بازاریابی و فروش

روانشناسی رنگهای مختلف

روانشناسی رنگهای مختلف

رنگ اغلب می تواند تنها دلیل خرید یک محصول باشد. تحقیقات انجام شده توسط دبیرخانه نمایشگاه بین المللی رنگ سئول نشان داد که 93 درصد از خریداران بر ظاهر بصری تمرکز می کنند. و نزدیک به 85 درصد ادعا می کنند که رنگ دلیل اصلی هنگام خرید است! بیایید نگاهی به روانشناسی رنگهای مختلف بیاندازیم که در بازاریابی کاربرد دارد، از جمله بهترین رنگ ها برای استفاده. ما همچنین معنای رنگ ها و نمونه هایی از رنگ های برند را ارزیابی خواهیم کرد.

روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز باعث ایجاد حس فوریت می شود، مناسب برای فروش ترخیص کالا. همچنین اشتها را تشویق می کند. بنابراین اغلب توسط زنجیره های فست فود استفاده می شود. این رنگ بدن را از نظر فیزیکی تحریک می کند و فشار خون و ضربان قلب را بالا می برد. با حرکت، هیجان و اشتیاق همراه است. افراد را وادار به عمل می‌کند و برای دکمه‌های فراخوان، به عنوان مثال، در یک وب‌سایت مهم است.

قرمز در بازاریابی: مک دونالد و تارگت

مک دونالد رنگ پرانرژی قرمز (ترکیب با زرد) را انتخاب می کند که برای کودکان جذاب است، اشتها را تحریک می کند و احساس اضطرار را ایجاد می کند. این تاکتیک برای Micky D عالی بوده است. بدون استفاده از رنگ به طور موثر، ممکن است همان زنجیره مسخره بزرگ امروزی نباشد. رنگ قرمز تماماً در مورد احساسات و اشتیاق است، این همان چیزی است که مک دونالد می خواهد شما در مورد محصولاتش احساس کنید. کمپین تبلیغاتی مک دونالد، “دوست داشتنش” را به خاطر بیاورید.

Target مثال دیگری از استفاده از رنگ را ارائه می دهد. لوگوی آن، یکی از شناخته شده ترین نمادها در آمریکای شمالی، توجه مشتریان را به خود جلب می کند. این ایده هیجان در خرید در آنجا، و فوریت برای خرید معاملات عالی یا جدیدترین و شیک ترین کالاهای برند را ایجاد می کند.

روانشناسی رنگهای مختلف

روانشناسی رنگ سبز

این رنگ با سلامتی، آرامش، قدرت و طبیعت همراه است. در فروشگاه ها برای آرامش مشتریان و ترویج مسائل زیست محیطی استفاده می شود. هارمونی را در مغز شما تحریک می کند و تعادل را تشویق می کند که منجر به قاطعیت شود.

استارباکس یک برند بزرگ جهانی است که از این طرح رنگی استفاده می کند. گرین نشان می‌دهد که استارباکس امیدوار است حس آرامش را در کافه‌های خود ترویج کند و از مشتریان دعوت کند تا در یک روز پر استرس برای یک استراحت قهوه به آنجا بیایند.

John Deere شرکت دیگری است که از رنگ در برند خود استفاده می کند. این منطقی است زیرا این برند با کشاورزی و کشاورزی مرتبط است. برند رنگی جان دیر فوراً بر روی دستگاه آن در مزرعه یا حیاط پشتی قابل تشخیص است.

Whole Foods نیز این رنگ را در لوگوی خود گنجانده است. این برند با سلامت و طبیعت مرتبط است و به محصولات باکیفیت، طبیعی و ارگانیک می بالد. در واقع، سالم بودن ماهیت چیزی است که شرکت برای آن مطرح می‌شود.

روانشناسی رنگ بنفش

این رنگ معمولاً در روانشناسی رنگ ها با سلطنت، خرد و احترام همراه است. حل مسئله و همچنین خلاقیت را تحریک می کند. همچنین اغلب دیده می شود که محصولات زیبایی و ضد پیری را تبلیغ می کند.

از آنجایی که رنگ با سلطنت و خرد مرتبط است، جای تعجب نیست که لوگوی Hallmark با تاج به تصویر کشیده شود.

در عین حال، برخی از مارک های عجیب و غریب دیگر نیز با این طرح رنگ مرتبط هستند. فکر کن یاهو و Craigslist – دو برند معروف با نام‌ها یا رویکردهای خلاقانه.روانشناسی رنگهای مختلف

نزدیکتر به خانه، به لوگوی سالن زیبایی یا اسپای مورد علاقه خود فکر کنید. به احتمال زیاد لوگو یا علامت دارای تنوع دلپذیری از رنگ مانند یاسی، بنفش یا فوشیا است.

روانشناسی رنگهای مختلف

روانشناسی رنگ آبی

رنگ آبی رنگ مورد علاقه مردان است. معنای رنگ آن با صلح، آب، آرامش و قابلیت اطمینان همراه است. و احساس امنیت می دهد، اشتها را مهار می کند و بهره وری را تحریک می کند. همچنین رایج ترین رنگی است که توسط برندهای محافظه کار استفاده می شود که به دنبال افزایش اعتماد در محصولات خود هستند.

آبی در بازاریابی: هوندا و آمریکن اکسپرس

برند هوندا تماماً در مورد قابلیت اطمینان است. از رنگ آبی برای ایجاد احساس امنیت و ثبات استفاده می کند. این دو مورد از مهمترین جنبه های اعتماد به یک شرکت با پول و اعتبار شما هستند.

آبی بیش از هر رنگ دیگری برای لوگوی شبکه های اجتماعی استفاده می شود. یک مطالعه دلایل متعددی را برای این امر نشان می دهد. آبی به عنوان رنگ هوش، ارتباطات و اعتماد مورد آزمایش قرار گرفت. همچنین این رنگ بیشترین ارتباط را با ارتباطات در طرح های رنگی دارد.

روانشناسی رنگ نارنجی و زرد

این دو رنگ شاد هستند و باعث خوش بینی می شوند. با این حال، هنگام استفاده از آنها در تبلیغات باید مراقب باشید. رنگ زرد می تواند باعث گریه نوزادان شود، در حالی که نارنجی می تواند حس احتیاط را تحریک کند. در عین حال، از این ناراحتی می توان برای ایجاد حسی از اضطراب استفاده کرد که می تواند خریداران بی انگیزه و خریداران ویترین را جذب کند.روانشناسی رنگهای مختلف

نارنجی و زرد در بازاریابی: هارلی دیویدسون و اسنپ چت

هارلی دیویدسون از رنگ نارنجی برای انتقال ماجراجویی، هیجان و سرزندگی استفاده می کند. اینها چیزهای اساسی هستند که هر موتورسوار به دنبال آن است. لوگوی اسنپ چت به رنگ زرد است که جدایی از تم آبی معمول رسانه های اجتماعی است. رنگ زرد با ایده های شادی، هیجان و خلاقیت، مخاطبان هدف جوان خود را جذب می کند.

روانشناسی رنگ سیاه

در حالی که از نظر فنی یک رنگ نیست (فقدان رنگ است زیرا نور را جذب می کند)، ما سیاه را به عنوان یک رنگ می دانیم. با اقتدار، قدرت، ثبات، اعتماد به نفس و قدرت همراه است. اغلب نمادی از هوش است، اگر به طور مکرر از آن استفاده شود می تواند بسیار زیاد شود. استفاده از مشکی در بازاریابی دشوار است، اما برخی آن را با موفقیت انجام داده اند.

سیاه در بازاریابی: نایک و شانل

لوگوی نایک، ترکیبی از سیاه و سفید، قدرت، قدرت و ثبات را تداعی می کند. شانل از رنگ مشکی برای نشان دادن تجمل، ظرافت، پیچیدگی، بی زمانی و شاید نشانه ای از رمز و راز استفاده می کند. اینها دقیقاً همان ویژگی هایی هستند که کوکو شانل نام تجاری خود را برای تجسم ایجاد کرد.

روانشناسی رنگ خاکستری

خاکستری نمادی از احساس عملی بودن، پیری و همبستگی است. با این حال، خاکستری بیش از حد می تواند منجر به احساس پوچی و افسردگی شود. خاکستری اگر زیاد استفاده شود می تواند الهام بخش نباشد.

خاکستری در بازاریابی: لکسوس و اپل

استفاده لکسوس از رنگ خاکستری روشن نشان‌دهنده ظرافت بالا، لوکس و ظرافت همراه با ثبات است. همچنین نشان دهنده بلوغ کسانی است که در زندگی به موفقیت رسیده اند. اگرچه لوگوی اپل به معنای واقعی کلمه رنگین کمانی از رنگ ها است، اما از یک سیب خاکستری نیز در برند خود استفاده می کند. بنابراین، اپل در حالی که نوآورانه و هیجان انگیز است، قابل تامل است. در رویکرد خود به محصولات پیشرفته در آینده و همچنین امروز تمیز است. و پیشرو بی نظیر در فناوری پیشرفته است.

روانشناسی رنگ سفید

رنگ سفید با احساس پاکی، خلوص و ایمنی همراه است. و می توان از آن برای نشان دادن عدم وجود رنگ یا بی طرفی استفاده کرد. فضای سفید به جرقه خلاقیت کمک می کند، زیرا می توان آن را به عنوان یک صفحه بدون تغییر و تمیز درک کرد. ممکن است بهترین رنگ برای هر کسب و کاری نباشد. اما استفاده از رنگ سفید در بازاریابی می تواند برای یک برند یا رویکرد مینیمالیستی موثر باشد.

سفید در بازاریابی: مترو و لگو

استفاده مترو از رنگ سفید مفهوم لوح خالی را نشان می دهد. این ساندویچ شماست که با امکانات بی پایانی که توسط مواد تازه و تمیز ارائه می شود، درست کنید. نام تجاری لگو به معنای واقعی کلمه نام شرکت را با رنگ سفید روی پس‌زمینه قرمز نشان می‌دهد. این نشان دهنده سرگرمی و هیجان کودکان در بازی با محصولی است که فرصت های بی نهایتی را برای ساختن و خلق هر چیزی که ذهن می تواند تصور کند فراهم می کند. روانشناسی رنگهای مختلف

چگونه رنگ ها بر خلق و خو تاثیر می گذارند

آیا تا به حال دقت کرده اید که رنگ ها چگونه بر خلق و خوی تأثیر می گذارند؟ به عنوان مثال، رنگ زرد باعث می شود بسیاری از افراد احساس شادی کنند. رنگ زرد با خورشید مرتبط است. از این رو از عباراتی مانند “منش آفتابی” یا “سمت آفتابی زندگی” استفاده می شود.

آبی یک اثر آرام بخش مانند “دریای آرام” دارد. با این حال، رنگ آبی همچنین می‌تواند حال و هوای متفاوتی مانند غم و اندوه را برانگیزد، مانند «آبی» یا «احساس آبی». همه چیز به زمینه ای که در آن استفاده می شود بستگی دارد.

رنگ می تواند هنگام خرید یا دنبال کردن یک تماس برای اقدام، یک اولویت را بر دیگری ترجیح دهد. مشتریان ممکن است احساس کنند که یک انتخاب درست است، یا بهتر است، صرفاً به دلیل ترجیحات رنگی آنها. معانی رنگ، و ترجیحات رنگ، تفاوت بزرگی در جهان ایجاد می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *