVP شما ارتباطات شما را در حرکت رو به جلو شکل خواهد داد.

توسعه EVP شما کار کوچکی نیست، اما خوشبختانه ما این موضوع را به طور عمیق پوشش داده‌ایم و می‌توانیم به شما در شروع کار کمک کنیم.

 1. استراتژی برندسازی کارفرمای خود را اجرا کنید

در این مرحله، شما باید آماده باشید تا پیام خود را به توده ها برسانید. اما چه کانال هایی از همه مهمتر هستند؟ راه‌های بی‌شماری وجود دارد که می‌توانید برای تبلیغ برند کارفرمای خود از آن‌ها استفاده کنید، اما هنگام شروع، توصیه می‌کنیم با کم‌ترین میوه شروع کنید.

استراتژی برندسازی کارفرمای خود را اجرا کنید

شرح شغل

شرح شغل ممکن است جایی برای درخشش شخصیت شما نباشد، اما اغلب اولین تعاملی است که جویندگان کار با شرکت شما خواهند داشت، بنابراین مطمئن شوید که نشان دهنده برند کارفرمای مورد نظر شما است.

صفحه شغلی

صفحه شغلی شما  لنگر مواد برندسازی کارفرمای شما است و آن را به یکی از مهم ترین نقاط تماس با نامزدهای بالقوه تبدیل می کند. عکاسی یا ویدیوی متقاعدکننده، توصیفات کارمندان ، ارزش‌های اصلی شما و موارد دیگر، همگی می‌توانند به متقاعد کردن نامزدها کمک کنند که شما همان جایی هستید که باید باشید ، بنابراین مدتی را صرف شماره‌گیری آن کنید.

بررسی آنلاین

این روزها، تقریباً هر جویای کار قبل از درخواست برای یک شغل، نظرات کارفرمایان را می‌خواند و مواجه شدن با یک بررسی منفی می‌تواند آنها را در مسیر خود متوقف کند. در حالی که نمی‌توانید بررسی‌های ناشناس را کنترل کنید، می‌توانید به آنها پاسخ دهید و این می‌تواند تأثیر جدی بر برداشت‌ها داشته باشد.

تجربه کاندیدا

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که یک نامزد عالی را متقاعد کنید که درخواست دهد، در برخی مواقع به صورت آفلاین با آنها تعامل خواهید داشت. خواه یک صفحه تلفن اولیه باشد یا مصاحبه در دفتر، تجربه ای که نامزد دارد باید با برند کارفرمای شما همخوانی داشته باشد وگرنه تقریباً مطمئناً آنها را از دست خواهید داد.

یادتان باشد قبل از دویدن راه بروید. نام تجاری کارفرما آسان نیست، و عجله در این فرآیند بی معنی است. هنگامی که این موارد را حل کردید، می‌توانید به پروژه‌های پیشرفته‌تر برندسازی کارفرمایی بپردازید .

ایده ها

هیچ رویکرد یکسانی برای برندسازی کارفرما وجود ندارد، بنابراین باید راه‌های ایده‌آلی را برای تیم خود برای نشان دادن شخصیت خود تعیین کنید.

اگر می خواهید یک نمای کلی از شیوه های استخدام و کار خود ارائه دهید، یک صفحه حرفه ای واضح یک انتخاب محکم است. این روش به شما امکان می‌دهد اطلاعات عمومی مانند پرسش‌های متداول استخدام، نوع موقعیت‌هایی که برای آنها استخدام می‌کنید و چند امتیازی که شرکت شما به کارمندان ارائه می‌دهد را به سرعت مرور کنید.

از سوی دیگر، نورافکن های کارکنان، بینش شخصی بیشتری را در مورد فرهنگ شرکت شما ارائه می دهند. در قالب پرسش و پاسخ، یک کارمند می تواند آنچه از کار در سازمان شما لذت می برد را به اشتراک بگذارد و در نتیجه ارتباط صمیمانه تری با جویندگان کار ایجاد کند.

در هر جهتی که تصمیم دارید انتخاب کنید، مطمئن باشید که استراتژی شما بر جنبه هایی از شرکت شما تأکید دارد که آن را متمایز می کند و در عین حال اطلاعات را در قالبی در دسترس و جذاب ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *