مدیریت کسب و کار

برون سپاری بازاریابی

مزایا و معایب برون سپاری بازاریابی و روابط عمومی

اگرچه برون سپاری بازاریابی مزایای زیادی دارد، اما اجازه دادن به یک نهاد خارجی برای مدیریت بازاریابی و روابط عمومی شما نیز دارای اشکالات عمده ای است. اگر نمی‌خواهید این امور تجاری را برون‌ سپاری کنید، قبل از تصمیم‌ گیری هر دو طرف معادله را در نظر بگیرید.

مزایای برون سپاری بازاریابی و روابط عمومی

دلایل ارزشمند زیادی برای برون سپاری وظایف روابط عمومی و بازاریابی وجود دارد. اگر صاحبان مشاغل کوچک به جای استخدام مدیر رسانه های اجتماعی، هماهنگ کننده بازاریابی یا هر کارمند داخلی دیگر، این کار را انجام دهند، پیشرفت بهتری حاصل میشود. هیچ اشکالی ندارد که به کمک خارجی نیاز داشته باشید.

از بین تمام فعالیت های بازاریابی برای برون سپاری، روابط عمومی در صدر فهرست قرار می گیرد. آنچه بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک متوجه نمی شوند این است که اکثر کارهای انجام شده توسط آژانس های روابط عمومی زیر سطح است. روابط عمومی فقط درباره ایده های بزرگ و کپی رایتینگ متخصص نیست. به منظور ایمن سازی موفقیت آمیز پوشش، آژانس ها به طور مداوم به شبکه خبرنگاران و مخاطبین خود اضافه می کنند. آنها این کار را هر روز انجام می دهند، و این امر چیزی نیست که صاحب یک کسب و کار کوچک یا یک مدیر بازاریابی داخلی وقت داشته باشد که خود را به آن اختصاص دهد.

برون سپاری بازاریابی

در زیر دلایل بیشتری وجود دارد که ممکن است بخواهید تلاش های بازاریابی و روابط عمومی شرکت خود را برون سپاری کنید.

می توانید روی مسئولیت های تجاری خود تمرکز کنید.

واضح ترین نکته مثبت برای برون سپاری هر چیزی، از جمله بازاریابی و روابط عمومی، به دست آوردن زمان برای تمرکز بر سایر مسئولیت های تجاری است. اگر صاحب فروشگاه مواد غذایی محلی هستید، احتمالاً از آشپزی و صحبت در محله ی خود با مشتریان لذت می برید. احتمالاً نمی خواهید تمام روز را صرف برنامه ریزی پست های فیس بوک یا تماس با سازمان های خبری محلی برای پوشش رسانه ای احتمالی کنید. هنگامی که روابط عمومی خود را برون سپاری می کنید، شخص دیگری این وظایف را انجام می دهد در حالی که شما بر کاری که بهترین است تمرکز می کنید.

می توانید توجه رسانه های بیشتری را به خود جلب کنید.

اگر آژانس روابط عمومی مناسبی را استخدام کنید، احتمالاً کسب و کار شما توجه رسانه ای بیشتری را نسبت به زمانی که به تنهایی آن کار را انجام دهید جلب خواهد کرد. شرکت‌ های تبلیغاتی بهتر از صاحبان مشاغل می‌دانند که چه کاری انجام می‌دهند، و می‌توانند داستان‌ هایی را برای رسانه‌ هایی که شرکت شما را در اخبار معرفی می‌کنند، ارائه دهند. اخبار مثبت راهی رایگان برای دستیابی به مشتریان است.

در حالی که این یک مفهوم خوب است، به استخدام آژانس های روابط عمومی معتبری بستگی دارد که زمینه های رسانه ای خوبی ایجاد می کنند. برخی از افشرکت های تبلیغاتی مطالبی را ارائه ممی دهند که برای برخی از نشریات مناسب نیستند. این موضوع میتواند تلاش‌ های شما را به راحتی نادیده و همچنین ممکن است برخی از رسانه‌ها را آزار دهد. شما نمی خواهید در آن موقعیت قرار بگیرید.

کارشناسان می توانند استراتژی بازاریابی شما را تقویت کنند.

کسب‌ و کارهای کوچک برای اینکه دقیقاً مشخص کنند که چه کسی مخاطب هدف آنهاست گاهی به کمک نیاز دارند. پیدا کردن مخاطب هدف به شرکت اجازه می دهد تا یک استراتژی بازاریابی درستی ایجاد کند، نه اینکه حدس بزند که چه چیزی باعث جذب مشتریان می شود. برون سپاری خدمات بازاریابی به شما این امکان را می دهد که با افراد حرفه ای کار کنید. افرادی که به شما در محدود کردن مخاطبان و تقویت استراتژی بازاریابی کلی کسب و کارتان کمک کنند.

معایب برون سپاری بازاریابی و روابط عمومی

در حالی که برون سپاری بازاریابی و امور روابط عمومی مزایای زیادی دارد، نکات منفی نیز وجود دارد که قبل از تصمیم گیری باید در نظر گرفته شود.

برون سپاری بازاریابی

می تواند پرهزینه باشد.

اگر کارهای بازاریابی را به جای اینکه خودتان انجام دهید برون سپاری کنید، برای این کمک باید هزینه پرداخت کنید. بهترین شرکت های روابط عمومی و کارشناسان بازاریابی ارزان نیستند. برای برخی از کسب و کارها، جوایز بالقوه کمپین های موفق برای تضمین کمک خارجی کافی نیست. شرکت‌ هایی با اهداف کوچک‌ تر ممکن است نیازی به کمک‌های زیاد در زمینه ی روابط عمومی و بازاریابی نداشته باشند. بنابراین گاهی اوقات برون‌ سپاری  ممکن است استفاده مفیدی از پول نباشد.

شما می توانید کار را خودتان انجام دهید.

اگر می توانید کار را به تنهایی انجام دهید،که هیچ. اگر نمی توانید، کمک شخص ثالث را در نظر بگیرید. برخی از صاحبان کسب و کار ترجیح می دهند شخصاً به این مسائل رسیدگی کنند. زیرا آنها در واقع از بازاریابی و خلاقیت با اعضای تیم خود به جای آوردن یک مهمان خارجی لذت می برند.

ممکن است چالش های فرهنگی وجود داشته باشد.

یکی از بزرگترین معایب برون سپاری این است که یک متخصص خارجی به اندازه ی شما شرکت شما را نمی شناسد. ایجاد ایده های مرتبط با کسب و کارتان برای شما یا یکی از اعضای تیمتان آسان تر از افرادی است که نمی دانند در شرکت شما چه میگذرد.

به هر حال اگر تصمیم به همکاری با یک حرفه ای  دارید، متخصصی را پیدا کنید که برای کسب و کار و فرهنگ شرکت شما وقت بگذارد. شما می‌خواهید که تمام کمپین‌ های بازاریابی و روابط عمومی شما ارزش‌ های شرکت شما را منعکس کند،کاری که ممکن است شخص ثالث نتواند آن را انجام دهد.

تفاوت بازاریابی و روابط عمومی

در مورد بازاریابی و روابط عمومی معمولاً به طور یکسان صحبت می شود زیرا هر دو در مورد تجارت شما صحبت می کنند. اما آنها کاملاً یکسان نیستند. در هر صورت، روابط عمومی بخشی از بازاریابی است. درک این تفاوت های ظریف هنگام ارزیابی اینکه آیا به کمک برون سپاری نیاز دارید یا خیر، خیلی مهم است.

روابط عمومی استفاده استراتژیک از بیانیه های مطبوعاتی ، طرح های فردی، رویدادها و مشارکت جامعه برای جلب توجه است. این توجه می‌ تواند از سوی رسانه‌ های سنتی، اینفلوئنسرهای رسانه‌ های اجتماعی یا هر نهادی باشد. که تفسیرش می‌تواند معروف شدن شرکت شما را ایجاد کند. بازاریابی بیشتر بر تبلیغات متمرکز است تا شهرت. هدف بازاریابی تأکید مستقیم بر محصولات و خدمات شما برای افزایش فروش است . روابط عمومی پس زمینه ای را ایجاد می کند که بر اساس آن شرکت خود را بازاریابی می کنید.

موسسه ی مسیر کمال

برون سپاری بازاریابی

آقای مهدی حسینی بنیانگذار موسسه ی مسیر کمال یکی از بهترین مربی های کوچینگ کسب و کار شیراز با برگزاری دوره های کاربردی نظیر بازاریابی و فروش تلفنی در شیراز ،بهترین دوره بیزینس کوچینگ در شیراز، دوره نوابغ فروش شیراز ، دوره ی کسب و کار و … در تمام این سالها بر این بوده که برای شما عزیزان برنامه های جامعی در زمینه ی کسب و کار و بیزینس شما تدوین کند. شما میتوانید برای ورد به بازار آزاد و شروع گامی به سوی موفقیت با شرکت در دوره های مربوطه با آگاهی کامل کسب و کار خود را شروع کنید. برای اطلاع از دوره های مسیر کمال میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

071-36233354-55  یا 09170808088

بروز رسانی 4/آبان/1402

نوشته های مشابه

18 دیدگاه در “برون سپاری بازاریابی

 1. Sanaz گفت:

  واقعا ممنون برای این موضوع خیلی مهمی که بهش اشاره کردین توی سایتتون من بقیه مطالبتون رو هم خوندم لذت بردم

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 2. ستاره گفت:

  سلام به چه موضوع خوبی پرداختین مرسی از شما

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 3. محمدرضا گفت:

  آفرین به تیم خوب که در همه زمینه‌ها بهترین هستید این مطلب واقعاً خوب و درست حسابی بود

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 4. سحر گفت:

  Aliye mersi az shoma

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 5. هاله گفت:

  سپاس از جناب آقای حسینی بابت دوره‌های خیلی خفنی که برگزار می‌کنم من دو تا از دوره‌ها را شرکت کردم و برام واقعاً خوب بودن

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 6. محمد گفت:

  چه مطلب جالبی

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 7. بهاره گفت:

  چه مطلب جالبی عالی هستید تیم خوب مسیر کمال

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 8. ستاره گفت:

  ممنون از مطالب خیلی خفنتون بهترینید

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 9. ماندانا گفت:

  دوره های آنلاین هم دارید یا فقط حضوری هست؟

  1. شعبانی گفت:

   درود بر شما. لطفا با شماره 09170808088 تماس بگیرید. یا شماره خودتان رو بفرمایید همکاران با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *