دلایل ورشکستگی کسب و کارهای کوچک

دلایل ورشکستگی کسب و کارهای کوچک چیست؟

چطور می توانیم از  ورشکستگی جلوگیری کنیم؟

بسیاری از کسب و کارهای کوچک به دلایل مشابهی شکست می خورند در اینجا سعی کرده ایم دلایل مشترک شکست آنها را بیان کنیم،با ما همراه باشید

 

۱- کافی نبودن سرمایه:

بسیاری از کسب و کارها به علت نبود سرمایه از بین می روند قبل از شروع کسب و کار هزینه های خود را دقیق محاسبه کنید و سعی کنید دو برابر مقدار برآورد شده برای شروع کار سرمایه کنار بگذارید.

 

۲- نداشتن برنامه ریزی مناسب:

اگر نتوانید زمان بندی و بودجه بندی کنید به مشکلات زیادی برخورد خواهید کرد حتما مطابق با بودجه و سرمایه خود هدف های کوتاه و بلند مدت تعیین کنید.

 

۳-چیزی برای رقابت داشته باشید:

در هر کسب و کاری که فعالیت می کنید باید نسبت به رقبای خود یک وجه تمایز داشته باشید،مدام از خود بپرسید من چه مزیت رقابتی نسبت به دیگران دارم که باعث می شود دیگران از من خرید کنند؟

اگر وجه تمایزی نداشته باشید از میدان خارج می شوید.

 

۴-بازاریابی ضعیف:

فروش قلب تپنده هر سازمانی محسوب می شود اگر مهارت های خود را در فروش و بازاریابی تقویت نکنید رقبا از شما جلو خواهند زد.

۵-انعطاف پذیر باشید:

کسب و کار انعطاف پذیر داشته باشید به این معنا که در مواجه شدن با شرایط جدید و مشکلات غافلگیر نشوید سعی کنید تفکر استراتژیک داشته باشید و برای هر مشکلی به دنبال چندین راه حل باشید.

۶-قدرت تفویض اختیار داشته باشید و کمال گرا نباشید:

شما یک نفر هستید و قادرید یک سری از وظایف را انجام دهید اما اگر بخواهید همه وظایف افراد را خودتان به دوش بکشید و آنها را به افراد لایق و شایسته تفویض نکنید کسب  و کار شما دچار مشکل خواهد شد.

 

۷-افراد شایسته را انتخاب و استخدام کنید:

ویژگی های هر شغلی را بشناسید و مطابق با آن کارمندان را استخدام کنید یادتان باشد استخدام باید به روش علمی انجام شود در غیر این صورت چیزی به جز هزینه در پی نخواهد داشت.

 

اگر سرمایه دارید و نمی دانید چطور و در چه صنعتی سرمایه گذاری کنید و می خواهید کسب و کاری را با اطمینان و با کمترین ریسک راه اندازی کنید می توانید از مشاوره مهدی حسینی مدرس و مشاور در حوزه کسب و کار استفاده کنید کافی است با شماره ۰۹۱۷۰۸۰۸۰۸۸ تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *