مدیریت کسب و کار

برندسازی کارفرما

برندسازی کارفرما چیست؟

برندسازی کارفرما فرآیند مدیریت و تأثیرگذاری بر شهرت شما به عنوان یک کارفرما در میان جویندگان کار، کارمندان و سهامداران کلیدی است. این شامل تمام کارهایی است که شما انجام می دهید تا سازمان خود را به عنوان یک کارفرمای انتخابی قرار دهید.

برند کارفرمای شما شهرت سازمان شما به عنوان یک کارفرما است. به زبان ساده، این چیزی است که جویندگان کار و کارمندان واقعاً در مورد شما فکر می کنند. این چیزی است که وقتی شما در اطراف نیستید به دوستان و خانواده خود می گویند. اگرچه ممکن است ملموس نباشد، اما برند کارفرمای شما دارایی است که نیاز به کشت مداوم دارد.

تعریف برندسازی کارفرما

برندسازی کارفرما استراتژی است که به دنبال تأثیرگذاری بر نحوه درک کارکنان فعلی و بقیه نیروی کار بزرگتر از برند یک شرکت است. در حالی که نام تجاری به طور کلی ممکن است مصرف کنندگان را هدف قرار دهد، برندسازی کارفرما به طور خاص نیروی کار و استخدام کنندگان آینده شرکت را هدف قرار می دهد. در نتیجه، این یک رویکرد ارتباطی است که برای حفظ کارکنان با عملکرد بالا و جذب استعدادهای برتر طراحی شده است.

مزایای برندسازی قوی کارفرمایی

قرا نیست که اهمیت برندسازی کارفرما را بخواهیم بزرگنمایی کنیم . در حالی که این مفهوم برای دهه ها وجود داشته است، اما تا اواسط دهه 1990، زمانی که اولین تابلوهای کار آنلاین راه اندازی شد، توجه گسترده ای به خود جلب نکرد. تقریباً یک شبه، کارمندان به میلیون ها فرصت در سراسر کشور دسترسی داشتند. نیروی کار سیال تر از همیشه شد و روزهای ماندن در یک شرکت برای مدت طولانی به پایان رسید.

ارزش برندسازی کارفرما

 • شهرت شرکت سالم: بر کاندیداهای حاضر در حصار پیروز شوید.
 • فرهنگ قوی شرکت: حفظ کارکنان را تقویت کنید.
 • درک مثبت از برند: دیگران را ترغیب کنید تا برند شما را با دید مثبت ببینند.
 • پس انداز برند کارفرما: برند کارفرمای قوی نیاز به پرداخت دلار بالای کارمندان را جبران می کند.
 • جذب استعداد برند: بدون نیاز به دستمزد بالاتر، استعدادها را جذب کنید.
 • آهنربای استعدادهای جوان: نامزدهای 18 تا 34 ساله را جذب کنید.
 • مزیت ارجاع کارمند: ارجاع ارتباطات به نقش های باز را برای کارمندان آسان کنید.
 • محیط کاری متنوع: نامزدهایی را با زمینه های مختلف جذب کنید.
 • سفر توسعه شغلی: توانایی خود را برای حفظ استعدادهای برتر برای مدت طولانی تری تقویت کنید.

و این مزایا قابل توجه است.

بیایید به آماری نگاه کنیم که نشان می دهد چرا برندسازی کارفرما بسیار مهم است.

بیایید به آماری نگاه کنیم که نشان می دهد چرا برندسازی کارفرما بسیار مهم است.

شهرت شرکت

هفتاد و پنج درصد از کاندیداها شهرت یک شرکت را به عنوان یک ملاحظه کلیدی هنگام بررسی فرصت های شغلی جدید تشخیص می دهند. تقریباً هر نامزدی – چه فعال باشد، چه منفعل یا جایی در میانه – قبل از درخواست، شهرت شرکت شما را در نظر می گیرد .

فرهنگ شرکت

هفتاد و هفت درصد از جویندگان کار می خواهند قبل از درخواست برای نقش های آزاد در مورد فرهنگ و ارزش های شما بیاموزند. کاندیداها به معنای واقعی کلمه به ما می گویند که در طول جستجوی کار چه چیزی را می خواهند ببینند. تلاش‌های شما برای برندسازی کارفرما می‌تواند راهی عالی برای انتقال این ویژگی‌ها باشد.

درک برند

شصت و نه درصد از کاندیداها پیشنهاد شرکتی با برند کارفرمای بد را رد می‌کنند، حتی اگر بیکار باشند. حتی ترس از بیکاری برای غلبه بر برند منفی کارفرما کافی نیست .

پس انداز برند

شرکت هایی با نام تجاری کارفرمایی ضعیف باید حداقل 10 درصد افزایش دستمزد را برای جذب استعدادهای برتر ارائه دهند. تصور کنید به ازای هر استخدامی که انجام می دهید 10 درصد حق بیمه پرداخت می کنید. اکنون یک دقیقه وقت بگذارید و وضعیت نام تجاری کارفرمای خود را در نظر بگیرید و از خود بپرسید که آیا قبلاً آن حق بیمه را بدون اینکه متوجه شوید پرداخت می کنید؟

استعدادیابی

چهل و یک درصد از کاندیداهای منفعل اگر شرکت دارای برند کارفرمای خوبی باشد، یک موقعیت جدید را بدون افزایش حقوق می پذیرند. یک برند کارفرمایی مثبت تنها چیزی است که برای غلبه بر انگ مرتبط با یک حرکت جانبی برای تقریبا نیمی از نیروی کار لازم است.

مغناطیس استعداد

23 درصد از نیروی کار 18 تا 34 ساله کاهش دستمزد را برای فرصتی برای پیوستن به شرکتی با نام تجاری کارفرمایی خوب می پذیرند. در حالی که ما هرگز پیشنهاد نمی کنیم عمداً از رقبای خود کم کنید، اما این نشان دهنده قدرت شهرت است.

مزیت ارجاع

در حالی که 86 درصد از کارمندان مکان های کاری عالی را توصیه می کنند، تنها 56 درصد مکان های کاری متوسط ​​در ایالات متحده را توصیه می کنند. این یکی به خصوص ترسناک است، زیرا ارجاع کارمندان اغلب بهترین منبع متقاضیان با کیفیت هستند. اگر بیش از نیمی از کارمندان شما را به شبکه خود توصیه کنند، می‌توانید آن افراد استخدام شده را برای همیشه نگه دارید.

فضای کاری متنوع

86 درصد از کاندیداها هنگام درخواست موقعیت ، تعهد شرکت به طرح های DEI را در نظر می گیرند. شیوه های نام تجاری و استخدام جانبدارانه کارفرما، نامزدها را از درخواست منصرف می کند و شرکت شما را از استعدادهای برتر جدا می کند. یک فضای کاری با ذهن باز برای جذب متخصصان با عملکرد بالا از اقشار مختلف حیاتی است.

توسعه شغلی

اگر شرکتی برنامه های آموزشی و توسعه مهارت ها را نشان دهد ، هفتاد و شش درصد از کاندیداها به احتمال زیاد به شرکتی مراجعه می کنند. یک برنامه توسعه حرفه ای و مهارتی قوی بسازید، و مطمئناً حرفه ای های جاه طلبی را جذب خواهید کرد که می توانند آینده بلندمدت کار برای شرکت شما را متصور شوند.

چگونه برندسازی کارفرما بسازیم

بنابراین شما آماده هستید که برند کارفرمای خود را جدی بگیرید.

ممکن است نتوانید کارشناسان اختصاصی را برای انجام این کار استخدام کنید، اما دلیلی وجود ندارد که نتوانید یک نام تجاری کارفرمای قانع کننده ایجاد کنید. تفکیک کارها به مهم‌ترین وظایف، فرآیند را بسیار قابل کنترل‌تر می‌کند.

استراتژی برندسازی کارفرما

 • هنگام توسعه پیشنهاد ارزش منحصر به فرد خود و بیانیه شرکت، مرزهای واضحی را تعیین کنید.
 • درک کنید که کارمندان و کاندیداها در مورد شما چه فکر می کنند و با ممیزی برند کارفرما اصلاحات را انجام دهید.
 • یک پیشنهاد با ارزش ایجاد کنید، تا نامزدها بدانند از شما چه انتظاری دارند و از آنها چه انتظاری دارید.
 • برند کارفرمای خود را با استراتژی ای مدیریت کنید که شامل تبلیغات مشاغل، نظارت بر کانال های اجتماعی و ارائه یک تجربه کاندیدای با کیفیت است.

استراتژی برندسازی کارفرما

بروزرسانی: 18/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *