بازاریابی و فروش

سرنخ فروش

درباره سرنخ فروش چه میدانید؟

سرنخ فروش شخص یا کسب و کاری است که ممکن است در نهایت مشتری شود. سرنخ فروش همچنین به داده هایی اشاره دارد که یک واحد تجاری را به عنوان خریدار بالقوه یک محصول یا خدمات شناسایی می کند. کسب‌ و کارها از طریق تبلیغات، نمایشگاه‌ های تجاری، پست‌ های مستقیم، اشخاص ثالث و سایر تلاش‌های بازاریابی به سرنخ‌های فروش دسترسی پیدا می‌کنند . سرنخ فروش به خودی خود یک “چشم انداز” فروش نیست، زیرا یک کسب و کار باید مشتری جدید بالقوه را بیشتر بررسی و واجد شرایط کند تا هدف و علاقه آنها را مشخص کند.

نکات مهم در سرنخ فروش

سرنخ فروش به شخص یا نهاد تجاری اشاره دارد که در حال حاضر مشتری نیست اما ممکن است در نهایت به مشتری تبدیل شود.

سرنخ های فروش همچنین می توانند داده هایی باشند که شخصی را به عنوان خریدار بالقوه یک خدمات یا محصول شناسایی می کند.

عوامل متعددی کیفیت سرنخ فروش را تعیین می کند، مانند دقت اطلاعات تماس، انگیزه استفاده شده برای ایجاد انگیزه در مشتری، و اینکه آیا مشتری احتمالی در زمان پاسخگویی از فرصت فروش آگاه بوده است.

شرکت ها از انواع روش های بازاریابی برای تولید سرنخ های فروش استفاده می کنند، مانند بازاریابی پاسخ مستقیم، تبلیغات، تماس های فروش، بازاریابی ایمیلی و رسانه های اجتماعی.

سرنخ فروش

سرنخ فروش چگونه کار می کند

فرآیند فروش زمانی آغاز می شود که یک حرفه ای فروش داده های سرنخ فروش را تولید، واجد شرایط می کند و در خط لوله فروش شرکت قرار می دهد . فروشندگان از اطلاعات تماس سرنخ برای ارسال ایمیل های فروش، مطالب بازاریابی مستقیم و برقراری تماس های فروش خارجی استفاده می کنند.

عوامل متعددی کیفیت سرنخ های فروش را تعیین می کنند، مانند:

 • اینکه فرد یا کسب و کار انگیزه ارائه اطلاعات تماس را داشته باشد
 • دقت داده های ارائه شده
 • اعتبار سرنخ فروش

اعتبار سرنخ فروش بستگی به این دارد که آیا فرد مورد نظر هنگام پاسخگویی از فرصت فروش آگاه بوده است یا خیر.

عصر پیشروان فروش اینترنتی

به دلیل این سطح دسترسی بالا، اینترنت فرصت های زیادی را برای به دست آوردن سرنخ های فروش فراهم می کند. با این حال، دستیابی به سرنخ های فروش یک فرآیند استراتژیک است که به مهارت و تلاش نیاز دارد.

کسب‌ و کارها با استفاده از اینترنت برای اطلاع از نیازها یا مشکلات برآورده‌نشده مصرف‌کنندگان و سپس ارائه راه‌حل‌ هایی برای آنها، سرنخ‌ های فروش باکیفیتی به دست می‌آورند. به عنوان مثال، کسب و کارهای بخش فناوری ممکن است کتاب های الکترونیکی، برگزاری وبینارها، و پخش پادکست ها را برای آگاه کردن مصرف کنندگان در مورد استفاده از یک محصول یا نرم افزار ارائه دهند. متخصصان فروش می توانند جلسات آنلاین تعاملی برگزار کنند و مطالب پرسش و پاسخ (Q&A) را برای هدفی مشابه منتشر کنند.

 اینترنت به متخصصان فروش این امکان را می دهد که دامنه دسترسی خود را در سطح جهانی گسترش دهند. با این حال، بسیاری از کاربران اینترنت نسبت به ارائه اطلاعات شخصی خود به صورت آنلاین محتاط هستند. به طور فزاینده ای، مصرف کنندگان خواستار این هستند که اطلاعاتی که به صورت آنلاین ارسال می کنند، خصوصی بماند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی نوعی از بازاریابی دیجیتال است که از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی محبوب مانند فیس‌بوک، توییتر، پینترست و اینستاگرام برای دستیابی به مشتریان بالقوه و اشتراک‌گذاری پیام شرکت استفاده می‌کند. کمپین های بازاریابی موثر رسانه های اجتماعی سعی می کنند با تشویق کاربران شبکه های اجتماعی، نظرات، لایک ها و به اشتراک گذاری پیام ها و پست های شرکت را درگیر کنند.

برخی از کمپین های رسانه های اجتماعی در درجه اول برای توسعه آگاهی برند از محصولات یا خدمات یک شرکت است. دیگران با تشویق بینندگان به ثبت نام یا ارائه اطلاعات تماس خود در ازای یک محصول، تخفیف یا دانلود رایگان، سرنخ های فروش را توسعه می دهند.

“آزادی” که شرکت بیننده را با آن جذب می کند، آهنربای سرب نامیده می شود . آهنرباهای سربی می توانند اشکال مختلفی داشته باشند. موارد محبوب شامل اشتراک آزمایشی، مشاوره رایگان، گزارش‌های ویژه، برگه‌های راهنمایی، کاغذهای سفید و نمونه محصولات است. سپس بازاریاب از اطلاعات تماس ارائه شده برای ارسال پیام‌ های اضافی به مشتری استفاده می‌کند که فرد را به خرید واقعی ترغیب می‌کند.

سرنخ فروش

راه های جایگزین برای یافتن سرنخ های فروش

نوع کسب و کار شما و مشتریانی که سعی در دستیابی به آنها دارید، بر نحوه جستجو و به دست آوردن سرنخ های فروش تأثیر می گذارد.

شبکه های سنتی حضوری کاملاً مؤثر هستند. نمایشگاه‌ های تجاری و رویدادهای شبکه‌ای، مانند اتاق بازرگانی محلی شما، مشتریان زیادی را برای کسب ‌وکارها فراهم می‌کنند. انتشار اطلاعات در مورد محصولات یا خدمات از طریق تبلیغات در رسانه های محلی نیز مفید است.

مسئولیت اجتماعی می تواند منجر به فروش نیز شود. با مسئولیت اجتماعی ، کسب و کارهایی که می دهند نیز دریافت می کنند. وقتی یک شرکت یا کارمندان آن زمان، تلاش یا لوازمی را به خدمات عمومی محلی و سازمان‌های غیرانتفاعی اهدا می‌کنند، فقط احساس خوبی در مورد کمک به دیگران ندارند. آنها همچنین نام شرکت خود را در معرض دید بسیاری از بینندگان قرار می دهند، گاهی اوقات از طریق پوشش رسانه ای، که می تواند مخاطبین متعددی از جمله سرنخ های فروش را ایجاد کند.

رهبر واجد شرایط فروش چیست؟

یک سرنخ واجد شرایط، یا گاهی اوقات یک سرنخ واجد شرایط فروش، یک مشتری بالقوه است که از طریق خط لوله فروش حرکت کرده است. اطلاعات آنها به عنوان سرنخ فروش به دست آمده است و آنها علاقه کافی نشان داده اند که تیم فروش می تواند برای تبدیل آنها به یک مشتری فعال تلاش کند.

چگونه کسب و کارها در برابر از دست دادن اطلاعات خصوصی رهبران محافظت می کنند؟

همانطور که شرکت ها داده های بیشتری را از مشتریان و مشتریان فروش ذخیره می کنند، تأثیر نقض حریم خصوصی جدی تر می شود. کسب و کارها می توانند پول قابل توجهی را برای مقابله با پیامدهای نقض داده ها خرج کنند. برخی از شرکت‌هایی که نگران ضررهای احتمالی هستند که ممکن است از نقض حریم خصوصی اطلاعات محرمانه مشتریان خود متحمل شوند، تصمیم به خرید بیمه سایبری و حریم خصوصی می‌کنند .

چه مدت طول می کشد تا به مشتری تبدیل شوند؟

مدت زمانی که طول می کشد تا سرنخ ها به مشتریان فعال تبدیل شوند به مدل کسب و کار، نوع محصولات یا خدمات، مشتری ایده آل و هزینه خرید شما بستگی دارد. برای مثال، تبدیل یک سرنخ به مشتری برای یک محصول 5 دلاری نسبت به یک محصول 500 دلاری آسان تر خواهد بود. زیرا اکثر مصرف کنندگان برای تصمیم گیری خرید بزرگ زمان بیشتری نیاز دارند. ممکن است لازم باشد سرنخ ها قبل از اینکه به مشتری فعال تبدیل شوند. هفت بار یا بیشتر در معرض برند یا محصول شما قرار گیرند.

نکته پایانی

سرنخ فروش یک شخص یا نهاد تجاری است که ممکن است به مشتری یا مشتری تبدیل شود اما اکنون چنین نیست. همچنین می‌تواند به داده‌ هایی اشاره کند که یک شرکت در اختیار دارد و خریداران بالقوه را شناسایی می‌کند. شرکت ها از روش های زیادی برای به دست آوردن سرنخ ها استفاده می کنند. از جمله تبلیغات، بازاریابی پاسخ مستقیم، بازاریابی ایمیلی، رسانه های اجتماعی و تماس های سرد.

کیفیت سرنخ فروش با دقت اطلاعات تماسی که برای آنها دارید. انگیزه ای که برای ایجاد انگیزه در آنها برای تبدیل شدن به یک خریدار بالقوه استفاده می شود و اینکه آیا آنها از فرصت فروش آگاه هستند تعیین می شود. سرنخ فروش واجد شرایط آن است که آماده انتقال به تیم فروش و تبدیل به مشتری باشد.

نوشته های مشابه

14 دیدگاه در “سرنخ فروش

 1. ندا گفت:

  خیلی عالی بود .👌👌👌

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 2. احمدی گفت:

  سلام عالی. هزینه دوره نوابغ فروش چقدر هست؟

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. برای مشاوره میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید . همیشه در مسیر کمال باشید.
   071-36233354-55 یا 09170808088
   یکسره از 9 صبح تا 7 بعدازظهر

 3. ریحون گفت:

  چقدر آیت مطلب جالب بود . مرسیییی

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشی

 4. روزبه گفت:

  سلام مطلب به موقعی بود .
  در حال تحقیق روی این موضوعات هستم .ممنونم

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 5. شهرام گفت:

  شما عالی هستید
  جناب حسینی یک معلم و بیزینس من فوق‌العاده

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 6. دیانا گفت:

  سلام دوره بازاریابی چه قیمتی هست؟ پکیج هست یا ب صورت حضوری؟

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان دوست عزیز. برای مشاوره میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید . همیشه در مسیر کمال باشید.
   071-36233354-55 یا 09170808088
   یکسره از 9 صبح تا 7 بعدازظهر

 7. سهیل گفت:

  چه مطلب خوبی و لازمی بود

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *