مدیریت کسب و کار

تحقیقات بازار

تحقیقات بازار چیست؟

تحقیقات بازار فرآیندی است که در آن کسب و کارها داده های مربوط به بازارها، مشتریان و مصرف کنندگان خاص را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کنند.

با هدف تبدیل شدن به یک شرکت مشتری مدار ، سازمان ها روش های تحقیق را دنبال می کنند تا درک بهتری از مخاطبان مورد نظر خود و نحوه تعامل با آنها به دست آورند. هر اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌شود، بینش‌هایی در مورد اینکه چگونه شرکت‌ها می‌توانند محصولات خود را برای مشتریان بالقوه جذاب‌تر کنند، ارائه می‌کند.

اهداف اصلی تحقیقات بازار چیست؟

  • دانستن آنچه مردم از قبل می خواهند، شرکت ها را قادر می سازد تا تصمیمات تجاری آگاهانه تری بگیرند.

انتشار یک محصول یا خدمات بدون اطلاع از عملکرد آن، خطر بزرگی را به همراه دارد. تحقیقات بازار برای به دست آوردن بینش بیشتر قبل از ورود به یک محصول جدید وجود دارد. شرکت‌ها تحقیقاتی را انجام می‌دهند تا مشخص کنند مخاطبانشان با چه مشکلاتی مواجه هستند و محصولاتشان چگونه می‌توانند این مشکلات را حل کنند.

درک ترجیحات مشتری برای صرفه جویی در زمان و هزینه شرکت ها بسیار مهم شده است و تحقیقات بازار را به یک جزء کلیدی در فرآیند توسعه محصول تبدیل می کند . به‌جای عرضه محصولات به بازار، کسب‌وکارها برای تعیین عملکرد این محصولات وقت می‌گذارند. این رویکرد شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا منابع را به طور مؤثرتری خرج کنند و در عین حال اعتماد مصرف‌کنندگان را با محصولات مرتبط‌تر جلب کنند.

انواع تحقیقات بازار چیست؟

  • شرایط مختلف مستلزم انواع منحصر به فرد تحقیقات بازار است که از مصاحبه های تک به تک تا مکالمات گروهی متمرکز را شامل می شود.

تحقیقات بازار به اشکال مختلفی انجام می شود، بنابراین تیم ها باید انواع تحقیقات بازار را تعیین کنند که به بهترین وجه نیازهای آنها را برآورده می کند. اگر شرکتی می خواهد از نمونه های بزرگتر بازخورد بگیرد، نظرسنجی ها و گروه های متمرکز گزینه های ایده آلی هستند. با این حال، کسب‌وکارها باید در نظر داشته باشند که این شیوه‌ها وسعت را به هزینه عمق ارائه می‌کنند.

مصاحبه ها بیشتر به شرکت هایی پاسخ می دهد که می خواهند جزئیات خاصی را با مشتریان بررسی کنند. پیشنهادهای ارزش منحصر به فرد ممکن است به این تعاملات صمیمانه‌تر نیاز داشته باشند. زیرا کسب‌وکارها به دنبال راه‌هایی برای بهبود تجربیات مشتریان با محصولات خود هستند. مشاهدات و آزمایش های میدانی نیز واکنش های واقعی مشتری را ارائه می دهند، اما با رویکردی ظریف تر. شرکت ها می توانند با تعیین مشکل اولیه و اهداف تحقیق خود، بهترین روش را انتخاب کنند.

شرایط مختلف مستلزم انواع منحصر به فرد تحقیقات بازار است که از مصاحبه های تک به تک تا مکالمات گروهی متمرکز را شامل می شود.

مراحل فرآیند تحقیقات بازاریابی چیست؟

  • قبل از اینکه تیم های بازاریابی راه اندازی محصول راانجام دهند ، باید بینش گسترده ای در مورد ترجیحات مخاطبان و روندهای کلی بازار جمع آوری کنند.

برای بهبود یک محصول یا خدمات، یک شرکت باید اطلاعات زیادی در مورد مشتریان و رقبای ایده آل خود جمع آوری کند. تعریف مخاطب هدف به تیم ها این امکان را می دهد تا متوجه شوند که مشتریان با چه مسائلی ممکن است. با آن مواجه شوند و چگونه محصولات آنها می توانند این نگرانی ها را برطرف کنند. علاوه بر این، انجام تجزیه و تحلیل رقبا به تیم ها اجازه می دهد تا بدانند شرکت های موجود در بازارشان چه می کنند و چگونه می توانند به متمایز شدن محصول خود از محصولات مشابه کمک کنند.

هنگامی که تیم های بازاریابی این جزئیات را مرتب کردند، می توانند توجه خود را بر اجرای یک طرح تحقیقاتی متمرکز کنند. تعیین حجم نمونه و نتیجه مطلوب به اعضا کمک می کند تا تصمیم بگیرند که چه نوع روش تحقیقی را می خواهند به کار گیرند. با پیروی از این شیوه‌ها، شرکت‌ها می‌توانند حداقل محصولات بادوام بیشتری تولید کنند ، که مشتریان آن‌ها را بهتر برای نیازهای خود بیابند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *