مدیریت کسب و کار

تبلیغات کسب و کارهای کوچک

درس های ضروری در تبلیغات کسب و کارهای کوچک

تبلیغات کسب و کارهای کوچک بسیار مهم است، زیرا به آنها کمک می‌کند تا به مشتریان جدید برسند، شناخته‌ شوند و رشد کنند. به عنوان یک کسب و کار کوچک، باید استراتژی تبلیغاتی خود را با توجه به نوع کسب و کار، افرادی که می‌ خواهید جذب کنید، و بودجه خود تنظیم کنید. همچنین باید نتایج تبلیغات خود را مداوم ارزیابی کرده و بهبودهای لازم را بر روی آن اعمال کنید.

در تبلیغات کسب و کارهای کوچک دو نوع کسب و کار وجود دارد:

1) آنهایی که دارای جایگاه بسیار خاص هستند، اما بازار هدف در سراسر کشور دارند (به عنوان مثال خدمات تاکسیدرمی برای حیوانات عجیب و غریب).

2) آنهایی که دامنه به اندازه کافی گسترده دارند، اما بازاری از نظر جغرافیایی محدود دارند (مثلاً یک رستوران کوچک مجلل).

تلاش های تبلیغاتی را از نظر جغرافیایی محدود کنید

به‌ عنوان یک صاحب کسب‌ و کار کوچک، باید مدام به خودتان یادآوری کنید که دلیل واقعی تبلیغات، به حداکثر رساندن درآمد است و نه حداکثر کردن دسترسی ها.

به حداکثر رساندن درآمد با هدف قرار دادن همان 4000 تا 5000 خانوار در محله به صورت ماهانه و سپس افزایش بودجه تبلیغاتی کل سال با ارسال آگهی برای نزدیک به 200000 خانوار در شهر بسیار ساده تر است. یکی از رویکردهایی که میتوانید اتخاذ کنید به شرح زیر است:

تبلیغات کسب و کارهای کوچک

هدف درآمدزایی را تعیین کنید.

با فرض 1% پیگیری در تلاش های تبلیغاتی و میانگین ارزش فاکتور، تعداد خانوارهایی را که باید به آنها دسترسی داشته باشید را مشخص کنید. شعاع دسترسی را تا 50 درصد کاهش دهید و به جای یک بار در ماه، دو بار در ماه آگهی های خود را ارسال کنید.

ارتباط گرفتن با سایر مشاغل کوچک

به ازای هر 5000 خانوار در یک محله، 50 تا 100 کسب و کار کوچک وجود دارد که به آنها خدمات می دهد. تماس با 50 تا 100 مالک و مدیر کسب و کار کوچک، دو بار در سه ماهه بسیار آسان تر است و سپس برای دستیابی به 5000 تا 10000 خانوار تلاش کنید.

شاید صاحب یک کسب و کار دیگر می تواند مشکلات شما را درک کند و از زحماتی که برای کسب و کار کوچک انجام می شود قدردانی کند. ایده فقط این نیست که مالک را وادار کنید تا به شما تجارت بدهد بلکه اینگونه حمایت ها هم ضروری است.

کسب و کاری که شما را معرفی میکند از قبل یک رابطه قابل اعتماد با مشتری دارد. هنگامی که آن مشتری به شما مراجعه می کند، تقریباً تمام حسن نیت و اعتماد از قبل ایجاد شده است و فقط این وسط تلاش کمی برای جلب نظر مشتری لازم است. هر کسب و کار کوچک در محله خود را به عنوان یک گره واحد در نظر بگیرید و هر گره قبلاً برای جذب مشتریان تلاش کرده است. اکنون تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که ارجاعات سریع و غیر تهاجمی انجام دهند و برخی از این مشتریان به شما منتقل می شوند.

تمام تلاش های تبلیغاتی را اندازه گیری کنید

نکته ای که در مورد بازاریابی و تبلیغات وجود دارد این است که شما می توانید 100% بودجه خود را به باد دهید و هیچ ایده ی موثری نداشته باشید. بنابراین، ضروری است که تمام تلاش های تبلیغاتی شما سنجیده شود. تا زمانی که یک بسته تحلیلی روی وب سایت نصب شده باشد، اندازه گیری تبلیغات آنلاین به اندازه کافی آسان است.

برای تبلیغات آفلاین، در صورت امکان، کوپن ها، بروشورها و تمام مطالب تبلیغاتی را با کدهای منحصر به فرد چاپ کنید. اگر کارت‌ های ویزیت یا کوپن‌ ها را در 5 فروشگاه محلی مختلف می‌ ریزید، در هر یک از 5 مجموعه، یک شناسه منحصر به فرد داشته باشید.

این دو نکته مهم را به شما می گوید:

1) کدام نوع از کسب و کارهای محلی در جذب مشتریان جدید شما مؤثرتر است.

2) به شما کمک می کند تا بازار هدف ایده آل خود را محدود کنید.

همیشه تاریخ انقضا در تمام پیشنهادات و کوپن های ویژه خود داشته باشید. نه به این دلیل که ممکن است تمایلی به به دست آوردن یک مشتری جدید با یک کوپن نداشته باشید. بلکه به این دلیل که تبلیغات ویژه انجام شده است و تعداد مشتریانی که به آن تبلیغات پاسخ داده اند، متعهد شوید.

حفظ مشتریان و سپس دریافت مشتریان جدید آسانتر است

تبلیغات زمانی بسیار مؤثرتر است که به مشتریان فعلی دسترسی پیدا کنید تا اینکه سعی کنید مشتریان جدید را جذب کنید. این ممکن است زیاد موثر به نظر نرسد، اما می تواند یکی از قوی ترین بینش ها در دوره های “آهسته” باشد. شما در حال حاضر تمام بینش ها را برای مشتریان فعلی خود دارید (به عنوان مثال سن آنها، علایق، میزان استقبال آنها از محصول شما). بهترین از همه این است که می توانید به سادگی با تماس تلفنی با مشتریان فعلی خود، با هزینه ای تقریباً صفر برای آنها تبلیغ کنید.

هنگامی که برای مشتریان فعلی خود کوپن ارسال می کنید، حتی اگر آنها نیازی به آن نداشته باشند، آنها احتمالاً آنها را به دوستان و خانواده ارسال می کنند. این اصل مخصوصاً اگر تا به حال در فیس‌بوک تبلیغ کرده باشید، جایی که «داستان‌ های حمایت‌ شده» در مقایسه با افزودنی‌ های قدیمی، ۵ تا ۱۰ برابر نرخ کلیک بیشتری دارند .

تبلیغات کسب و کارهای کوچک

بازاریابی نکنید و برای دوستان و خانواده خود تبلیغ نکنید

یکی از درس‌ هایی مهم در تبلیغات کسب و کارهای کوچک این است. که هرگز محصول خود را به دوستان و خانواده خود تبلیغ نکنید یا آن را نفروشید.

به دو دلیل:

1) دوستان و خانواده به دلایلی با شما ملاقات می کنند، اما هیچ یک از آنها شامل درخواست تجارت شما از آنها نیست. اساساً، وقتی شروع به برقراری ارتباط با دوستان و خانواده در مورد تجارت خود می کنید، هر دلیلی را از آنها برای ملاقات با شما سلب کرده اید.

2) مهم نیست که دایره دوستان و خانواده شما چقدر بزرگ است، در هر صورت همیشه تعداد بسیار محدود است. پس این زمان و تلاش را صرف چنین زیرمجموعه‌ای کوچک نکنید. در عوض در این زمان با کل محله بیش از 4000 خانوار تحت حمایت کسب‌ و کارتان ملاقات و احوالپرسی کنید و کسب و کار خود را معرفی کنید.

موسسه ی مسیر کمال

تبلیغات کسب و کارهای کوچک

 

موسسه ی مسیر کمال در جهت بهبود کسب و کار شما به عنوان یک مسیر مستمر و بهبودی است که در طی زمان و با تلاش مداوم به منظور بهبود عملکرد و موفقیت کسب و کارتان ادامه می‌یابد. همچنین با ارائه ی دوره هایی همچون : دوره ی بازریابی فروش ، دوره بیزینس کوچینگ ، دوره ی نوابغ فروش و … به شما در پیشبرد بهتر اهدافتان کمک میکند.

بروزرسانی 5/آبان/1402

نوشته های مشابه

18 دیدگاه در “تبلیغات کسب و کارهای کوچک

 1. Soraya گفت:

  مطلب بسیار خوبی بود ممنون از شما

  1. درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 2. ندا گفت:

  چه نکات جالبی گفتین. مرسی

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 3. Rayehe گفت:

  مخصوصا با آخر متن خیلی موافقم. اینکه به آشنا نباید فورخت همیشه داستانه

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 4. محمد گفت:

  بسیار عالی بود مرسی

  1. شعبانی گفت:

   درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 5. مهران گفت:

  سپاس از اقای حسینی استاد برتر شیراز در زمینه کسب و کار

  1. درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 6. نازنین گفت:

  مرسی برای این اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قرار میدین .

  1. درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 7. شیدا گفت:

  قیمت دوره نوابغ فروش چقدر هست/.؟

  1. درود بر شما. لطفا با شماره 09170808088 تماس بگیرید. یا شماره خودتان رو بفرمایید همکاران با شما تماس بگیرند.

 8. یاسر گفت:

  این موضوع که گفته بودین توی خانواده تبلیغات انجام ندین من تجربه خیلی بدی از این داستان داشتم ممنون که به این موضوع پرداختین

  1. درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

 9. Soraya گفت:

  خیلی عالی بود ممنون

  1. درود فراوان. خیلی از توجه شما متشکریم. همیشه در مسیر کمال باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *