بازاریابی و فروش

بازاریابی رشد

بازاریابی رشد چیست؟ موثرترین استراتژی های بازاریابی رشد چیست؟

چه در حال توسعه یک استارتاپ باشید یا یک شرکت قدیمی را به ارتفاعات جدید ببرید، این بینش های بازاریابی رشد به راهنمایی این راه کمک می کند.

بسیاری از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناوری در مراحل اولیه – به‌ویژه شرکت‌هایی که با سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر حمایت می‌شوند – به‌دنبال «رشد چوب هاکی» هستند، اصطلاحی که نشان‌دهنده رشد سریع و تصاعدی کسب‌وکار است. و برای رسیدن به آن، اغلب بر بازاریابی رشد تکیه می کنند.

اصطلاح بازاریابی رشد

بازاریابی رشد یک اصطلاح مبهم است که تعریف دقیق آن دشوار است – گاهی اوقات از آن به عنوان هک رشد یاد می شود – اما اساساً، این روش مبتنی بر داده و اغلب تجربی است برای یافتن و تکرار راه های مقیاس پذیر برای به دست آوردن، تعامل و حفظ کاربران بیشتر از محصول شما. یا خدمات

تعریف بازاریابی رشد

بازاریابی رشد یافتن و تکرار روش هایی برای به دست آوردن، جذب و حفظ کاربران بیشتر از محصول یا خدمات شما از طریق استفاده از بینش داده ها و آزمایش است.

بازاریابی رشد می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد و تاکتیک‌های مختلفی را شامل شود، مانند راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی پولی، آزمایش‌های ویدئویی ویروسی یا تولید محتوای بهینه‌سازی شده برای موتورهای جستجو ، همه به امید جذب، رشد و حفظ پایگاه مشتری.

همچنین شایان ذکر است که رشد کسب و کار به طور دقیق در حوزه بازاریابی نیز قرار نمی گیرد. در واقع، بازاریابان رشد اغلب با تیم‌های محصول و مهندسی همکاری می‌کنند تا راه‌هایی برای ارتقای معیارهای ستاره شمالی شرکت طراحی و ایجاد کنند.

در هر صورت، شکل‌دهی یک استراتژی بازاریابی رشد برای بسیاری از کسب‌وکارهایی که می‌خواهند خود را وارد استراتوسفر موفقیت کنند، کلیدی است.

در هر صورت، شکل‌دهی یک استراتژی بازاریابی رشد برای بسیاری از کسب‌وکارهایی که می‌خواهند خود را وارد استراتوسفر موفقیت کنند، کلیدی است.بازاریابی رشد برای استارت آپ ها

اولین کاری که یک بازاریاب در حال رشد یک استارت آپ جدید باید انجام دهد چیست؟

بیلوتی:

 قیف را اندازه بگیرید و سپس در جایی که بیشترین افت در قیف است صفر کنید. شاید X بازدیدکننده داشته باشید که Y نفر روی دکمه ثبت نام کلیک می‌کنند، و سپس این تعداد نفر فرم را می‌بینند و سپس این تعداد نفر فرم را تکمیل می‌کنند. شما باید همه اینها را ترسیم کنید، و بعد از آن که نقشه برداری کردید، بزرگترین افت را پیدا می کنید و سعی می کنید بفهمید که چرا آن افراد ترک می کنند.

سیدر:

اگر افراد زیادی دارید که به وب‌سایت شما می‌آیند و به محصولات شما علاقه نشان می‌دهند، اولین قدم این است که بفهمید قسمت بالای قیف شما در حال حاضر چگونه است. و سپس، یک پله پایین تر، آیا شما افراد زیادی دارید که روی وب سایت شما کلیک می کنند یا افراد زیادی که به تبلیغات فیس بوک برای محصول شما علاقه نشان داده اند که می توانید آن را یک استخر متوسط ​​در نظر بگیرید؟ در نهایت، چند مشتری در انتهای قیف دارید؟ آیا متوجه شده‌اید که این یک کسب‌وکار با خرید یک‌باره است یا یک کسب‌وکار تمدید است که برای اطمینان از اینکه مردم در حال تمدید اشتراک‌های خود هستند، تمرکز روی انتهای قیف برای شما مهم است؟

یک ارزیابی قیف انجام دهید تا سلامت قیف را درک کنید و بفهمید که چالش‌ها و فرصت‌ها کجا هستند. اگر بودجه زیادی دارید، بازاریابان رشد با تبلیغات فیس بوک یا جستجوی پولی موفقیت های زیادی کسب کرده اند. اگر پول زیادی برای خرج کردن ندارید، احتمالاً به شدت به کانال های کسب شده و متعلق به خود متکی خواهید بود.

پیتسون:

مستندسازی و راه‌اندازی یک فرآیند و یک سیستم برای ردیابی، واقعاً پایه‌ای است که شما باید آزمایش کنید و یاد بگیرید و واقعاً تلاش‌هایی را که کار می‌کنند و درک درستی از آن‌ها ندارند، دو برابر کنید. در غیر این صورت، شما مانند نقل قول تبلیغاتی کلاسیک به پایان می‌رسید: «می‌دانم نیمی از تبلیغات من کار می‌کنند، فقط نمی‌دانم کدام‌ها».

اندازه گیری موفقیت بازاریابی رشد

چگونه متوجه می شوید که استراتژی بازاریابی رشد شما موفق است؟

بیلوتی:

آنچه مهم است این است که شما باید با یک فرضیه وارد هر یک از آن پروژه‌ها یا کمپین‌ها شوید: «ما معتقدیم، اگر این تغییر را در وب‌سایت ایجاد کنیم، می‌تواند منجر به ثبت نام‌های بسیار بیشتر در هر ماه شود». شما شرط برد را در ابتدا تعیین می کنید و آن را بر اساس داده های تاریخی و پتانسیل درک شده تنظیم می کنید. سپس می‌توانید در واقع بدانید که آیا آن چیز بر اساس آن چیزی که شما باور داشتید عمل می‌کند یا خیر.

پیتسون:

 داشتن چندین نقطه مرجع واقعاً حیاتی است. در اوایل، ما به بررسی اسناد مربوط به آخرین کلیک از طریق Google Analytics، گزارش‌های بومی از پلتفرم‌ها یا شرکای مورد آزمایش خود و سپس نظرسنجی‌های پس از خرید به طور مستقیم از مشتریان خود نگاه می‌کردیم. اگر فقط یکی از آن نقاط مرجع را داشتیم، کانال ها و تاکتیک هایی که در اولویت قرار می دادیم بسیار متفاوت بود. داشتن چندین لنز برای مشاهده عملکرد خود به ایجاد تصویر واضح تری از آنچه که کار می کند و چه چیزی نیست کمک می کند.

آزمایشات بازاریابی رشد

آزمایش رشدی که امتحان کردید چه بود که جواب داد؟

سیدر:

 در نقش قبلی، تیم روی بهینه سازی صفحه فرود کار کرد . این یک پروژه فوق العاده تاثیرگذار بود. میلیون‌ها دلار درآمد ایجاد کرد، و همه آن‌ها از تجزیه و تحلیل قیف بیرون آمدند، و فهمیدیم که قطعاً ترافیک کافی داریم، فقط نرخ تبدیل بسیار وحشتناکی برای آن ترافیک داشتیم. و بنابراین ما به شدت روی وسط قیف متمرکز شدیم و مزایای آن را در خط آخر دیدیم.

پیتسون:

 اولین آزمایش های ما با تبلیغات صوتی. هر دو بنیانگذار quip طراح هستند و بنابراین ما این تصور را داشتیم که بخش زیادی از کشش و موفقیت ما به طراحی بصری محصول مربوط می شود و بنابراین ما در استفاده از بودجه آزمایشی خود در این کانال که هیچ تصویری نداشت تردید داشتیم. عنصر اما ما واقعاً از نظر انتخاب شرکا و فکر کردن به نحوه بیان برخی از عناصر بصری تر محصول در آن «تئاتر صوتی ذهن» بسیار مراقب بودیم. ما برنامه های بسیار کوچکی را شروع کردیم و به طور مداوم نمایش های خاص را با استفاده از کدهای پیشنهادی مختلف آزمایش کردیم. و کار می کرد، و ما به رشد آن ادامه دادیم و در نهایت به یکی از تبلیغ کنندگان بزرگتر در این فضا تبدیل شدیم.

ما برنامه های بسیار کوچکی را شروع کردیم بازاریابی رشد

جنبه دست کم گرفته شده یک استراتژی رشد موفق یا تیم رشد چیست؟

موفق ترین بازاریابان رشد یا تیم های بازاریابی فنی هستند. آنها قطعات مهندسی دارند. یا یک مهندس در تیم وجود دارد یا بازاریاب رشد در واقع می‌تواند به تنهایی موارد را کدنویسی کند. زیرا این سطح دیگر از آزمایش و ساخت قیف‌های جدید برای تولید سرنخ یا سیستم‌های در حال توسعه را قادر می‌سازد تا حتی بیشتر از قیف موجود استفاده کنند.

اکثر بازاریابان رشد در بازاریابی دیجیتال بسیار ماهر هستند. اما یکی از جنبه هایی که گاهی اوقات در بازاریابی رشد نادیده گرفته می شود، رسانه های سنتی تر است . به عنوان مثال، روابط عمومی می تواند واقعاً تأثیرگذار باشد، به خصوص برای استارتاپی که بودجه ندارد. این چیزی است که اغلب در برنامه های بازاریابی رشد، روابط عمومی و استراتژی رسانه نادیده گرفته می شود.

پیتسون:

 تمرکز بر مشتریانی که دارید چیزی است که به راحتی می توان نادیده گرفت. فکر کردن به رشد، نه فقط از نظر کسب، بلکه از نظر حفظ و اجتماع واقعاً مهم است. یکی از چیزهایی که در اوایل اولویت قرار دادیم این بود که ما فقط یک محصول را نمی‌فروشیم، بلکه تجربه گسترده‌تری را می‌فروشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *