دیجیتال مارکتینگ, مدیریت کسب و کار

مدیریت یعنی پیش بینی و آینده پژوهی

مدیریت یعنی پیش بینی و آینده پژوهی

 آینده پژوهی :

کار یک مدیر فقط حل کردن مشکل و مسئله نیست ، مهم ترین وظیفه ی یک مدیر پیش بینی و پیدا کردن مشکل و راهکار قبل از وقوع مشکل است.(مدیریت پیش بینی و مدیریت دانش)در علم آینده پژوهی ، مسائلی که رفتار مصرف کننده را تغییر می دهد را بیان می کند.

 

برای مثال در سال 2040 تعداد روبات ها از انسان ها بیشتر خواهند شد، اگر یاد بگیریم چطور با تغییرات منطبق شویم می توانیم به کار خود ادامه دهیم در این صورت از بین خواهیم رفت.

برای مثال :شیوه برگزاری کلاس ها نسبت به سال های قبل دچار تغییر شده است، در سال های قبل شاگردان در سر کلاس حضور پیدا می کردند و معلم به آنها از طریق تخته درس می داد اما امروز زمان کاربران محدود شده و ترجیح می دهند آموزش ها را از طریق ویدئو و گوشی همراه خود دنبال کنند. اگر موسسات آموزشی خود را با این تغییرات منطبق نکنند از بین خواهند رفت. در هر صنعتی که فعالیت می کنید در آینده دچار تغییرات زیادی خواهید شد اگر بتوانید آنها را شناسایی و خود را منطبق کنید ماندگار هستید در غیر این صورت از بین خواهید رفت.

پیشنهاد می کنیم درباره علم آینده پژوهی بیشتر مطالعه کنید.

 

داستان زیر نمونه ای از پیش بینی های مدیران است ، خواندن آن برای شما جالب خواهد بود:

در سال های قبل مدیران تصمیم گرفتند پرورشگاهی را برای نگهداری از بچه هایی که دچار فلج اطفال می شدند راه اندازی کنند. به پپیشنهاد یکی از مدیران تحقیقاتی در خارج از کشور انجام شد تا نحوه ی نگهداری از بچه هایی که دچار فلج اطفال شدند را پیگیری کنند. آنها متوجه شدند قبل از اینکه بچه ها دچار بیماری فلج اطفال شوند به آنها قطره ای داده می شود و از بروز بیماری جلوگیری می کنند .این داستان به ما یاد می دهد پیشگیری بهتر از درمان است.

در کسب و کار نیز چنین است بهتر است قبل از به وجود آمدن مشکل به فکر راه حل باشیم. لزوما حل کردن مشکل ارزانتر از پیشگیری نیست. آینده پژوهی و مدیریت دانش به معنای سرمایه گذاری روی دانش های مورد نیاز سازمان و اجرا و پیاده سازی آنها است.

 

در این مقاله درباره مدیریت دانش و آینده پژوهی توضیح دادیم

 

اگر در مدیریت پرسنل خود  دچار مشکل هستید و یا فروش شما پایین است  می توانید از مشاوره مهدی حسینی استفاده کنید کافی است کلمه مشاوره را به شماره 09170808088 پیامک کنید و یا با همین شماره تماس بگیرید

 

 

اگر مایلید فروش خود را به بالاترین حد ممکن برسانید  کلیک کنید

مقاله بعدی

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مهدی حسینی مدرس و مشاور کلیک کنید.

مهدی حسینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *