بازاریابی و فروش, دیجیتال مارکتینگ, مدیریت کسب و کار

نکاتی طلایی برای فروش حضوری و مجازی

فروش حضوری - فروش مجازی

فروش حضوری – فروش مجازی

ازآنجا که فروش حضوری از مدت ها قبل مرسوم بوده است، بسیاری از فروشندگان با فروش مجازی راحت نیستند.

همه چیز در فضای مجازی به سرعت پیش می رود و افزایش سرعت، فروشندگان را به استفاده از میانبرها ترغیب میکند، اما این روش به ندرت جواب میدهد. تماس های مجازی، سرنخ های فروش حضوری و رودررو را به فروشنده نمی  دهند. این سرنخ ها همان « نشانه های خرید » هستند که فروشندگان با کمک آنها فروش را نهایی می کنند. در جلسات حضوری، زبان بدن و سایر واکنش های خریدار، تکلیف فروشندگان را روشن میکند. این نشانه ها در تماس های مجازی کمیاب هستند. فروشندگانی که مجازی کار می کنند باید بدون رمزگشایی از این نشانه ها بهترین اقدام بعدی را تعیین کنند.

با ظهور کووید 19 و محدود شدن تعاملات رودررو، فروشندگان و خریداران، خانه نشین شده اند و متخصصان فروش باید فروش مجازی یا راه دور را هم به مهارت های خود اضافه کنند. وقتی شرایط موجود، فروش حضوری را محدود میکند، فروش مجازی به یک مهارت حیاتی تبدیل می شود. جب بلانت، مربی فروش، الزامات فروش مجازی و روش موثر فروش در انواع کانال های مجازی را مشخص میکند. همچنین، روش ترکیب فروش مجازی با فروش سنتی و حضوری را توضیح می دهد تا فروش، پورسانت و خدمات مشتریان را به حد عالی برسانید.

 

قوانین فروش حضوری برای فروش مجازی هم کاربرد دارد

سریع و هوشمند عمل کنید. بهترین فروشندگان را استخدام کنید. آنها را درست تربیت کنید و آموزش دهید و فرایند رسمی فروش را انجام دهید.

فروشندگان باهوش روش های فروش خود را با نیازهای تک تک مشتریان هم سو می کنند. آنها با مشتری مانند پادشاه رفتار می کنند و عمل کرد عالی را به وجه تمایز شرکتشان تبدیل می کنند. برای الگوبرداری از آنها، ارتباطات فردی را در اولویت قرار دهید.

 

فروش حضوری - فروش مجازی

 

مشتریانتان به مرور زمان با فروش مجازی سازگار می شوند

ازآنجا که فروش مجازی تا حدودی جدید است، خیلی از فروشندگان را میترساند. آنها نگران هستند که مشتریان به فروش مجازی پاسخ ندهند. اگر امکان فروش حضوری یا مجازی وجود داشته باشد، بیشتر مشتریان هنوز فروش حضوری را ترجیح میدهند. خیلی از مشتریان دوست دارند قبل از امضای یک قرارداد یا انجام یک خرید حساس، حضوری با شما صحبت کنند. اگر مشتریان بفهمند تماس مجازی تنها راه برقراری ارتباط است، آن را می پذیرند. بیشتر پیشنهادها برای فروش مجازی از طرف فروشندگان صورت میگیرد، نه مشتریان احتمالی.

 

فروش حضوری - فروش مجازی

 

اعتماد به نفس و کنترل

اگر با روش فروش خود راحت نباشید، فروش دشوار میشود. برای کسب اعتماد به نفس و کنترل بر کار، تمرین، تمرین و تمرین کنید؛ اما یادتان باشد فروش مجازی هرچقدر هم پیشرفته و جدید به نظر برسد، باز هم نوعی فروش است. اگر مانند همیشه معاملات را در قالب فرایند صحیح فروش انجام دهید، فروشتان خوب پیش میرود. پس به اصول فروش پایبند باشید. پایبندی صادقانه به فرایند رسمی فروش باعث میشود قطعات پازل فروش موفق؛ یعنی جذب مشتریان احتمالی، هدف گیری و ارزیابی خریداران، جذب آنها و شناخت هر مشتری را به دقت کنار هم بچینید.

 

پازل فروش

پازل فروش عبارتند از: ارائه راهکارها، تعریف یک راهکار متقاعد کننده برای هر خریدار، تهیه پیشنهاد فروش، ارائه سخنرانی فروش، رسیدگی به شکایات، مذاکره در مورد معاملات و نهایی کردن فروش. مهم ترین مرحله، درخواست از مشتری برای خرید چیزی است که برای فروشش سخت تلاش کرده اید.

 

تماس تصویری ، جایگزینی مناسب برای فروش حضوری است

تماس های تصویری، مزایای بی شماری دارد. با این روش میتوانید به سرعت روابط را توسعه دهید، برای مشکلات مشتریان راه حل فوری پیدا کنید، به راحتی با دیگران همکاری کنید، با همه ذینفعان ارتباط برقرار کنید و معاملات را سریع تر نهایی کنید.

تماسهای تصویری چهره افراد را نشان میدهد؛ بنابراین میتوانید حالت های آنها را بفهمید. تماس تصویری به فروشندگان کمک میکند با مشتریان، ارتباط احساسی برقرار کنند و هرگز نمیتوانید این کار را با پیام یا ایمیل انجام دهید. میتوانید با استفاده از دستگاه های مختلف، تماس تصویری برقرار کرده و بلافاصله با مشتریان ارتباط برقرار کنید.

روی عناصر مهم تماس تصویری تمرکز کنید. لحن صدایتان را کنترل کنید. مراقب زبان بدنتان باشید. به نوع حرکات، ژست ها و حالات صورت خود توجه کنید. برای داشتن ارتباط چشمی بهتر، قاب ویدیوی خود را کوچک و قاب مخاطب را تا حد ممکن بزرگ کنید. توجه کنید، با دقت گوش دهید و حرفه ای لباس بپوشید.

 

فروش حضوری - فروش مجازی

 

کانال های محبوب فروش مجازی
  • سخنرانی ها و نمایش محصول مجازی
  • پیغام صوتی
  • ارسال پیام ویدیویی
  • تلفن
  • ارسال پیام کوتا
  • گفتگوی زنده در وبسایت
  • ایمیل
  • ارسال پیام مستقیم
  • رسانه های اجتماعی
فروش رابطه محور پنج اصل دارد

خود را به شخصیتی آشنا در فضای آنلاین تبدیل کنید. آشنایی، فروش مجازی را آسان میکند. برای حضور دائم در رسانه های اجتماعی باید مدام محتوای اثرگذار پست کنید. به برند شخصیتان توجه کنید. همه فعالیت های آنلاینتان باید با برند شخصیتان سازگار باشد و از برند شرکتتان حمایت کند. در پنج اصل فروش رابطه محور سرمایه گذاری کنید:

تبدیل

فعالیت های خود در رسانه های اجتماعی را به تولید علاقمندان، تعیین قرارهای ملاقات، ارائه اطلاعات باکیفیت، فروش هوشمندانه، نهایی کردن فروش، افزایش مشتریان و حفظ آنها تبدیل کنید.

ثبات

هر روز در فضای آنلاین فعال باشید.

ارتباط

با مخاطبان آنلاین ارتباط برقرار کنید تا به پیروان وفادارتان تبدیل شوند.

ارائه

موفقیت آنلاین به محتوای عالی و قدرتمند نیاز دارد. در وبسایت و صفحات خود در رسانه های اجتماعی، اطلاعاتی آموزنده ارائه دهید.

تولید

محتوای دست اول و اختصاصی تولید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *