بازاریابی و فروش

مخاطبان اولیه

یک مخاطب شبیه چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید؟

مخاطبان مشتریان جدید بالقوه، که (اغلب به صورت الگوریتمی) از «مخاطبان اولیه» مشتریان فعلی یا مشتریان احتمالی ایجاد می‌شوند. این به شرکت ها اجازه می دهد تا به طور چشمگیری دامنه تبلیغات خود را بدون قربانی کردن هدف گذاری پیچیده افزایش دهند.

فیس بوک به لطف وجود پیکسل های ردیاب در همه جا و گستردگی جهانی تبلیغاتش، همچنان بهترین پیشنهاد دیجیتالی است.

اگرچه او در زمینه محتوا کار کرده و در کانال‌های بازاریابی دیگر فعالیت می‌کند، اما همچنان به تبلیغات فیس‌بوک و مخاطبان مشابه فیس‌بوک بازمی‌گردد، که برای او و تیمش به‌ویژه برای جذب مشتری مفید است.

او گفت: «این فقط یک پلتفرم است که می‌بینم کاربران بیشتری روزانه با آن درگیر می‌شوند.

هنوز – برای برخی از برندها، مخاطبان مشابه پلتفرم‌های دیگر ممکن است بازدهی بالاتری را ارائه دهند. همه چیز به محصول، استراتژی و مخاطب مورد نظر تبلیغ کننده بستگی دارد.

مخاطبان مشتریان جدید بالقوه، که (اغلب به صورت الگوریتمی) از «مخاطبان اولیه» مشتریان فعلی یا مشتریان احتمالی ایجاد می‌شوند.

اگر می توانید بر اساس سیگنال های قوی و دست اول یک مخاطب بسازید

یک قانون سرانگشتی خوب این است که هرچه مخاطبان اولیه شما بیشتر باشد، شبیه شما با کیفیت بالاتری است – به شرطی که همه مخاطبان چیزی مشترک داشته باشند. در حالت ایده آل، این یک ویژگی خواهد بود که تبلیغ کننده از نزدیک مشاهده کرده است.

اغلب مخاطبان اولیه را از مشتریان با ارزش مشتری ایجاد می کند. شاید در 30 روز گذشته دو یا چند خرید انجام داده باشند یا چیزی خریده باشند.

این داده های دست اول نهایی است که مستقیماً از CRM مشتری خارج می شود.

اگر نمی توانید منبع داده را در نظر بگیرید

اگر دانه‌ای را بر اساس چیزی می‌سازید که مستقیماً مشاهده نکرده‌اید، مطمئن شوید که هنوز آن را حول یک “سیگنال قوی” می‌سازید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید برای افرادی که در بازار هستند برای خودرو تبلیغ کنید، احتمالاً بهتر است افرادی را که مدت اجاره خودروشان به تازگی منقضی شده است، هدف قرار دهید تا افرادی که یک بار در سال گذشته از یک وب‌سایت نمایندگی خودرو بازدید کرده‌اند. اولی به سادگی یک سیگنال قوی تر است.

با این حال، اگر مخاطبان اولیه «مصوبه خودرو» را از یک کارگزار داده بخرید، دشوار است بدانید که آنها به چه سیگنال هایی اعتماد کرده اند. برخی از شرکت های داده از منابع مختلف زیادی خرید می کنند و روش آنها می تواند جعبه سیاه باشد.

و اگر مراقب نباشید، ممکن است از مخاطبان مشابه شخص دیگری به عنوان بذری برای مخاطبان شبیه خود استفاده کنید، دستوری برای عدم دقت.

اعتبار سنجی شخص ثالث می تواند مفید باشد

در صورت شک، می‌توانید یک مجموعه داده را قبل از خرید آن با یک محصول تأیید اعتبار شخص ثالث امتحان کنید.

تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از آن برای تأیید ادعاهای یک کارگزار داده در مورد داده‌های مخاطبان اولیه استفاده کنند، یا شباهت یک مخاطب شبیه به مخاطبان اولیه (خارج از باغ‌های دیواری مانند فیس‌بوک) را بررسی کنند.

اساساً، با اجرای نظرسنجی‌های دیجیتالی بر روی نمونه‌ای از افراد در یک مجموعه داده کار می‌کند و مستقیماً از آنها می‌پرسد که آیا قصد یا ویژگی مورد نظر تبلیغ‌کننده را دارند یا خیر.

تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از آن برای تأیید ادعاهای یک کارگزار داده در مورد داده‌های مخاطبان اولیه استفاده کنند

هرگز تست را متوقف نکنید

البته اکثر کمپین های تبلیغاتی مخاطبان احتمالی زیادی دارند. کدام یک از مخاطبان اولیه مشابه با بالاترین عملکرد را تولید خواهند کرد؟ از طریق آزمایش های مداوم و کوچک متوجه این موضوع می شوید.

“ما باید روی هر جایی از پنج تا حتی 15 مخاطب مشابه آزمایش کنیم تا مخاطبی را پیدا کنیم که آن را حذف می کند.”

حتی زمانی که او دانه‌ای را پیدا می‌کند که بر اساس معیارهای عملکرد رایج – مانند نرخ کلیک، هزینه به ازای کلیک و بازگشت سرمایه – عملکرد خوبی دارد، برای همیشه کار نمی‌کند.

برای پنجره ای که در آن انجام می شود، او تمرکز خود را به تلاش برای بهینه سازی تصاویر و کپی آگهی تغییر می دهد.

ترکیب مخاطبان را امتحان کنید

ترکیب مخاطبان اولیه در یک مخاطب هدف “به ما شانس بیشتری برای موفقیت می دهد”، زیرا به الگوریتم فیس بوک فضای بیشتری برای انتخاب اینکه چه کسی تبلیغ مشتری او را ببیند می دهد.

اخیراً، «تکیه به الگوریتم» در فیس بوک، عملکرد تبلیغاتی او را بهتر از هدف‌گیری بیش از حد دقیق به دست آورده است. در واقع، الگوریتم فیس بوک به قدری برای او خوب کار می کند که گاهی اوقات هدف گذاری را از کمپین های مشتری خود به کلی حذف می کند.

انتظارات واقع بینانه داشته باشید

مهم نیست که چقدر مخاطبان اولیه شما قوی هستند، هیچ مخاطب مشابهی 100 درصد با جمعیت هدف تبلیغ‌کننده پر نشده است.  همیشه برخی حدس‌های الگوریتمی در مدل‌سازی مشابه وجود دارد، و کمال یک استاندارد غیر واقعی است .

درعوض، تبلیغ‌کنندگان باید به دنبال افرادی باشند که در نیت یا ویژگی مورد نظرشان متراکم‌تر از جمعیت کل هستند.اگر یک شبیه به آن آستانه نرسد، ارزش قیمت بالای آن را ندارد، و فوردهام گفت: «شما فقط باید دسترسی را بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *