بازاریابی و فروش

بازاریابی رویداد

بازاریابی رویدادی چیست؟

بازاریابی رویدادی عمل میزبانی گردهمایی ها برای تبلیغ و نمایش برند و محصولات یک شرکت در معرض مخاطبان گسترده تر است.

در یک محیط گروهی، کسب و کارها از این فرصت برای به دست آوردن ایده های جدید و تعامل با مشتریان بالقوه استفاده می کنند. در حالی که بازاریابی رویداد حول کنفرانس ها و فعالیت های حضوری متمرکز شده است، می تواند شامل گردهمایی هایی باشد که برای پلتفرم های مجازی و سایر محیط های آنلاین ایجاد شده اند.

ویژگی های اساسی بازاریابی رویداد چیست؟

کمپین‌های بازاریابی رویداد موفق، رویداد را از طریق کانال‌های متعدد از قبل تبلیغ می‌کنند، هدف مشخصی را در طول رویداد حفظ می‌کنند و مکالمات پس از رویداد را دنبال می‌کنند.

با پیروی از اصول کمپین های بازاریابی معمولی، بازاریابان رویداد با یک استراتژی چند کانالی به سراغ افراد می روند.

آگهی‌ ها، ایمیل‌ها و وب‌سایت‌ ها، بسته به اینکه اعضای مخاطب زمان خود را بیشتر در کجا سپری می‌کنند، همگی اشکال مؤثر ارتباط هستند. رسانه های اجتماعی به طور فزاینده ای تبدیل به یک قالب محبوب برای به اشتراک گذاری اطلاعات رویداد شده اند، که باید شامل نوع رویدادی باشد که شرکت کنندگان می توانند انتظار داشته باشند. در اوج هر رویداد، بازاریابان متعاقباً با شرکت کنندگان تماس می گیرند تا پاسخ ها را بسنجند و روابط با مشتریان بالقوه را تقویت کنند.

واقعیت های همه گیر COVID-19

این موضوع منجر به این شده است که بازاریابان رویداد تغییرات زیادی را در برنامه ریزی و برنامه سفر رویدادها در سال های اخیر اعمال کنند و در عین حال عنصر مهمی از هیجان و انرژی را حفظ کنند.

تاکید بر ایمنی و رفاه در فعالیت های حضوری  منجر به تطبیق پروتکل های بهداشتی در بسیاری از رویدادها شده است، مانند اندازه، فاصله اجتماعی، پوشش، واکسیناسیون و الزامات بررسی دما. چندین رویداد قبلاً حضوری نیز به رویدادهای مجازی یا ترکیبی با ترکیبی از ارائه دهندگان و شرکت کنندگان حاضر و از راه دور تبدیل شده اند.

این موضوع منجر به این شده است که بازاریابان رویداد تغییرات زیادی را در برنامه ریزی و برنامه سفر رویدادها در سال های اخیر اعمال کنند

مزایای بازاریابی رویداد چیست؟

مردم تجربیات را بیشتر از تبلیغات به یاد می آورند، بنابراین بازاریابی رویداد می تواند به روابط قوی تر با مشتری کمک کند.

بسیاری از شرکت ها برای جلب توجه مردم به تبلیغات روی می آورند، اما خریداران بالقوه یاد گرفته اند که جلوی این صدا را بگیرند. رویدادها محیط بسیار صمیمی‌ تری را فراهم می‌کنند. که در آن سازمان‌ ها می‌توانند ارزش‌ها، رهبری ، استعدادها و بیانیه‌های کسب و کار خود را به نمایش بگذارند. قرار گرفتن در معرض این جزئیات به مخاطبان اجازه می دهد تا ارتباطات نزدیک تری با کسب و کارها ایجاد کنند و از تجارب بازاریابی معتبرتری بهره ببرند .

اگرچه متقاعد کردن افراد برای شرکت در یک رویداد به منابع زیادی نیاز دارد، اما این روند در عصر دیجیتال ساده شده است. رویدادهای پخش زنده به شرکت‌ کنندگان اجازه می‌دهد در خانه بمانند و شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا مخاطبان بزرگ‌تر و گسترده‌تری را هدف قرار دهند. با ظرفیت ارائه تعاملات شخصی بیشتر برای شرکت کنندگان حضوری و مجازی، بازاریابی رویداد به ابزاری قدرتمند برای گسترش پایگاه مشتری تبدیل می شود.

چگونه وارد بازاریابی رویداد شوم؟

کسانی که به دنبال ورود به عرصه بازاریابی رویداد هستند، گزینه های مختلفی برای کسب تجربه و پرورش مهارت های لازم دارند.

فرصت های زیادی برای کسب تجربه دست اول در بازاریابی رویداد وجود دارد. برای کسی که به تغییر شغل فکر می کند. یک راه عالی برای خیس کردن پای خود در بازاریابی رویداد، کمک به عملکردهای شرکت فعلی شما، مانند یک رویداد استخدام است . اگر در بازار کار تازه کار هستید، بسیاری از کسب و کارها به دنبال کارآموزی برای سازماندهی و کمک به برگزاری رویدادها هستند.

با توجه به جزئیات، بیش از هر چیز، برنامه ریزان رویداد باید سازماندهی شوند. علاوه بر مهارت‌ های ارتباطی، برنامه‌ریزی و هماهنگی اولیه، به بازاریابان رویداد کمک می‌کند. تا از پلتفرم‌های بازاریابی و نحوه انجام تحقیقات مخاطبان آگاهی داشته باشند. استفاده از پلتفرم‌های مدیریت محتوا برای توسعه تقویم‌های محتوا، بازاریابان را قادر می‌سازد تا زمان و مکان هدف قرار دادن مخاطبان خود را مشخص کنند. این مهارت‌های فنی در هنگام ظهور رویدادهای مجازی نیز ارزشمند هستند . با پیشینه ای جامع، حرفه ای ها می توانند خود را برای یک حرفه امیدوارکننده در بازاریابی رویداد قرار دهند.

بروزرسانی: 18/آبان/1402

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *